Velcro lastikler - nedir Kış lastikleri: sivri uçlar ya da cırtlak 2019

Velcro lastikler - nedir Kış lastikleri: sivri uçlar ya da cırtlak 2019

Velcro lastikler - nedir Kış lastikleri: sivri uçlar ya da cırtlak 39 15.02.2019, 07:11

Velcro lastikler - nedir? Kış lastikleri: sivri uçlar ya da cırtlak?

Hayat sonsuza kadar ilerliyor. Kış ileride, yani kış lastikleri konusu yine alakalı. En iyi kış lastikleri nelerdir - sivri uç veya cırt cırt? Çivili lastik, çoğu sürücüye göre, kuru ve nispeten temiz asfalt üzerinde kendini göstermez. Buz ve karla kaplı yollar, elementleridir. Sürtünme lastikleri şehir etrafında seyahat etmek için harikadır. Bu doğru mu Makale'den öğreniyoruz.

Kış Velcro lastikleri - nedir bu?

Sürtünme lastiğinin adı budur. Çivili modeller ile karşılaştırırsanız, çok popüler değil. Ancak, çıkartmaları popülerliği her yıl artmaktadır. Şehir etrafında çok seyahat edenler için bu lastik mükemmel bir şekilde uyuyor. Yani üreticiler düşünür.

Velcro lastikleri nedir

Bu lastik bir başak yok. Alışılmadık lastiklerden, özel bir kauçuk bileşimi ile farklıdır. Böylece, lastik en farklı sıcaklık farklılıklarına mükemmel uyum sağlar. Bu sürtünmeli lastikler, özel bir sırt deseni ile farklılık gösterir ve ayrıca daha yumuşaktırlar.

Buradaki lastik tabanı deseni farklıdır veçıta sayısı. Özel bir bileşim, yoldan su emmek için çok daha iyi bir yol sağlar. Lastik tam anlamıyla yola yapışıyor. Bu etkiden motorcular ve bu yüzden bu lastiği aramaya başladılar.

Üretim hala durmuyor. Ve eğer daha önce kışın dikenlere alternatif olmadığı düşünülürse, bugün durum değişiyor. Üreticilere göre, kuru veya ıslak yollarda davranışta pratikte fark yoktur ve sürtünme lastiği performansı yıldan yıla daha iyi olmaktadır.

Ve ıslak yolda ve kuru bir arabadaBir lastik-Velcro var, dikenlere göre çok daha emin bir şekilde gidecek. İlk durumda, sürüş sırasında durma mesafesi ve gürültü azaltılır. Buz kapağında, Velcro çivili lastiğin sadece biraz altındadır. Karla kaplı kapakta, sivri uçlar pratikte çalışmıyor ve tüm yük koruyucuya gittiğinden, burada sürtünme varyantı kazanıyor.

Velcro kış lastikleri

Velcro nedir

Kuzey Kutbu (İskandinav) lastikleri var veAvrupa modelleri İkincisi daha ılıman iklime sahip bölgelerde yaşayanlar için uygundur. Özellikler, daha çok, tüm mevsim. Avrupalı ​​lastikler kendilerini biraz don ile gösterirler. Kuzeyde yaşayanlar için İskandinav modelleri en uygunudur.

İskandinav lastik: doğru seç

Aldatmak için düşmemek içinKış lastikleri Velcro satın alırsanız, birkaç nüansı hatırlamanız gerekir. Bu nedenle, kauçuk satışı konusunda uzmanlar, bunun yumuşak kışlar için bir seçim olduğunu yazıyor. Bu tip lastikler çok sayıda küçük yivlere sahiptir, kauçuk bileşimi daha yumuşaktır ve daha açısaldır. "Avrupalılar" daha yuvarlak ve sağlamdır. Hız indeksi ile de ayırt edilebilirler. Böylece, Avrupa enlemleri için H ve V işaretleyicileriyle daha hızlı modeller oluşturulurken, kuzey modelleri daha düşük hızlar için tasarlanmıştır.

Temiz asfalt

Ülkemiz için sadece "Arctic"modeli. Velcro lastiklerinin ne kadar iyi olduğunu, ne tür bir ürün olduğunu ve asfaltta neden daha iyi bir seçim olduğunu kontrol edeceğiz. Teorik araştırmaya girmeyeceğiz, ancak sonuçları derhal değerlendirmeye başlayacağız.

kış lastikleri sivri veya cırt

Asfalt testi zayıf bir nokta olarak kabul edilir.çivili lastikler. 80 km / s hızda yavaşladıkları yönünde bir görüş var. Ancak test sonuçlarına göre, sivri hala yavaş ve oldukça iyi. Bu testler Finlandiya'dan bağımsız uzmanlar tarafından yapıldı, güvenilir olabilirler. Velcro'nun farklı sonuçları vardır. Böylece, durdurma mesafesi 33.1 ila 41.1 m arasındaydı. Dişlek kauçuğu 35.3'ten 38 m'ye kadar uzanıyordu, beklenmedik bir şekilde, sivri uçların asfalt üzerinde kaybedileceğine inanılıyordu. Velcro'nun kaybettiğini söyleyebiliriz, ama hepsi değil, sadece bir kısmı. Örneğin, Velcro otobüsleri Kama'nın ucuz modellerinden daha kötü yapılmıştı.

Kuru asfaltta, sürtünme yastıkları, tabii ki,Kazananlar, ancak kazandıkları kazık çok fazla değil. Fin çalışmasının sonuçlarına göre, asfaltta neyin daha iyi olduğunu söylemek zor. Modern çivili modeller hiçbir şekilde aşağı Velcro değil.

Buz ve kar

Aynı Finli Velcro lastik testine bakalım, ancak en kötü kış koşullarında. Belki kentsel asfalt lastikleri beklenmedik sonuçlar gösterecek?

En biri birinin verileri olarakyetkili otomobil yayınları - "Autoreview", bir kar örtüsü sürtünme lastikleri üzerinde mükemmel olduğunu kanıtladı. Araba 50 km / saat hızlandı. Böylece Velcro, 7.7 ila 9.5 saniye arasında bir sonuç gösterdi, oysa lastikler 8.7'den 10.5 saniyeye çıktı. Fark açıkça görülebilir.

Velcro lastikleri testi

Twisty dönüşler ile yolda, birkaç saniye "asfalt lastik" biraz "dişlek" kardeşler. Ve yine soru: kış lastikleri sivri veya velcro?

Yollarımız nadiren tekerlekli motorluları lütfenKar. Daha sık vaka - su ile kalın bir yulaf lapası. Burada sürtünme dişlileri hareketin stabilitesinden önemli ölçüde faydalanır. En iyi, pahalı ve dereceli çivili model bile, yol yüzeyi ile 21.2 km / saat hızla çekiş yapar. Bu en kötü Velcro lastiklerinden daha düşük. Nedir, sürtünme lehine nasıl kazanamazsın? Rakamlar, ucuz Velcro'nun sadece 22.6 km / s hızda kavramasını kaybettiğini gösteriyor.

Bu nedenle, bu çamurda daha sık kullanıyorsanız, bu sizin seçiminizdir, aksi takdirde yavaşlamak zorunda kalacaksınız. Ayrıca, açıklanan koşullar altında çiviler sürüklenmelere, kontrol edilebilirlik ve kazaların kaybına yol açmaktadır.

Buzda, tam tersi doğrudur. Buradaki metal "dişler" sonsuz liderlerdir. 25 km / s'lik bir hızda tam bir duruş için "dişlek" lastiğin 13 m olması gerekir. Çıkartmalar için 13.2 ila 14.8 m arasındadır. Sadece Pirelli ve Nokian modelleri bu adaylıkta lastik çıkartma testini kazanmıştır.

Bu arada, aradaki sonuçları görmek istiyorsan"Kuzey Kutbu" ve "Avrupa" modelleri, daha yumuşak bir havaya sahip olan Dmack Winter Safe için lastik temsilcisinin sadece 16,2 metreden sonra durabildiğini görüyoruz.

Buzlu bir dolambaçlı yolda

Böyle gelenlerde daha fazla işe almak zorundayızyüksek hız. Test sırasında, lastik güvenlik göstergeleri kontrol edildi. Dikenler üzerinde, buz çemberi testçiler tarafından 25.8-29.8 saniyede test edilmiştir. 34.3-38.3 saniye Velcro. Bir menderes pistte en kötü çivili modeli 88 saniye gösterdi. Ve kış Velcro lastikleri sadece 96 saniyede kaldı. Bu, bir kez daha, buz sürtünme kauçuğunun çok daha zayıf olduğunu ve tümünün "dişlek" temsilcilerine kaybettiğini kanıtlıyor.

Velcro otobüsü

Gürültü seviyesi için Velcro burada yüksekte. Bu nedenle, çoğunlukla şehir yollarında seyahat ediyorsanız ve aşırı gürültüden hoşlanmıyorsanız, kesinlikle seçiminizdir.

Teoride

Neden sürücüler yargılarına karışıyor?Kış lastikleri ne olacak? Çivili bir lastik ile dolu bir yol yüzeyinde her şey açıktır. Bu kauçuğun asfaltlara yapıştığına inanılmaktadır. Ve aslında içeride ısıtılırlar. Yani, bu kampın iki temsilcisinin irtibat noktası aynı. Ayrıca, "dişlek" koruyucu - daha sağlam. Bu yüzden asfalt çivili lastiklerde sürtünme modellerinden kolayca kazanıldı.

Fakat testlerde bir şey kayboldu. Buz üzerindeki test, on dört ila on yedi derecelik bir donta gerçekleştirildi, asfaltta, termometre okumaları sıfırın üzerine çıktı.

kış lastikleri velcro nedir

Çivili metamorfoz

Şiddetli Rus donlarında böyle bir tekerlek fark edilir.davranışını değiştirir. Çok sert buz, spike'ı lastik koruyucusuna kuvvetli bir şekilde ısıtır. Hepsi aynı, ve dikenleri yok. Buna ek olarak, lastik de soğukta çok soğuk olur ve bu da kavrama parametrelerini önemli ölçüde kötüleştirir. Bu hem buzda hem de asfaltta geçerlidir.

Yani, güçlü bir çatlama donunda, Velcro lastiklerikış - her bakımdan en iyisi. Aracın kendileriyle olan davranışı daha güvenilir ve öngörülebilir, yani güvenlidir. Sibirya'da bile insanlar sürtünme modellerini seçiyor. Caddelerin çoğunun düzenli olarak kardan temizlendiği bir şehir için Velcro satın alındığında da doğrudur.

Velcro Dunlop

Tabii ki, buz için bu çözüm işe yaramıyor. Bu sürtünme lastikleri için zayıf bir noktadır. En çok yorumlanan Velcro lastikler 2013-2014 sezonunda bile sadece "dişlek" klasikleri ile yetişiyor. Ama yine de, hepsi yol yüzeyinin türüne bağlı. Şehir otobüsü Velcro kış için - şu anda en iyisi.

En iyi çıkartmaları içeren TOP-5

Testleri gerçekleştiren uzmanlar, farklı üreticilerden beş model aldı.

 • İlk yer, efsane üreticisi Michelin'den (Fransa) X-ice modeli tarafından alındı.
 • İkinci sırada - "Nokian Happelita" R2.
 • Üçüncü sırada, Blizzak WS70 modeli Japon markası "Bridgestone" dan alınmıştır.
 • "Pirelli Buz Kontrolü" dördüncü sırada yer aldı.
 • ContiVicing Continental dünya üreticisi Continental Contact bu derecelendirmeyi tamamladı.

Velcro lastikler 2013

Velcro lastikler "Dunlop"

Bazı nedenlerden dolayı sıralamada bu bir üretim yoktu.üreticisi. Ve çok boşuna. Örneğin, 2013 model - "SP Winter Sport 4D" - yenilikçi teknolojiler kullanılarak üretilmiştir. "Dunlop" üreticisi, bu lastiğin bilgilendiriciliğini önemli ölçüde geliştirmenin yanı sıra güvenliği de arttırmaya çalıştı. Bu otobüsle, sürücüler herhangi bir koşulda ve herhangi bir donta kendinden emin hissedebilirler.

kış lastikleri velcro nedir

Testler sonuç olarak gerçekleştirildi.bağımsız uzmanlar, mükemmel yol tutuşu, inanılmaz kısa bir durma mesafesi, aracın mükemmel yanal kararlılığını kaydetti. Eksiklikler arasında - büyük bir yuvarlanma direnci ve aracın kabininde yüksek seviyede gürültü. Uzmanlar bu Velcro lastiklerini tavsiye ediyor. Rus kış için bu iyi bir seçim, şüphesiz.

Yani, hangi araba lastiklerinin herhangi bir şartta en iyi olduğunu öğrendik. Seçim senin!

Velcro lastikler - nedir Kış lastikleri: sivri uçlar ya da cırtlak 2019

Velcro lastikler - nedir Kış lastikleri: sivri uçlar ya da cırtlak 2019

Related news

 • Yerli Dizi Haber, Yorum, AraÅtÄrma
 • Etli Havuçlu Pilav – Özbek Pilavı
 • İğne Oyası Çok Zarif Kalp Modeli Yapımı Anlatımlı Türkçe Videolu

 • Velcro lastikler - nedir Kış lastikleri: sivri uçlar ya da cırtlak 58

  Velcro lastikler - nedir Kış lastikleri: sivri uçlar ya da cırtlak


  Velcro lastikler - nedir Kış lastikleri: sivri uçlar ya da cırtlak 77

  Velcro lastikler - nedir Kış lastikleri: sivri uçlar ya da cırtlak 64

  Velcro lastikler - nedir Kış lastikleri: sivri uçlar ya da cırtlak 57

  Velcro lastikler - nedir Kış lastikleri: sivri uçlar ya da cırtlak 80

  Velcro lastikler - nedir Kış lastikleri: sivri uçlar ya da cırtlak 22

  Velcro lastikler - nedir Kış lastikleri: sivri uçlar ya da cırtlak 35