Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi 2019

Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi 2019 Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

Osteofit hoş olmayan ve memnun ağrılıdır.tendonun veya ligamentin çekme hareketinin neden olduğu bir omurga formundaki kemik dokusunun büyümesinin tezahürüdür. Böyle bir hastalık için, topuk diken diken diken gibi, ilaç tedavisi de mümkün değil. Kökenli nedenlere, bugünün makalesinde konuşacağımız yardım araçları.

topuk dikeni ilaç tedavisi

Neden bir hastalık var

Kalkaneal spur tedavisi tanısı ileilaçlar hastalık zaten örneğin ultrason veya röntgen ile tespit edilmiştir anlamına gelmektedir. Topuk dikeni belirtileri hastalık Yürürken büyümeleri önemli bir rahatsızlık olduğunda aşamada aslında orada vardı doktora gidiyor, yavaş yavaş gelişir olmasına rağmen, ortada ve. yüksek topuklu ayakkabılar ayak bekleme konumu ve tersi de bazı ligamentlerde yükün pozisyonundan aniden hareket ettiği zaman, çünkü hitap fasiit (nedeniyle osteofit kas dokusu iltihabı) gelen verilere göre, genellikle, kadınları etkileyen, kadınlar için özeldir. yürüyen ayakları üzerinde yük, aktif yaşam tarzı gerçekten osteofit hariç bir gösterge değildir. onun önlenmesi için temel koşul - Uygun beslenme, dinlenme ve zaman harcanan uzman teşhis ile hızına eşit rotasyon yükler.

Hastalığın asemptomatik seyri

Mikroskopik gözyaşları, çatlaklar,Rahat olmayan ayakkabılar, topukların olağandışı yüksekliği (ya da ayağından sonra ayaklarının sürekli olmaması) nedeniyle ayak üzerinde sistematik yükler ile oluşurlar. Bir topuk nasıl tedavi edilir? Ayak dinlenmesini sağlayın, herhangi bir yatıştırıcı ve enflamatuar ilaç ile yağlayın, anestezi yapın ve rahatlama ile ayağa zaman kazandırın ve yüklemeyin. Topuktaki ağrı, diğer nedenler (enfeksiyonlar, yaralanmalar, obezite vb.) Nedeniyle agonize edilirse çok farklı önlemler alınmalıdır. Bu durumda, sorunun kök nedenini belirleyin ve önce bunu dışlayın, aksi takdirde dokuları doğrudan etkileyen araçları kullanın. Kemik, kas, tendonlar sadece kısa bir süre için yardımcı olacaktır. Eylemleri anestezi ve inflamasyonun kaldırılmasına dayanır. Daha da kötüsü, hastalığın doğuşunu doğrulamaksızın konservatif yöntemlerde ısrar etmek olacaktır. Bu nedenle, topuk dikeni ilaçlarla tedavi edilmeden önce, inisiyatifinizin zarar vermediğinden emin olun: testler yapın, röntgenini veya ayağın ultrasesini yapın.

İlaçlar sabelnik ile topuk dikeni tedavisi

Bir doktora görünmeniz gereken kalkaneal spurun özellikleri

Zaten ilerliyorsa, hastalığı belirlemek zor değildir. İlk işaretler:

 • Ayaktaki bir yük ile topuktaki rahatsızlık, ağrının delinmesi - plantar fasiittir.
 • Arkadan topukta kemik büyümesi, cildin altından çıkarak gelişir ve yapışır, görsel olarak kolayca teşhis edilir, daha az sorun çıkarmaz - kalcaneal spurdur.

Evde topuk dikeni ilaç tedavisiAncak bu durumun mümkün olabileceği, ancak hastalığın farklı aşamalarının farklı amaçlara sahip olması ve bunlardan birinin etkin bir ilaç yolu olması, diğerinde ise hastalığın seyrini kötüleştirebilmesi nedeniyle, teşhis olmadan kendi kendine ilaçlama yapılmamalıdır.

Hastalığın nedenleri nelerdir?

Teşvik ana nedenlerinden birigenellikle hastanın fazla kilolu ile ilişkili rahatsız bir metabolizmadır. Vücuttaki karbonhidratların metabolizmasının yanlış seyri, kalsine birikintilerinin oluşmasına ve kalkaneal yumru dokularının iltihaplanmasına yol açar. Yürüme, koşma, atlama, iç ayak dokuları sırasında maksimum yükün yaşanması bazen sabit bir yükün bir sonucu olarak iyileşmeyen mikro travmalar alır, ancak yeni yükler tarafından ağırlaştırılır. Bu nedenle, hastalık genellikle atletlere, atletizm taraftarlarına eşlik eder. Genel olarak, kalsineal spur ilaç tedavisi, tanıdan önce bile, birincil belirtilere göre mümkündür: ayağın içinde keskin bir ağrı, “dövülmüş çivi” hissi nedeniyle topuk üzerine basamama. Bu gibi durumlarda, ayak banyolarına basmayın, kompreslerle ısınamazsınız: bu, hastalığın sonraki aşamalarında yardımcı olacaktır, ancak başlangıçta şişlik ve artmış ağrı sendromuna neden olabilir. Bu yüzden şüpheli bir “topuk dikeni” şüphesi varsa, ilaç uzman tarafından reçete edilmeli ve kendi kendine ilaç önerilmemelidir.

bir topuk dikeni ilaçlarla nasıl tedavi edilir

Her şeyden önce - kaynağı ele alıyoruz

Hastalığın diğer nedenleri arasında(Eşit olmayan bir iki ayak ağırlık dağıtımı nedeniyle), düz ortopedik ve omurga eğriliği hastalığı, kronik gizli enfeksiyonlar (Chlamydia Reiter sendromu neden olur), romatizmal hastalıklar (ankiloz spondilit artrit, gut). (Ilaçlar sadece kurulmasından sonra reçete edilebilir tedavisi) "topuk dikeni" teşhisini doğrulamak için bazı testleri geçmek gerekir. Onlar belirlemesine izin neyi benzer belirtilerle hastalık gerçekten osteopatik karakter ve diğerinde (eklem, vertebra). Bunların bazılarında yürüyerek yük kadar önemli olamaz, bu yüzden topuk tedavisi ilaçlar artık stabil geçerlilik kazandırmak dikeni. Bu durumda, birincil sorun kaynağını dikkatli bir şekilde ele almanız gerekir.

bir topuk tedavisi nasıl tıbbi tedavi

Topuk dikeni: ilaçlarla tedavi

Hastaların ilaç tedavisi hakkında sık sık yorumlarPozitif bir doğaya sahiptir, çünkü ortopedi uzmanı veya cerrahın gereksinimlerini dikkatli bir şekilde karşılayan hastalığın başlangıç ​​aşamasında ağrı sendromunu ortadan kaldırabilir ve semptomlardan kurtulabilir. Non-steroidal anti-inflamatuar ilaçlar, kapsül, krem ​​ve merhem tabletleri, uygulamalar ve kompresler, jel, krem ​​veya enjeksiyon şeklinde hormonal preparatlar olarak kullanılır. Aynı zamanda doğru şekilde yapılması gereken masajlarla birleştirildiğinde, bu tür bir yöntemle tedavi, iki haftalık bir kullanım süresince tüm ağrıları giderebilir. Steroid veya steroid olmayan tipte merhem ve kremleri etkili bir şekilde yardımcı olur. İlaçların "kalkaneal spur" tedavisi için gösterilmiş ve etkilidir: saber, arı zehiri, semptomları hafifletmek için kremler oluşturulmaktadır. Merhemler en yoğun ağrılarda periyodik olarak değil, günde üç kez, ağrıyan topuğun ön ısıtmasında uygulanmalıdır. Eylemleri cildin yumuşaması, iltihabı hafifletmesi, anestezi, ağrılı bölgedeki kan akışının iyileştirilmesi şeklinde kendini gösterir.

Topuk dikeni ilaçlarla tedavisi

Potentilla

Sabelnik bataklığı uzun zamandır yaygın olarak kullanılmaktadır.içten ve dıştan ve farklı bir doğanın iltihaplanmasının iyileştirilmesini ve ortadan kaldırılmasını teşvik eder. Alkollü tentür, et suyu ve bitkisel infüzyon olarak alınır, topikal olarak kullanılır. Yaprakları, belirgin bir anti-enflamatuar ve analjezik etkiye sahip, yutulduğunda metabolizmayı geliştiren, vücudun savunmasını ve bağışıklığını güçlendirmeye katkıda bulunan çok değerli maddeler içerir. Ayrıca, sabelnik'in kontrendikasyonları yoktur. Hamileler ve emziren anneler sabrına başvurmamalıdır.

Kalkaneal mahmuzu tedavi etmek için, kılıç tanınırEn iyi doğal ilaçlardan biri. Bu doğal hazırlık temelinde, bir alkollü tentür yapılır. Tedavinin seyri, oral uygulama için üç haftadır. Saber yapısının tentürüne dayanarak gece ve alçıda folyo veya alçı kullanımı ile ağrı bastırır. Porsuktan, kaz yağı ya da gliserin, mumya tabletleri ve bu tentenin bir tatlı kaşığı, önceden ısıtılmış cilde uygulanan bir merhem yapar ve bütün gece boyunca bir kompres olarak kalır.

merhem ile topuk dikeni tedavisi

Kalkaneal spurs tedavisinde konservatif ilaç yöntemleri

Hastalığın semptomlarını hafifletmeye bırakın ve bu gibi araçlar:

 • Kan dolaşımını iyileştirmeyi amaçlayan şok dalga tedavisi (UTV). Kemik kısmını impulslarla hızlı bir şekilde gevşetir.
 • Spur lokalizasyonu bölgesini anestezi altına alan kontrendikasyon içermeyen röntgen tedavisi.
 • Ultrason, ağrılı bir yeri ısındırarak ve metabolik süreçleri hızlandırarak, hasarlı dokuların yenilenmesine katkıda bulunur.
 • Bu hastalıktan kurtulmanın harika bir yolu,bir topuk dikeni olarak - ilaçlar ile tedavi: tedavinin tüm seyrini, uzun ve etkili kabul merhem, krem. Uygun olan, iltihabın giderilmesi için butadion, diklofenak, ibuprofen gibi bileşenleri içeren çeşitli merhemler ve kremlerdir.
 • Mümkün olduğunca nadiren kullanılan en ekstrem yöntemlerden biri cerrahidir, ancak diğer tüm yöntemler yardımcı olmadığında gereklidir.

topuk spurs ilaç tedavisi yorumlar

Kalkaneal spurs tedavisi türleri

Diğer konservatif tedavi yöntemlerineortopedik tabanlıkların, topuk altındaki silikon pedlerin, birikme yerinde bir girinti veya delik ile kullanılmasını ifade eder. Böyle bir yöntem daha geleneksel olanla birleştirilebilir, bir krem ​​veya merhem yumuşak topal bakım ile birleşerek iyileşmeyi daha hızlı ve etkili hale getirecektir.

evde calcaneal spur ilaç tedavisi

Ayrıca, bu türsıvalar, sıcak ayak banyoları, sarma, parafin ısıtma (parafin tedavisi), folyo ile metal tedavisi, çamur terapisi, lazer tedavisi ve ilaç blokajları. Blockades, kendi başınıza kullanamayacağınız bir araçtır. Steroidal olmayan anti-enflamatuar ve analjezik ilaçların topuğu içine enjeksiyonlar sadece bir uzmana verilebilir, aksi takdirde sadece bir bozulma olabilir.

Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi 2019

Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi 2019

Related news

 • Arkadaşlarınıza bir arkadaşım veya yabancımı nasıl ekleyebilirim
 • Mecnunun Deldiği Dağ Yelek Modeli
 • Tığ İşi Fıstık Oyası Yapımı
 • Ergenlikte Sağlıklı Kilo Verme ve Optimal Zayıflama
 • Sinameki Yemeklerde Nasıl Kullanılır

 • Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi


  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi

  Topuk dikeni: evde ilaç tedavisi