Çok Pratik Yapılabilen Tek Renk Basit Bebek Patiği

Çok Pratik Yapılabilen Tek Renk Basit Bebek Patiği

Çok pratik yapılabilen basit bebek patiği yapılışı anlatımlı

Hayatınıza kısa süre içerisinde bir bebek dahil olacaksa ve örgü patik yapmaya çok vaktiniz yoksa tek renk iplik kullanılarak yapılan bu basit bebek patiği çok hoşunuza gidecek. Tek renkbasit bebek patiği yapılışısizlere yazılı ve resimli anlatımlı olarak tüm detaylarıyla birlikte sunulacak.

Tek renk basit bebek patiği yapılışısırasında tek renkli bir iplik kullanılsa da aşırı derecede modern bir görünüme sahiptir. 3-6 aylık bebekler için uygundur. Bu yaş aralığında bir bebeğiniz varsa ya da yakın zaman içerisinde bebek sahibi olacaksınız, kesinlikle düğmeli bu bebek patiğini yapmayı denemelisiniz.

Tek Renk Basit Bebek Patiği Yapılışı

Tek renk basit bebek patiğiyapılışında kullanılan örgü teknikleri arasında, ikili trabzan olarak eksiltme, zincir, ikili trabzan ve sık iğne yer almaktadır. Bu örgü tekniklerini biliyorsanız, zorluk çekmeden bu tek renk basit bebek patiğini örebilirsiniz.

Patiğin ölçüleri:21 sıra ve 21 ilmek üzerine kurulmaktadır. Kare şeklinde 10 santimetre sık iğne yapılarak oluşturulmaktadır. Patiğin genel ölçüleri bu şekilde olsa da sizler bebeğinizin ayağını referans alarak istediğiniz boyutta bu patiği yapabilirsiniz.

1. Sıra:13 zincir, tığdan itibaren ikinci zincire 1 sık iğne, karşıya 11 sık iğne yapılacak. İlk arka ilmeklere 4 sık iğne yapılacak. Sonraki 10 arka ilmeğe sık iğne yapılacak. Son arka ilmeklere 2 sık iğne yapın, ilk sık iğneye ilmek kaydırıp tığınızı batın.

basit bebek patiği

2. Sıra:1 zincir, ilk olarak aynı kaydırılan ilmeğe sık iğne yapın. İsteyen kişiler yapılan uygulama sonunda nereye ulaşacaklarını görmek için ilmek işaretleyici kullanabilir. 11 sık iğne, sonraki 4 sık iğnenin hepsine 2 sık iğne, 11 sık iğne, son ilmeklere 3 sık iğne yapın. İlk sık iğneye ilmek kaydırarak tığınızı batın.

Tek renk bebek patiği

3. Sıra:1 zincir, ilk olarak sık iğneyi aynı ilmeğe ilmek kaydırır gibi yapın. 11 sık iğne,*2sık iğne, 1 sık iğne*yıldızlar arasını 4 defa tekrarlayın. 12 sık iğne, sonraki 2 ilmeği 2 sık iğne olarak yapın ve ilmek kaydırıp tığınızı ilk yapılan sık iğneye batın. Toplamda 40 ilmek yapmış olacaksınız.

Pratik yapılabilen bebek patiği

4. Sıra:1 zincir, ilk olarak sık iğneyi aynı ilmeğe ilmek kaydırır gibi yapın. 11 sık iğne,*2 sık iğne, sonraki iki sık iğneye 1 sık iğne yapın*yıldızlar arasını 4 defa tekrarlayın. 13 sık iğne, sonraki 3 ilmeğe 2 sık iğne yapın ve ilmek kaydırıp tığınızı ilk sık iğneye batın. Bir önceki sırada olduğu gibi toplamda 40 ilmek yapılmış olması gerekmektedir.

Kolay bebek patiği

5. Sıra:1 zincir, ilk sık iğneyi aynı ilmeğe ilmek kaydırır gibi yapın. Tüm ilmeklerin etrafını sık iğne olarak yapın. İlmek kaydırıp ilk sık iğneye tığınızı batın. Bu şekilde 47 ilmek yapmış olmanız gerekiyor.

Basit bebek patiği yapımı

6. Sıra:1 zincir, arka ilmeklerde sadece ilk sık iğneyi ilmek kaydırır gibi yapın. Arka sırada örgüye devam edin. Tüm ilmeklerin etrafına sık iğne yapın. Sıra sonunda ilmek kaydırıp yapılan ilk sık iğneye tığınızı batın.

Tek renk bebek patiği yapılışı

7. Sıra:1 zincir, ilk sık iğneyi aynı ilmeğe ilmek kaydırır gibi yapın. Sık iğnelerin etrafına sık iğne yaparak örgüye devam edin. Sıra sonuna gelince ilk sık iğneye ilmek kaydırıp tığınızı batın.

Basit bebek patiği anlatımlı

8. Sıra:1 sık iğne, ilk sık iğneyi aynı ilmeğe ilmek kaydırır gibi yapın. Sık iğnelerin etrafını sık iğne olarak örün ve ilmeği ilk sık iğneye kadırıp tığı batarak sırayı tamamlayın.

Basit bebek patiği açıklamalı

9. Sıra:1 zincir, ilk sık iğneyi aynı ilmeğe ilmek kaydırır gibi yapın. 11 sık iğne daha yapın ve batiğin ön kısmını yapmak için ilmek azaltmaya hazır olun.

Bilgi:İkili trabzan olarak ilmek azaltmaya başladığınız zaman aşağıdaki şekilde olduğu gibi düzgün bir şekilde bitirmeye özen gösterin.

Örme yönüne göre tığa ipi sarın, ilk ilmeğe batın, örme yönüne göre tığa ipi sarın ve 3 ilmeği tığınıza alıp çekin ve örme yönüne göre tığa ipi sarın, ilk iki ilmeği tığa alın. Örme yönüne göre tığa ipi sarın, ikinci ilmeğe batın, örme yönüne göre tığa ipi sarın ve 4 ilmeği tığınıza alıp çekin tekrardan örme yönüne göre ipi tığınıza sarın, üç ilmeği tığınıza alıp çekin.

Basit bebek patiği ön yapılışı

İkili trabzan olarak ilk ilmek kaydırmanıza sonraki iki ilmekten başlayın, örme yönüne göre ipi tığa dolayın kalan 3 ilmeği tığınıza alıp çekin.

Basit bebek patiği ön yapılışı anlatımlı

Tığa ilmekleri alıp nasıl çekeceğinizi bilmiyorsanız, aşağıda yer alan video anlatımdan tığa alınan ilmeklerin nasıl çekileceğini öğrenebilirsiniz.

Bilgi:Şimdi patiğin ön tarafında aşağıdaki şekilde uygulamayı yapmaya devam edeceksiniz.

İki ilmeği 2’li trabzan olarak yapın,*ikili trabzan olarak ilmek azalt, sonraki iki ilmeği ikili trabzan yap*yıldızlar arasını toplamda 3 defa tekrarla.

Patiğin geri kalanındaki ilmeklere sık iğne yapın, daha sonra ilmek kaydırıp ilk sık iğneye tığınızı batın. Bu uygulama sonrasında toplamda 43 ilmeğin yapılmış olması gerekmektedir.

Tek renk bebek patiği yapımı

10. Sıra:1 zincir, ilk sık iğneyi aynı ilmeğe ilmek kaydırır gibi yapın. 11 sık iğne,*ikili trabzan olarak ilmek kaydır, sonraki ilmeğe 2’li trabzan yap*yıldızlar arasını toplamda 4 defa tekrarla. Kalan ilmekleri tamamını sık iğne olarak yap ve ilmek kaydırıp ilk sık iğneye tığı batın. Toplamda 39 ilmek yapılmış olacak.

Kolay bebek patiği yapımı

11. Sıra:1 zincir, ilk sık iğneyi aynı ilmeğe ilmek kaydırır gibi yapın. 11 sık iğne,*ikili trabzan olarak ilmek kaydır*yıldızlar arsını 4 defa tekrarla. Kalan ilmekleri sık iğne olarak yaptıktan sonra ilk sık iğneye ilmek kaydırıp tığı bat. Bu uygulama sonrasında 35 ilmek yapılmış olacak.

3 aylık bebek patiği yapımı

12. Sıra:sonraki sırada uygulamaya devam etmek için kaydırılan ilmeğe ilmek işaretleyici koyun. Kesinlikle zincir yapmamanız gerekmektedir. Sonraki 6 ilmeğe ilmek kaydırın.

6 aylık bebek patiği yapımı

Bilgi:Patikte yer alan bilek bandını yapmaya aşağıdaki uygulamaları referans alarak başlayabilirsiniz.

*3 sık iğne, 1 zincir, dön*yıldızlar arsını 10 defa tekrarlayın. 3 zincir daha yapın ve baştaki sık iğneye ilmek kaydırın. Bilek bandının yan kısmına doğru ilmek kaydırın. Patikte koyduğumuz ilmek işaretleyiciye gelene kadar ilmek kaydırarak örgüye devam edin. Tığın üzerinde kalan ilmeği dışarı çekip ipi uzun bir şekilde bıraktıktan sonra kesin.

Uzun bırakılan ipin dışarıdan kötü görünmemesi için ipi bir sonraki ilmeğin ara kısmından alıp patiğin iç kısmına getirebilirsiniz. Bu sayede herhangi bir kapatma izi kalmayacaktır. Aşağıdaki resimli anlatım size bunun nasıl yapıldığı konusunda yardımcı olacaktır.

Basit bebek patiği resimli anlatımlı

Bilgi:Patiğin üstünde yer alan kayışın yapımı aşağıdaki şekilde olacak.

12. Sıra:çalışmamıza önceki sırada kaydırılan ilmeğe koyduğumuz işaretten başlayacağız. Kesinlikle zincir yapılmaması gerekiyor. 19 ilmek boyunca ilmek kaydırarak uygulamaya başlayın.*3 sık iğne, 1 zincir, dön*yıldızlar arasını 10 defa tekrarla. 3zincir daha yapın ve tığınızdan en uzak noktadaki sık iğneye ilmek kaydırıp batın. Kayışın yan kısmına ilmek kaydırın. Kaydırılan ilmeğin etrafından önceki uygulamalarımızda olduğu gibi patiği tamamlayın.

Basit bebek patiği pratik anlatımlı

Yaptığımız tüm bu uygulamalar sonrasında basit bebek patiği yapılışı tamamlanmış olacak. Son olarak patiğimize hava katacağına inandığım düğmeleri patiğin üstüne dikip, ilgili basit bebek patiğini kullanıma hazır hale getirin.Related news

 • Nuance Communications
 • Doğal Güneş Kremi Yapımı Resimli Tarif Tıklayınız
 • Tığ Oyası Yelpaze Çiçeği Modeli Yapılışı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • Cetvelle Bebek Yeleği Yapımı
 • Peynirli Cevizli Erişte

 • Çok Pratik Yapılabilen Tek Renk Basit Bebek Patiği

  Çok Pratik Yapılabilen Tek Renk Basit Bebek Patiği


  Çok Pratik Yapılabilen Tek Renk Basit Bebek Patiği

  Çok Pratik Yapılabilen Tek Renk Basit Bebek Patiği

  Çok Pratik Yapılabilen Tek Renk Basit Bebek Patiği

  Çok Pratik Yapılabilen Tek Renk Basit Bebek Patiği

  Çok Pratik Yapılabilen Tek Renk Basit Bebek Patiği

  Çok Pratik Yapılabilen Tek Renk Basit Bebek Patiği

  Çok Pratik Yapılabilen Tek Renk Basit Bebek Patiği

  Çok Pratik Yapılabilen Tek Renk Basit Bebek Patiği

  Çok Pratik Yapılabilen Tek Renk Basit Bebek Patiği

  Çok Pratik Yapılabilen Tek Renk Basit Bebek Patiği