Ses dizüstü bilgisayarda çıngıraklıysa ne yapmalı 2019

Ses dizüstü bilgisayarda çıngıraklıysa ne yapmalı 2019
22.07.2019

Ses dizüstü bilgisayarda çıngıraklıysa ne yapmalı 63

Ses dizüstü bilgisayarda çıngıraklıysa ne yapmalı?

Dizüstü bilgisayarların ve bilgisayarların en yaygın sahipleribir sorunla karşı karşıya, ve bu sorun, ses ve video, ses çıkarılabilir ses olduğunda oynatma ile ilişkilidir. Ancak çoğu zaman dizüstü bilgisayardaki ses çıngırakları. Bu makalede, bir dizüstü bilgisayarda veya bilgisayarda ses kalitesini artırmak için tüm sorunların nasıl giderileceği ve hangi programların yüklenebileceği anlatılmaktadır.

Sesle problem çözme

dizüstü bilgisayarda ses çıngıraklarıDizüstü bilgisayarımda bir ses çıkarırsam ne yapmalıyım? Her şeyden önce, bu problemin neden oluştuğunu anlamak gerekir, bu da ses reprodüksiyonunun böyle kusurlarına neden olabilir. Bu sorunlara hem donanım hem de yazılım neden olabilir. Ubuntu ile LiveCD'yi kullanarak her şeyi kontrol edebilirsiniz. Bu, dizüstü bilgisayar arızasından sorumlu olan hızlı bir tanıdır. Sesin problemi teşhisi bittikten sonra, bu bir donanım problemidir. Bu da dizüstü bilgisayarınızın tamir için alınması gerektiği anlamına geliyor. Onarımlar için fazladan paranız yoksa, kendiniz düzeltmeye çalışabilirsiniz. Ancak teşhisler her şeyin yolunda olduğunu gösteriyorsa, bu Windows ve sürücüler için bir sorundur.

Ses Sürücüleri

Öncelikle, kontrol etmek içinYalama ve DMA'nın dizüstü işlevi, sistem performansını geliştirir. Bundan sonra, dizüstü bilgisayarda hala ses çıngıraklar varsa, yapmanız gereken bir sonraki adım, ses sürücülerini diğer cihazlara güncellemektir. En yaygın neden, ses, ağ kartı ve Wi-Fi bağdaştırıcısı için güncel olmayan sürücülerdir. Tüm sürücüler ücretsiz olarak indirilebilir. Sürücüleri güncelledikten sonra, ses hala dizüstü bilgisayarda yanıp sönüyor mu? Öyleyse, nadir durumlarda, Dolby ses geliştirme teknolojisi bunun için sorumlu olabilir. Elbette, bu teknolojiler tüm dizüstü bilgisayarlarda değil. Hoparlör özelliklerine gidin ve bu teknolojiyi kapatın.dizüstü bilgisayarda sesi geliştirmek için program

Kodekleri güncelleme

Sen özetlenen tüm çalışmaları yaptındaha yüksek, ama dizüstü bilgisayardaki ses hırsızlığı aynı mı? Sonra bir şans daha vardı - kodekleri güncellemeniz gerekiyor. Kodekleri internetten indirebilir ve güncelleyebilirsiniz. Başka bir seçenek, özel mağazalarda CD satın almaktır. Bu yardımcı olmadıysa, belki dizüstü bilgisayarınız aşırı ısınıyor, bu yüzden sesle ilgili bir sorun var. Çok nadiren, ses sorunları BIOS'taki bir kusura bağlı olabilir, güncellemeye çalışın. Tüm bu yöntemler hatayı düzeltmek için yardımcı olmadıysa, o zaman tamir için dizüstü bilgisayarı açmak daha iyidir, belki de ustalar bunu tamir edebilir. Dizüstü bilgisayardaki sesin söndüğünü onlara söyle. Ne yapmalı, muhtemelen biliyorlar. Size her şeyi detaylı olarak anlatacaklar ve gösterecekler ve tüm sorunları ortadan kaldıracaklar.

Eksik ses

Sıklıkla böyle sorular vardır: dizüstü bilgisayardaki ses gitti, ne yapmalı? Ya da neden dizüstü bilgisayarda ses yok? Hayatımda en az bir kez böyle bir sorun var, ama her bilgisayar sahibine sahipti.

dizüstü bilgisayarda ses kaybetti ne yapmalı

Sesinin görünmesi için, birkaç koşulu yerine getirmek yeterlidir:

 • Önce bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyin. Çoğu zaman ses bundan sonra görünür.
 • Yeniden başlatmadan sonra hiçbir şey değişmemişse, harici hoparlörleri kontrol etmeyi deneyin, eğer her şey doğru şekilde bağlanmışsa, ses kontrolünün açık olup olmadığını kontrol edin.
 • Devre dışı olup olmadığını görmek için Windows sesini kontrol edin.
 • Sistem ayarlarını da kontrol edebilirsiniz. Başlat - Denetim Masası - Ses'te, tüm ayarları kontrol ediyorlar.
 • Belki de sürücüyü güncellemeniz gerekiyor, bunun için cihaz yöneticisine gidin, orada "Ses, video ve oyun cihazları" sekmesini göreceksiniz. Sürücüyü Güncelle'yi tıklayın.
 • Dizüstü bilgisayardaki ses düğmelerinde gezin, belki ses onlar tarafından azaltılır.

Yukarıdaki eylemlerin tümü, sorununuzu çözmenizde size yardımcı olacaktır.

Ses Geliştirme Programları

Belki de problemlerinizi düzeltmek için dizüstü bilgisayardaki sesi iyileştirecek bir programa ihtiyacınız olacaktır. Bu makalede, farklı amaçlar için tasarlanmış ses geliştirme programları bulunur.
Dizüstü bilgisayarda hırsız ses varsa ne yapmalıOnların kaderleri var veyararlanır. Tüm dizüstü bilgisayar kullanıcıları iyi bir sese alışırlar ve programlar olmadan istediğimiz kadar iyi gelmezler. Bu nedenle, dizüstü bilgisayarda sesin iyileştirilmesi için program herkes için olmalıdır. Bu programları kullanmaya başladıktan sonra, mükemmel ve yüksek kaliteli sesin keyfine varacaksınız. Peki bu harika program nedir?

Ses dosyalarının ve ses akışlarının özelliklerini değiştiren programlar ve ayrıca sesin geliştirilmesinde uzman programlar

 • StereoTool 7 ses sinyalini artırarak ve ayarlayarak ses kalitesini artırır. Sesi çeşitli parametrelere göre seslendirir.
 • 1'i duymak multimedya oynatmayı geliştirir. Çok fonksiyonlu, müzik farklı geliyor, sesi geliştirmede gerçek bir uzman.
 • Breakaway Audio Enhancer, tüm ses kartlarındaki ses kalitesini artırır. Dizüstü bilgisayarda sanal bir profesyonel ses oluşturur. Bundan sonra, ses daha iyi hale gelir ve farklı kriterlere göre ayarlanır.
 • DFX, en iyi ses geliştirme eklentisidirdizüstü bilgisayar, oyuncu "Winamp" için tasarlanmıştır. Frekans ses özellikleri için ayarları geliştirir. Çeşitli özel efektlerle müziğe yeni kalite kazandırır, surround ses oluşturur, süper bas modu vardır.
 • RazerSurround7.1 - kalitelerine bağlı olarak değil, kulaklık sesi iyileştirir oyunlar çeşitli oynamak isteyenler için özel olarak tasarlanmış bir programdır. ayarlarında sanal bir 7.1 kanal surround ses oluşturun. oyuncuların kendilerini kendi başlarına sesini ayarlamak kendileri için en iyi olanı yapabilirsiniz.

dizüstü bilgisayardaki ses düğmeleri

Makale, bilgisayarınızda sesi artıran tüm programları değil, yalnızca en iyilerini topladı.

Ses dizüstü bilgisayarda çıngıraklıysa ne yapmalı 2019

Ses dizüstü bilgisayarda çıngıraklıysa ne yapmalı 2019

Related news

 • İtalyan pizza tarifi
 • Cem Yılmaza sigaraya özendiriyor diye dava açan Orhan Kurala termik santral tepkisi
 • Yasemin çiçeği evde nasıl yetişir
 • ŞOK 29 Mart – 4 Nisan Kataloğu – 1
 • Yüzü ince gösteren allık uygulaması nasıl yapılır

 • Ses dizüstü bilgisayarda çıngıraklıysa ne yapmalı 61

  Ses dizüstü bilgisayarda çıngıraklıysa ne yapmalı


  Ses dizüstü bilgisayarda çıngıraklıysa ne yapmalı 40

  Ses dizüstü bilgisayarda çıngıraklıysa ne yapmalı 91

  Ses dizüstü bilgisayarda çıngıraklıysa ne yapmalı 93

  Ses dizüstü bilgisayarda çıngıraklıysa ne yapmalı 25

  Ses dizüstü bilgisayarda çıngıraklıysa ne yapmalı 62

  Ses dizüstü bilgisayarda çıngıraklıysa ne yapmalı 34

  Ses dizüstü bilgisayarda çıngıraklıysa ne yapmalı 43

  Ses dizüstü bilgisayarda çıngıraklıysa ne yapmalı 17

  Ses dizüstü bilgisayarda çıngıraklıysa ne yapmalı 43

  Ses dizüstü bilgisayarda çıngıraklıysa ne yapmalı 15

  Ses dizüstü bilgisayarda çıngıraklıysa ne yapmalı 46

  Ses dizüstü bilgisayarda çıngıraklıysa ne yapmalı 80

  Ses dizüstü bilgisayarda çıngıraklıysa ne yapmalı 17

  Ses dizüstü bilgisayarda çıngıraklıysa ne yapmalı 21