Yaz aylarında bir kızak ve kışın bir araba hazırla ifadesi nedir 62 16.02.2019, 05:44

"Yaz aylarında bir kızak ve kışın bir araba hazırla" ifadesi nedir?

Bilge atalarımız bize çok şey verdiAtasözleri, sözler ve diğer kararlı ifadeler şeklinde öğretici sözler. Bunların arasında "yaz aylarında kızak atmak ve kışın bir araba hazırlamak" gibi bir talimatı ayırabiliriz. Bu ifadenin anlamı oldukça derindir. Bu makalede ele alacağız. Ayrıca, insanların günlük yaşamlarında nasıl yorumladıkları ve kullandıkları hakkında eğitici talimatlar da dikkate alınmalıdır.

İfadenin anlamı nedir?

"Yazın bir kızak hazırla ve kışın bir araba hazırla" dedik.Atalar, her şeyin önceden hazırlanmasını gerektirdi. Neden? Kapana kısılmamak için doğru zamanda toplanın. Bu dünyevi bilgelik, takip edilirse çok yararlıdır. Böylece hem zaman hem de sinirler kurtarılır. Bir insanın ruhu hazır ve toplandığında sakinleşir.

Yazın bir kızak ve kışın bir araba hazırlamak

Sadece bugün için yaşamaman gerekiyor. Gelecek için hazırlanmaya değer. İfadenin arkasında yatan şey "yaz aylarında bir kızak hazırlamak ve kışın bir araba." Aksi takdirde, o zaman çok geç olabilir, sonra zaman ve fırsatlar olmayabilir. Her şeyi önceden yapmak, insanlar hayatlarını kolaylaştırır. Kış için vaktinden önce atalarımız, soğuk, açlık, rahatsızlık ve diğer mevsimsel sıkıntılardan kurtuldu.

Günümüzdeki atasözü

Bu deyiş,insanlar. Çoğu zaman sezonda değil, para biriktirme olasılığı hakkında konuştuklarında hatırlanır. Böylece, kış koyunları, kışlık ayakkabılar - kış, şekerlemeler - kış mevsiminde, reçel hazırlıkları mevsimi öncesinde, okul eşyası - yaz aylarında birkaç ay, yaz turları - kış aylarında kışlık botlar ve kürk mantolar satın alıyorlar. Bu sayede insanlar önemli ölçüde tasarruf ediyor. Bu, tavsiyenin "yaz aylarında bir kızak hazırlamak ve kışın bir araba hazırlamak" için oldukça pratik bir bağlılıktır.

Yazın bir kızak hazırlamak ve kışın bir araba demektir

Sadece tüketiciler değil, sıradan insanlarböyle bir talimatı not edin. Girişimciler de önceden her şey için hazırlanıyorlar: Önceden büyük bir talep olacak olan depoları mallarla doldurun. Böylece, sezon dışı ürünleri düşük toptan fiyatlardan satın almayı ve tanıtımını ve uygulanmasını düşünmeyi başarırlar. Böylece, malların miktarı ve sunulan fiyatlar açısından daha rekabetçi olacaklar.

İfade eşanlamlıları

Atasözü "yaz aylarında bir kızak hazırlar ve kışın bir araba" benzer bir deyimle "bahardan bir kızak ve sonbaharda tekerlekleri hazırlayın" ile değiştirilebilir.

biz kelimelerin istikrarlı kombinasyonunu değerlendiriyorlar aynı anlama geldiğini "sel, önce baraj işletme" ibaresi de bulunmaktadır.

Otomobil meraklıları, "Yaz aylarında kış lastikleri, kış aylarında yaz" diyorlar.

Her insan kendi yolunda bu çok yararlı ve bilge atasözünü yorumlar.

Yaz aylarında bir kızak ve kışın bir araba hazırla ifadesi nedirfotograflar resim Goruntuler

Related news

 • Muhteşem İnci Çiçekler İğne Oyası Modeli Yapımı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • Püsküllü Ev Botu Modeli Patik Yapılışı Türkçe Videolu
 • Soyuz MS-11
 • Berkaydan eşi Özlem Ada Şahine milyonluk jest

 • Yaz aylarında bir kızak ve kışın bir araba hazırla ifadesi nedir 31

  Yaz aylarında bir kızak ve kışın bir araba hazırla ifadesi nedir


  Yaz aylarında bir kızak ve kışın bir araba hazırla ifadesi nedir 98

  Yaz aylarında bir kızak ve kışın bir araba hazırla ifadesi nedir 71

  Yaz aylarında bir kızak ve kışın bir araba hazırla ifadesi nedir 97

  Yaz aylarında bir kızak ve kışın bir araba hazırla ifadesi nedir 45

  Yaz aylarında bir kızak ve kışın bir araba hazırla ifadesi nedir 32

  Yaz aylarında bir kızak ve kışın bir araba hazırla ifadesi nedir 93

  Yaz aylarında bir kızak ve kışın bir araba hazırla ifadesi nedir 46