Taş Ekşi Grubu: kompozisyon, diskografi ve özellikler 2019

Taş Ekşi Grubu: kompozisyon, diskografi ve özellikler 2019

Taş Ekşi Grubu: kompozisyon, diskografi ve özellikler 83 07.02.2019, 03:45

"Taş Ekşi" Grubu: kompozisyon, diskografi ve özellikler

Iowa eyaletinde iki Amerikalı müzisyen, CoreyTaylor (vokalist) ve Joel Eklman (basçı), 1992'de kendi rock gruplarını kurdular. Alkollü İçki Taş Sour (Rus "Tornavida") onuruna adını verdiler. Biraz sonra gitarist olarak K. Taylor'un uzun zamandır arkadaşı Sean Economouki onlara katıldı.

Corey ve Joel, grubun değişmeden kaldı. Gitaristler de çok sık değişti, 1995'e kadar James Ruth'u buldular.

Varlığının başındastüdyo albümleri müzisyenleri yazmadı ve etiketlerle sözleşme sonuçlanmadığı için geniş bir popülerlik kazandı. Adamlar Des Moines'ın gece hayatında oynadılar.

Taş ekşi

K. Taylor'un ayrılışı ve Stone Sour grubunun parçalanması

Grubun varlığından 5 yıl sonra, 1997'de,Corey onu terk etmeye karar verir. O zaten popülerlik kazanmaktadır katılır o zaman bir vokalist arıyordu Slipknot ekibi, süre. K. Taylor'un "Taş Ekşisi" olmadan yavaş yavaş varlığını bırakır. Ona göre, James Ruth ayrılıyor. Daha sonra ekip Sean'tan ayrılır ve bir konser müdürü olmaya karar verir. Ve Joel, ailesiyle daha fazla vakit geçirmek için sahneyi süresiz bırakır.

Taş Ekşi Konseri

Eski kompozisyonda "Taş Ekşisi" nin yeniden canlandırılması

Bir süre sonra, eskigitaristler "Stone Sour", Josh Rendl birkaç şarkı yazdı. 2000'de Corey'e yeni kompozisyonlar hakkında ne düşündüğünü sormaya karar verdi. K. Taylor, Josh'un şarkılarından etkilendi. Aralarında Orkide, İçeri Girin, Boşta Eller gibi parçalar vardı. Corey ve Josh tekrar birlikte çalışmaya başladılar. Bir yıldan fazla sürdü. Sonunda, işbirliği sonucundan memnun olduklarını ve 2001'de "Stone Sour" grubunu yeniden canlandırmaya karar verdiklerini ve aynı kompozisyonda yaptıklarını belirtti. İlk başta kolektif, eski adını Kapanış veya Proje X olarak değiştirmek istedi ancak daha sonra müzisyenler bu fikri reddetti.

Grubun ilk ilk albümünün serbest bırakılması

2002'de Roadrunner kayıtlarıyla sözleşme imzalayantakım ilk stüdyo albümünü yayınladı. Onu çağırdılar, grup Stone Sour gibi. CD'yi destekleyen "Stone Sour" un ilk konseri aynı yıl 23 Haziran'da gerçekleşti. Albüm on üç parça içeriyordu. Josh Rendle Get In Inside ve Inhale'nin şarkıları Grammy Ödülü'ne aday gösterildi.

2003'te rekor beş yıl sonra tekrar serbest bırakıldı.bonus parçaları. "Stone Sour" albümü çok başarılıydı, 500.000 kopya sattı ve altın oldu. Sonunda, müzisyenler sonunda bir dünya şöhreti yakaladı.

Corey Taylor, görüşmelerinden birinde,"Stone Sour", takımdaki yaratıcı farklılıklardan dolayı Slipknot'da yasak olan şeyleri yapabileceği bir gruptur. Yine de, her iki takımda da vokalist olarak kalmaya devam ediyor.

Taş Öykü Grubu

Yeni albüm Come What (ever) Mayıs ve Roy Mayorga'da davulcunun değiştirilmesi

Üçüncü albüm olan Slipknot'u yazarkenCorey Taylor'a verdiği sonraki turne turu ve onunla birlikte James Ruth da gruptan ayrıldı. Diğer katılımcılar, 2005 yılında tekrar bir araya gelecek olan ikinci "Stone Sour" adlı disk üzerinde çalışmaya başladılar ve 2006'da Come What (şimdiye kadar) adlı yeni başarılı bir rekor kırdılar.

Ancak ekip, davulcusu D. Eklman'ı kaybediyor. Joel, oğlunun ölümüyle - trajik aile şartları nedeniyle grubu terk ediyor. Yerine, davulcunun yerini Supultura'dan terk eden Roy Mayorga yerini aldı.

İkinci albümü "Stone Sour" ile birliktedaha uzun tur. Rusya da dahil olmak üzere birçok ülkeyi ziyaret ettiler. Moskova'da "Stone Sour" 18 Ekim'de yapıldı. 2009'da uzunca bir tur yaptıktan sonra grup, üçüncü albümü Audio Secrecy'de çalışmaya başlıyor.

Moskova'da Taş Ekşisi

Gitaristin değiştirilmesi ve müzik stilindeki değişiklikler, üçüncü albüm olan Audio Secrecy'nin piyasaya sürülmesi ile

Ve yine grup katılımcılarından birini kaybeder. Bu sefer, Iowa'daki ekip gitarist Sean Economoumy'den ayrılıyor. Onun yerine Jameson Christopher gelir.

2019 yılında, müzisyenler üzerinde çalışmalarını tamamladıalbüm Ses Gizliliği. Temmuz ayında ilk resmi single, Diyelim ki beni asacaksınız, göründü ve Eylül ayında albüm çıktı. Önceki "Stone Sour" albümlerinden "daha yumuşak" ve daha melodik olduğu ortaya çıktı. Bu albüm ile müzisyenler hayranlarını doyurucu sözlerle etkilemeye karar verdiler. "Yumuşak" kompozisyonlar ile ağır kaya arasında ideal bir denge kurmayı başardılar. Albümü sırayla dinlerseniz, daha hafif parçalardan (Me You Haunt Me, Ölüyor ve Kusur Say) en ağır parçalara (Görev Bildirimi, Bitmemiş ve Acı Uç) geçiş yapabilirsiniz.

Önde gelen gitarist Jim Root,kariyeri boyunca en iyi solo. Teknik açıdan en doğrusu teknik olarak oynuyor. Davulcu Roy Mayorga rolü de parlaklıkla yerine getiriyor. "Fucking awesome" - frontman Corey Taylor'ın albüme verdiği özellik budur.

Gitarist James Ruth ve grubun devam eden albümleri

Üçüncü diskin piyasaya sürülmesi yalnızca bir yıl olduğu için Corey, çalışmaların dördüncü sırada başlayacağını duyurdu.

2012'de, House of Gold ve Bones Part1 yayınlandı. 2013'te, bu albümün ikinci kısmı - House of Gold and Bones Part2'de çıktı.

James Ruth

2014'te James Ruth "Stone Sour" filmini "Bunu yeni bir Slipknot diski üzerinde çalışması gerektiğini söyleyerek açıklıyor. Grubun yeni bir gitarist bulmak için hiçbir şey kalmadı. Christian Martuchi olur.

2015 yılında "Stone Sour" mini bir albüm üretiyorBu arada Burbank'ta, Zincirler Alice, Kiss, Metallica, Judah Rahibi ve Black Sabbath gibi beş gruptan oluşuyordu. Ardından müzisyenler yeni bir rekor - Hydrograd üzerinde çalışmaya başlarlar. Ancak sadece Nisan 2019'de Stone Sour grubu bir zamanlar olduğu gibi aynı aktif etkinliği yapmaya başladı. Müzisyenler ardı ardına birkaç single ve yeni bir albüm yayınladılar.

Bu kez müzisyenler deney yapmaya karar verdiler ve önceki seslerinden hafifçe çekildiler, rock'n'roll eklediler.

Müzik stili ve özellikleri

"Taş Ekşi" nin müzikal stilisert kaya çeşitleri, alternatif ve ağır metal türleri. İki gitar uyumlu bir titreşim sağlar. Cory Taylor'un ses parçaları çığlık atarak ve homurdanıyor. Gitar riffleri genellikle ağırdır, bazen şarkılarda çift bas sesi vardır. "Taş Ekşi" sıklıkla nu-metal olarak anılır, ancak kolektif art arda kendilerini bu türe göremediklerini belirtmiştir. Josh Rend, tarzlarının çöp metali unsurlarını içerdiğini söyledi.

grup taşı ekşisi

Corey Taylor geniş bir ses yelpazesine sahiptir. Düşük sesle ve sahtekârlıkla söylüyor. Bu onun gitar sesi ile uyum içinde olmasını sağlar. Benzer şekilde - Hafif bir vokalle ağır resifler ve tersi de Deftones ekibinde doğaldır.

Corey Taylor, 2013'te altın tanrılar ödülünü yılın en iyi vokalisti olarak aldı. Aynı zamanda grubun kendisine de bu ödül verildi. Daha sonra Golden Gods Roy Mayorg'a yılın davulcusu olarak ödüllendirildi.

Kamuoyu, yüksek düzeyde çalışan ve sesiyle şaşkına çevirebilen bir grup görmektan mutluluk duyar. Stone Story'nin her albümde yaptığı tam da budur.

Taş Ekşi Grubu: kompozisyon, diskografi ve özellikler 2019

Taş Ekşi Grubu: kompozisyon, diskografi ve özellikler 2019

Related news

 • Kır evinde kendi elleriyle basit ve zevkli bir şekilde nasıl parçalar çıkarabilirsiniz
 • Bir köpeğe sos: semptomlar, tedavi özellikleri ve profesyonellerin önerileri
 • Avcı derneği
 • Aret Vartanyan SГzleri

 • Taş Ekşi Grubu: kompozisyon, diskografi ve özellikler 17

  Taş Ekşi Grubu: kompozisyon, diskografi ve özellikler


  Taş Ekşi Grubu: kompozisyon, diskografi ve özellikler 71

  Taş Ekşi Grubu: kompozisyon, diskografi ve özellikler 52

  Taş Ekşi Grubu: kompozisyon, diskografi ve özellikler 93

  Taş Ekşi Grubu: kompozisyon, diskografi ve özellikler 72

  Taş Ekşi Grubu: kompozisyon, diskografi ve özellikler 17

  Taş Ekşi Grubu: kompozisyon, diskografi ve özellikler 65