Temel kazık vidadır: kusurlar ve olumlu özelliklerTemel kazık vidadır: kusurlar ve olumlu özellikler


Temel kazık vidadır: kusurlar ve olumlu özellikler 7 06.02.2019, 12:01

Temel kazık vidadır: kusurlar ve olumlu özellikler

Kazık temellerin prevalansıkısa bir süre önce inşaat sektöründeki tüm rekorları kırdı ve sadece büyük şirketleri değil, aynı zamanda bireyleri de ilgilendiriyor. Böylesi "insanların sevgisinde" büyük bir rol, kazık-vida temeli ile ünlü tasarımın güvenilirliği ve karşılaştırmalı sadeliği ile oynandı. Dezavantajları var, ancak avantajları kolayca örtüşüyor. Bununla birlikte, en önemli temellerden yola çıkmayı öneriyoruz.

Yığınlar hakkında biraz ...

temel kazık vida hatalarıDaha basit olarak, bu yapıyüksek kaliteli çelikten yapılmış bir boru. Yere sarılma kabiliyeti, sonunda özel bir şekle sahip bir bıçağın varlığına bağlıdır. Bu arada, kazık vidalamanın temelini burada "yakaladık": bu tasarımın dezavantajları, kazıkların yere vidalanması için, son zamanlarda hizmetlerinin ucuz olmadığı ağır ekipmanlara kaçınmanızdır. Ayrıca, sahadaki ağır ve taşlı toprakların koşulları altında, bu tür işlerin fiyatı kesinlikle artacaktır.

Ortaya çıkacak zorluklar ve en önemlisi hesaplanması iletasarlarken göstergeler. Neden? Bu durumda referans kitaplarından elde edilen veriler size yardımcı olmayacaktır, çünkü sadece belirli göstergelere odaklanmalı ve bunları hesaplarda sürekli uygulamalıdır. Bu nedenle, eğer bir matematikçi değilseniz, tüm göstergeleri maksimum doğrulukla hesaplayabilecek uzmanlara kazık-vida temelini (eksiklik olarak tanımladığımız) bırakın.

kazık vida temelinin hesaplanmasıVe bir tane daha nüans. Birçok yeni başlayanlar son derece büyük bir hata kabul ediyor. Yığınların toprağa nüfuz etmesinden sonra bunların hiç çözülmemesi ve ihtiyacınız olan seviyeye yükseltilmesi bir sorundur. Bu durumda, kazık toprağa tutturmanın kuvveti keskin bir şekilde azalır, bu nedenle bu gibi riskli deneyler yapmaya değmez. Bununla birlikte, kazık-vida temeli, maliyeti hesaplamanın uzmanlara bırakılması daha iyidir, inşaatçılar arasındaki temel bilgi eksikliğinden sorumlu değildir.

Umuyoruz ki bu özel tasarım fikrini, eksiklikleri hakkında okuyarak, fikrinden vazgeçmediniz mi? Ve çok iyi, onun değerlerine ilerlerken!

Bunlar arasında ekonomi vardır. Kazık vida temelinin kaba bir hesaplamasını bile gerçekleştirerek kolayca görebilirsiniz. Uzmanlar, kaynak tasarruflarının (diğer seçeneklerle karşılaştırıldığında)% 50'ye ulaşabileceğini söylüyor! Ve bu aynı koşullar altında şerit vakıf inşaat yekpare bir levhayı gerektirebilir için, hangi maliyet daha da farkını daha da artıracak olmasına rağmen!

kazık vida temelBuna ekleyin ve işin hızı ileYukarıda tarif edilen kazık-vida temelinin (kusurları zaten önemsiz görünmektedir) birkaç saat içinde dikilebilir. Kazıkları vidaladıktan sonra, hemen hemen aynı bant tipi için söylenemeyen yapıya hemen başlayabileceğinizi unutmayın.

Ayrıca, inşaat ekipmanlarının katılımı (oYukarıda belirtilen), sadece desteklerin zemine vidalanmasıyla sınırlıdır. Evet, neredeyse hiç toprak işi yoktur, bu nedenle ekskavatör hizmetlerinin maliyeti de büyük ölçüde tasarruf edilebilir.

Temel kazık vidadır: kusurlar ve olumlu özelliklerTemel kazık vidadır: kusurlar ve olumlu özellikler

Related news

 • Yıllardır Yapılan Boncuk Motifli Tığ Oyası Yapımı
 • Çocuklar için Boogie Woogie
 • FETÖ ile ilgili inceleme daha yeni başlıyorsa, Türkiye kandırılmış demektir
 • Nijeryadaki petrol boru hattında patlama: 50 ölü

 • Temel kazık vidadır: kusurlar ve olumlu özellikler 58

  Temel kazık vidadır: kusurlar ve olumlu özellikler


  Temel kazık vidadır: kusurlar ve olumlu özellikler 95

  Temel kazık vidadır: kusurlar ve olumlu özellikler 25

  Temel kazık vidadır: kusurlar ve olumlu özellikler 5

  Temel kazık vidadır: kusurlar ve olumlu özellikler 65

  Temel kazık vidadır: kusurlar ve olumlu özellikler 10

  Temel kazık vidadır: kusurlar ve olumlu özellikler 55