Zayıflama İdolüm: Oprah Winfrey

Zayıflama İdolüm: Oprah WinfreyZayıflama İdolüm: Oprah Winfrey 79 29.01.2019, 17:32

Zayıflama İdolüm: Oprah Winfrey

Oprah Winfrey Sporla 100 Kilodan 68 Kiloya İniyor

Dünyada çalışma hayatında hayata sıfırdan ve hatta yoksulluk seviyesinden başlayıp çok üstün seviyelere ulaşmış hiç şüphesiz pek çok saygın kişiler varken Oprah Winfrey’i“zayıflama idolüm”olarak seçmemin önemli gerekçeleri vardır. Olayların kısaca satır başları:

• Oprah’ın 1993 yılı başlarında 100 Kg (222 Lb) olan kilosu, muhtelifdüşük kalorili diyet uygulamalarına rağmen yoyo gibi bir inip bir çıkmaktadır.Neticede Oprah Winfrey,kilo vermenin ancak spor + diyet ile mümkün olacağına inanırve spor olarak en iyisinin koşu sporu olduğuna karar verir.

• Mart 1993’de Amerika’nın en ünlü egzersiz fizyolojisti Bob Green ile özel antrenör anlaşması yaparak yürüyüş / koşu egzersizlerine başlar.

•Temmuz 1993’de saatte 10.000 metre temposu ile bir saat devamlı koşma temposuna ulaşmıştır ve 18 kg zayıflamıştır.

• Egzersizlere devam için ek motivasyon olarak yarışlar seçilir. İlki Ağustos 1993’deki San Diego Yarı Maratonu’na (21.097 metre) katılır ve 2:16 ile bu yarışı bitirir.

• İlerleyen aylarda çalışma temposunu haftada 80.000 metreye çıkartır ve sürat/mukavemet denemelerinde8000 metrede 40 dakikatemposunu yakalar.

• Kilo vermeye devam edebilmek için hedef yükseltilir ve Oprah tam maraton (42.195 metre) antrenmanlarına başlar vesonuçta 32 kilo (70 lb) vermiştir.Bu çalışma sonunda40 yaşındaWashington D.C. – Ekim 1994, Marine Corps Maraton’una katılır, 4:10: ile bitirir (Runner’s World, Mart 1995).

• Yol kenarlarında, meydanlarda onbinlerce meraklının izlemesinde ve koşuya iştirak eden deneyimli spor muhabirlerinin yakın gözleminde 42.195 metreyi bir tek adım bile yürüyüşe geçmeden, sergilenen bütün tezahürata rağmen koşunun ciddiyetini koruyarak bitirir (Complete Book of Running, s.12, Rodale Press 1997).

Oprah Winfrey Neden Zayıflama İdolüm?

Yukarıdaki kısa hayat hikâyesinde açıklıkla görüleceği gibi Oprah film ve gösteri dünyasının en yoğun rekabetinin çarpıştığı Hollywood, New York, Chicago ortamlarında zirveye oturmuş ve bunu yıllar boyu devam ettirmiştir. Bu türden ortamların her dakikasının dolu dolu olduğu bir çalışma düzeninde, böyle bir egzersiz programını sabahları 5:30’da uygulamaya koymasındagösterdiği FEDAKÂRLIK, AZİM ve İRADE’nin tek ve başlıca neden olduğunuifade etmeme bilmem gerek var mı?

Aşırı kilolarından kurtulmaya çalışan bütün Zinde Türkiye okuyucularını bir nebze gayrete getirebilirsem ne mutlu.

Esenlik ve mutluluklar dileklerimle,
Hayri ÖZMERİÇ

Başkalarını da Zayıflatmak İstiyor

Her ne kadar ticari ve bir de şov yönü olsa da aşırı kilo sıkıntısını bizzat yaşamış biri olan Oprah’ın insanları zayıflamaya teşvik etmesinde samimi olduğuna inanıyoruz. Aşağıdaki video, onun sunduğu bir zayıflama programının final bölümünün tanıtımıdır.

Zayıflama İdolüm: Oprah Winfrey

Zayıflama İdolüm: Oprah Winfrey

Related news

 • Gribi önlemenin doğal yolları
 • Düğümlenen Saçlar Nasıl Açılır
 • Fren takviyeli hortum: avantajlar ve montaj
 • Banliyölerde kış için bir frenk üzümü nasıl hazırlanır

 • Zayıflama İdolüm: Oprah Winfrey 38

  Zayıflama İdolüm: Oprah Winfrey


  Zayıflama İdolüm: Oprah Winfrey 91

  Zayıflama İdolüm: Oprah Winfrey 74

  Zayıflama İdolüm: Oprah Winfrey 2

  Zayıflama İdolüm: Oprah Winfrey 17

  Zayıflama İdolüm: Oprah Winfrey 82

  Zayıflama İdolüm: Oprah Winfrey 15

  Zayıflama İdolüm: Oprah Winfrey 10