St. Andrew Katedrali, St. Petersburg: açıklamalar, tarih, özellikler ve ilginç bilgiler 2019

St. Andrew Katedrali, St. Petersburg: açıklamalar, tarih, özellikler ve ilginç bilgiler 2019 St. Andrew Katedrali, St. Petersburg: açıklamalar, tarih, özellikler ve ilginç bilgiler

St. Andrew Katedrali, St. Petersburg: açıklamalar, tarih, özellikler ve ilginç bilgiler

Ülkemizin en eski tapınaklarından biri de katedraldir.Havari Andrew, İlk Aranan veya St. Andrew Katedrali. St. Petersburg, sadece en büyük mimari değeri olmayan bu antik tapınağı, aynı zamanda tarihini Peter I'e kadar uzanan, özellikle saygın bir kutsal cennet kutsal mekanını süslüyor.

Bir katedral kurma fikri

18. yüzyılın başına kadar, idari merkezSt. Petersburg Hare Adası'ydı, ancak 1920'lerde Peter onu Vasilievski'ye taşıdım ve burada ilk kez Aziz Andrew'un onuruna bir katedralin inşasını yaptım. Peter ona patronunu düşündüm ve Oniki Kolejlerin binasının önündeki gelecekteki tapınağı gördüm. Ayrıca büyük çaplı bir proje oluşturmasını istedi. Buna göre, tapınak Aziz Petrus Roma Bazilikası'nın ana hatlarına benzeyecek ve en az 130 metre uzunluğundaydı. İsveçli mimar Tessin, Rusya'yı ziyaret etmeden uzaktan gelecekteki tapınağın bir çizimini yaptı ve çizimlerine göre bir düzen oluşturuldu. Ancak, 1725'te İmparator'un ölümü, onun yaşamı boyunca Aziz Andrew Katedrali'ni görmesine izin vermeyerek projenin uygulanmasını askıya aldı.

St. Petersburg, sakinleri tarafından istendiTapınağın ve cemaatlerin yapımı birkaç kez bile para topladı. Fakat ilk taş sadece 1732'de atıldı. Daha sonra, St. Petersburg'daki St. Andrew Katedrali'ne tanıdık geldi.

Inşaatın tarihi

Peter'ın ölümünden sonra, tam olarak istediği yerde, Bolshoy Prospekt ve 6. Hattı'nın kesiştiği noktada, 1728'de inşaat için bir alan tahsis edildi.

St. Andrew Katedrali St. Petersburg

Ahşap kilise muhtemelen dikildiTrezzini projesinde, 1732'de Andrew the First-Called'e adanmıştı. Kilisenin Anna iyileştirilmesi için para bağışında ve POSADSKAYA yerleşim harap kilise yeni İkonostasisin taşındı. Tapınağın, diğer şeylerin yanı sıra, Aziz Andrew Şövalyesinin Şövalyelerinin kutlamaları için kullanılmasına karar verildi.

Sıkışık ve zayıf tasarıma rağmen, tapınakKraliyet ailesi saygı, burada hizmet yanı sıra Lomonosov gibi zaman birçok tanınmış isme katıldı ve Trediakovskii Bilimler Akademisi profesörü olarak tapınakta yemin etti.

İlk taş kilisenin temeli

Cemaat, dini hayatta büyük bir etkiye sahiptisermaye, ancak uygun görünüm, boyutlar, hatta ısıtma yoktu. 1740 yılında eski kilisenin yakınında daha uygun bir taş kilisenin yapımı başladı. 1745 yılında inşa edilmiş ve aynı dönemde bir katedral statüsü verilmiştir. Yeni tapınağın projesi aynı büyük Trezzini tarafından icat edildi ve ikonostasis ve diğer süslemeler Prens Menshikov'un ev kilisesinden aktarıldı.

1761'de, fırtına sırasında, eskiahşap bina Bakanlar, ikonostasiyi kurtaracak zamanları oldu ve üç yıl sonra, Elizabeth Petrovna'nın kararına uygun olarak yerine yeni bir katedral inşa edildi. Son görünümü 18'inci yüzyılın sonuna ulaşmasa da, Vasilievski Adası'nda hala duruyor.

St. Petersburg St. Petersburg Katedrali

Yeni proje mimar A. Vista tarafından yapıldı. İnşaat 1746'da başladı ve 15 yıl sonra St. Andrew Katedrali St. Petersburg'da tamamlandı. İnşaat bu başarısızlıkları ile boğulmuş 1766 yılında kubbe çöktü sonra mimar tutuklandı ve uzun süre olayın hususunda soruşturma, uzun ve zordu. Fakat 21 Mart 1780'de yeni bir tapınak kutsanmış ve o da cemaat almaya başlamıştır.

19. yüzyılda St. Petersburg'daki St. Andrew Katedrali

İmparator Paul I emriyle, katedral Aziz Andrew Düzeninin Şövalyeleri dini merkezi haline geldi ve bu düzenin görüntüsüyle bir alçak kabartma ile dekore edilmiş.

Daha sonra, katedral süslemeye devam etti vetamamlamak için 1880 yılında bir çan kulesi yapıldı ve bundan dört yıl önce bir çan kulesi yapıldı. Üzerinde 10 tane çan vardı. Pazarın en büyük pazarı 285 podyumu ağırladı ve Moskova'daki Samgin tesisine özel olarak verildi.

St Petersburg tarihinde St. Andrew Katedrali

Ayrıca, yüzyılın sonundan önce,şapeller ve aynı zamanda tüccarların bağışları üzerinde yaldızlı kubbeyi kapladı. Değişiklikler katedralin iç kısmına dokundu - stuko kalıplama eklediler ve resimleri güncellediler. Kilise ısıtma sistemini kurdu, genişletti, sunağı yeniden inşa etti ve ikonostasiyi arttırdı.

19. yüzyılın ikinci yarısında, ana faaliyetine ek olarak karmaşık barınak içerdi ve fakirlere yardım etti.

Aziz Andrew Katedrali Tarihinde 20. Yüzyıl

Birçok dini anıt için 20. yüzyılyıkıcı bir yüzyıl oldu. Bolşeviklerin darbesi ve 1917 devrimi birçok Rus kilisesinin ve kilisesinin güvenliğini tehdit etti. Aziz Andrew Katedrali daha şanslıydı, yıkılmadı ve hizmetçileri bazı mülkleri ve değerli eşyalarını kırmızı soygundan tutmayı başardılar.

St. Petersburg'daki St. Andrew Katedrali

Gemiler gibi birçok değerli şeylerdeğerli metaller, antik İncili, ünlü kuyumcu Verkhovtseva tarafından 1861 yılında yapılan değerli metallerin 7 lira, gümüş vestments simgeler maaşları ve daha Bolşevikler tarafından ele geçirildi.

Bina bulvarlarının projesini uygulamakŞapeli ve kompleksin çitini yıktı. Büyük çan, devrimden 10 yıl sonra çıkarıldı ve erimeye başladı, ancak katedraldeki dinsel yaşam durmadı, Protopriest Platonov'un yönetimi altında sözde teophani ve dirilişçilerin gruplandırılmasıyla alındı. Tapınak hizmetlerinde, ikonostasinin bir kısmı taraftarlar tarafından restore edilmişti, ancak 1938'de din adamları ve en aktif cemaatçiler tutuklandılar ve uzun sürelerle hapse atıldılar. Yakında katedral terk edildi, daha sonra ikonostasisin kontrplak ile dikildiği ve haçların alındığı bir depo olarak kullanıldı. Aslında, bina Aziz Andrew Katedrali adını taşımayı bıraktı.

Aziz Andrew Katedrali

Petersburg, sonra Leningrad, acı çektiBüyük Vatanseverlik Savaşı ve abluka sırasında korkunç şoklar. Tapınağın tarihinde bir rol oynamışlar. Bina hava savunma tesislerinde yüklü olan, düşmanın hava saldırılarını yansıtacak şekilde tasarlanmıştı, buradan çatı ve cephe kötü bir şekilde hasar görmüştü ve hava bombarının kopması tüm camı parçaladı. Ayrıca, ikonostasis ve iç dekorasyon hasar gördü. Ancak tapınak hala hayatta kalmış ve eşsiz görünümünün bir bölümünü korumuştur.

Savaştan sonra, Havari Aziz Andrew KatedraliSt. Petersburg'daki ilk isim çeşitli devlet kurumlarına transfer edildi. Onlar farklı yıllarda donanmaya, Bilimler Akademisine ve Etnografya Enstitüsü'ne sahip oldular. Aynı dönemde tamir edilmiş ve restore edilmiş, ancak kültürel ve tarihi değer, özellikle boyandı, bu nedenle, basit bir boyayla, kubbede eşsiz bir resim çizildi.

80'li yılların sonunda, Metropolitan Alexy, kim olduDaha sonra tüm Rusya'nın Patriği, katedralin kilisenin koynuna dönüşü üzerine çalışmaya başladı. Daha sonra, binanın taşınacak yeri olmayan bir antropoloji müzesi koleksiyonu barındırması nedeniyle reddedildi. Buna rağmen, Alexy kiliseye gerekli kilise kaplarını teslim etti ve 1989'da ilk moleben onlarca yıl boyunca burada yapıldı.

Havari Aziz Andrew Katedrali

İlk Çağrılan Aziz Andrew Katedrali

SPb - Rusya'nın kuzey başkenti - mimari mirasından gurur duyuyor. Eşsiz değerlerden biri ilk aranan St. Andrew Katedrali'dir. Hikayesinin öyküsüne devam edelim.

1990 yılında, sunak dahil katedralin bir kısmı,henüz parişe transfer edildi. Beş yıl sonra bir kunstkammer ile bir oda paylaştı. Eşzamanlı olarak, burada kutsal hizmetler yapıldı ve insan kalıntıları bilime verildi. Müze fonu tamamen kaldırdığında, kilise katedralin haçlarını değiştirdi ve çatının büyük bir revizyonunu yaptı.

1998 yılında kompleksin hayatı gerçekleştiönemli olay - St Andrew Order of 300 yıldönümü, bu en yüksek ödül Başkan tarafından yeniden kurulmuş ve ilk Cavaliers biri Alexiy II oldu, dönüş Andrew Kilisesi Katedrali başlangıcı oldu.

2000'lerde şapelin restorasyonu başladı vekilisenin çiti, cemaatlerin parası için tam bir restorasyon ve devlet tarafından tahsis edilen fonlar. Daha sonra, ilk aranan Aziz Andrew'un kalıntıları katedrale aktarıldı.

Mimari değeri

Havari Aziz Andrew KatedraliBazı karmaşıklığı ve süneklik formlarının özelliğidir klasik ve barok özellikleri ile karışık bir tarzda, yapılandırılmış eşsiz mimari olduğunu. Tapınağın beş kubbesi vardır - tek katlı bir yemekhanenin şapeliyle birleşmiş bir ana ve dört küçük glans.

Petersburg St. Havari Aziz Andrew Katedrali

Binanın kendisi çok zarif,yüksek kubbe ve uzatılmış şapel. Görünüm kubbe etrafında taretler, yüksek yarım daire pencereleri ve cephe üzerinde pilastrlar ile tamamlanmaktadır. Uzun zamandır bu 45 metrelik tapınak, yüksek katlı baskın bir Vasilievsky Adasıydı ve bugün çok katlı binalarda boğuldu. Ayrıca, katedralin zarafeti cephenin yumuşak pembe rengi ile verilir.

Simgeler koleksiyonu

Andreevsky'nin ana gururu ve eşsiz mucizesiKatedral, üç katmanlı 17 metrelik oyma yaldızlı ikonostasisidir. Mucizevi bir şekilde, inşaatın anından, devrimden, savaştan, ablukadan, tahribattan ve tapınağın başka amaçlarla kullanılmasından kurtulmuştu.

İkonostasis,tapınak inşaatı sırasında Menshikovs emlak transfer. Böylece aralarında Nicholas Wonderworker ve Alexander Nevsky'nin görüntülerinden kurtuldular. Ama en değerli simge Aziz Aziz emaneti, aziz kalıntısının bir parçası olan İlk Çağrılar'dır. Toplamda kilisede 44 adet ikon var.

Aziz Andrew Katedrali (St. Petersburg) hakkında ilginç gerçekler

Katedral kraliyet ailesini ziyaret etmeyi severdi, hatta egemen için özel bir yeri vardı.

Efsaneye göre, zamanlarda katedral Prens Dolgoruky ve Prenses Dolgoruky Peter II gelinin mezarları ile küçük bir mezarlık bile ahşap bir kilise, ne zaman.

Tapınağın yeni binasını süslemek ve geliştirmek için, sadece hazine ve bağışlardan değil, aynı zamanda madalya törenlerine katılmamaları için çeşitli emirlerin şövalyelerinden alınan para cezaları da alınmıştır.

Tapınağın değerlerinden biri - 115 kilogramGümüş ayarlarının yanı sıra gümüşün ve antik İncil'in izleri. Bu değerler, devrimden sonra Bolşevikler tarafından el konuldu, ancak şans eseri katedrale geri döndü.

St. Petersburg, inanç ve özverili bir sembolün yanı sıra tapınaklarını torunlar için tutmayı başaran insanların kurbanı olarak haklı gurur duymaktadır.

St. Andrew Katedrali, St. Petersburg: açıklamalar, tarih, özellikler ve ilginç bilgiler 2019

St. Andrew Katedrali, St. Petersburg: açıklamalar, tarih, özellikler ve ilginç bilgiler 2019

Related news

 • Otomatik şanzıman, Toyota: tipik arızalar
 • Elektronik tonlama: özellikler ve avantajlar
 • Eticin Pasta Videosu Videosu
 • Organeller ... Fonksiyonlar, organellerin yapısı
 • Sütlü Kivi Likörü

 • St. Andrew Katedrali, St. Petersburg: açıklamalar, tarih, özellikler ve ilginç bilgiler

  St. Andrew Katedrali, St. Petersburg: açıklamalar, tarih, özellikler ve ilginç bilgiler


  St. Andrew Katedrali, St. Petersburg: açıklamalar, tarih, özellikler ve ilginç bilgiler

  St. Andrew Katedrali, St. Petersburg: açıklamalar, tarih, özellikler ve ilginç bilgiler

  St. Andrew Katedrali, St. Petersburg: açıklamalar, tarih, özellikler ve ilginç bilgiler

  St. Andrew Katedrali, St. Petersburg: açıklamalar, tarih, özellikler ve ilginç bilgiler

  St. Andrew Katedrali, St. Petersburg: açıklamalar, tarih, özellikler ve ilginç bilgiler

  St. Andrew Katedrali, St. Petersburg: açıklamalar, tarih, özellikler ve ilginç bilgiler

  St. Andrew Katedrali, St. Petersburg: açıklamalar, tarih, özellikler ve ilginç bilgiler

  St. Andrew Katedrali, St. Petersburg: açıklamalar, tarih, özellikler ve ilginç bilgiler

  St. Andrew Katedrali, St. Petersburg: açıklamalar, tarih, özellikler ve ilginç bilgiler

  St. Andrew Katedrali, St. Petersburg: açıklamalar, tarih, özellikler ve ilginç bilgiler

  St. Andrew Katedrali, St. Petersburg: açıklamalar, tarih, özellikler ve ilginç bilgiler

  St. Andrew Katedrali, St. Petersburg: açıklamalar, tarih, özellikler ve ilginç bilgiler

  St. Andrew Katedrali, St. Petersburg: açıklamalar, tarih, özellikler ve ilginç bilgiler

  St. Andrew Katedrali, St. Petersburg: açıklamalar, tarih, özellikler ve ilginç bilgiler

  St. Andrew Katedrali, St. Petersburg: açıklamalar, tarih, özellikler ve ilginç bilgiler

  St. Andrew Katedrali, St. Petersburg: açıklamalar, tarih, özellikler ve ilginç bilgiler

  St. Andrew Katedrali, St. Petersburg: açıklamalar, tarih, özellikler ve ilginç bilgiler

  St. Andrew Katedrali, St. Petersburg: açıklamalar, tarih, özellikler ve ilginç bilgiler

  St. Andrew Katedrali, St. Petersburg: açıklamalar, tarih, özellikler ve ilginç bilgiler