Ortodoks ikonografik durum: simge Kazanın Tanrı Anası, anlamı ve gücü 2019

Ortodoks ikonografik durum: simge Kazanın Tanrı Anası, anlamı ve gücü 2019
22.07.2019

Ortodoks ikonografik durum: simge Kazanın Tanrı Anası, anlamı ve gücü 72

Ortodoks ikonografik durum: simge "Kazan'ın Tanrı Anası", anlamı ve gücü

Rus Ortodoks ikonları arasında Kazan'ın imgesiTanrı'nın Annesi en önemli ve saygı gören insanlardan biridir. İnsanlar arasında büyük bir saygı ve sevgiye sahiptir. simgesinin iman gücü o vardı her gün Laity acı sadık binlerce ve hacılar boyun eğmeyi o kadar yüksektir.

Simgenin geçmişi

Tanrı'nın Anne simgesi Kazan değeriKazan Anne'nin simgesi onun işaretidir.yılda iki kez tatil: yaz aylarında, 21 Temmuz'da (eski tarzda bu 8. günde) ve Kasım ayında 4 (ya da 22 Ekim'de yine eski tarz). Görüntünün ilginç bir hikayesi var ki, özel popülerliğinin kökleri birçok bakımdan yatıyor. 16. yüzyılın ortalarında Kazan Hanlığı, Rus Devleti için Korkunç İvan tarafından ilhak edildi. O zamanlar devasa sayıda insan gerçek anlamda inanç haline geldi. Ve Kazan kentinde Onucha takma adıyla bilinen bir tüccarın evindeki olaydan 27 yıl sonra bölgedeki tüm ahşap yapıların ateşlendiği bir yangın çıktı. Ateş anlamıyla kenti kül haline getirdi. Ancak bir süre sonra tacirin küçük rüyasında bir rüyada üç kere Meryem Ana'ı gördü ve çok önce evin ateşli ateş kafaları altında, hatta Tatar hanedanının zamanlarında da imajının gizlendiğini söyledi. İlk başlarda kimse, insanların "Tanrı'nın Anası'nın Kazan Ananesi simgesi" olarak adlandırdığı böyle bir imanın sembolü olduğuna kesinlikle inanamıyordu. Bununla birlikte, tam on yaşındaki Matryona insana açmaya hazırdı. 8 Temmuz'da oldu, çünkü Ortodoksluk olarak bu gün şenlikli bir gün olarak kabul edilir. Simge o kadar canlı, parlak görünüyordu ki sanki şimdi boyalımış gibi görünüyordu ve boyalar henüz kurumuş değil gibiydi. Rahibe, Kazan'ın tamamı tarafından sevilen Fr. Ermolai, imajı şehir aracılığıyla geçit töreni boyunca taşıdı ve şerefine kutsal bir ilah-ibadet yazdı. Resim, yerel kilisede kaldı, on yıl sonra onun yerine bir kadın manastır açıldı ve Matryona da onun elçisi oldu.Kazan değerinin tanrısı simgesiO zamandan beri, simgenin bayrağı altında çok şey tamamlandı.görkemli işler ve mucizeler. Minin ve Pozharsky liderliğindeki milis kuvvetlerinin Moskova'yı sahte Dmitriyet güçlerinden korumasına yardım etti. Bu görkemli olay 22 Ekim'de (resmin ikinci doğum günü) oldu. O zamandan beri, "Kazan'ın Tanrısı Anası" ikonu daha da saygıdeğerleşti. Ve sıcak ve gözyaşlarıyla dua Şefaatçi arife Poltavsky savaş Peter 1 tanınan Yüce onun değeri. Petersburg yeniden inşa edildiğinde, imajın listelerinden biri olan kral, yeni sermayeye taşındı. Yardım ve destek için Tanrı'nın Kazan Anasına, sık sık kutuzov'a duayla hitap etmiştir. Borodino savaşı sırasında Rus askerleri varlığını yan yana hissetmiş görünüyordu. Bu arada, Fransız Ordusu üzerindeki ilk ciddi zafer 22 Ekim'de kutsal Virgin'in bir işaret gönderdiği gibi kazanıldı. tüm diğer yılında - açık veya gizli görüntü ibadet, trajik ilk Rus ve ardından Sovyet devletinin yaşam dönemi, sıradan insanlar ve insanların güç soydular olsun, şanlı mı, ona umutlarını ve gözyaşı taşıdı. "Kazan'ın Tanrısı Ana" simgesinin anlamı ve etkisi Rusya'nın doğu kesiminde yaygınlaştığına inanılıyor. Birlikte Vladimir, Pochaev ve Smolensk Virgin kutsal görüntüsüyle, Rus kara ve halkının tüm genişliğini gölgeleyen görünmez kutsal haç bir tür, oluşturur.Kazan'ın annesinin simgesi

Rab'bin mucizevi işleri

Kazan simgesinin bir çok listesi var -Virgin'in diğer görüntülerinden daha fazla. Bu, insanların kendisini beslediği özel güvenini ifade eder. Her şeyden önce, "Kazan'ın Tanrısı Anası" sembolü, şefkatli ve vasiyet eden kişi için önem taşır. Önce dua etmeden ağır hasta - kendi sağlığı ve yakınları hakkında - sevdiklerinin iyileşmesi hakkında. Bu arada kişisel keder, ailedeki sorunlar, çocuklarla ilgili yanlış anlamalarla konuşurlar. Rab'bin yüzü önünde onun şefkatini isteyin. Dua hatları ve biri sesler: "Eğer görevlileri kapsayan vardır ..." Leningrad kuşatması sırasında, bildiğim kadarıyla yerel rahipler kuvvetler Harika Face taşınan gibi onun sokaklarında, şehrin bitkin fiziksel ve ruhsal olarak sakinlerini destekleyecek.Kazan Bizim Leydi simgesi bulunmaktadırBu etkinlik büyük önem taşıyordu: İnsanlar yarın inanç kazanmış, zafer için umut ve hayatta kalacaktır. Ve bu güne kadar "Kazan Tanrısı'nın Annesi" ikonunu taşıyan fenomenin önemi, bugünkü Petersburg'un ana türbesi olarak kabul edilmektedir. Her neyse, bu görüntü küçük ve büyük, kentsel ve kırsal her kilisede gereklidir. Ve pek çok evde, ev simgesinin önünde bir mum yakmak, insanlar gözlerinde gözyaşlarını temizleyerek, meek ve nazik insanlardır: "Tanrım, sevin!"

Metallık ve alçakgönüllülük, manevi saflık bize ortodoks türbeleri getiriyor.

Ortodoks ikonografik durum: simge Kazanın Tanrı Anası, anlamı ve gücü 2019

Ortodoks ikonografik durum: simge Kazanın Tanrı Anası, anlamı ve gücü 2019

Related news

 • Dimi moda kumaş: üretim sırları ve uygulama özellikleri
 • Penye İpten Oval Sepet Modeli Yapımı Anlatımlı Videolu
 • 2019 Abiye Modelleri Genç
 • Euro-1996: Sonuçlar ve Gerçekler
 • İşte partilerin meclise giren ekonomi kurmayları

 • Ortodoks ikonografik durum: simge Kazanın Tanrı Anası, anlamı ve gücü 64

  Ortodoks ikonografik durum: simge Kazanın Tanrı Anası, anlamı ve gücü


  Ortodoks ikonografik durum: simge Kazanın Tanrı Anası, anlamı ve gücü 13

  Ortodoks ikonografik durum: simge Kazanın Tanrı Anası, anlamı ve gücü 25

  Ortodoks ikonografik durum: simge Kazanın Tanrı Anası, anlamı ve gücü 14

  Ortodoks ikonografik durum: simge Kazanın Tanrı Anası, anlamı ve gücü 2

  Ortodoks ikonografik durum: simge Kazanın Tanrı Anası, anlamı ve gücü 26

  Ortodoks ikonografik durum: simge Kazanın Tanrı Anası, anlamı ve gücü 54

  Ortodoks ikonografik durum: simge Kazanın Tanrı Anası, anlamı ve gücü 65

  Ortodoks ikonografik durum: simge Kazanın Tanrı Anası, anlamı ve gücü 88

  Ortodoks ikonografik durum: simge Kazanın Tanrı Anası, anlamı ve gücü 37

  Ortodoks ikonografik durum: simge Kazanın Tanrı Anası, anlamı ve gücü 14

  Ortodoks ikonografik durum: simge Kazanın Tanrı Anası, anlamı ve gücü 82