Yaroslavl bölgesinde mantar yerler. Yaroslavl bölgesinde mantar var mı 2019

Yaroslavl bölgesinde mantar yerler. Yaroslavl bölgesinde mantar var mı 2019
25.08.2019

Yaroslavl bölgesinde mantar yerler. Yaroslavl bölgesinde mantar var mı 18

Yaroslavl bölgesinde mantar yerler. Yaroslavl bölgesinde mantar var mı?

Rusya'nın Avrupa kısmının güneyi, YaroslavlBölge, burada yetişen mantar çeşitliliği bakımından çok zengindir. Onların türlerinin birçoğu Kırmızı Kitapta listelenmiştir (bozkır morel, mantar şeklinde champignon, kahverengi-kırmızı şemsiye). Doğal olarak, yerel nüfus ana soruyla ilgilenmektedir - Yaroslavl bölgesinde mantar yerlerinin nerede ve nasıl bulunacağı.

Yaroslavl bölgesinde mantar yerler

Sessiz av

"Sessiz avlanma", yabani mantarların bir araya gelmesidir. Bu da, bu türden aktif ve yararlı rekreasyonu yerel halkla birlikte oldukça popüler kılmaktadır; ancak ziyaretçileri bu boş zamana katılmak gibi ziyaret etmektedir.

Yaroslavl bölgesinde mantar var mı? Şehirlerin ve çevre köylerin sakinleri neyin büyük miktarlarda olduğunu yanıtlıyor. Zamanlarının çoğunu "sessiz av" harcıyorlar, bu da onlara kişi başına 10 ila 30 kg arasında hasat etmelerini sağlıyor. Meyvelerin toplanması aynı derecede popülerdir, fakat niceliksel olarak mantarlara karşı çok daha azdır.

Yaroslavl bölgesindeki mantar yerleri dikkat çekiyorherhangi bir yaş ve nesil insanlar. Bu alanda, tüm yenilebilir türleri sadece bir bolluk: chanterelles, beyazlar, bal agarics, çörek, mantar, petrol ve diğerleri. Çoğu zaman, Yaroslavl onları kendi tüketimi için toplar, ancak koleksiyonun endüstriyel amaçlar için, yani tedarik üsleri ve toptan dağıtıcılar için gittiği durumlar vardır.

Yaroslavl bölgesinde çok sayıdayabani mantarlar, buradaki ormanlar arazinin çoğunu işgal ettiğinden. Ormanda bulunan mantarlar, bu alanda yetişen, tüketiciler için önemli olan yüksek derecede ekolojiktir.

Yaroslavl bölgesinin mantarları

Yaroslavl bölgesinde hasat mevsimi

Yaroslavl bölgesinin mantarları çok hızlı bir şekilde büyür.büyük miktarlarda, bu yüzden yazdan derin sonbaharına kadar, mevsimleri sürer. Kırmızılar Temmuz ayında aktif büyümeye başlar ve beyaz mantar mevsimine devam ederler. Temmuz ortasında, en yaygın toplu tüketim ve tüketim örneklerinden biri olan Ruslar var. Temmuz ayının ikinci yarısında iğne yapraklı ve karışık ormanlarda orman kenarı ve çentiklerinde büyümeyi tercih eden mantarlar, mantarlar ve domuzlar vardır.

Yaroslavl bölgesindeki yenilebilir mantarlar ağustosta ormanda aranmalıdır. Şu anda, hemen hemen tüm türlerinin veriminde bir tepe var.

Toplanacak popüler yerler

Bir "sessiz avlanma" sevgilisi için değil, mantarların en büyük büyüme yerlerinin bir sır değil, ama yeni başlayanlar için onları nasıl ve nerede toplamak için daha iyi olduğunu bilmeniz gerekir.

43 kilometre

Yaroslavl bölgesinin batısında mantarlar var mı? Yerel nüfusun cevabı evet. En yaygın ve verimli olanı, Mitropolie köyünün batısındaki "43 km" platformunun rotasıdır. Bu yönde takip ederseniz, çeşitli mantarlarla zengin yaprak döken ormanları bulabilirsiniz. Rota uzun, bu yüzden köyün ortasındaki otoyol ya da orman yollarında ilerlemek zorunda kalacaksınız, daha sonra oradan, Eldigino köyüne giden Vyaz Nehri kıyısı boyunca yürümeniz gerekiyor. Buradan orman yolu sizi güneydoğuya ve Darino köyüne götürecek. Ayrıca rota, Zelenogradskaya platformuna 3 kilometre mesafede bir yere götürecek. Bu rotanın uzunluğu yaklaşık 16 kilometredir.

Yaroslavl bölgesi 2014 yılında mantar

Sharapovo Köyü

Yaroslavl bölgesindeki bu mantar siteleri yereldir.sakinler "satır" diyorlar. Buralardaki beyaz mantarlar, yosunun altındaki bataklıkta saklı. Ağustos ayında bu topraklar da yabani ahududu bakımından zengindir. Güzergâh şu şekildedir: Yaroslavl istasyonundan Sergiev Posad'a, sonra da Sharapovo'ya otobüsle gitmek gerekir, "Mezarlık" durağında ininiz. Sonra göle inin ve sola dönün ve rotanıza ormana devam edin.

76 km

Yaroslavl'daki mantarlar için en uzun kampanyabölge "76 km" istasyonundan yoldur. Yaroslavl karayoluna 5 kilometrelik rotayı takip etmek gerekiyor. Oraya yürüyerek ulaşmak, doğanın yerel güzelliğine hayranlıkla bakmak, temiz havada nefes almak, ancak ladin altına bakmayı unutmamak gerekir. Burada büyüyen birçok Podišinovik var. O zaman Torbeevskoe Gölü kıyısına gitmelisiniz. Burada hoş bir sürpriz bekliyor, gölette yüzebilir, katamaran veya su motosikleti ile gezebilir ve öğle yemeği yiyebilirsiniz. Kıyı şeridinde shashlik, kafe ve restoranlar var. Geceleri, otel kompleksinde rahatça konaklayabilirsiniz. O zaman kuzeyi Yaroslavl karayoluna paralel olarak taşımalısınız. 5 kilometre sonra Moskova bölgesinin en yüksek ve güzel şelalesi - Gremyachom - görünecek. Bu dünyada bir sürü mantar var.

herhangi bir mantar var mı

Semhoz istasyonu

"Sessiz avlanma" hemen başlayabilir, burada mantarlarset, demiryolunun her iki tarafında bulunurlar. Shapilova köye orman yollar boyunca - Eğer batıya, köylerde Morozov Vysokovo yönünde ihtiyaç rotayı izleyin.

Abramtzevo istasyonu

Platformun batısında, Akhtyrka ve Zhuchki köylerinin yakınında 4-5 kilometre mesafede birçok mantar yeri bulabilirsiniz.

Kalistovo istasyonu

Yaroslavl bölgesinde yer alan mantarlar yer almaktadır.Artemovo köyü yakınlarında ormanlar 3-4 km. Doğuya giden rota da, mantarlar için - Golygino köyünün yanı sıra Vori nehrinin kıyılarına doğru - yol açacaktır.

Ashukinskaya istasyonu

Rayları geçmek veyoğun orman. Yerel nüfusa göre, Podisinovitlerin çeşitliliği vardır. Boş sepetlerle, kesinlikle bu yerlerin hiçbiri geri dönmeyecek. Vyazi nehrinin kıyısında bir duraklama yapılabilir. İçindeki su berrak, yani yüzebilirsin. Daha sonra, Martankovo, Novovoronino köylerine giden rotayı takip etmeniz gerekiyor.

Sofrino istasyonu

Hareket, Mitropolie köyü yönünde batı yönünde 3-4 kilometre yönünde olmalıdır.

Zelenogradskaya istasyonu

Rota köy Daryino platformunun 2 kilometre batısına doğru seçilmelidir.

mantarlar yanlış

Sokolskaya istasyonu

"Schelkovskaya" metro istasyonundan almak için"Schelkovo-7" son durağına giden 349 numaralı otobüs. Sonra geçen bir araba yakalayabilir ve güney-batıya gidebilirsiniz. Biraz geçtikten sonra, orman boyunca aynı yöne gitmelisiniz. Bu rota Yaroslavsky tren istasyonundan yapılabilir. Treni Sokolovskaya'ya Monino veya Fryazevo köyüne götürün. Yolculuk 40 dakika sürüyor. Daha sonra Krasnoznamensky köyüne otobüs ya da otobüsle, daha sonra Klyazma nehrinin 2 km kuzeyinde yürüyün.

Pushkino istasyonu

Bu alan en çevre dostu olarak kabul edilmektedirMoskova bölgesi bölgesi. Bu topraklarda, birçok orman. Yerel sakinler, mantarlar, özellikle de Ruslar ve chanterelleslerin olduğunu iddia ediyorlar. Her şey sadece azim ve arzuya bağlıdır.

İstasyon "Pravda"

Mantarları toplayın, 1-2 kilometrede demiryolunun her iki tarafına da gidebilirsiniz. Batıda - doğuda Stepankovo ​​köyüne doğru - Nazarovo köyüne.

Bölgenin bölgesel konumu göz önüne alındığındamantarlar güneyde yanlış olduğundan, ülkenin kuzey kesiminden daha büyük miktarda zehirli olduğundan çok dikkatli olmak gerekir. Orman lezzetlerini toplamak çok etkileyici bir etkinliktir, ancak “sessiz av” daki ilk adımlar için deneyimli bir insanın bu konuda size yardımcı olması daha iyidir.

ormandaki mantarlar

Tehlikeli örnekler

Çoğu zaman bu bölgede hasat yapılırken zehirlidir, yenilebilir olanlardan ne farklıdır?

Yaroslavl bölgesinin en tehlikeli mantarları -soluk mantarları. Bunların ayırt edici özelliği, kaputun altındaki halka ve bacağın daha kalın tabanıdır. Soluk toadstoolun herhangi bir kısmı toksin içerir. En tehlikeli olan amanitin, phalloin, phalloidin, bu maddeler ısıl işlemden etkilenmez ve kurutma sırasında iyi korunurlar.

"Sessiz av" hayranları için not

Mantarları toplamak ve işlemek için en basit kuralları ihmal eden deneyimsiz insanlar ne kadar sıklıkla, bazen hayatla birlikte yüksek bir bedel öderler.

Ormanda mantar aramak için kesinliklebunları toplarken alınacak önlemleri dikkate alınız. Bu konudaki deneyim anlayışıyla bir araya gelmenin sevgililerinin çok daha sorumlu oldukları ve acemilerden daha dikkatli davrandıkları görülmüştür.

Toplama için temel kurallar

"Sessiz avlanma" ana kuralları üç ana "asla" ile uyuşmaz hale getirilir:

 1. Asla bilmediğiniz veya şüphelendiğiniz sahte mantarları asla toplamayın.

 2. Asla eski olgun örnekleri toplamayın, çevresel toksinler biriktirir.

 3. Asla karayolu ve demiryollarının yakınında bulunan mantarları kirletici bitkilerin yakınında toplamayın.

Yaroslavl bölgesinde yenilebilir mantarlar

Kuşkusuz, yerel nüfus için Yaroslavl bölgesinde mantar toplamak için bir zevk. 2014 mantar mükemmel bir hasat ile memnun etti. Bölge sakinleri şimdi korumalarını düşünmelidir.

Gribnikov genellikle yanıltıcı olmayanlarla karşılaştırılır. Ama onlar daha da sorumlular - sadece kendilerinin değil, sevdiklerinin sağlık ve hayatlarını da riske ediyorlar.

Yaroslavl bölgesinde mantar yerler. Yaroslavl bölgesinde mantar var mı 2019

Yaroslavl bölgesinde mantar yerler. Yaroslavl bölgesinde mantar var mı 2019

Related news

 • Gençleştiren doğal maske tarifi
 • Dikkat, senkronizasyon: Rus dili ve edebiyatının kullanım örnekleri
 • Bilgisayar Başında Çalışanların Yapması Gerekenler
 • Onlar nelerdir - bir ensefalit tıkanıklığı belirtileri mi
 • James Russell kim

 • Yaroslavl bölgesinde mantar yerler. Yaroslavl bölgesinde mantar var mı 69

  Yaroslavl bölgesinde mantar yerler. Yaroslavl bölgesinde mantar var mı


  Yaroslavl bölgesinde mantar yerler. Yaroslavl bölgesinde mantar var mı 43

  Yaroslavl bölgesinde mantar yerler. Yaroslavl bölgesinde mantar var mı 83

  Yaroslavl bölgesinde mantar yerler. Yaroslavl bölgesinde mantar var mı 10

  Yaroslavl bölgesinde mantar yerler. Yaroslavl bölgesinde mantar var mı 88

  Yaroslavl bölgesinde mantar yerler. Yaroslavl bölgesinde mantar var mı 71

  Yaroslavl bölgesinde mantar yerler. Yaroslavl bölgesinde mantar var mı 1

  Yaroslavl bölgesinde mantar yerler. Yaroslavl bölgesinde mantar var mı 1

  Yaroslavl bölgesinde mantar yerler. Yaroslavl bölgesinde mantar var mı 90

  Yaroslavl bölgesinde mantar yerler. Yaroslavl bölgesinde mantar var mı 9

  Yaroslavl bölgesinde mantar yerler. Yaroslavl bölgesinde mantar var mı 57

  Yaroslavl bölgesinde mantar yerler. Yaroslavl bölgesinde mantar var mı 53

  Yaroslavl bölgesinde mantar yerler. Yaroslavl bölgesinde mantar var mı 45

  Yaroslavl bölgesinde mantar yerler. Yaroslavl bölgesinde mantar var mı 41