Popüler sebze kültürü Japonyadan geliyor - daikon. Yetiştirme ve bakım 2019

Popüler sebze kültürü Japonyadan geliyor - daikon. Yetiştirme ve bakım 2019

Popüler sebze kültürü Japonyadan geliyor - daikon. Yetiştirme ve bakım 4 15.03.2019, 06:17

Popüler sebze kültürü Japonya'dan geliyor - daikon. Yetiştirme ve bakım

Son zamanlarda, Rusya'da giderek daha fazlapopülerlik Daikon alır - Rising Sun'ın Ülkesinde olağanüstü kullanışlı ve lezzetli bir kök mahsulü. Mükemmel tat kalitesi, selüloz, pektin, mineral maddeler (kalsiyum, potasyum) ve vitaminler (C, B1, B2, E, PP) bakımından zengindir.Daikon yetiştiriciliği ve bakımıDaikon, tıbbi amaçla kullanılansindirim sistemi ve soğuk algınlığı hastalıkları ve ayrıca diyabetin önleyici bir önlemi olarak kullanılmaktadır. Bu sulu kök taze, tuzlanmış, haşlanmış veya haşlanmış olarak tüketilir. Tatları turpdan daha narindir, tatlı ve tatlıdır.

Kök sebzelerin başlıca çeşitleri daikondur. Yetiştirme ve bakım

Çeşitlerin sınıflandırılması,daikon ve yerdeki konumu. Tatlı turp çeşitli şekillerde olabilir: konik, fusiform, silindirik. merkezi Rusya'da Dişi fil Minovase, Sasha, Dubinushka, Miyasige, Tokinashi ve diğerleri gibi en yaygın çeşitleri. Eğer onun sitesinde bir değerli ve yararlı sebze büyümek "Daikon" denilen kök sebzeler üzerinde tercih durdurmak isterseniz. Büyüyen ve bu ekin çok fazla çaba gerektirmez bakmakta, ve çabaları için bir ödül olarak bir lezzetli kokulu ve iyi saklanan meyve alacaksınız.

Tatlı turp bir daikondur. Fidan dikimi ve bakımı

dikildiğinde makarnaDaikon verimli, gevşek bir akciğer kullanmayı tercih eder.kumlu toprak. Bitki için bir güneş bölümü ayırmak arzu edilir, çünkü gölgede büyüme ciddiyetle yavaşlar. Tohum ekmeden önce, toprak hazırlanır: yeterince derin kazın ve gerekirse humus ve kompost ile gübreleyin. Böyle bir toprakta, daikon iyi hissedecektir. Ne zaman ekeceksin Bu Japon kök mahsüllerinin ezici sayıları, Haziran ortasından Temmuz sonuna kadar ekilir. Ancak daha sonra Ağustos ayının ilk yarısında ekili bitkiler var. Dikim için, biçimli yataklar (dar ve yüksek) ve düzlem kullanarak, delikler oluşturun (yaklaşık 10 cm derinlikte). Gelecek kök domuzu için yolu açınız - çukurdaki alt tabaka bir pim veya çatalla "delin". Tohum ekimi için hazırlanan toprağa "Nitrofoska" gübresi eklemek tavsiye edilir. Bazı bahçıvanlar, potasyum tuzu, süperfosfatlar ve amonyum nitrat kullanırlar. Kök mahsul tohumları birbirinden 20 cm bir mesafede gözleri içine yerleştirildi ve 65 cm geri sıralar arasında. Daha sonra ekim malzemesi olarak, biraz sıkıştırma bir sulama ve kürek toprak (yaklaşık 2 cm) dökülmektedir. Böylece, bir daikonun iniş edilmesi özellikle zor değildir. Bahçıvecinin istediği, doğru yeri seçmek, toprağı hazırlamak ve gübrelemek, tohum almak ve ekmek etmek. Ve Japon turpun filizleri 7 gün içinde görünür. Aktif olarak büyüyor ve hızla yaprak döken bir kütle kazanıyor.

Daikon: ekim ve bakım (sulama ve zararlılardan korunma)

Daikon inişiBu tatlı turp nemi seviyor, bu yüzdenÖzellikle kuru havalarda, bol su ile sulandırılmalıdır. Bundan sonra hafifçe gevşetin ve yatakları temizlemelisin. Ayrıca, daikon zararlılardan korunmalıdır. Çoğu zaman kök ekinleri, lahana sinekleri ve turpgil pırıdan olan tahtakurulardan etkilenir. Zararlılardan kurtulmak için odun külü kullanılabilir (bitki tozu). Daikon, küçük donları (-2 ° C ila -3 ° C) bile tolere etmez, donar ve lezzet kalitesini kaybeder. Dolayısıyla, soğuk geldiğinde, köklü bitkileri dokunmamış malzeme ve film ile örterek korumak gereklidir.

Daikon: yetiştirme ve bakım. Hasat ve depolama

Bu kök çok erken olgunlaşan bir bitkidir.50-70 günde olgunlaşma. Hasat için, Ekim ayının sonunda veya Kasım ayının ilk on gününde, iddiasız bir gün seçin. Dyke, bir zift veya kürekle dikkatli bir şekilde doldurulur, toprağı temizler ve üstleri keser. Omurgaya dokunmuyorlar. Tatlı turp kökleri nemli kumda bir bodrum veya bodrumda mutlaka (3 ay boyunca) yeterince uzun tutulur. Daikon'u selofan torbalarında buzdolabında tutmak da uygundur.

Popüler sebze kültürü Japonyadan geliyor - daikon. Yetiştirme ve bakım 2019

Popüler sebze kültürü Japonyadan geliyor - daikon. Yetiştirme ve bakım 2019

Related news

 • Panteleimonun iyileşme duası, bir kişi hasta olduğunda en güçlü dua
 • 31 Aralık Tatil mi
 • Keten tohumu zayıflamak için nasıl kullanılır ile Etiketlenen Konular
 • Buca’da Kültüre Hayat, Her Mahallede Sanat Projesi
 • Erdoğan: Putinle yüz yüze görüşeceğiz
 • Ispanaklı Tart

 • Popüler sebze kültürü Japonyadan geliyor - daikon. Yetiştirme ve bakım 88

  Popüler sebze kültürü Japonyadan geliyor - daikon. Yetiştirme ve bakım


  Popüler sebze kültürü Japonyadan geliyor - daikon. Yetiştirme ve bakım 78

  Popüler sebze kültürü Japonyadan geliyor - daikon. Yetiştirme ve bakım 17

  Popüler sebze kültürü Japonyadan geliyor - daikon. Yetiştirme ve bakım 33

  Popüler sebze kültürü Japonyadan geliyor - daikon. Yetiştirme ve bakım 51

  Popüler sebze kültürü Japonyadan geliyor - daikon. Yetiştirme ve bakım 49

  Popüler sebze kültürü Japonyadan geliyor - daikon. Yetiştirme ve bakım 18

  Popüler sebze kültürü Japonyadan geliyor - daikon. Yetiştirme ve bakım 4

  Popüler sebze kültürü Japonyadan geliyor - daikon. Yetiştirme ve bakım 19

  Popüler sebze kültürü Japonyadan geliyor - daikon. Yetiştirme ve bakım 2

  Popüler sebze kültürü Japonyadan geliyor - daikon. Yetiştirme ve bakım 57