21.06.2019

Oidium - üzümün mantar hastalığı. Mantarlarla tedavi 13

Oidium - üzümün mantar hastalığı. Mantarlarla tedavi

Üzerindeki nispeten yeni bir oluşumİyi agroteknik ile Sibirya bahçeleri, bu kültürün hastalık patojenleri birikmesine katkıda bulunmadı. Amatör üzüm bağları kimyasal korumaya ihtiyaç duymadı.

Üzüm hastalığı. tedavi

Ama dünyanın diğer bölgelerinden ihmal edilmiş veFarklı çeşitlerdeki üzüm alanları, tehlikeli üzüm hastalıklarının ortaya çıkmasına ve yayılmasına neden olmuştur. Bunların en zararlısı oidumdur - mantarın mantar hastalığı, hemen tedavisi başlar.

Hastalıklardan üzüm tedavisiTanışma: oidium, o bir külleme çiğ, o bir küldür

İlk önce bir buçuk yıldan fazla bir süre önce keşfettiİngiltere'de, bu üzüm hastalığı tüm dünyada hızla yayıldı. Oidiuma dayanıklı çeşitler, doğada çok azdır. üzüm bir hastalık - Genç asma (genellikle yakın tomurcukları) bütün kaçış devam ediyor ya da zaten sarımsı veya siyah haline gelmiştir beyaz kaplama, görünürse, külleme olduğunu unutmayın (bu durumda, bu kurur, kömürleşmiş kaçmaya görünüyor). Fungisitlerle yapılan tedavi, bu saldırıyı yok etmenin en doğru yoludur. Bitki böyle bir plağın tespiti üzerine hemen tedavi edilmelidir. Hastalığın bir sonraki aşama: yapraklar, genellikle üst tarafında, mantar gri toz kaplama, kahverengi lekeler ve kuruması ile kaplanmış bir tabaka görüntülenir. Ama en tehlikeli - parazit onların yumurtalıkların sonra tekrar oluşturabildiği üzüm yenilgi, olgun. çilek shrivel, ilk benekler kapalı ve kuru, gri çiçek ile priporashivaetsya cesur fırçalayın.Fotoğraflı üzüm hastalıklarıEğer meyveler olgunlaşma aşamasındaysa o zamanıslak bir çürük var. Üzümdeki cilt böler ve tohumlar dışarı çıkar. Meyvelerde az şeker vardır, olgunlaşma olmaz. Oedium ciddi şekilde etkilendiğinde, üzümler kullanıma uygun değildir. Başka bir mantar gri çürüktür, ancak bu üzüm hastalığı için tipik olan sadece meyveleri etkiler. Oidium fotoğrafları ile fırçanın bu fotoğrafını gri çürük ile karşılaştır - fark açıktır.

Oidium - üzüm mantar hastalığıMantar rahatsızlıkları ile mücadele için önlemler

Oidium, üzümlerin korkunç bir hastalığıdır. İlk belirtide dikim tedavisi kolloidal sülfür kullanımı ile başlayabilir. Suda zayıf bir şekilde çözünür, bu yüzden ilacı, sarımın yeşil kısmının kurutulmasından sonra, ılık rüzgarsız ılık havada püskürterek püre haline getirin. Kükürt, 3: 1 oranında iyi elenmiş bir odun külü ile karıştırılır. Biraz pembe renkli bir potasyum permanganat çözeltisi ile oidium spreylemenin ilk manifestasyonlarında,% 0.5'lik bir konsantrasyona sahip bir kabartma tozu çözeltisi kullanılır. Ancak, bu üzüm hastalığı zaten yaygınsa, mantar öldürücü olmayan tedavinin başarılı olması muhtemel değildir.

Amatör üzüm bağlarında kullanım için"Albit", "Abiga-peak", "Planrys", "Integral" gibi bir mantar öldürücü bileşenli ilaçların, mantar hastalıklarına karşı savaşmasına izin verilir. Bu yollarla hastalıklardan üzümlerin işlenmesi, büyüme mevsimi boyunca gerçekleştirilir ve talimatlara göre sıkı bir şekilde gerçekleştirilmelidir. En etkili olanı "İntegral" preparatıdır - bağın tek bir spreyi ve diğer yöntemlerin 5 ila 8 tedaviden yapılması gerekir.Related news

 • Havaalanı FCO - gizemli bir kod: ne gizliyor
 • Renkli kontakt lensler FreshLook ColorBlends: Değerlendirmeler, fotoğraflar
 • Ön cam nasıl cilalanır
 • 1 Metreküp Kaç Litre – Kaç Desimetreküp Yapar
 • Elisse mavi gece ayakkabısı

 • Oidium - üzümün mantar hastalığı. Mantarlarla tedavi 49

  Oidium - üzümün mantar hastalığı. Mantarlarla tedavi


  Oidium - üzümün mantar hastalığı. Mantarlarla tedavi 11

  Oidium - üzümün mantar hastalığı. Mantarlarla tedavi 56

  Oidium - üzümün mantar hastalığı. Mantarlarla tedavi 1

  Oidium - üzümün mantar hastalığı. Mantarlarla tedavi 60

  Oidium - üzümün mantar hastalığı. Mantarlarla tedavi 53

  Oidium - üzümün mantar hastalığı. Mantarlarla tedavi 51

  Oidium - üzümün mantar hastalığı. Mantarlarla tedavi 1

  Oidium - üzümün mantar hastalığı. Mantarlarla tedavi 29

  Oidium - üzümün mantar hastalığı. Mantarlarla tedavi 84

  Oidium - üzümün mantar hastalığı. Mantarlarla tedavi 36

  Oidium - üzümün mantar hastalığı. Mantarlarla tedavi 6