Tavukların Satsivi: Eski kitaplardan tarifiTavukların Satsivi: Eski kitaplardan tarifi

21.05.2019

Tavukların Satsivi: Eski kitaplardan tarifi 56

Tavukların Satsivi: Eski kitaplardan tarifi

Tavuk satsivi'nin klasik tarifi, Gürcü mutfağının en ünlü ismi. Yirminci yüzyılın başlarındaki otantik mutfak kitaplarının kayıtlarını incelemek ilginç.Tavuk tarifi SatsiviBurada sunulan tavuklardan satsivi tarifi, Gürcistan mutfağındaki modern uzmanların bu çanağı nasıl temsil ettiklerine benzemez. İki eski versiyona göz atalım.

Tavuklardan Satsivi. Tarçın guriy, fındık ile

Tavuk yağlı karkası (türkiyeyle değiştirilebilir)temizlemek ve yıkamak gerekir. Pençeleri karın boşluğuna kesin. Kuşu bir tencereye soğuk su ile döküp bir kapak ile örterek ateşe koyun. Kurumaya hazır tavuk, yağ ekşi krema, tuz serpin ve fırında kızartın. Kuş pembemsi bir kabuğa kadar kahverengileşmelidir. Bu arada kızarmış tencerede kızartma, ceviz yağında soğanı ince kıyılmış (burada ayrıca tavuğun pişirildiği et suyu özünden çıkarılan yağ eklemeniz gerekir).Tavuk tarifi SatsiviOn dakika boyunca yiyin. Sonra elenmiş buğday ununu ekleyin (her iki yüz elli gram et için beş gram ekleyin) ve biraz eskitmeden sonra, çorbanın küçük kısımlarını demlemek başlayın. Bütün sıvı soğanla karıştırıldığında, sirke, tarçın, karanfil ve defne yaprağını nihai sıvıya ilave edin. Ayrıca tuz, pounded sarımsak, kişniş, biber, dereotu atın. Karıştırın, kızarmış tavuk parçalarını (hindi) nihai sıvıya alın. Beş dakika kaynatın, ezilmiş fındık ekleyin (yüz elli gram). Şimdi satsivileri ateşten çıkarabilir ve soğutabilirsiniz. Yemek sonuna kadar soğutulmadığında, safranla mevsim olun. Fıstık ezmesiyle derin bir kapta servis yapın. Tarifi çok ayrıntılı olarak tarif edilen tavukların Satsivi, tavşan eti ile de hazırlanabilir.tavuk satsivi için klasik tarifiYemek hem sıcak hem de soğutulmuş olarak servis edilir.

Tavuklardan Satsivi. İkinci tarife, artı modern koşullara uyum sağlama

Gutted kümes fırında gereken veyapişirin ve kızartma tavasında kahverengi olun. Ortaya çıkan et suyu ile pişirilmiş yağları çıkarmanız gerekir. Bunun için soğutulmalıdır. Bu düşük yağlı et suyu sonra sirke bir fincan kaynamaya iki yüz ince ufalanmış fındık gram kıyılmış soğan (bir kafa), ezilmiş sarımsak, kişniş iki grup eklemek için (ince ince doğranmış). Kızarmış kanatlı hayvan parçalarını derin bir kapta katlayın ve elde edilen somun sosunun üzerine dökün. En lezzetli tavuklardan soğuk bir satsivi.

Eski zamanlardan kalma tarifi oldukçamodern koşullara adapte edilebilir. Birincisi, etin çifte ısıl işlemine kesinlikle gerek yoktur (örneğin ilk kaynatma, sonra kavurma). Kızartma tavasında hafifçe kahverengileşmek yeterli olacaktır. İkincisi, sosun bileşimini açıklığa kavuşturmak - mutlaka akut adjika (üç yemek kaşığı), kişniş yağı, ucco-suneli (bir çay kaşığı) ve imeretinsky safranını içermesi arzu edilir. Sos yaptıkları ceviz çekirdeği hafif renkte olmalı ve dökülmüş suyun benzeri olmalıdır. Öğütülmesi, elde edilen hamurun yapısının mümkün olduğunca ince olması gerektiği gibi olmalıdır. Bu, fıstığı bir et kıyı makinesinden iki kez atlayarak başarılabilir. Soğanın kızartıldığı fıstık yağı altında ve bitmiş satsiviye ilave edildiğinde, üç yemek kaşığı yer fıstığı, yedi karanfil sarımsak ve bir Adzhika kaşığı karışımı kastedilmektedir. Bütün bunlar küçük bir et kıyı makinesinden geçirilmeli ve ortaya çıkan kütlenin içinden sıvıyı sıkıştırınız.

Tavukların Satsivi: Eski kitaplardan tarifiTavukların Satsivi: Eski kitaplardan tarifi

Related news

 • Diske hatalar kontrolü
 • Çok İzlenen Videolar
 • Ben, Robot – I, Robot
 • Sinema alanı: liste
 • Pasaport değişikliği

 • Tavukların Satsivi: Eski kitaplardan tarifi 88

  Tavukların Satsivi: Eski kitaplardan tarifi


  Tavukların Satsivi: Eski kitaplardan tarifi 65

  Tavukların Satsivi: Eski kitaplardan tarifi 93

  Tavukların Satsivi: Eski kitaplardan tarifi 22

  Tavukların Satsivi: Eski kitaplardan tarifi 57

  Tavukların Satsivi: Eski kitaplardan tarifi 64

  Tavukların Satsivi: Eski kitaplardan tarifi 56

  Tavukların Satsivi: Eski kitaplardan tarifi 34

  Tavukların Satsivi: Eski kitaplardan tarifi 63

  Tavukların Satsivi: Eski kitaplardan tarifi 6

  Tavukların Satsivi: Eski kitaplardan tarifi 46

  Tavukların Satsivi: Eski kitaplardan tarifi 23

  Tavukların Satsivi: Eski kitaplardan tarifi 53

  Tavukların Satsivi: Eski kitaplardan tarifi 52

  Tavukların Satsivi: Eski kitaplardan tarifi 57

  Tavukların Satsivi: Eski kitaplardan tarifi 58