Rahim fibroidlerinin ayırıcı tanısı

Rahim fibroidlerinin ayırıcı tanısı


Rahim fibroidlerinin ayırıcı tanısı 50 19.03.2019, 15:08

Rahim fibroidlerinin ayırıcı tanısı

Şu anda, dişi üreme organlarının patolojilerin sayısı olağan hamilelikte düşük yapma ve hatta kısırlık gibi ciddi sonuçlara yol açan önemli ölçüde artmıştır.

Bugün, kadınlarda diğer tüm hastalıklar arasındaen sık rahim fibroidleri oluşur. Bu hastalığın anamnez toplanması ile birlikte teşhis edilmesi, çeşitli laboratuvar ve enstrümantal yöntemlerle temsil edilmektedir.

Kadın hastalıkları erken teşhisi sağlarModern patolojilerin başarılı tedavisini yapmak. Özellikle kanaması rahim fibroidleri, ayırıcı tanı, hamilelik, yumurtalık tümörleri, rahim kanseri, iç endometriozu sonlandırma gibi koşullara gerçekleştirilir. Buna ek olarak, kendi fonksiyon bozukluğu horionepiteliomu ve molar hamileliğin neden olduğu rahim kanaması arasında ayrım yapılması gerekmektedir.

Kürtajın başlangıcı aşağıdaki özelliklerle kendini gösterir:

- yumuşak kıvamda uterus,

- Myometrium yoğun bir şekilde tonlanmış,

- uterus boynunun hafifçe açılması,

- kanamamış.

Fibroidlerin diferansiyel ayırıcı tanısıFonksiyon bozukluğu olan uterus, uterusta hafif bir artış olarak ikincisinin bu özelliklerini ortaya koymaktadır. Yüzeyi myomda olduğu gibi tüberoz değildir, hatta değişmez.

Rahim fibroidleri ve hamilelik ile birleştirildiğinde,her iki durumu gösteren işaretler. Bu durumda, ultrason fetal yumurtayı inceler ve kan serumu ve idrar çalışmasında koryonik gonadotropin tespit edilir. Bu durumda uterin fibroidlerin ayırıcı tanısı karmaşık değildir.

Rahmin myoması, menstrüel siklusun anovulasyon evresi sırasında muhtemelen metrorrhajinin gelişmesiyle kanamanın döngüsel bir niteliği ile karakterizedir.

Yumurtalıkların çeşitli neoplazmaları (örneğin,östrojen üreten çoğu zaman hiperöstrojenizme yol açar ve siklik olmayan bir doğa kanaması ile karakterizedir. Disfonksiyonel uterus kanamasında en belirgin belirtiler. Östrojen üreten tümörler rahim içinde hafif bir artışa yol açar, ancak yüzeyi bile. Ek inceleme, bir oval veya küresel şeklin yoğun kıvamında bir mobil oluşumun yumurtalık bölgesinde saptanmasına yol açar. Bu durumda rahim fibroidlerinin ayırıcı tanısı, hastalığın klinik özellikleri ve araçsal çalışmaların sonuçları temelinde gerçekleştirilmektedir.

Tanıyı açıklığa kavuşturmak genellikle gereklidirek yöntemlerin uygulanması. Bu nedenle, son derece bilgilendirici, tanının doğrulanmasına izin veren rahim fibroidlerinin laparoskopisidir. Radyografi, sonografi ve diğer çalışmalar da güvenilir bilgi sağlar ve doktorun tanı ve tedavi seyrini belirlemesine izin verir.

Böylece, internal histerosalpingografideendometriozis, bir uterus boşluğundan bir endometriyal bezin ağzında bir kontrast maddenin penetrasyonu hakkında konuşan yasal gölgeleri ortaya çıkarmak mümkündür. Üreme organlarının kanserlerinin ayırt edici özellikleri, uterusun boyutunda küçük bir artış ve bol kanamadır. Teşhis onayı, tanısal kürtaj verisidir.

Rahimdeki myomatous değişikliklerini başka hastalıklarla birleştirdiğinde, her iki patolojinin de karakteristik özelliği vardır.

Böylece fibroidlerin ayırıcı tanısıRahim, dişi üreme sisteminin çok sayıda hastalığı ve patolojik koşulları ile gerçekleştirilir. Tanı, tedavi gibi, üreme sağlığının yolunda önemli bir rol oynar.

Rahim fibroidlerinin ayırıcı tanısı

Rahim fibroidlerinin ayırıcı tanısı

Related news

 • Fırında Patatesli, Soslu Tavuk
 • Bebeklik döneminde ortaya çıkan bir çocuğun boy ve kilo oranı
 • Dünyanın bilinirliği sorunu ve alaka düzeyi
 • Çikolatalı ve muzlu krep
 • Lokumlu Kurabiye
 • Amino asitler. Zarar ve fayda

 • Rahim fibroidlerinin ayırıcı tanısı 60

  Rahim fibroidlerinin ayırıcı tanısı


  Rahim fibroidlerinin ayırıcı tanısı 21

  Rahim fibroidlerinin ayırıcı tanısı 33

  Rahim fibroidlerinin ayırıcı tanısı 41

  Rahim fibroidlerinin ayırıcı tanısı 2

  Rahim fibroidlerinin ayırıcı tanısı 98

  Rahim fibroidlerinin ayırıcı tanısı 53

  Rahim fibroidlerinin ayırıcı tanısı 51

  Rahim fibroidlerinin ayırıcı tanısı 75

  Rahim fibroidlerinin ayırıcı tanısı 35

  Rahim fibroidlerinin ayırıcı tanısı 47

  Rahim fibroidlerinin ayırıcı tanısı 70

  Rahim fibroidlerinin ayırıcı tanısı 15

  Rahim fibroidlerinin ayırıcı tanısı 47