Vatanımız ... Küçük vatan nedir

Vatanımız ... "Küçük vatan" nedir?

Çoğu zaman birinden bir cümle duyabilirsiniz: "Vatanımız ..." dır. Ancak bu cümlenin kesin bir devamı yoktur. Her biri Anavatan'ı farklı şekillerde anlatıyor.

Kaynakta ...

Birincisi, Anavatan doğduğu yerdir, çünkübaşka biri şu an yaşadığı şehirdir. Bu kadar çok görüş var ve hepsi kendi yollarına göre doğru. Bir kişinin davranış ve dünyanın algılamalarına neden düşüncelerini, sevgili kalbi için çok değerli yurtlarını seçer.

benim vatanımız

"Anavatan" kendi fikrini benimseyen bir kavramdırAntik zamanlardan başlayarak, modern tarihin devrinden çok önce söylendi. Onun hakkında pek çok kitap ve şiir yazdı, birçok şarkı ve çeşitli hikayeler yarattı. Herkes için bu konsept sıcak ve keyif vericiydi. Ve bazen - üzüntü yarattı. Vatandaşın doğduğu ülkenin tam olarak ülkesi olması gerekiyor mu? Bu soruya herkes kendi başlarına cevap verebilir.

Muazzam bir ülke

"Anavatanımız Rusya'dır" diyorlar gururlavatanseverler. Bu devlette doğup büyüyen insanlar tarihine kulak verirler. Atalarımız her yıl, savaş çağını, krizi ve perestroyka'yı dünyaya bıraktı. Ancak bu insanlar asla kaderleri hakkında şikayet ettiler, kıtlıktan kurtulmak zorunda kaldılar, sevdiklerimi kaybettiler, her türlü zorlukları yaşadılar.

benim küçük vatan

Tersine, karakterleri çelikten daha güçlü hale geldi vehikayelerde, şarkılarda, şiirlerde, filmlerde bize ilettikleri hatıralar. Bu, her Rus insanı için büyük bir değerdir. Anavatanımız, çocukluktan öğrendiği kelimeleri içeren bir ilahi bir kat silahtır. Rusya'nın gelenek ve kanunlarını gözlemleyen bir kişi ülkesine saygılıdır, ona sevgiyle davranır. Tüm dünya bu durumu tartışıyor: birisi azar verici, birisi destekliyor, biri siyaset konusunda belli değil. Çift başlı kartal, banknot, mühür, belge ve pasaport üzerine tasvir edilmiştir ve Rus ordusunun gücünden şüphe etmek imkansızdır.

Sınırsız tarlalar ve ormanlar, çok güzel yerler,çok miktarda mineral, geniş bir Rus ruhu - her Rus'un gururu için harika bir fırsat. Ve bu ülkeye gelen herhangi bir yabancı, unutulmaz izlenimlerle ve tabii ki bir dizi matryoshkas ile eve döndü.

Böyle farklı bir Anavatan

Anavatanım sadece belirli bir ülke değil,Bu ya da bu vatandaş doğdu. Başka bir deyişle, eğer kişi SSCB'de doğmuşsa, şimdi ne var? Bir vatanı yok mu? Bu tamamen yanlış. Vatan - bu, bir insanın hayatının bir noktasında iyi olduğu yerdir.

vatanım rusya

Bir insanın bir parçası gibi hissettiği arazi,Onun özlemleri ve anıları, özlem duyduğu yer, geri dönüyor - bütün bunlar onun yerli tarafı. Gerçek şu ki, anavatan bilgisi için ilk “kurum” insanın yakın çevresidir.

"My Little Homeland" - bir kişi arayabilirbüyüdüğü arazi ya da şehir, arkadaşlarıyla bağlantılı toprağın bir kısmı, oynadığı sokağın bulunduğu bir çocukla birlikte saklanmak ve onlarla birlikte aramak. Aynı zamanda bir insanın daha iyi bir yaşam arayışında kendi yerli topraklarını terk etmesidir, fakat bu onun en sevdiği şehri unuttuğu anlamına gelmez.

Yerli toprakları hatırlamak

Anavatanım bir şehir, köy veya köydür.İlk adımların konuşulduğu, ilk adımların atıldığı çocukluk geçirdi. Büyüyoruz, eski fotoğraflara bakıyoruz ve ilk günlerde acı ve neşe öğrendiğimiz bu uzak günlere geri dönüyoruz.

vatanım bir şehir

İlk kez bir bisikletten nasıl koptuğumuzu hatırlıyoruz.komşuların erkekleri gibi, dizlerinin gizlice anne babadan yaptığı gibi, evsiz köpek yavrusu için bir parça taze pişmiş anne ekmeği çıkardı. Benim küçük vatanım, sonsuza kadar benimle olacak, unutulmaz bir anıdır, bir kişiden alınamaz, satılamaz ya da satın alınamaz. Evin yanındaki çiçekli ağaçlar, creaking salıncaklar, pencerenin dışındaki kuşların sabah şarkıları, okula giden yol, herkesin ruhunun bir parçası, bu insanın vatanı.

En önemlisi hakkında

Anavatan nerede başlar? Bir kişi bu kelimeyi nasıl biliyor? Vatan yakın, yerli insanlarla başlar. Anavatan benim ailem. Genç yaşlardan itibaren, ebeveynlerimiz, büyükbabalarımız ve büyükannelerimiz, erkek kardeşlerimiz ve kız kardeşlerimiz içimizi vatanlarına aşıyorlar. Yerli geleneklerimizi ve kültürümüzü takdir etmemizi ve onurlandırmamızı, öğretici öyküleri anlatmamızı, Anavatanımızla ilgili ilginç tarihsel gerçekleri ortaya çıkarmamızı öğretiyorlar.

vatanım benim ailem

Başka kim bize böyle değerli bir deneyim verebilir? Tabii ki, içimizdeki yurtseverlik okulda yetiştiriliyor, ama aile daha büyük bir katkı sağlıyor. Dedelerimiz, gözlerinde gözyaşlarıyla, önlerindeki küçük çocukların kahramanlıklarından, kendi toprakları adına özverili eylemler hakkında konuştular. Vatanseverliğin yetiştirilmesinde çocuğa yardım etmesi gereken bir ailedir ve tam teşekküllü bir kişi ülkesi, il veya ilçesinden gurur duymadan yetiştirilemez. Aile, eylemlerimizden, sözlerimizden ve tabii ki Anavatanımızdan sorumlu olmamızı öğretir.

Yerli arazi

Bütün bu örnekler için, anlaşılması kolaydır: "Benim küçük vatanım" geniş bir kavramdır. Herkes kendi yolunda anlar. Bir şey açık - anılarımızda, anılarımızın bulunduğu yer, düşüncelerimizin olduğu yer. Hayatın en iyi anları bu ile bağlantılıdır.

Şimdi dünya çapında insanlar evlerini terk ediyorDaha iyi bir finansal durum arayışı. Ve uzun bir süre başka ülkelerde ve şehirlerde dinlenmeye devam ediyor. Ama yabancı topraklara ya da ülkelere gidiyor, oradaki bir kişiyle tanıştıktan sonra mutluyuz. Bunu anlamak bizim için daha kolay. Onunla hızlı bir şekilde ortak bir dil buluyoruz. Ona daha yakın olmak istiyoruz. Bu kişi Anavatan'ın bir parçası, bu büyük parçanın bir parçası, ki bu da bizi ihale etmemize ve aynı zamanda üzücü hislere neden oluyor. Çocuklarda bu tür duyguları gündeme getirmeye değer mi? Tabii ki, buna değer! Her şeyden önce, bir kişi nerede olursa olsun, her zaman bilmesi gerekir: Konfor kendi ülkesinde bulunabilir.Related news

 • 7 yıllık kriz, çocuğun kişilik gelişiminin bir sonraki aşamasıdır
 • Yenidoğanda anemi nedir
 • Fırında Beşamel Soslu Karnabahar
 • Poğaça Kaç Dakikada Pişer
 • Kuran-ı Kerimi ipek sayfalara yazdı

 • Vatanımız ... Küçük vatan nedir

  Vatanımız ... Küçük vatan nedir


  Vatanımız ... Küçük vatan nedir

  Vatanımız ... Küçük vatan nedir

  Vatanımız ... Küçük vatan nedir

  Vatanımız ... Küçük vatan nedir

  Vatanımız ... Küçük vatan nedir

  Vatanımız ... Küçük vatan nedir

  Vatanımız ... Küçük vatan nedir

  Vatanımız ... Küçük vatan nedir

  Vatanımız ... Küçük vatan nedir

  Vatanımız ... Küçük vatan nedir

  Vatanımız ... Küçük vatan nedir

  Vatanımız ... Küçük vatan nedir

  Vatanımız ... Küçük vatan nedir

  Vatanımız ... Küçük vatan nedir

  Vatanımız ... Küçük vatan nedir

  Vatanımız ... Küçük vatan nedir

  Vatanımız ... Küçük vatan nedir

  Vatanımız ... Küçük vatan nedir