Raskolnikov neden bir itirafta bulundu ve bunu yapmaya ikna etti 2019

Raskolnikov neden bir itirafta bulundu ve bunu yapmaya ikna etti 2019
31.03.2019

Raskolnikov neden bir itirafta bulundu ve bunu yapmaya ikna etti 81

Raskolnikov neden bir itirafta bulundu ve bunu yapmaya ikna etti?

Dünyada daha etkileyici bir dedektif hikayesi yokSuç ve Cezadan Roman. Raskolnikov - bir suçlu, kendi kendini gerekçelendirmeye hizmet eden savları ve savları, cinayet sahnesinden önce, onlar Fedor Mihayloviç Dostoyevski'nin parlak bir şekilde tarif ettiği ve bu konuda hiçbir gizem bulunmadığı.

muhaliflerin neden katılımı

Durum (ilk bakışta) basit: Ciddi maddi güçlük içinde olan genç bir adam, kendi bakış açısıyla kesinlikle önemsiz bir yaratığı öldürerek yoksulluğunu sona erdirmek istiyor. Bu adımdan sonra, Nikolay'ın düşündüğü gibi, ondan önce büyüme fırsatları olacak ve büyük olasılıkla, insanlığa büyük faydalar sağlayabilecektir.

Sır, kimin öldürdüğü değil, söz konusu.Raskolnikov neden suçluluk itirafı yaptı. Bütün roman bununla ilgili. Büyük yazar, okuyucunun bu konuya kendini yansıtmalarına izin veren doğrudan ve açık bir cevap vermez.

Yani bir cinayet vardı ve soruşturma başlıyor. Ana karakter, herhangi bir yaşayan kişi gibi, etrafındaki insanlarla çeşitli ilişkilerle bağlantılıdır. Onun arkadaşı Razumihin her zaman yardım etmeye çalışır, kız kardeşi, annesi ile birlikte, maddi açıdan başarılı bir evlilik umuduyla St. Petersburg'a gider. Luzin, Dunin'in damadı, Raskolnikov'un iki çeşit insan hakkındaki fikrinin bir tür kişileştirmesidir, ancak tamamen vicdandan arındırılmıştır. Tek tanrı parasına tapıyor. Kardeşi gelinin bu cilalı harikasına aldırışsızlık tamamen anlaşılabilir değil çünkü her ikisi de başkaları için her şeye karar verme hakkına sahip olanlar olarak düşünüyor. Bununla birlikte, bu, Raskolnikov'un neden suçluluk itirafı yaptığı sorusuna bir cevap veren bölümdür.

Dostoyevski'ye göre insanlar gerçekten iki kategoriye ayrılıyor, ama oldukça farklı. Başkalarına karşı nazik olan ve onlara yardım etmeye çalışanlar ve sadece kendileri için yaşayanlar var.

suç ve muhaliflerin cezalandırılması

Lebeziatnikov'da, okuyucu bir prototip görebilir"temelleri ezmeye" çabalayan "ilerici" bir tür. Bu anlamda, F.M.'nin başka bir romanın, The Possessed'in karakterleriyle kesişir. Dostoyevski Rusya'da sosyal demokrasinin ortaya çıkışını tanımlar. Komünler, evlilik kurumunun kaldırılması - bu geleceğin Lebezyatnikov'u nasıl gördüğü.

Ve Sonya bir tür ve soylu yaratıktır.Onun vesilelerine rağmen, son derece sevdiği bir sarhoş olan babasını desteklemek için cesedini zorlamak zorundadır. Luzhin’in tam karşıtı ve ana karakter de öyle görünüyor.

cinayetten sonra muhalifler

Raskolnikov cinayetten sonra garip davranıyor,Bu, araştırmacıda, Porfiry Petrovich’de şüphe uyandırıyor. İyi bir sebepten dolayı, suçlunun mahkumiyetine yöneltilen, ince kurnazlığın olduğu yer burasıdır. En önemli şey, ve tabii ki, Porfirin güzel kalitesi onun tuhaf bir dürüstlüğüdür. Onun hemen yaşlı kadın para borç veren kim öldürdü biliyordu ve bir mum uçan kelebeğin hakkında atıp, akıllı araştırmacı aklında kimin gizlemez gibi görünüyor. O katil, ama onlarla bir şey yapmak mümkün değil, o sadece o bilinçaltında onun korkunç suç için bahaneler arar bu konuşmaları, konuşmaya çeker anlar. Yok Etmek veya tüm malzeme delilleri gizleme, o yine de, tamamen imkansız paha biçilmez olabilir yalan Somaki görüşünü ve hesaplanan doğayı teyit şüpheli olduğu bir dizi işlem yapar ve düşünülmeden kelimelerin bir şey söylüyor. Araştırmacı, şüpheli üzerine psikolojik baskı uygular ve Raskolnikov'un bir itirafta bulunmasının nedeni olduğunu düşünmek mantıklıdır.

Ama burada bile bu kadar basit değil. Suçlunun kim olduğunu bile bilerek, araştırmacı, o günlerde, yeterince kanıt temeli olmaksızın, sorumlu tutulabilir bile. Cezalardan kaçınmak için en azından yasal olan Nicholas, Porfiri ile konuşmayı kesebilirdi. Ve bir şey itiraf etmeyin. Onu teslim olmaya kim ikna etti? Bir araştırmacı değil, bunu yapmayı şiddetle tavsiye etmesine rağmen. Sonia Marmeladova, katili kendini getirmek için ikna etti!

Nikolai önderlik edememe yüzünden çok üzüldüOnun için normal yaşam, ve her zaman dodge, bu yüzden onun varoluş dayanılmaz acı ile doldurulmuştu. Ve bu bir tövbe meselesi değil, sadece katil sevgili kadınının iddialarına kulak verdi. Bu yüzden Raskolnikov bir itirafta bulundu.

Raskolnikov neden bir itirafta bulundu ve bunu yapmaya ikna etti 2019

Raskolnikov neden bir itirafta bulundu ve bunu yapmaya ikna etti 2019

Related news

 • Döküm demir tava nasıl temizlenir
 • Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne Yapmalı 4 Altın Öneri
 • Cedi Cavsa galibiyeti hatırlattı
 • Gloria Golf (Türkiye Belek): otel açıklaması ve yorumları
 • Sıkılmış Limon Suyu Nasıl Saklanır

 • Raskolnikov neden bir itirafta bulundu ve bunu yapmaya ikna etti 54

  Raskolnikov neden bir itirafta bulundu ve bunu yapmaya ikna etti


  Raskolnikov neden bir itirafta bulundu ve bunu yapmaya ikna etti 44

  Raskolnikov neden bir itirafta bulundu ve bunu yapmaya ikna etti 45

  Raskolnikov neden bir itirafta bulundu ve bunu yapmaya ikna etti 98

  Raskolnikov neden bir itirafta bulundu ve bunu yapmaya ikna etti 89

  Raskolnikov neden bir itirafta bulundu ve bunu yapmaya ikna etti 31

  Raskolnikov neden bir itirafta bulundu ve bunu yapmaya ikna etti 32

  Raskolnikov neden bir itirafta bulundu ve bunu yapmaya ikna etti 57

  Raskolnikov neden bir itirafta bulundu ve bunu yapmaya ikna etti 98

  Raskolnikov neden bir itirafta bulundu ve bunu yapmaya ikna etti 50

  Raskolnikov neden bir itirafta bulundu ve bunu yapmaya ikna etti 93

  Raskolnikov neden bir itirafta bulundu ve bunu yapmaya ikna etti 43

  Raskolnikov neden bir itirafta bulundu ve bunu yapmaya ikna etti 18

  Raskolnikov neden bir itirafta bulundu ve bunu yapmaya ikna etti 96