Otomatik şanzıman, Toyota: tipik arızalar 2019

Otomatik şanzıman, Toyota: tipik arızalar 2019 Otomatik şanzıman, Toyota: tipik arızalar

Otomatik şanzıman, Toyota: tipik arızalar

Rusya'da satılan yabancı otomobiller,genellikle bir otomatik şanzıman ile donatılmıştır. Böyle bir montaj, özellikle şehir etrafında sürüş yaparken çok daha rahat ve rahattır. Tipik olarak, otomatik yayınlar oldukça büyük bir kaynağa sahiptir ve zamanında ve yetkili bir bakımla çok uzun süre çalışabilir. Hemen hemen tüm arızalar, otomatik şanzımanların teknik bakımını anlamayan sahiplerin kendilerinin hatasından kaynaklanmaktadır.

Özellikler

Japon otomatik şanzıman ("Toyota Corolla" da donatılmıştır)- en güvenilirlerinden biri. Rusya'da halen üçüncü on yıl olduğuna rağmen eski "Kron" ları ve "Markaları" kendi ve hatta tamir edilmemiş yayınlarıyla bile görebilirsiniz.Toyota otomatik şanzıman Bazı modern modellerinToyota ve Lexus'un lüks versiyonlarını kullanan Automatic, bakıma ihtiyaç duymaz. Elbette ki bu, otomatik şanzıman yağının (Toyota Crown, diğerlerinin yanı sıra) değiştirilmesi gerekmediği anlamına gelmez. Ve bunu birçok insan yapar. Akışkan kaynak 60 bin kilometreden fazla değildir. Ayrıca, yağ kararma başlar ve koruyucu özelliklerini kaybeder. Ancak kaynakta etkili olan tek faktör bu değil. Ne yazık ki, tasarımın karmaşık hale gelmesi yönündeki modern eğilim, güvenilirliğin azalmasına neden olmaktadır.

Ana sorunlar ve arızalar

Otomatik şanzıman ile ilgili tipik sorunlar, birçok bakımdan, otomatik şanzıman da dahil olmak üzere farklı markalara benzerdir (Toyota Mark-2 de buna bir istisna değildir):

 1. Kutudaki yağ seviyesinin düşürülmesi, hangisininbloğun ve dişli kutusu ağızlıklarının bütünlüğünün ihlalinden kaynaklanmaktadır. Suçlu olanlar yanmış contalar, eski kırık meme uçları olabilir. Yağ seviyesini kontrol etmek ve gerekirse doldurmak gereklidir. Mekanik kutular için olan yağın viskozitesi yüksek olması nedeniyle hiçbir şekilde otomatik çalışmaya tabi tutulmadığı unutulmamalıdır.
 2. Arka kısım hariç tüm iletimler dahil değildir veyaaksine. Bunun nedeni, debriyajların veya kuplajın aşınmasından kaynaklanmaktadır. Elbette, ortadan kaldırmak için kutuyu çıkartıp açarak görsel bir inceleme yapın.
 3. Üçüncü ve dördüncü dişlilerin dahil edilmediği olur. Bunun nedeni debriyajın aşınması, pistonun kırık manşeti veya yuvanın hasar görmesi olabilir.
 4. Dişli açılmıyor, araba duruyor. Burada birkaç nedeni olabilir. Bu, yetersiz bir yağ seviyesi, kavramaların aşınması ve pistonları, debriyajın kırılmasıdır.
 5. Çalıştırıldığında durma - Tork konvertör milinin aşınması veya debriyaj sürtünmesinin arızası.
 6. Aracın nötr konumda hareket etmesi - Pistonun sıkışması, aşırı ısınmaya bağlı disklerin bağlantısı. Bazen vites kolunun ayarlanması bozulmuştur.
 7. Vitesin açılması ve araca sadece ısındıktan sonra arabadan başlanması. Burada, büyük olasılıkla, tork aktarımı olmayan kavramalar vardır.

Otomatik şanzımanın çalışma özellikleri

Otomatik şanzıman çalıştırırken, önce radyatörü izlemeniz ve kirlenmeyi önlemeniz gerekir.motor yağı

Otomatik şanzıman kutusunun olduğu unutulmamalıdır.iş ısıtılır ve off-road sürerken, genellikle ek bir radyatöre ihtiyaç duyulur. Soğutma sisteminin hasar görmesi, yağın aşırı ısınmasına yol açabilir. Sonuç olarak, sızdırmazlık halkalarının ve sürtünmeli kavramaların tutuşması. Böylece, otomatik şanzımanın sıcaklık rejimine uyumu, sorunsuz bir sürüş için en önemli koşullardan biridir.

Yağın seçimi ve değiştirilmesi özellikleri

Otomatik şanzımanlar,Yağın kalitesi ve yağlama özellikleri, dayanıklılığını etkileyen en önemli faktörlerdir. Normlardan herhangi bir sapma, ünite için zararlı olabilir. Bu nedenle, belirli bir model için yağ değişim tablosu tarafından yönlendirilen servis aralığını gözlemlemek çok önemlidir.

Aisin hataları

Bu araçlar için şanzıman tedarikçisiUzun yıllar boyunca, sadece bu otomobil ünitelerinde uzmanlaşmış Aisin firması. Ancak, zamanın geleceğine uygun olarak, bu kutuların basit tasarımı geçmişte kaldı.akp toyota kamry

Ile yeni çok aşamalı birimler vardıkarmaşık kontrol algoritmaları ve anahtarlama sistemi. Ancak, herhangi bir mekanizmada olduğu gibi, inşaatın karmaşıklığı da güvenilirlikte bir azalmayı beraberinde getirmektedir. Ne yazık ki, Toyotovsky otomatik şanzımanında tipik hastalıklar var.

Toyota Rav-4

Bu SUV'larda bir dizi kutusu yüklüU140 (Camry'ye konan biriyle karıştırılmamalıdır). Bu birim dayanıklılığı ve güvenilirliği nedeniyle haklı olarak popülerdir. Ama zayıf bir yer de burada - elektronik. Bu seri, kırılmaya karşı elektronik koruma ile donatılmıştır. Ünite açıldığında tamamen açılır. Elektronik kontrol ünitesi değiştirilerek tedavi edilir.

Toyota Corolla

Üstelik bu model, en eskilerden biri.Model hattı "Toyot", bu yüzden aynı zamanda en güvenilir. En yaygın otomatik şanzıman (Toyota Corolla da bundan dolayı popülerdir) U341F serisinin en yüksek itibarını kazanmış olan 4 vitesli kutusu. Ama bazen içinde kırıklar var.bir aracın değiştirilmesi Ana rahatsızlık hidrolik plakanın başarısızlığıdır.vites kutusu solenoid bloğunun değiştirilmesini gerektirir. Bu modelin son nesli için, Toyota bir robot kurar. Bu otomatik elektronik kontrol ile mekanik bir vites kutusu. Bu tür ünitelerde, kavrama, arızalı veya kısmi arıza durumunda, debriyajın sık sık açılması ve kapatılması için talimatlar veren ayrı bir ünite tarafından kontrol edilir.carpot toyota coronaBu fişlere yol açar. Elektronik kontrol ünitesi değiştirilebilir ve her şey sırayla. Bununla birlikte, bunu zamanında yapmazsanız, debriyajın kendisini onarmanız gerekecektir, çünkü çoklu açma-kapama anahtarları bu ünitenin uzun ömürlü olmasına katkıda bulunmaz.

Araba "Toyota Camry" otomatik şanzıman

"Camry" nin ilk nesiller A540E serisi ile tamamlandı.Oyuncağın ortalaması 4 Bu model hayatta kaldıbirkaç değişiklik. Ve nadiren birbiriyle değiştirilebilirler: serbest bırakma yılına bağlı olarak aynı düğümler tamamen farklıdır. Bu vites kutusu Rusya'da oldukça nadirdir. Ve bir arıza ile yedek parçalarla ilgili ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Toyota Camry'nin yeni nesiller için, U140E ve U240E otomatik şanzımanları kuruldu. İlk - motorlar için 2.4 litre, ikinci - 3 litrelik motorlar için. Daha zayıf olan U140E, makinenin daha küçük kütlesine kötü bir şekilde uyarlanmıştır ve sonuç olarak yüksek güvenilirlikle övünemez. Sık sık kırılma, arka kapağın arızasıdır. Bu, debriyajların yanmasına, debriyaj kaymasına, artan motor hızına ve otomatik tork konvertörünün bozulmasına yol açar.Oyuncağın ortalaması 4 Daha güçlü bir motora sahip Toyota Camrydaha az kırılmış olan aşınmaya dayanıklı şanzıman. Ancak, arka kapakta da sorunlar var. Ayrıca, kontrol elektroniğinin izole edilmiş arızaları vardır.

Sonuç

Görüldüğü gibi otomatik kutunun arızalarıgenellikle aynı türden olduğu halde dişli oldukça çok ve bu da şanzımanın tuhaf ve sıradışı davranışı görmezden gerekli olduğu anlamına gelmez. Daha sonra için nedenleri bulmayı asla ertelemeyin. Otomatik şanzımanın değiştirilmesi ("Toyota Camry" istisna değildir) çok büyük miktarlarda sonuçlanabilir. Bu nedenle, bu düğümün teknik durumunu normal bir şekilde sürdürmek ve düzenli olarak bakım yapmak önemlidir. Her 150 bin kilometreden sonra kutu tamamen yıkanmalıdır. Bu baskı altında uzmanlaşmış bir stand üzerinde yapılır. İşleri ve metal talaşı kaldırmak için tek yol budur.

Otomatik şanzıman, Toyota: tipik arızalar 2019

Otomatik şanzıman, Toyota: tipik arızalar 2019

Related news

 • Uzun saçların 7 sırrı
 • Cinsel Organ Siğilleri
 • Metal Monterrey renkleri
 • Girişimci faaliyet belirtileri
 • Muzlu Fındıklı Kek

 • Otomatik şanzıman, Toyota: tipik arızalar

  Otomatik şanzıman, Toyota: tipik arızalar


  Otomatik şanzıman, Toyota: tipik arızalar

  Otomatik şanzıman, Toyota: tipik arızalar

  Otomatik şanzıman, Toyota: tipik arızalar

  Otomatik şanzıman, Toyota: tipik arızalar

  Otomatik şanzıman, Toyota: tipik arızalar

  Otomatik şanzıman, Toyota: tipik arızalar

  Otomatik şanzıman, Toyota: tipik arızalar

  Otomatik şanzıman, Toyota: tipik arızalar

  Otomatik şanzıman, Toyota: tipik arızalar

  Otomatik şanzıman, Toyota: tipik arızalar