Yüz için güneş kremi 2019

Yüz için güneş kremi 2019 Yüz için güneş kremi

Yüz için güneş kremi

Güneş kremi sadece bizim için değil,sadece güneyde değil, dinlenin. Gün boyunca 30 dakikadan uzun süre güneş altında değilseniz - hafif filtreli kremleri kullanmanıza gerek yoktur. Daha uzun güneşte kalmak, yoksa açık bir kafede, şehir veya park için tatile gidiyoruz, o zaman ne olursa olsun yılın zaman o güneş ışınlarından cildi koruma sağlamak için gereklidir. Nisan, Mayıs veya Eylül aylarında yakılabilir. zararlı ultraviyole radyasyonunun hatta küçük bir miktar için yeterli cilde zarar yapmak için yeterince şiddetli etkileri: erken yaşlanma, rejenerasyon ihlali ve hatta kanser. Dolayısıyla yetersiz korunmaktan daha iyidir.

Güneş kremi seçiminde ilkeler

Yüz için güneş kremi

Yüz için güneş kremi gibi seçilir.cildin türüne göre diğer tüm kozmetikler. Normal ciltler için herhangi bir kısıtlama yoktur - kendi tercihlerinize göre seçin. Kurumuş olmak için - en iyi seçenek yoğun bir dokuya ve bir çok nemlendirici içeriğe sahip bir süt veya kremdir. Yağlı veya kombine cilt jöle veya sıvı için daha uygundur.

İki tür koruma ekipmanı vardır: Tarama ve bloke etme efekti ile. Bloke edici bir efekt ile yüz için güneş kremi almak daha iyidir. Bu tipteki bir krem, titanyum dioksit veya çinko oksit, ışınları yansıtan ince bir toz içeriyor. Bu kozmetik, kural olarak hipoalerjeniktir ve yüksek verimliliktedir.

Güneşli İncelemeler

Eleme kremleri kimyasallar,genellikle alerjik reaksiyona neden olur. Bu nedenle, bunları kullanmadan önce alerjinin varlığını test etmek gerekir: önkırbanın iç yüzeyindeki küçük bir cilt parçasını krem ​​ile yayın ve elinizi güneş altında 20 dakika tutun. Bir kaşıntı ve kızarıklık varsa - kozmetik araçlar yaklaşmaz.

Yüz için bir güneş kremi seçerken,SPF'ye (güneş kremi) özellikle dikkat edin. Bu değer ne kadar yüksek olursa ultraviyole radyasyondan korunma derecesi o kadar yüksek olur ve cilde zarar vermeden güneşte o kadar uzun sürebilir. Optimal koruma faktörünü belirlerken, cildin rengini ve tonunu göz önüne almanız gerekir - cildiniz ne kadar hafifse, daha etkili korunma olmalıdır (daha fazla SPF değeri):

 • Çiller, açık gri veya açık mavi gözlerle soluk cilde sahip olanlar için en az 40-50 faktörlü bir krem ​​seçmeniz gerekir.
 • Cilt ışığına sahip olanlar için, ancak gözler daha koyudur, SPF ile kozmetik yaklaşık 30 kullanılabilir.güneş kremi
 • Daha koyu cilt ve orta boy sarısı kestane saçları sahipleri için, 20'ye kadar bir koruma sağlayan güneş kremi uygundur.
 • Domuz boyu ve çok koyu saçlılar için SPF10 optimal olacaktır.

Bu göstergeler, Karadeniz kıyılarında veya Azak Denizi'nde kalan kişiler için geçerlidir. Eğer kuzeyden uzaktaysanız, güneye 10 arttırırsanız SPF değeri 10 birim azaltılacaktır.

Cilt tansından sonra, artarUltraviyole ışının etkisini bağımsız olarak engelleme yeteneği, daha düşük bir SPF'ye sahip bir kişi için güneş kremi kullanabilirsiniz (10-15 birim daha düşük).

Güneş kremi uygulandığını unutmayınGüneşe maruz kalmadan önce 25-30 dakikaya ihtiyacınız var - sadece ıslatıldıktan sonra harekete geçmeye başlar. Yoğun olarak ovuşturmayın - bu verimliliği% 30 düşürür, sadece güneş kremi emilene kadar bekleyin. Kozmetik ürünlerini koruyucu filtrelerle kullananlara yapılan değerlendirmeler, güneşe maruz bırakıldığında gözüken pigment lekelerinin görülme sıklığının azaldığını, derinin yanmadığını, pul olmadığını ve kızarmadığını söylüyor. Doğru seçilmiş krem ​​ile kurutma ve dehidrasyon yoktur, bronzlaşma eşit oranda düşer ve güneşlenmeden hiçbir sızdırmazlık hissi olmaz.

Yüz için güneş kremi 2019

Yüz için güneş kremi 2019

Related news

 • Pet Şişeden Malzeme Kutusu Yapımı
 • Muhallebili Kurabiye Tarifi
 • Trend alarmı: Mini güneş gözlüğü
 • Omlet Nasıl Yapılır
 • Estetik İçin En Uygun Yaş Aralığı Kaçtır

 • Yüz için güneş kremi

  Yüz için güneş kremi


  Yüz için güneş kremi

  Yüz için güneş kremi

  Yüz için güneş kremi

  Yüz için güneş kremi

  Yüz için güneş kremi

  Yüz için güneş kremi

  Yüz için güneş kremi

  Yüz için güneş kremi

  Yüz için güneş kremi

  Yüz için güneş kremi

  Yüz için güneş kremi

  Yüz için güneş kremi

  Yüz için güneş kremi

  Yüz için güneş kremi