Uyuşturucu Clotrimazole (mumlar). Kullanım Talimatları 2019

Uyuşturucu Clotrimazole (mumlar). Kullanım Talimatları 2019

Uyuşturucu Clotrimazole (mumlar). Kullanım Talimatları 50 28.01.2019, 21:47

Uyuşturucu "Clotrimazole" (mumlar). Kullanım Talimatları

"Clotrimazole" ilacı yerelantifungal ilaç, bir imidazol türevi. İlaç çeşitli mikroorganizmalar üzerinde etkili olur. Ajan dermatofitlere, dimorfik mantarlara, küf mantarlarına, blastomikoz patojenlerine, aktinomycetlere karşı aktiftir. Düşük konsantrasyonda ilacın fungistatik, yüksek fungusidal etkisi vardır.

"Clotrimazole" ilacının etkisini karakterize etme(mumlar) kullanım talimatı, ilacın ergosterol sentezini yavaşlattığını gösterir (fungal hücre zarının yapısındaki ana bileşen). Bu elementin olmaması, mikrobiyal hücrelerin membranlarında yıkıcı değişiklikleri provoke eder. "Clotrimazole" ilacı peroksidazların aktivitesini inhibe eder. Bu, ayrıca, yıkıma katkıda bulunan mantar hücresine hidrojen peroksit birikimini kolaylaştırır.

"Klotrimazol" uyuşturucugram pozitif mikroplar, özellikle de streptokoklar ve stafilokoklar ve aynı zamanda corynebacteria (daha az oranda) üzerinde antibakteriyel etki. İlaç trikomonadik ve anti-amoebik etkiye sahiptir.

İlaç "Clotrimazole" (fitiller) ürogenital kandidiaz ile birlikte kullanılması önerilir. Kanıtlar, ikincil enfeksiyon da dahil cildin mikozunu da içerir.

İlaç, merhem, solüsyon, püskürtme sıvısı şeklinde kullanılır. Bazı durumlarda en uygun şekli fitil (vajina içine sokmak için).

Ürogenital kandidiaz tedavisi ile"Klotrimazol" (vajinal tabletler) (birçok hastanın yaptığı incelemelere göre bunu kanıtlıyor) krema ile kombine olarak çok etkilidir. Vajinaya dışardan süpozituvar girdikten sonra merhem genital bölgede ve perineal bölgede uygulanır. Bazı durumlarda, damlatma (instilasyon) altı gün süreyle% 1'lik bir çözümün üretranında yapılır.

"Clotrimazole-Acry" (merhem) ilacı uygulanırdermatofitler, maya benzeri ve küf mantarları tarafından tahrik edilen müköz membranlarda ve deri mantar lezyonlarıyla. Ajan, çok renkli liken, kandidiaz vulvovajinit, eritrazis, trikomonaz için gösterilir. İlaç doğum kanalının sağaltımı için doğumdan önce kullanılır.

İlaç "Clotrimazole-Acry" (mum) üretilmez.

Günde en fazla üç kez merhem uygulayın. Tedavi süresi - yaklaşık dört hafta (ortalama). Patoloji bulgularını ortadan kaldırdıktan sonra, uzmanlar iki hafta daha devam eden tedaviyi önermektedir.

Ilaç "Clotrimazole" yerel kullanımı ile(mumlar) (kullanım talimatları bu tür veriler içerir), yan etkiler oldukça nadirdir. Bununla birlikte, bazı durumlarda, alerjik reaksiyonlar meydana gelebilir.

İlaç "Klotrimazol" (fitiller) hipersensitivite için reçete izin vermiyor. Kontrendikasyonlar gebeliğin ilk trimesterini içerir.

İlacın yenidoğan ve emziren kadınların durumu üzerindeki etkisi araştırılmamıştır. Bu bağlamda, laktasyon sırasında ilacın reçete edilmesi için gerekçe doktor tarafından belirlenir.

İlaç "Klotrimazol" diğer yerel antifungal ilaçların etkisini yavaşlatma yeteneğine sahiptir. Bunlar "Nystatin", "Natamisin" gibi ilaçları içerir.

Ilaç "Deksametazon" ilacı yüksek dozda alındığında "Klotrimazol" ilacın antifungal aktivitesi yavaşlar.

Gözlerin yakınındaki bölgeye merhem sürmeyin.

Sekonder enfeksiyonu önlemek için, her iki cinsiyet eşinin eş zamanlı tedavisi gereklidir.

Trikomonasisin tedavisinin kemoterapötik ilaçlar ile birlikte (örneğin, "Metronidazol" ile birlikte) yapılması önerilmektedir.

İlaç "Clotrimazole" kullanmadan önce bir doktora danışmanız gerekir.

Uyuşturucu Clotrimazole (mumlar). Kullanım Talimatları 2019

Uyuşturucu Clotrimazole (mumlar). Kullanım Talimatları 2019

Related news

 • Çıtı Pıtı Dallı Çiçek Modeli Yapımı Türkçe Anlatımlı Videolu
 • Çikolatalı ve Profiterollü Mus Tarifi
 • Tığ İşi İncili Kız Bebek Yeleği Yapılışı Türkçe Anlatımlı Videolu

 • Uyuşturucu Clotrimazole (mumlar). Kullanım Talimatları 60

  Uyuşturucu Clotrimazole (mumlar). Kullanım Talimatları


  Uyuşturucu Clotrimazole (mumlar). Kullanım Talimatları 16

  Uyuşturucu Clotrimazole (mumlar). Kullanım Talimatları 33

  Uyuşturucu Clotrimazole (mumlar). Kullanım Talimatları 59

  Uyuşturucu Clotrimazole (mumlar). Kullanım Talimatları 53

  Uyuşturucu Clotrimazole (mumlar). Kullanım Talimatları 26

  Uyuşturucu Clotrimazole (mumlar). Kullanım Talimatları 9