Pirinç: 100 gram ne kadar Veya tabii ki kaşık ve gözlükPirinç: 100 gram ne kadar Veya tabii ki kaşık ve gözlük


Pirinç: 100 gram ne kadar Veya tabii ki kaşık ve gözlük 94 09.01.2019, 12:35

Pirinç: "100 gram ne kadar?" Veya "tabii ki kaşık ve gözlük"

Nefis bir şey yapmaya karar verdiniz. En ilgi çekici mutfak halkına baktık, en lezzetli yemekleri seçtik, satın alınacak ürünlerin bir listesini yaptık, mağazaya gittik ve sonunda en etkileyici pişirme işlemini başlattık. Ancak burada kötü şans var: tarif, tam da 100 gram pirinç almamanız gerektiğini söylüyor - ne az ne de az. Elinizde bir ölçüm masanız varsa veya ideal gözünüz varsa. Ama ne ikisi yoksa ne biliyorsunuz - 100 gram pirinç - ne kadar?

Pirinç 100 gram, bu ne kadar

Bir bardak ile 100 gram tahıl nasıl ölçülebilir?

Öyleyse, ölçmek için görev sizden öncebelli miktarda pilav, yani 1/10 kg. Tartım için özel cihazlarınız olmasa bile mutfakta bir bardak olmalı. Evet, evet, 200 gr su içeren en sıradan cam. O sana yardım edecek. " Bu kapasiteyle tam 180 gram tahıl bulunur. Camı yarı yarıya görsel olarak bölün ve bu durumda şeklini hesaba katın. Çoğu zaman, bu kaplar daha dar bir alt ve daha geniş bir üste sahiptir. Bardağa hububat yarıya kadar doldurun ve biraz daha pirinç dökün - tam anlamıyla yarım santimetre. Şimdi pirinç gibi bir ürünü ne kadar almanız gerektiğini bilirsiniz. 100 gram ne kadar? Haklısın, birazcık camdan biraz fazla. Belki de bu yöntem, tahılların ağırlığını bir gram içinde hesaplama fırsatı vermez. Ancak, çok basit ve hızlı kabul edilir.

100 gram pirinç ne kadar

Pirinç 100 gram ne kadar? Bir kaşıkla nasıl öğrenilir?

Kesinliği kesinlikle tercih edersenizhepsi ve acele etmek istemiyorsanız, tahılları kaşıklarla ölçmenin yolu çok daha fazlasını isteyecektir. Kendinizi bir çatal bıçak takımı ve bir damla sabır ile toklamak yeterlidir. Küpü bir çay kaşığı ile ölçmek için şunları göz önünde bulundurmanız gerekir: bir çay kaşığı içinde 5 gram pirinç sığabilir (slayt olmadan). Peki, sorunun cevabı, pirinç 100 gram - ne kadar? - Bu olacak: tam 20 çay kaşığı. Bir çay değil, bir çorba kaşığı alırsanız görev basitleştirilebilir. 15 gram tahılın bir çorba kaşığı (slayt olmadan) içine konulduğuna inanılmaktadır. bu nedenle100 gram pirinç - bu kaç çorba kaşığıdır? Kesinlikle doğru: 6 buçuk kaşık.

100 gram pirinç kaç tane masa kaşığı

Tam 100 gram pirincin ölçülmesinin diğer yolları

Daha önce, bunun ağırlığını koymamız gerektiğini belirtmiştik.Başka bir ürün (ve bizim durumumuzda pirinç), bir mutfak tezgahıyla veya daha basit bir cihazla (ölçüm kabı) kullanılabilir. Ancak, bu makaleyi okuyor iseniz, o zaman emin ol ne ilk ne de ikinci ne değildir. Tahılların ağırlığını bir bardak ve bir çay kaşığı ile ölçmenin yanı sıra son derece basit bir yöntem var. Doğru, yalnızca önünüzde yeni bir tahta grubunuz varsa çalışır. Kural olarak tahıllar 600-700 gram. Ne kadar almanız gerektiğini anlamak içinpirinç,100 gram - bu ne kadar olursa, ambalajı görsel olarak 10 parçaya bölmelisiniz. Buna göre, 1/10 ve belirli bir tabak hazırlamak için gerekli olan aynı sayıda tahıl olacaktır.

Bu küçük püf noktaları gereksiz yere size yardımcı olacaktırEn lezzetli mutfak fantezilerini gerçekleştirme çabaları.

Pirinç: 100 gram ne kadar Veya tabii ki kaşık ve gözlükPirinç: 100 gram ne kadar Veya tabii ki kaşık ve gözlük

Related news

 • Elektrik ve doğalgaz zammı enflasyona ne kadar yansıyacak
 • Mantar için kurutucu - sahibine yardım
 • Milföylü Yufkalı Baton Börek Tarifi Videosu
 • Regl Sancısı İçin Doğal Çözümler

 • Pirinç: 100 gram ne kadar Veya tabii ki kaşık ve gözlük 74

  Pirinç: 100 gram ne kadar Veya tabii ki kaşık ve gözlük


  Pirinç: 100 gram ne kadar Veya tabii ki kaşık ve gözlük 76

  Pirinç: 100 gram ne kadar Veya tabii ki kaşık ve gözlük 6

  Pirinç: 100 gram ne kadar Veya tabii ki kaşık ve gözlük 76

  Pirinç: 100 gram ne kadar Veya tabii ki kaşık ve gözlük 52

  Pirinç: 100 gram ne kadar Veya tabii ki kaşık ve gözlük 49

  Pirinç: 100 gram ne kadar Veya tabii ki kaşık ve gözlük 73