Otitis: Belirtileri ve Türleri 2019

Otitis: Belirtileri ve Türleri 2019 Otitis: Belirtileri ve Türleri

Otitis: Belirtileri ve Türleri

Kulağın inflamatuar süreci - çok nadir değilhastalığı. Bir kişi otit gelişirse, belirtiler hemen tespit edilebilir - her şeyden önce, kulak içinde veya dışında ağrı, tıkanıklık, pürülan akıntı, gürültü, baş ağrısı, sıcaklıktır. Otitis, tedavi edilmeyen bademcik iltihabı, larenjit, farenjit, sinüzitin arka planına karşı, kulakları temizleyen steril olmayan nesneler yoluyla enfeksiyona girerken gelişebilir. Ayrıca, kulak iltihabı, çamurlu su kütlelerinde yüzme (ve özellikle dalış) ile sonuçlanabilir.

Otit türleri

Otitis eksterna farklı insanlarda görülüryaş kategorisi. Enflamasyon dış kulak yolunda başlar ve küçük yaralanmalardan (örneğin, kulakları keskin bir nesneyle temizlerken), mantar veya bakteriyel enfeksiyondan ve başka birçok nedenden kaynaklanabilir. Otitis eksterna tanısı konulduğunda, semptomlar şudur: şiddetli ağrı, bazen şişlik, kaşıntı, kulağın dış pasajı nemlenmeye başlar, böylece iyileşmeyen kabuklar oluşur.

Orta orta kulak iltihabı - ikincil iltihaplanma sürecişiddetli ağrı sendromu eşliğinde kulak. Dıştan farklı olarak, orta kulak iltihabının nedenleri, iç organların tümör benzeri oluşumlarına kadar tamamen farklı olabilir. Böyle bir durumda, rahatsızlığın sebebini tanımlamak için kapsamlı bir inceleme yapmanız gerekir.

Bu hastalık çocukları daha sık etkiler -bir otitis media virüsü ve bakteriyel enfeksiyonlara neden olur. Bazı vakalarda nazofarenks hastalıkları işitsel tüplere komplikasyonlar verir, tıkanırlar, ödem vardır, temel işlevleri işitme cihazındaki basıncı eşitlemektedir, böylece hasta kulakta sürekli tıkanıklık ve ağrı hisseder. Enfeksiyonun ikinci bulaşma şekli, meningogenik ve travmatiktir. Üçüncü en nadiren kan yoluyla enfeksiyondur.

Sırayla, ortalama otit ayrılırbirkaç tip: akut ve eksüdatif. İlk tip, boğaz, burun ve solunum sistemini etkileyen çeşitli enfeksiyonlardan (hem viral hem de bakteriyel) kaynaklanır. Akut otit belirtileri ile tanısı konduğunda semptomlar şunlardır: ağrı, kulakta tıkanıklık hissi, rahatsızlık. Tedavi sadece bir doktor tarafından ve sadece muayeneden sonra reçete edilebilir, çünkü Bu hastalık çeşitli patojenler tarafından provoke edilebilir.

Viral otitis antiviral ile tedavi edilir,anti-enflamatuar ilaçlar, tedaviye başlamadan önce sadece antibiyotikler, irin zardan kırılabilir ve pürülan mastoidit veya daha kötü - otojenik menenjit (beynin iltihabı) gelişebilir.

İkinci tip eksüdatif (seröz) otitis mediadır. işitsel tüp tıkanması için, böylece basınç kulak zarı azalır dolayı, neden, bir viral veya bakteriyel enfeksiyon olabilir oluşur. efüzyon belirtileri olan otitis media tanısı başlangıçta mevcut olmayabilir, ve timpanik kavitede sadece belirli bir süre sonra (hafta, ay) sıvı olabilir zaman yoğunlaştırılır - bu işitme kaybına yol açmaktadır. Bu durumda tedavi cerrahidir.

Kronik pürülan otitis bir enfeksiyözhastalık, iki biçim vardır: karmaşık ve karmaşık değildir. Pürülan kronik otitis, belirtiler: kulaktan pürülan akıntı, işitme bozukluğu, kulak çınlaması, mide bulantısı, baş dönmesi. Komplike olmayan form paroksismatik olarak geçer, eğer remisyon altı aydan fazla sürerse, bu hastaya miringoplasti önerilmektedir. Hastalığın ilerlemesini önlemek için, hasta hijyen kurallarına uymalıdır:

 • banyo yaparken, kulakları bitkisel yağa batırılmış pamuk yünü ile örtün;
 • ARI, ARVI, özellikle soğuk algınlığı sırasında, bağışıklığı güçlendirmek için daha fazla C vitamini yiyin.

Zamanında tedavi ile, prognoz uygundur. Bununla birlikte, pus kulağın içinde birikirse, işitme kaybına ve ayrıca diğer komplikasyonların gelişmesine de neden olabilir.

Kronik orta kulak iltihabı tedavisi

Belirgin tezahürlerle - ağrı,suppuration - antibiyotikler kullanılır, hastalığın remisyon döneminde (remisyon) antiseptik ilaçlar reçete edilir. İyi bir sonuç lazer terapisidir, ancak kontrendikasyonları vardır: kulak polipleri, kafa içi hastalıklar.

Otitis: Belirtileri ve Türleri 2019

Otitis: Belirtileri ve Türleri 2019

Related news

 • Çocuklarda Karne Kaygısı
 • Üsküp Böreği Tarifi
 • Sosis ve peyniri kesmek ne kadar güzel Aşçıdan gelen ipuçları
 • 15 Dakikada Yüksek Kalori Yakmanın Yolları
 • Evde Yaş Pasta Yapımı Videosu

 • Otitis: Belirtileri ve Türleri

  Otitis: Belirtileri ve Türleri


  Otitis: Belirtileri ve Türleri

  Otitis: Belirtileri ve Türleri

  Otitis: Belirtileri ve Türleri

  Otitis: Belirtileri ve Türleri

  Otitis: Belirtileri ve Türleri

  Otitis: Belirtileri ve Türleri

  Otitis: Belirtileri ve Türleri

  Otitis: Belirtileri ve Türleri

  Otitis: Belirtileri ve Türleri

  Otitis: Belirtileri ve Türleri