Zlatoust şehri. Sarov Tapınağı Seraphim 2019

Zlatoust şehri. Sarov Tapınağı Seraphim 2019
17.09.2019

Zlatoust şehri. Sarov Tapınağı Seraphim 40

Zlatoust şehri. Sarov Tapınağı Seraphim

Chelyabinsk bölgesinde bulunan Zlatoust şehriRusya, birçok mekan için ünlüdür. Onları uzun bir süre için numaralandırın. Zlatoust'un ünlü olduğu en büyük ve en güzel ruhsal binalardan biri, bir tepeye inşa edilen Sarov'un Seraphim tapınağı. Rektörü şu anda Archpriest Alexander Krivonogov.

Tapınak inşaatı

Şehrin kiliseleri olmasına rağmentapınaklar inşa edilmesine karar verildi. Ülkedeki zor ekonomik duruma rağmen, oldukça hızlı bir şekilde inşa edildi. Bu manevi yapının inşası Nisan 1997'de, büyük Ortodoks tatilinin arifesinde, Kutsal Bakire'nin Müjde'si olarak başladı. Bundan önce, Chelyabinsk ve Zlatoust Başpiskoposundan bir tapınak kurmak için bir nimet alındı. İlk taş kutbu Eylül 1997'de gerçekleşti.

Sarov Seraphim Zlatoust Tapınağı

Bu inananlar ve birçok şehir kuruluşunun bağışları üzerine kurulmuştur. İnşaatı daha iyi koordine etmek ve hızlandırmak için Zlatoust Bölgesi'nin başında bir yönetim kurulu oluşturuldu.

Seraphim tapınağı açıldıktan sonra bileSarov, Zlatoust gelişmesinde çok para yatırmaya devam ediyor. Örneğin, yeni ikonlar ve kilise gereçleri satın alınmakta, ilave bitirme çalışmaları yapılmaktadır. Tapınağın ve çanın kubbeleri altın yapraklarla kaplıdır, bu da onları herhangi bir mesafeden görülebilir kılar. Şehrin tüm vatandaşlarının ve ziyaretçilerinin ilgisini çekiyorlar. Tüm önemli kilise bayramları melodik zil çalma altında tutulur.

Tapınak türbeleri

Tüm Chrysostom, yeni spiritüel mekânla gurur duyuyor. Sarov'un Seraphim tapınağı nispeten yakın zamanda inşa edilmişti, ancak çok sayıda türbeye zaten sahipti. Bu öncelikle ikonlar, çok sayıda - kalıntıları parçacıkları ile. Bazıları, cemaat bağışları için satın alındı ​​ya da hediye olarak alındı.

Sarov Zlatoust Seraphim Tapınağı

Tapınağın şu simgeleri vardır:

- Sarov'un Monk Seraphim'i;

- Moskova Masumiyeti;

- Tanrı'nın Annesi "Kaçınılmaz Kadeh";

- Rahip Diveevsky Kadınlar;

- Moskova Philaret;

- Tanrı'nın annesi "Skoroposlushnitsa".

Bu türbelerin hepsi Chrysostom'la gurur duyuyor. Sarov'un Seraphim Tapınağı her zaman cemaatlere açıktır. Onlar dua edebilir ve bir şekilde veya başka bir şekilde bir mum koyabilirler. Kilisenin simgeleri ve diğer kalıntıları, alayı sırasında büyük bayramlarda gerçekleştirilebilir. Zlatoust'ta Sarov'un Seraphim Tapınağı, hizmet programı web sitesinde ve aylık bir gazetede yayınlanmaktadır. Cemaat günlük olarak saat 8.00'dan 18.00'a kadar açıktır.

Sosyal etkinlikler

Manevi insanlar çok dikkat ediyorçeşitli sosyal aktiviteler. Özellikle, kilise sadece çocuklar tarafından değil, yetişkinler tarafından da ziyaret edilen bir Pazar okulu açtı. Onun yardımıyla, insanların manevi eğitimi geliştirildi. Her gün yaklaşık 100 kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Yetişkinler Kutsal Yazılar öğretilir. Çocuklarla Ortodoks inancının temelleri üzerinde çalışılmış, bunların anlamı veya duaları açıklanmıştır.

Ayrıca tapınakta, cemaatlerin şarkı söyledikleri gençlik ve yetişkin korosu da var. Onlar çok uzun zaman önce yaratılmış olmalarına rağmen, sadece tüm şehir için değil, tüm diokez için de ünlü oldular.

Zlatoust İlahi Hizmetler Takvimi Sarov Seraphim Tapınağı

Memleketleri olan tüm inananlar içinSarov'un Seraphim tapınağı Zlatoust gerçek bir gurur oldu. Aynı zamanda şehirli gençler, askeri personel, sağlık çalışanları, mahkumlar vb. Arasında aktif ruhsal ve eğitici çalışmalar yürütmektedir.

Chrysostom'u ziyaret edenlerin çoğu, kiliseSarov'un ve piskoposun diğer ruhani kurumları olan Seraphim, yaşlıların, yalnız ve fakirlerin yardımını unutmadıklarını belirtiyorlar. İlk hayır kuruluşu, 1998 yılında şehir hastanesi No.1'de kuruldu. Şimdi onlardan beş tane var. Topluluklar demiryolunda ve birkaç şehir hastanesinde çalışırlar. Bunlardan biri doğumevinde.

2001 yılında, birher ay 5,000 kopya dolaşımda yayınlanan "Ortodoks Chrysostom" adlı parish gazetesi. Onun ruhani hayatı ve sosyal aktiviteleri sayesinde kaplıdır.

Dini alayı

Pek çok büyük Ortodoks bayramındabir alay yürütmek için gelenek. Bu sadece kilisenin din adamları ve cemaatlerini değil, aynı zamanda birçok sakinleri, şehre gelen ziyaretçileri, hükümet organlarının temsilcilerini ve çeşitli kamu kuruluşlarını da kapsar.

Dini alaylardan herhangi biri çok şey toplarkatılımcı. Azizlerin kalıntıları ve diğer mevcut Ortodoks kalıntısı ile ikonlar çıkarılıyor. Alayı katılanlar oldukça uzun bir mesafeyi geçebilir ve süresi birkaç gün olabilir.

Tapınak nerede

Zlatoust'ta bir tapınak bulmak zor değil. Bir tepede yer aldığından, şehrin hemen her yerinden görülebilir. Sarov'un Seraphim tapınağının bulunduğu yer: Zlatoust, Taganayskaya Caddesi, 196. Ayrıca sizi ilgilendiren tüm bilgileri öğrenmek için ziyaret edebileceğiniz resmi bir web sitesi de bulunmaktadır. Üzerinde onun telefon da belirtilmiştir: 8 (3513) 65-39-67.

Sarov Seraphim Zlatoust Kilisesi

Zlatoust'daki Sarov'un Seraphim TapınağıŞehrin manzaralarından biri. Nispeten yakın zamanda inşa edilmiş olmasına rağmen, içinde her zaman çok sayıda cemaat var. Tapınağın rahipleri, şehrin manevi gelişimine önemli bir katkıda bulunur.

Zlatoust şehri. Sarov Tapınağı Seraphim 2019

Zlatoust şehri. Sarov Tapınağı Seraphim 2019

Related news

 • Brokoli Çorbası Videosu
 • Kadınlar nasıl bir erkek ister
 • MAKROME VİDEOLU ANLATIMLI BALIKSIRTI BİLEKLİK YAPILIŞI
 • Erkek Öpüşürken Bunları Düşünüyor
 • Uzmanlar uyardı: Toplu taşımada yaşlılara yer vermeyin

 • Zlatoust şehri. Sarov Tapınağı Seraphim 35

  Zlatoust şehri. Sarov Tapınağı Seraphim


  Zlatoust şehri. Sarov Tapınağı Seraphim 85

  Zlatoust şehri. Sarov Tapınağı Seraphim 44

  Zlatoust şehri. Sarov Tapınağı Seraphim 70

  Zlatoust şehri. Sarov Tapınağı Seraphim 44

  Zlatoust şehri. Sarov Tapınağı Seraphim 89

  Zlatoust şehri. Sarov Tapınağı Seraphim 99

  Zlatoust şehri. Sarov Tapınağı Seraphim 26

  Zlatoust şehri. Sarov Tapınağı Seraphim 10

  Zlatoust şehri. Sarov Tapınağı Seraphim 96

  Zlatoust şehri. Sarov Tapınağı Seraphim 34

  Zlatoust şehri. Sarov Tapınağı Seraphim 51

  Zlatoust şehri. Sarov Tapınağı Seraphim 18

  Zlatoust şehri. Sarov Tapınağı Seraphim 49

  Zlatoust şehri. Sarov Tapınağı Seraphim 93

  Zlatoust şehri. Sarov Tapınağı Seraphim 33