Vladychny Manastırı, Serpukhov: yorumlar. Serpukhovdaki Vladychna manastırına kim yardım ediyor 2019

Vladychny Manastırı, Serpukhov: yorumlar. Serpukhovdaki Vladychna manastırına kim yardım ediyor 2019
22.08.2019

Vladychny Manastırı, Serpukhov: yorumlar. Serpukhovdaki Vladychna manastırına kim yardım ediyor 46

Vladychny Manastırı, Serpukhov: yorumlar. Serpukhov'daki Vladychna manastırına kim yardım ediyor?

Nara nehrinin düşük kıyısında, uzak olmayanOka'ya olan bağlılığı, 1360 yılında kurulan manastır, bu güne aittir. Şimdi, Moskova topraklarındaki en eski Lord'un Manastırı olarak biliniyor.

Oluşumun sebebi Ortodoksluğun ekilmesidir.

Büyükşehir Alexy (Eleutherius Byakont) aktifMoskova dışında manastır inşa etti. Sadece dini değil, aynı zamanda bir devlet adamı olmanın yanı sıra, inancın Rus devletinin birleştirici ve sağlamlaştırıcı temeli olabileceğini anladı.lordly rahibe manastırıOnun hakkı, ilk zafer tarafından doğrulandı.Altın Orda üzerinde birleşik Rus ordusu, Vladychny manastırının döşenmesinden sadece 20 yıl sonra gerçekleşen Kulikovo sahasında (1380) kazandı.

Manastırı kimin kurduğu şerefine

Efsane şu anki site içinPiskoposluk manastır Meryem Ana emriyle seçildi: Moskova Alexy Azizi sesi (Nara mahalle Serpukhov sağ banka) tam yerini belirten, simgenin gelen duydu. Sonra geçilmez çam ormanları vardı. Manastırın Büyükşehir inşaatı onun öğrencisi ve onun hücre arkadaşı da Meryem tapınağına girerken manastırı döşeme önce vizyonu vardı Barlaam, (manastır rütbe ve yaşlıların yüksek gelenleri kulu) emanet etti. Şu görüntüler ve türbe ismi inşa ediliyor verdi - Vvedensky Piskoposluk manastırını (şimdi piskoposluk manastır). Bu topraklarda dikilen ilk ahşap kilise de Bakire'nin tanıtılmasına adanmıştı.

Kutsalların Tanısına Giriş

Keşiş Varlaam'ın ölümünden hemen sonra1377'de Büyükşehir Alexy'nin emriyle Serpukhovsky, aynı adın simgesi yazılmıştır ve hemen mucizevi bir ikon olarak kabul edilmiştir. İsmi ne anlama geliyor? "Kutsal Bakire'nin Kutsalların Kutsallarına Giriş"?Serpukhov Hükümranı Manastırı Kilisenin efsanesine göre Meryem Ana babasıJoachim ve Anna üç yaşındayken Kudüs Tapınağı'na getirildi. Böylece yeminlerini yerine getirdiler ve Tanrı'ya kutladılar. Holy of Holies'de kız Joseph'le nişanlandı. Bu ikon tapınağın ana tapınağı olarak yüzyıllarca saygı duyuldu.

Outpost Manastırı

Şu anki Vladychny ManastırıBütün varlığı boyunca, tekrar tekrar terk edildi ve yeniden restore edildi. Büyükşehir Alexy'nin ölümünden sonra, Moskova yönetiminin güney sınır çizgisinde bulunan ve bekçi köpeğinin bir parçası olan manastır, yavaş yavaş azalmaya başladı. manastır rahibe manastırını tanıttıOka'yı geçmek için en uygun yere yakın olduğu için defalarca basıldı. Manastır savunmacı bir duvarla çevrilmişti ve topraklarında silahlar vardı.

Iniş ve çıkışlar

Manastırın canlanması ve refahı döneme denk geldi1598 yılında Kırım Han Kazy-Girey'in ordularıyla savaşan Boris Godunov'un saltanatı. Ancak düşman birlikleri kavga etmeden geri çekildi. Bu mucizevi bir şekilde düşünüldüğünde, Boris Godunov manastırı restore etmeyi ve iyileştirmeyi emretti. Zaman geçti ve adamın manastırı tekrar düşüşe geçti. Olay o kadar kötüydü ki, 1806'da sorun ortadan kalkmasıyla ilgili ciddi bir sorundu. Moskova Büyükşehir Platonu ve Kolomna, İskender Piskoposluğunun erkeklerden kadına yeniden yeniden şekillendirilmesi talebiyle İskender'e başvurdu.

Rahibe manastırı ve sakinleri

Hedefe vardıktan sonra ilkdört rahibe ve dört acemi ile Dionysos'un abbessi Vladychnyi nunnery (Serpukhov) çiçek açtı. Ve sadece 17 rahibe sahip olduğu varsayılan üçüncü sınıfın bir manastırı olarak tanımlanmış olmasına rağmen, Manastır, Dionysius'un Novodevichy manastırının eski saymanının akıllı yönetimi altında yoğun bir şekilde gelişmeye başladı. Eski kiliseler restore edildi, yeni binalar yapıldı ve 19. yüzyılın ortalarında Vvedensky Vladychny Manastırı 300'den fazla mahk inm vardı. Bu manastır sakinleri için ünlü idi. Burada 1806'dan 1845'e kadar dünyadaki Prenses Evdokia Vyazemskaya olarak bilinen ünlü kutsanmış Efrosinia yaşadı.

kakma serpantin manastır

Onun abbesses arasında Mitrophania, dünyada- Manastırın muhteşem bir renkte çiçek açtığı Baroness Rosen. 1861'den 1773'e kadar bir anne oldu. Olağandışı ve ilginç olanı, bu sıradışı kadının kaderidir ve bu, AN Ostrovsky, NA Nekrasov, ME Saltykov-Shchedrin'in eserleri haline gelmiştir.

Zor Zamanlar

1919’da Lord’un Manastırı(Serpukhov) yok etmiyor - kapalı, tüm sakinleri tahliye ediyor ve manastır binalarının güçlü duvarlarında "Kırmızı Savaşçılar Okulu" var. Uçuş okulu 1978 yılına kadar buradaydı. Ve sonra eski tapınağın duvarlarına gerçek bir sorun geldi - 17 yıldır sistematik olarak yağmalanmıştı. Yerel sakinler, tam anlamıyla onu garajlara ve hanımlara sevinçlerine eklenmiş olan tuğlalara çarptılar.

Son Canlanma ve Çiçeklenme

1995 yılında, restorasyon çalışmaları başladıkarmaşık, ardından manastırın heydayı - harabe rahibeler yerleşmiş. Kutsal Sina, manastırın yeniden başlatılmasını kutsadı. Anne Alexia (Petrova) ve birkaç asket, hiçbir şey olmadığı, yani ne iletişim, ne de yaşam alanı olmayan boş partiye geldi. Ve bu sadece onların istismarından dolayı, şimdi Vvedensky Vladychnyi Manastırı (Serpukhov), Kutsal Rus'un bu karakolu, Boris Godunov'unkiyle aynı gibi görünüyor. Ama restorasyon çalışmaları devam ediyor.

Canlanma yardım

Manastırın eski görünümünü yeniden yaratmak içinyaşamak için uygun, vicdani rahibelerin az çalışması. Kendileri, hatta manastırın şimdi meşhur olduğu altın işlemeciliğin eski işçiliğini yeniden canlandırmaları bile, gerekli miktarın küçük bir kısmını işe almamışlardı. Soru şu: “Kadın Manastırına kim yardım ediyor?” Serpukhov bir ilçe merkezidir ve bu küçük kasaba yönetimi en iyi şekilde yapmasına rağmen, manastırı da kurtaramaz. Tabii ki bağışlar var ve manastırın tüm dünya tarafından restore edildiğini söyleyebiliriz.Serpukhov manastır rahibe yardımcısı kim

Talep edilen türbe

Ama Lord'un Manastırı bir tane var.paha biçilmez bir türbe - Tanrı'nın Annesi'nin “Yorulmaz Kadeh” in bir simgesi. Simgenin satın alınması 1878 yılına kadar uzanır ve manastırın ilk başrahibi olan Keşiş Varlaam ile ilişkilendirilir. rüyada, Tula eyaletinde yaşayan emekli bir asker içmekten Bu yıl kalıp onu ölümden kurtarabilir yalnız "Tükenmeyen Kupası", simgeyi oraya sahip olmadığını öne sürerek Barlaam göründü ve Serpukhov manastırda gönderdi. İyileşme o kadar hızlı ve kuvvetliydi ki mucizevi görüntünün ihtişamı ilçenin her yerine ilk önce koştu. İkon 1919 yılına kadar kadın manastırındaydı. Vladychny manastırının kapanmasından sonra Nikola Bely katedraline taşındı. 1929'dan sonra, Aziz Nikolaos Katedrali'nin varlığı sona erdiğinde, tapınağın izleri ortadan kalktı. Ama şimdi, özel bir Moskova koleksiyonunda, mutlak bir ateist olan, türbenin manastıra taşınması için para talep eden bir versiyon var.

 Serpukhov manastır rahibe yardımcısı kim

Wonderwork Listeleri

1993 yılında iki saygı gösterdiBu ikonun mucizevi listesi - biri Vladychny manastırında, diğeri - Vysotsky erilinde, Nara'nın karşısındaki yüksek bankada yer alır. Ve halkın bu türbelerin yolu aşırı büyümüş değil. Burada insanlar gelip ülkenin farklı bölgelerinden geliyorlar: Vladychny manastırında ikon bir simge bekliyor - sarhoşluktan, uyuşturucu bağımlılığından ve tütün içmekten insanları iyileştiriyor. Bu görüntü manastırı Serpukhov'un ana cazibesi yapar.lordly manastır

Orijinal bir metochion

Manastıra ulaşmak için öyle değil.basitçe, turistler tarafından ziyaret edilmez, ve bu manastırdan bu kayıplar kaybeder. Burada insanlar yardım için bilerek gider. Bağışları, kompleksin ana gelir kalemidir. Rahibe manastırı en iyi değerlendirmeleri vardır. Böyle yerlerde manevi barış ve şifa için gelirler, ancak hacılar temizlik ve esenlikle karşılandıklarında hoş bir şekilde iki katına çıkarlar. Manastırın topraklarında bir tavus çiftlik olması ilginçtir ve Serpukhov şehrinin kollarında bir tavuskuşu tüyü olduğundan o kadar uygun bu. Ve orada göstermiştir çünkü 1691 damızlık tavus kuşu ile Nara eski çağlardan zıt kıyısında birbirine zıt olan bu iki manastır, içinde.

Manastırın tapınakları ve tapınakları

Manastırın topraklarında birkaç tane vartapınaklar. Bunlardan ilki 1362'de inşa edilen ve Boris Godunov tarafından yeniden inşa edilen Vvedensky Katedrali. Bu formda, beş kubbeli kilise şimdi bile var. İkincisi 16. yüzyılın sonlarında inşa edilen St. George the Victorious kilisesidir. O çok yakışıklı. Aşağıda, XVII yüzyılda, St. Alexis kilisesi dikildi.lordly manastır1599 yılında inşa edilmiş bir başka nadvorna kilisesiAncyra Şehit Theodotus onuruna, alışılmadık manastırın genel resmi tamamlar. Manastırda efsane yaratılmıştır, her biri Aziz Barlaam emanetler, dahil olmak üzere bazı mucizevi kutsal vardır. Manastıra nasıl gidiyorsunuz? Başkentten trenle "Serpukhov" istasyonuna giderler. Buradan Oktyabrskaya'ya giden 4 numaralı otobüsle manastır otobüsleri. Rota, manastır 40 No'lu Oktyabrskaya Caddesi'nde olduğu için denir.

Vladychny Manastırı, Serpukhov: yorumlar. Serpukhovdaki Vladychna manastırına kim yardım ediyor 2019

Vladychny Manastırı, Serpukhov: yorumlar. Serpukhovdaki Vladychna manastırına kim yardım ediyor 2019

Related news

 • Reuters: Muhabirlerimiz Arakanlı Müslümanların askerlerce katledildiğini kanıtladıkları için hapse atıldı
 • Yaz Aylarında Bebek Bakımı İçin Tüyolar
 • Çok İzlenen Videolar
 • Japonya imparatoru Akihito görevinden ayrılmadan önce son kez doğum gününü kutladı
 • Ayak kokusuna doğal çözüm

 • Vladychny Manastırı, Serpukhov: yorumlar. Serpukhovdaki Vladychna manastırına kim yardım ediyor 93

  Vladychny Manastırı, Serpukhov: yorumlar. Serpukhovdaki Vladychna manastırına kim yardım ediyor


  Vladychny Manastırı, Serpukhov: yorumlar. Serpukhovdaki Vladychna manastırına kim yardım ediyor 4

  Vladychny Manastırı, Serpukhov: yorumlar. Serpukhovdaki Vladychna manastırına kim yardım ediyor 80

  Vladychny Manastırı, Serpukhov: yorumlar. Serpukhovdaki Vladychna manastırına kim yardım ediyor 79

  Vladychny Manastırı, Serpukhov: yorumlar. Serpukhovdaki Vladychna manastırına kim yardım ediyor 70

  Vladychny Manastırı, Serpukhov: yorumlar. Serpukhovdaki Vladychna manastırına kim yardım ediyor 10

  Vladychny Manastırı, Serpukhov: yorumlar. Serpukhovdaki Vladychna manastırına kim yardım ediyor 14

  Vladychny Manastırı, Serpukhov: yorumlar. Serpukhovdaki Vladychna manastırına kim yardım ediyor 49

  Vladychny Manastırı, Serpukhov: yorumlar. Serpukhovdaki Vladychna manastırına kim yardım ediyor 74

  Vladychny Manastırı, Serpukhov: yorumlar. Serpukhovdaki Vladychna manastırına kim yardım ediyor 4

  Vladychny Manastırı, Serpukhov: yorumlar. Serpukhovdaki Vladychna manastırına kim yardım ediyor 54