Parodontoz diş macundan: hangisini tercih edersiniz Periodontal hastalıklardan elde edilen macunlar: Lakalut, Yeni inciler, Paradontax, Orman balzamıParodontoz diş macundan: hangisini tercih edersiniz Periodontal hastalıklardan elde edilen macunlar: Lakalut, Yeni inciler, Paradontax, Orman balzamı


Parodontoz diş macundan: hangisini tercih edersiniz Periodontal hastalıklardan elde edilen macunlar: Lakalut, Yeni inciler, Paradontax, Orman balzamı 99 04.03.2019, 11:45

Parodontoz diş macundan: hangisini tercih edersiniz? Periodontal hastalıklardan elde edilen macunlar: "Lakalut", "Yeni inciler", "Paradontax", "Orman balzamı"

Periodontal hastalık çok sinsi bir hastalıktır. Sabit kanama diş etine ek olarak, bir kişi ağız boşluğunda ağrı hakkında endişe duymaktadır. Diş macunu periodontitis ile yardımcı olur mu? Öğrenmeye çalışalım.

semptomataloji

periodontal hastalıklardan diş macunu

En ciddi sakız hastalıklarından biriperiodontal hastalık olarak kabul edilir. Soğuğa ya da sıcaklığa karşı hassas bir hassasiyetle başlayarak, yavaş yavaş gelişir. Genellikle bir kişi bir dişçiye başvurmadan böyle işaretleri göz ardı eder. Ve boşuna: o zaman diş eti boynuna maruz kalma başlar, dişeti bölgesinde kaşıntıya neden olur. Ve son aşama sürekli kanamadır.

Parodontium dişleri çevreleyen dokulardır. Periodontal hastalık sırasında iltihaplıdır ve hastalığa karşılık gelen ismi verir.

Dişlerin günlük fırçalanmasıyla, hastanın fırça üzerinde kanı vardır. Ağız hijyeni prosedürlerinden sonra, kişi hoş olmayan yanma ve kaşıntı hisseder.

Tedavi zamanında başlanmazsa, semptomlar daha da kötüleşir.

Görünüş nedenleri

Diş macunu Paradontax fiyat

Diş macununun periodontal hastalıktan sizi kurtaracağını bilmeden önce, buna neden olan sebepleri bilmeniz gerekir. Birçoğu vardır ve her zaman sadece ağız boşluğunun problemleriyle ilişkili değildirler.

 1. Diabetes mellitus. Bu hastalık genellikle cildi etkiler, diş etleri, dişleri yok eder. Bu hastalıkta vücutta meydana gelen değişiklikler, bir bütün olarak kişinin sağlığını etkiler.
 2. Gastrointestinal sistem hastalıkları.
 3. Yetersiz ağız hijyeni. Bazı insanlar dişlerini fırçalamak için sabahları parlamayı tercih ederler, ancak akşamları bunu unuturlar. Sonuç olarak, diş çürümesine ve periodontal hastalık da dahil olmak üzere çeşitli iltihaplara neden olan gıda çürümesi kalıntıları.
 4. Hormonal değişiklikler. Özellikle kadınları ilgilendirir. Adet veya hamilelik sırasında vücut, ağız boşluğunun durumunu etkileyebilecek hormonal değişikliklere uğrar. Pozisyondaki kızlar, bu süre zarfında ilk kez kanama dişeti ile karşılaştıklarını belirtmişlerdir. Aynı durum menopoz olan kişiler için de geçerlidir.
 5. Sigara. Sigara içenlerin çoğu yaşamlarında en az bir kez dişeti hastalığına yakalanmışlardır. Nikotin ve zararlı reçineler sadece dişlerin emayesine değil, aynı zamanda ağız boşluğundaki diğer dokulara da yerleşirler.
 6. Kalıtsal faktör. Eğer periodontal hastalık teşhisi konulursa, ebeveynlerinden birinin bununla nasıl başa çıkacağını zaten biliyor olabilir.

Diş macunu «Paradontax»: yorumlar

Diş Macunu Paradontsex Yorumlar

En etkili macunlardan biri tanınırParadontax. Bu çare üreticisi İngiliz ilaç firmasıdır. İsme dayanarak, sakız hastalığı olanlara yönelik olduğu sonucuna varabiliriz. Tüp başına 140 ila 170 ruble arasında değişen diş macunu "Paradontax", tüketicilerden olumlu geri bildirim aldı.

İki formda üretilir: flor içeriği ile ve onsuz. Bu ürünün şüphesiz avantajı doğal bileşimi. Talimatlara baktığımızda, yapıştırmanın şunları içerdiğini göreceğiz:

 • nane;
 • adaçayı;
 • Ekinezya;
 • papatya;
 • mineraller ve tuzlar;
 • Çinko.

Görmediğimiz gibi ekstra katkı maddesi yok. Florlu macunun daha etkili olduğuna inanılmaktadır.

"Paradontax" ın sıradışı bir lezzetini şaşırtabilir: biraz tuzludur. Bu, ürün içinde bulunan mineral tuzlarına bağlıdır.

Diş macunu «Paradontax» diş hekimleri yorumuonaylandı, çünkü doğal malzemeler içeriyor. Birçok müşteri, uygulamasından sonra sakızların durumunda bir iyileşme kaydetti. Ajan, hastalık kötüleştiğinde sürekli veya kurslarda kullanılabilir.

Diş macunu «Yeni inciler»

diş macunu yeni inci

Ağız bakımı için yerli ajanoldukça popüler. "Yeni İnciler", diş ve diş etlerinin çeşitli problemlerini ortadan kaldırmayı amaçlayan pek çok yönetici içerir. Periodontal hastalıklara karşı mücadelede yardımcı olan çeşitli çeşitler vardır.

Örneğin, "Yeni inciler" Diş macunuhassas dişler. Dişlere özenle bakan kalsiyum ve florür içerir. Ve yeşil çay iltihaplı diş etleri sayesinde sakinleşin, mikro çatlakları iyileştirin. Bununla birlikte, diş macunlarının henüz kanamaya başlamaması durumunda, bu macunun kullanımı, periodontal hastalıkların ilk belirtilerinde önerilmektedir.

Bu markanın daha güçlü aracı"Sedir kompleksi". Diş etlerinde sorun olduğunda ağız boşluğunu korumak için tasarlanmıştır. Bu macunun bileşimi kan damarlarının duvarlarını güçlendiren ve kanamayı engelleyen E, D, B vitaminlerini içerir. Sedir somundan elde edilen yağ, dişlerin etrafındaki dokulara bakım yaparak mukozaya olumlu bir şekilde etki eder. Otuz yıldan sonra hiç periodontitis yaşamış olan herkesin düzenli olarak bu tip bir macun kullanmaya başlaması gerektiğine inanılmaktadır.

Lacalut

makarna lakalut

Yardımcı olacak birçok araç varperiodontal hastalık. Diş macunu "Lakalut" mükemmel iyileştirici özellikleri ile bilinir. Bu ürünün ülke üreticisi Almanya'dır. Bu şirketin farklı türleri arasında periodontal hastalığı yenmek için yardımcı olan bir araçtır. Bu "Lakalut Aktif Bitkisel" macunudur. Doğal bileşimi birçok alıcıyı kendine çekiyor. Yani, içerir: adaçayı, papatya, badon, okaliptüs. Bu otlar diş etleri üzerindeki yatıştırıcı etkileri ile bilinir. Bu macunu ve ona giren klorheksidini ayırt eder. Genellikle antiseptik olarak yaraları durulamak için kullanılır. Erken yara iyileşmesi için, formülasyonda bisabolol bulunur.

Bu macun her ikisinde de kullanılabilirönleyici ve terapötik. Dişhekimlerinin tavsiyelerine göre çok etkilidir. Ürünün kanı geri yükleme etkisi vardır, iltihabı hafifletmeye yardımcı olur, ağız boşluğunu mükemmel bir şekilde temizler ve yeniler.

"Orman Balsamı"

diş macunu ormanı balsamı yorumlar

Başka bir Rus aracıYurttaşlarımızı sevdi, diş macunu "Orman Balsamı". İyi değerlendirmeleri var. Birincisi, fiyatı ithal fiyatlardan çok daha düşük - tüp başına sadece 60-80 ruble. İkincisi, tüketicilerin görüşüne göre, diş etleri ile ilgili sorunları gerçekten ortadan kaldırır. Bununla birlikte, kompozisyonu ilk bakışta göründüğü kadar doğal değildir. Silika, sorbitol, lauril sülfat, bu balsamı oluşturan kimyasal bileşiklerin sadece küçük bir kısmıdır. Ama otlar hala içinde bulunur. Genellikle meşe, adaçayı, St John's wort veya ısırgan otu kabuğu ekleyin. Hepsi kanamanın önlenmesi, ağız iltihaplı kavitesini yatıştırır.

Parodontozdan diş macunu yardımcı olur. Her durumda, alıcılar öyle söylüyor. Hiçbir şey için değil, bu araçlar arasında en yaygın olanlardan biridir.

Sonuç

parodontoz tedavi edilir

Dükkanların raflarında çeşitli diş macunlarıTüketiciyi daima durgun bir noktada tutar. Hangisini seçmek için? Şimdi yerli daha yüksektir fiyat olan diş macunu "Paradontaks", doğal bir yapıya sahiptir ve diş eti problemleri ile baş edebiliyor biliyoruz. Aynı şey "Lakalut" tesisi hakkında da söylenebilir. “Yeni inciler” sizi periodontal hastalıklardan koruyacak, ancak yerli ürün maliyeti neredeyse iki kat daha fazla. Seçtiğimiz pastalardan hangisi, kendi tercihlerinize ve yeteneklerinize göre karar vermek size kalmıştır. Diş hekimine danışmayı da unutmayın.

Parodontoz diş macundan: hangisini tercih edersiniz Periodontal hastalıklardan elde edilen macunlar: Lakalut, Yeni inciler, Paradontax, Orman balzamıParodontoz diş macundan: hangisini tercih edersiniz Periodontal hastalıklardan elde edilen macunlar: Lakalut, Yeni inciler, Paradontax, Orman balzamı

Related news

 • Volkan Yılmaz
 • Bir sayfadaki bir kişiye geri yükleme
 • Her insanın bilmesi gereken parlak fikirler
 • Sims 3 nasıl kurulur: kurulumun tüm incelikleri
 • Acı soslu somon tarifi
 • Türkiyeden Yunanistana: Bu açıklamaların hiçbir hukuki karşılığı yok

 • Parodontoz diş macundan: hangisini tercih edersiniz Periodontal hastalıklardan elde edilen macunlar: Lakalut, Yeni inciler, Paradontax, Orman balzamı 32

  Parodontoz diş macundan: hangisini tercih edersiniz Periodontal hastalıklardan elde edilen macunlar: Lakalut, Yeni inciler, Paradontax, Orman balzamı


  Parodontoz diş macundan: hangisini tercih edersiniz Periodontal hastalıklardan elde edilen macunlar: Lakalut, Yeni inciler, Paradontax, Orman balzamı 80

  Parodontoz diş macundan: hangisini tercih edersiniz Periodontal hastalıklardan elde edilen macunlar: Lakalut, Yeni inciler, Paradontax, Orman balzamı 54

  Parodontoz diş macundan: hangisini tercih edersiniz Periodontal hastalıklardan elde edilen macunlar: Lakalut, Yeni inciler, Paradontax, Orman balzamı 91

  Parodontoz diş macundan: hangisini tercih edersiniz Periodontal hastalıklardan elde edilen macunlar: Lakalut, Yeni inciler, Paradontax, Orman balzamı 2

  Parodontoz diş macundan: hangisini tercih edersiniz Periodontal hastalıklardan elde edilen macunlar: Lakalut, Yeni inciler, Paradontax, Orman balzamı 23

  Parodontoz diş macundan: hangisini tercih edersiniz Periodontal hastalıklardan elde edilen macunlar: Lakalut, Yeni inciler, Paradontax, Orman balzamı 42

  Parodontoz diş macundan: hangisini tercih edersiniz Periodontal hastalıklardan elde edilen macunlar: Lakalut, Yeni inciler, Paradontax, Orman balzamı 95

  Parodontoz diş macundan: hangisini tercih edersiniz Periodontal hastalıklardan elde edilen macunlar: Lakalut, Yeni inciler, Paradontax, Orman balzamı 9

  Parodontoz diş macundan: hangisini tercih edersiniz Periodontal hastalıklardan elde edilen macunlar: Lakalut, Yeni inciler, Paradontax, Orman balzamı 71

  Parodontoz diş macundan: hangisini tercih edersiniz Periodontal hastalıklardan elde edilen macunlar: Lakalut, Yeni inciler, Paradontax, Orman balzamı 75

  Parodontoz diş macundan: hangisini tercih edersiniz Periodontal hastalıklardan elde edilen macunlar: Lakalut, Yeni inciler, Paradontax, Orman balzamı 49

  Parodontoz diş macundan: hangisini tercih edersiniz Periodontal hastalıklardan elde edilen macunlar: Lakalut, Yeni inciler, Paradontax, Orman balzamı 20