Zambur bitkisi ne zaman: bahçıvanlar için ipuçları 2019

Zambur bitkisi ne zaman: bahçıvanlar için ipuçları 2019

Zambur bitkisi ne zaman: bahçıvanlar için ipuçları 96 21.02.2019, 01:20

Zambur bitkisi ne zaman: bahçıvanlar için ipuçları

ne zaman lilyum bitireceğimÇiçek bahçenizi parçalamaya başlayınca çokbahçıvanlar ne zaman zambriği bitkisi ve nasıl yapılacağı hakkında sorular sorar. Bahsedilen çiçekler aynı yerde uzun süre büyüyebilirlerse de, herhangi bir uzman nakillerini birkaç yılda bir gerçekleştirmeleri için onlara tavsiyelerde bulunur. Onların görüşüne göre, bunu geç yaz ya da ilkbaharda, toprak yeterince sıcak olduğunda bunu yapmak en iyisidir.

Şunlara dikkat edilmelidir ki,Zamburların ne zaman dikilmesi gerektiği konusu yok. Bu prosedürün süresi her çeşitlilik için bireydir. Dolayısıyla, 10 yıl boyunca yavruları bırakan zambaklar sık ​​transplantasyona ihtiyaç duymaz ve her geçen yıl çok hızlı büyüyen ampullerle çiçeklerin taşınması gerekir. Bu bitkilerin bir yerde kaldıkları azami süre üç ila dört yıl arasında değişmektedir. Ek olarak, transplantasyon sırasında yetişkin çiçekler arasında, oluşan kız ampullerini ayırmak gereklidir.

Zambaklar düzenlemek için ne zaman

lilyumlar nasıl ayarlanırGeç Sönük Bitkiler En İyidirsöz konusu prosedüre tabi olmak üzere sonbaharın ortasında: Eylül sonu - Ekim ortası. Bu dönemde, çiçeklenme sönükleştiğinde ve zambaklardaki yeraltı sürgünleri güçlendiğinde, onları yetiştirmek en iyisidir. Ampulleri, ihale kökü sistemine zarar vermemek için yerden büyük bir özenle çıkarmak gereklidir. En ufak bir hasar alırsa, dikildikten sonra zambaklar çok yavaş gelişir ve uzun süre hasta kalır. Kazılan ampuller ilkbaharın sonuna kadar kuru, karanlık ve serin bir yerde saklanmalı veya toprağa ekilmelidir.

Sonbaharda Lilyum Nasıl Düzenlenir

Önce dikkatle sıralamanız gerekirMevcut bitkiler: mutlaka sağlıklı olmalıdırlar. Sap küçük çaplı kenevir biçiminde beş ila on milimetre bırakarak dikkatlice kesilmelidir. Kök hafifçe çürükse, çeşitli enfeksiyonlardan bahsedebilir. Bu durumda, ampulden dairesel hareketle dikkatlice sökülür. Zambur dikiminde ilginizi çekenlerin, bitkinin tüm yaprakları solduktan sonra rizomların kazılması gerektiğini bilmeliler. Bundan sonra, yumruları dikkatli bir şekilde incelemelisin ve kahverengi lekelerle süslenmiş tüm pulları yüzeylerinden çıkarın. Soyulmuş rizomların, bitkideki mantar enfeksiyonunu tamamen yok eden güçlü bir potasyum permanganat solüsyonunda yaklaşık 20 dakika beklemesi önerilir.

lilyum bittiğindeYapılan işlemler sonrasında iniş yapılmaktadır.yerdeki ampuller. ve malç turba veya kompost kullanılarak - Aynı anda çukur derinliği kuyuları üç santimetre Alt delik onun drenaj geliştirmek kum -... serpin gerekir 9 cm ampuller için derinliği, yani ampul üç kat yükseklikte olmalıdır.

Bahar dikimi

Zambur ekmekle ilgilenen herkes,bitkilerin mutlaka iyi ısınmış topraklara yerleştirilmesi gerektiğini bilmelidirler. Bu nedenle, ilk yumuşamanın başlamasından hemen sonra değil, ilkbaharın ortasında planlanması önerilir. "Doğru" toprak karışımını eşit oranlarda çürümüş yapraklar, kum ve çim olarak üretmek. Böyle bir toprak, zambur kök sisteminin hızla gelişmesi için elverişlidir. Bahçıvan sadece çiçeklere doğru bakım sağlayacak ve birkaç yıl daha hassas bitkilerin tadını çıkarabilirsiniz.

Zambur bitkisi ne zaman: bahçıvanlar için ipuçları 2019

Zambur bitkisi ne zaman: bahçıvanlar için ipuçları 2019

Related news

 • Herkes bilmek ister: günde kaç kalori
 • Evde Tereyağı Yapımı
 • Yaza Formda Fit Girmek İçin Neler Yapılır

 • Zambur bitkisi ne zaman: bahçıvanlar için ipuçları 53

  Zambur bitkisi ne zaman: bahçıvanlar için ipuçları


  Zambur bitkisi ne zaman: bahçıvanlar için ipuçları 12

  Zambur bitkisi ne zaman: bahçıvanlar için ipuçları 82

  Zambur bitkisi ne zaman: bahçıvanlar için ipuçları 79

  Zambur bitkisi ne zaman: bahçıvanlar için ipuçları 31

  Zambur bitkisi ne zaman: bahçıvanlar için ipuçları 19

  Zambur bitkisi ne zaman: bahçıvanlar için ipuçları 53

  Zambur bitkisi ne zaman: bahçıvanlar için ipuçları 63