Peter Büyükşehir döneminden günümüze Peterhof tarihi 2019

Peter Büyükşehir döneminden günümüze Peterhof tarihi 2019
16.10.2019

Peter Büyükşehir döneminden günümüze Peterhof tarihi 5

Peter Büyükşehir döneminden günümüze Peterhof tarihi

En şaşırtıcı ve güzel biriAvrupa saray toplulukları, Petersburg'dan uzak değildir ve Peterhof olarak bilinir. Tarih kısaca bu muhteşem mekanın yaratılışını tanımlar. Deneyelim ve Peterhof'un hayatının en önemli aşamalarını hızla geçeceğiz.

Iyi bir yer

Efsane, bu şehrin yerini söylediPeter I.'yi seçti. 1705'te küçük bir gemi “Munker”, Finlandiya Körfezi'nin kıyısına, St. Petersburg'un inşasına 40 km. Buradan, Baltık Denizi'nin ufukları ve geniş ada manzaraları görüldü. O zamanlar, zorlu kale - Kronshlot inşası yapıldı.Peterhof'un tarihi1708'de, Çar'ın kendisinin “khoromtsy” olarak adlandırdığı Popovskaya malikanesinde inşa edilen Büyük Petrus'un ahşap sarayının ilk sözü ortaya çıktı. Böylece Peterhof'un tarihi başladı.

Ana konut projesi

1710'da ilk adımlar atıldı.Koroların Peterhof'un lüks saray topluluğuna dönüşümü. Hikaye, İsveç’e karşı zaferden sonra Peter’e Fransa’yı gezdim. Orada parlak Fransız kraliyet konutlarının düzenini inceledi - Choisy, Trianon, Versailles. Çeşitli teknik çözümlere ve park ve çeşmelerin düzenlenmesine ilişkin detaylara özel önem verildi.Peterhof'un tarihi

1716’da, kral Fransa’dan ünlümimar Alexander Leblon, onu gelecekteki Peterhof'un mimar-generali olarak atadı. İtalyan mimarlar - Bartolomeo Carlo Rastrelli, Nicolo Michetti, çeşmelerin ustaları - Venedikliler Giuliano ve Giovanni Barattini tarafından pek çok fikir gerçekleştirildi.

Ilk keşif

Peterhof inşası ile ilgili çalışmalar yapıldımasal hızı, ve zaten 1725 Ağustos'ta ciddi açılış gerçekleşti. Bu zamana kadar, çeşmelerin çoğu faaliyetteydi, Deniz Kanalı kazıldı ve park planlandı ve küçük saraylar - Marly ve Monplaisir - dikildi.

Peterhof'un tarihi kısaca

Peterhof'un ilk düzenini yapmak onurünlü bir Rus mimarı olan MG Zemtsov'u bıraktı. Ondan önce, onu inşa eden köylüler için kompleksin topraklarında hiçbir dayanak yoktu. Açık bir planlama sayesinde, Peterhof iki ek bina daha aldı - devlet köylüler için, Kurşunlar için, Kuryeler için Master'ın Kolordu yapıldı - Kavaler.

1725 yılında kurulan tahıl fabrikası,Peterhof'un aldığı ilk sanayi tesisi oldu. Oluşum tarihi, bu mimari şaheserin inşasıyla yakından bağlantılıdır. Fabrikanın asıl görevi, geleceğin kentinin saraylarını ve mimari yapılarını inşa etmek için kullanılan taşların işlenmesiydi. O zamanlar, Peterhof'un fıskiyelerini beslemesi gereken bir su borusu inşa etmeye çoktan başlamıştı. Bu güçlü hidrolik yapının tarihi Ropsha Nehri'nin yatağında başladı. Park topluluğunun tüm çeşmelerini Peterhof adıyla sağlaması gereken suydu.

XVII-XVIII yüzyıllarda sarayın tarihi.

Catherine I ve Anna Ioannovna dönemindeElizabeth tahta çıktığında Peterhof o zaten kendini parlak bir mimarı kanıtladığı ünlü Carlo Rastrelli, oğlu davet pratik fikirler ve Peter I. mimari gelişmeler içine koydu. Francesco Rastrelli, Peterhof'un yeniden örgütlenmesi çalışmalarına öncülük etti. Onunla Üst Odalar dönüştürülmüş, Üst Bahçe dekore edilmiştir. Ayrıca, zaten kurulmuş olan Peterhof'a organik olarak giren yeni bir Elizabeth Corps dikildi.

Tarih herhangi bir kardinal hakkında sessizdirCatherine II dönemindeki değişiklikler. Bu dönemdeki tüm dönüşümler sarayların içlerindeki değişikliklere ve Elizabeth Corps'un Catherine'e dönüşmesine indirildi.

Pavlusun tahtı için çıkış zamanına kadarPeterhof'un mimari yapıları acilen büyük onarımlara ihtiyaç duyuyordu ve çeşmelerin şelaleleri pratikte işe yaramadı. Tüm saray kompleksinin devasa rekonstrüksiyonu yıllar aldı. Çalışmanın ölçeği o kadar büyüktü ki Peterhof'un son restorasyonu, XIX. Yüzyılın başlarında, Paul I-İskender'in oğlu - tahtını aldığında çoktan başlamıştı.

Peterhof yaratılış tarihi

XIX yüzyılda Peterhof

Yüzyılın başlarında Peterhof Sloboda'da vardıelli konut sakinleri ve çeşitli konut dışı binalar - ahırlar, hangarlar vb. Alexander, en çirkin binaları yeniden inşa etmeyi emrettim. Yeni evler için projeler VP Stasov ve diğerleri tarafından geliştirildi. Dönüştürülen binalar birkaç süvari alayı için kışla olarak hizmet etti.

Nicholas'ın altında Peterhof bölgesi genişletildiAşağı Park'ın doğusundaki arazinin satın alınması nedeniyle. 1826'dan beri Peterhof'un binaları, Nicholas I - Alexandra Feodorovna'nın karısına ait iki katlı bir Cottage ile tamamlanmaktadır. Daha sonra, Çiftçi Sarayı inşa edildi ve Peyzaj Parkı yendi.

Alexander II'nin katılımı keşifle kutlandıPetersburg ve Peterhof'u birbirine bağlayan demiryolu. 1917 yılına kadar saray kompleksinin tarihçesi - parlak bayanlar ve baylar, St. Petersburg Kraliyet ailesi üyeleri ve soylular parlak bir hayat.

XX yüzyılda Peterhof

Devrimden sonra, bütün saray ve park topluluğumillileştirildi. 1918'de, parlak salonlarında, işçilerin ilk turu yapıldı. Ancak yıkılan grubun tam restorasyonu yaklaşık 10 yıl sürdü. 1926 yılına kadar, alt parkın çeşmeleri yeniden inşa edildi ve 1930'da çeşme boru hatları değiştirildi ve büyümüş Yukarı Bahçe restore edildi.

Peterhof tarihinin çeşmeleri

Büyük Vatanseverlik Savaşı, Peterhof'u boşvermedi. Sergilerin çoğu yok edildi ya da çalındı ​​ve mimari yapılar enkaz yığınına dönüştü. 1944'te Peterhof'un kurtarılmasından sonra yaklaşık 30 yıl süren onarım ve restorasyon çalışmaları başladı. Sadece 1973 yılında saray ve park kompleksi orijinal görünümüne geri döndü ve o zamandan beri Peterhof hem Rusların hem de yabancı turistlerin kalbini fethetmekten asla yorulmadı.

Peter Büyükşehir döneminden günümüze Peterhof tarihi 2019

Peter Büyükşehir döneminden günümüze Peterhof tarihi 2019

Related news

 • Cristiano Ronaldonun oğlu. Çocuğu kim getirir
 • Yoğurtlu Tirit Videosu
 • Retinoik soyma. İşlemle ilgili incelemeler
 • Erkekler nasıl kadınlardan hoşlanır
 • Uluslararası İnsan Hakları Mahkemesi. Uluslararası Adalet Divanı. Uluslararası Tahkim Mahkemesi

 • Peter Büyükşehir döneminden günümüze Peterhof tarihi 93

  Peter Büyükşehir döneminden günümüze Peterhof tarihi


  Peter Büyükşehir döneminden günümüze Peterhof tarihi 12

  Peter Büyükşehir döneminden günümüze Peterhof tarihi 8

  Peter Büyükşehir döneminden günümüze Peterhof tarihi 14

  Peter Büyükşehir döneminden günümüze Peterhof tarihi 16

  Peter Büyükşehir döneminden günümüze Peterhof tarihi 40

  Peter Büyükşehir döneminden günümüze Peterhof tarihi 52

  Peter Büyükşehir döneminden günümüze Peterhof tarihi 81

  Peter Büyükşehir döneminden günümüze Peterhof tarihi 48

  Peter Büyükşehir döneminden günümüze Peterhof tarihi 38

  Peter Büyükşehir döneminden günümüze Peterhof tarihi 60