Seçimler nasıl gidiyor 2019

Seçimler nasıl gidiyor 2019 Seçimler nasıl gidiyor

Seçimler nasıl gidiyor?

Seçimlerin nasıl yapıldığını bilmek her zaman ilginçtirbu cumhurbaşkanı veya cumhuriyet, çünkü birçok şey buna bağlı olabilir. Kişi, cumhurbaşkanının seçildiği ülkenin vatandaşı olmasa bile, faiz vardır. Modern dünyada her şey birbirine bağlıdır, bu nedenle seçimlerin nasıl yapılacağı konusu hiç bir zaman önemini yitirmemektedir. Sonuçta, vatandaş olduğunuz ülkenin kaderi, kimin komşu bir devletin başkanı olacağına, hangi ülkenin seçeceği ilişkilerin geliştirilmesine bağlı olabilir.

Devlet başkanının seçimi için farklı yollar var. Her şey ülkede benimsenen cumhurbaşkanlığının modeline bağlı.

Örneğin, İtalya, Almanya veÇek Cumhuriyeti, ülkenin başkanı, parlamento tarafından seçilir. Bu cumhuriyetlere parlamento denilmektedir. Rusya ya da Fransa gibi başkanlık cumhuriyetlerinde cumhurbaşkanı doğrudan halk tarafından seçilir. Bu tür seçimler doğrudan seçimler olarak adlandırılır. ABD'de seçimler dolaylı, ancak bu durumda cumhurbaşkanı halkı seçmektedir. Bu tür seçim, cumhurbaşkanının ülkenin parlamentosundan bağımsızlığını tam olarak doğruluyor.

Şimdi nasıl daha ayrıntılı olarak ele alacağızRusya'daki seçimler. Rusya'daki cumhurbaşkanlığı seçimleri, 17 Mayıs 1995 tarihli "Rusya Federasyonu Başkanı Seçimleri Üzerine" Federal Yasanın yanı sıra devletin Anayasası temelinde düzenlenmektedir.

Sadece Rusya vatandaşları, gizli oyla evrensel eşit ve doğrudan oy hakkı ilkesine dayanan Rusya Federasyonu Başkanı seçebilirler.

Yasaya göre, Rusya Federal Meclisinin Üst Meclisi cumhurbaşkanlığı seçimini tayin ve seçim günü, önceki Başkan'ın anayasal döneminin bitiminden sonraki ilk Pazar.

Rusya Federasyonu Anayasası'na göre, görevin adayıÜlke başkanı bir takım şartları yerine getirmelidir: yani cumhurbaşkanı adayı mutlaka Rusya vatandaşı olmalı, en az 10 yıl Rusya'da ikamet etmeli ve belgelerini hazırlarken yaşı 35 yıldan az olmamalıdır.

Başkanlık süresi 4 yıl ve sonrasındaBu sürenin sona ermesi yeni seçimlerle takip edilecektir. Bu gün, tüm ülke ve sadece ülke değil, tüm dünya seçimlerin nasıl yapıldığı ile ilgileniyor.

Bu arada, seçimler sadece cumhurbaşkanlığı seçimleri değil. Parlamento seçimleri, valinin seçimleri, belediye başkanının seçilmesi - görebileceğiniz gibi, onlar farklıdır.

Seçim süreci netleştikten sonraRusya Cumhurbaşkanı, seçimlerin çeşitli ülkelerde nasıl yapıldığını, ya da kendi devletlerindeki seçimleri göz ardı eden vatandaşlara ne olacağını ele alacağız.

Seçimlerde görünmemek durumunda, bazı ülkeler vatandaşları için cezai kovuşturma dahil olmak üzere farklı önlemler öngörmüşlerdir.

Örneğin, Belçika'da ilk saygısızlık yokluğuSeçimlerde 50 avro ceza ile cezalandırılabilir. Relaps durumunda, miktar 2,5 kat artar ve 125 avro olur. Ayrıca, Belçika vatandaşı devlet memuru konumunu tutma hakkından yoksun bırakılacak.

Yunanistan'da, ülkede bir vatandaşın yokluğusaygısızlık nedeni. Seçimler için yurtdışına gitmesi gerekenler önceden oy kullanmalıdır. Bu kurallar göz ardı edilirse, bir aydan bir yıla kadar cezai bir ceza verilir. Ayrıca, vatandaş kendi konumu ve regalia'dan mahrumdur.

Avrupa'nın birçok ülkesinde cezalar 25 ila 70 avro arasında değişiyor. Bunlar Avusturya, Almanya, Kıbrıs, Lüksemburg, İtalya.

Diğer kıtada da cezalar verilir,Avustralya'da. Avrupalı ​​para cezalarına kıyasla çok büyük değiller ve 13 dolar A $ 'lık. Avustralya seçimlerinde seçmen katılımı yüzde 90'dan fazla.

Daha kötüsü şeyler Pakistan'da. Burada bir insanın görünmemesi, en kötü durumda 5 yıla kadar zor işçilik ve şanslıysa 60 dolar cezası ile karşı karşıyadır.

Seçimler nasıl gidiyor 2019

Seçimler nasıl gidiyor 2019

Related news

 • Tuvalet Kağıdı Rulosundan Ayna Çerçevesi Yapımı
 • İrritabl Bağırsak Sendromu: Belirtiler ve Tedavi
 • Domates Salatası, Panzanella ve Aromalı Zeytinyağları
 • Kilo verirken yemek nasıl değiştirilir Yiyeceklere karşı tutum nasıl değiştirilir
 • Pratik püf noktaları

 • Seçimler nasıl gidiyor

  Seçimler nasıl gidiyor


  Seçimler nasıl gidiyor

  Seçimler nasıl gidiyor

  Seçimler nasıl gidiyor

  Seçimler nasıl gidiyor

  Seçimler nasıl gidiyor

  Seçimler nasıl gidiyor

  Seçimler nasıl gidiyor

  Seçimler nasıl gidiyor

  Seçimler nasıl gidiyor

  Seçimler nasıl gidiyor

  Seçimler nasıl gidiyor

  Seçimler nasıl gidiyor

  Seçimler nasıl gidiyor

  Seçimler nasıl gidiyor