Sibiryada üzüm yetiştiriciliği hakkında ipuçları 2019

Sibiryada üzüm yetiştiriciliği hakkında ipuçları 2019

Sibiryada üzüm yetiştiriciliği hakkında ipuçları 39 01.03.2019, 11:09

Sibirya'da üzüm yetiştiriciliği hakkında ipuçları

Sibirya'da üzüm yetiştiriciliği nasıl yapılır Sibirya'da yaklaşık 20 yıl önce bir asmabahçeler çok nadirdi. Birkaç kişi Sibirya'da üzüm yetiştirmeyi biliyordu, ama bunu bireysel bahçıvanlardan yetiştirmek mümkündü. Şimdi bu güney kültürü birçok alanda güvenilir bir şekilde kök salmıştır: inanılmaz lezzetli, güzel ve sağlıklı meyvelerden zengin hasatlar alır. Şarap üreticilerinin başarısı ilham verici, her geçen gün daha fazla bahçıvan onlara katılıyor ve Sibirya'da yetişen çeşitlerden oluşan bir koleksiyon, geliştirilmiş niteliklere sahip modern türlerle yenileniyor.

Sonbahardan yeni yerleşimciler için bir yer hazırlayın

Bir asma yetiştirmek için bir rüya varsaYeni bir meslek için teorik bir hazırlık ile başlamak. Öncelikle Sibirya'da üzüm yetiştirmenin nasıl detaylı bir şekilde bilmeniz gerekiyor. Sonbahardan yeni bir kültür almaya hazırlanın. 70 sm bir hendek derinliği ve genişliği kazmak, kimin alt çizim kırık tuğla (drenaj) itibaren yukarıda kaba kum 10 cm tabaka kalınlığı dökün Bu (güneşli ve havalandırılmış, kuru) ve dikim için bir bölümünün hazırlanması için bir bahçe bir konum seçmek gerekir eser elementler ile tam gübre eklenmesi ile turba, kum, dekompoze humus ve çim toprak karışımıyla siper besin toprak doldurun. İyi su dökün - nemli toprak daha az donar. hendek üzerine, saman, panoları ile kapatın toprak derinden ve hızla ilkbaharda ısıttı donmamış böylece folyo ile örtün. Üzüm çok çabuk kökleri ve çevresinde küçük kökleri çok sayıda geliştikçe, kalıcı için hemen dikilmiş gerekiyor. Büyümeye geçen bir fidenin transplantasyonu her zaman başarılı olmaz, önemli çaba ve dikkat gerektirir.

Sibirya'da büyüyen üzümÜzüm fidanları

Sibirya'da üzüm yetiştirmeyi bilenler,Kısa Sibirya yaz aylarında demetlerin olgunlaşabilmesi ve sert bir iklimde kışlamak için gerekli olan bir asma olarak olgunlaşabilmesi için erken çeşitleri ile başlaması tavsiye edilir. Üzüm çekirdeğinden yetiştirilen fidelerin, çeşitlilik özelliklerini tekrarlamadığını bilin. Bakım ve çalışma ödüllendirildi, bilinmeyen insanlardan fide almayın. En iyisi, kesimlerden veya fideler katmanlarından elde edilen, serin odalarda kışlamaktan elde edilen yıllık ve bienallerdir. Eski türler hastalıklar için kararsızdır, küçük kümelerdeki küçük meyvelerin hasadının tadı nitelikleri düşüktür. Bunlar "Anavatan", "Alfa", "İnci Saba", "Novgorod'un Jübileği", "Seianets Solovyov", "Madeleine Anzhevin" gibi çeşitlerdir.

Sibirya'da üzüm yetiştirmeye nasıl başlanır?

Fidenin erken ilkbaharda alınmasından sonra, hemenkum ile bahçe arazisi ile dolu daha geniş bir kap içine nakledin. Tencerenin dibinde, fazla su drenajı ve drenaj tabakası için delikler gereklidir. En iyi aydınlatılmış pencere üzerinde fide bir tencere koyun ama cama çok yakın değil. yüksek peg Tak ve çeşitli adıdır bir etiket ile bitki bağlarız. Sadece ılık su ile kurumuş toprak sulayın. Bitkiyi yavaş yavaş kızdırır, temiz havaya ve ultraviyole alışır. En kısa sürede sıcak havalarda olarak, sonbahar siperin beri hazırlanmış içinde köklerine toprak bir yumru ile üzüm ekilir donma geçmektedir. Kafes ayarlayın ve büyüyen genç asma ona bağla.

Sibirya için üzüm Sibirya için yeni üzüm çeşitleri

"Kishmish Radiant" - büyük gövdeli muscat, en iyiçekirdeksiz çeşitlerden. Srednosrosly, rannesredny (olgunlaşma süresi 130 gün). Karpuzu boyutu 22x18 mm, 1 kg'a kadar demet ağırlığı. Düşük asitli yüksek şeker içeriği (yaklaşık% 21). "Rusbol" - erken olgunlaşmaya (115 ila 125 gün) kadar güçlü, hastalıklara dirençli, donmaya dayanıklı (-25 dereceye kadar) güçlüdür. 1 kg'a kadar demetler, çekirdeksiz beyaz oval meyveler 18x16 mm, hoş tatlı tadı. "Olga" ("Kuzey'in Güzelliği") - içinde bol miktarda folik asit bulunan büyük pembemsi beyaz meyveleri olan büyük bir demet. Hastalık stabildir. "Rusven" sürgünlerin iyi olgunlaşması ile çok iyi ve erken bir çeşittir. Parlak bir muscat tadı olan yeşil bir pembedir. "Golben Nou" - erken olgunlaşan, büyük gövdeli, amber-beyaz çilek muscat aroması ile. Asma yaz için olgunlaşmanın vakti geldi. Hastalıklara çeşitlilik stabildir. "Tukay" - beyaz renklerin olgun bir olgunluğa sahip, meyvelerin altın rengi bir tanecikli, oldukça verimli bir çeşitliliğe sahip. "Karmakod" - geniş uzatılmış oval meyveleri (kırmızı-mavi), tadı hoş. İkinci veya üçüncü yılda bozulur.

Kış için barınak

Nasıl yapılacağını bilen deneyimli bahçıvanların tavsiyesi üzerineyeşil filizlerin yaz budama yapmak için ilk 2 yıl içinde gerek yoktur, Sibirya, acemi bağ içinde üzüm büyür. İlk fidan kökleri oluşturmak için, iklime adapte özgürce büyümesine izin. Çiçek olmayan koruyucu, yumurtalık yırtıp. kesilmeden kış barınak için don üzüm çalılar önce sonbaharında, daha iyi korunmuş için. Sürgünler açması ve 25 cm prishpilivayut üst kapak kanalı yüksekliği zıt tarafları üzerinde dağıtılmış ve daha sonra kuru saman tabakası koymak, filmin sıkılır (ya da çatı kaplama keçe) vardır - kış için bu şekilde hazırlanan çubuk. Barınaktaki karı atın.

Bir asma çalı budama Asma oluşumu

Doğru budama olmadan, iyi almayınüzüm hasadı Ancak bir makaledeki bir çalılıkların mevcut oluşumları hakkında konuşmak zor. İşte bir yol - bir eğimli tek taraflı kordon. İlk yıl, güçlü bir ateş büyüyor. Bir sonraki yay, çalılar arasındaki mesafenin uzunluğu ile kesilmeli ve kafesin alt teline eğik olarak bağlanmalıdır. Tomurcuk çiçek açtıktan sonra, 20-30 cm her bir yukarıda iyi gelişmiş sürgünler bırakarak, tüm tabanları çalı tabanından 20-30 cm yüksekliğinde kaldırın. Üçüncü yılın baharında, tüm sürgünleri 2-3 göze ayırın. Bu boynuzların dördüncü yılında meyve elementleri oluşacaktır.

Sibiryada üzüm yetiştiriciliği hakkında ipuçları 2019

Sibiryada üzüm yetiştiriciliği hakkında ipuçları 2019

Related news

 • Ayda 5 kilodan fazla veriyorsanız dikkat
 • Kayıtdışı dizisi yayından kaldırılıyor mu
 • Hamsili Börek Tarifi
 • Çarın Cheesecake: peynir dereotu pişirme için bir reçete
 • Çin Takvimi 2019 İle Bebek Cinsiyet Tespiti

 • Sibiryada üzüm yetiştiriciliği hakkında ipuçları 47

  Sibiryada üzüm yetiştiriciliği hakkında ipuçları


  Sibiryada üzüm yetiştiriciliği hakkında ipuçları 81

  Sibiryada üzüm yetiştiriciliği hakkında ipuçları 29

  Sibiryada üzüm yetiştiriciliği hakkında ipuçları 66

  Sibiryada üzüm yetiştiriciliği hakkında ipuçları 42

  Sibiryada üzüm yetiştiriciliği hakkında ipuçları 37

  Sibiryada üzüm yetiştiriciliği hakkında ipuçları 32

  Sibiryada üzüm yetiştiriciliği hakkında ipuçları 83

  Sibiryada üzüm yetiştiriciliği hakkında ipuçları 16

  Sibiryada üzüm yetiştiriciliği hakkında ipuçları 15

  Sibiryada üzüm yetiştiriciliği hakkında ipuçları 49

  Sibiryada üzüm yetiştiriciliği hakkında ipuçları 18

  Sibiryada üzüm yetiştiriciliği hakkında ipuçları 67