Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi 2019

Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi 2019 Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi

Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi

Eğitim - karmaşık bir süreç, yaratıcı ve çok yönlü. Herhangi bir ebeveyn tam gelişmiş bir kişiliği geliştirmeyi, yaşam deneyimini ve bilgiyi çocuğa aktarmayı ve onunla ortak bir dil bulmayı amaçlamaktadır.

çocuk yetiştirme kitapları

Çocuk yetiştirmek için kitaplar nelerdir?

Kural olarak, bir çocuğu büyütmek, biz hareket ediyoruzSezgisel olarak, kişisel deneyime dayanarak, ancak bu zor meseledeki hataları önlemek için bazen uzman bir psikologun tavsiyesine ihtiyacınız var. Bu gibi durumlarda, çocukların yetiştirilmesindeki kitaplar vazgeçilmez yardımcılardır. Profesyonel öğretmenlerin ve psikologların tavsiyeleri üzerine birçok insanın deneyimini topladılar.

Doğru ödenek nasıl seçilir?

Bugün kitapçıların rafları tam anlamıyla dolu.Psikolojide tomes ve çocuk yetiştirme üzerine popüler kitaplar her yerde bulunabilir. Gerçekten iyi bir ödenek almaya karar verdiğinizde, renkli kapaklara ve gelecek vaat eden itirazlara dikkat etmeyin, öncelikle içeriğe bakın. Hacimler hem geneldir, hem de belirli bir soruna adanmıştır, örneğin çocukların cinsel eğitiminde, akranlarıyla iletişim kurma problemlerinde, yaratıcı gelişimde kitaplar vardır. Özellikle sizin için okuyucuların otoritesini kazanmış ve etkililiğini kanıtlayan yedi adet ilginç ve kullanışlı çocuk yetiştirme aracının bir listesini hazırladık.

Julia Borisovna Gippenreiter - "Çocukla iletişim kurun. Nasıl?"

çocuk yetiştirme üzerine kitaplar

Bu kitabın yazarı psikoloji profesörüdür, eserleriMoskova Devlet Üniversitesi'nde, bu çok saygın bir psikolog. Çocuk yetiştirme ile ilgili kitapların notu mutlaka bu kılavuzu içermektedir. İlk kez 15 yıldan fazla bir süre önce yayınlanmıştı, ancak şimdiye kadar alaka düzeyini kaybetmiyor ve büyük talep görüyor. 2008 yılında, “Çocukla iletişim kurmaya devam ediyoruz” başlığı altında çocuk yetiştirme üzerine bir kitap var. Her iki bölüm de ilginç ve bilgilendirici.

Çocuklarda çeşitli bebek ölümlerinin analiziAvrupa ve Amerika'da Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra yapılan ve sadece tıbbi nedenlerle açıklanamayan evlerin, çocukların karşılanmayan ilginin, yetişkinlerden gelen bakımın sonucu olduğu sonucuna varmışlardır. Genç nesillere bakmanın önemi asla küçümsenmemelidir.

Julia Borisovna ilk kez bu gerçeğe dikkat çekti,Ebeveynlerin çocuklara hitap ederken kullandıkları kelimeler ve bunun onların gelişimini nasıl etkilediği. Bu, yetişkinleri suçlamayı amaçlamamaktadır, ancak bizim tarafımızdan telaffuz edilen ifadelerin küçük çocuklar ve kızlar tarafından nasıl algılandığını anlatmaktadır. Ve bilindiği gibi çok etkileyicidirler. "Bir hemşire olmayın", "Kime benzediğinize bakın!", "Dersler için çabuk," "Düşüneceksiniz, sorun!" - Bunlar her zamanki ifadeler. Onları söyleyerek, çocuklarımızı küçük düşürdüğünü, kendimizi gereksiz, aşağılık ve kendi güçlü yönlerimizden kuşku duyduğumuzu bile düşünmüyoruz.

Gippenreiter bir çıkış yolu sunuyor - takip etmeyi öğrenin"Kötü" kelimeleri "iyi" ile değiştirmek ve örneklerle nasıl yapıldığını gösterir. Kitap çocuğu düzgün bir şekilde eğitmenize yardımcı olacak, duygularını ve duygularını ifade etmesini öğretecek ve siz de - bebeğinizi incitmeyecek şekilde duygularınız hakkında konuşacaksınız.

Ross Campbell - "Çocukları gerçekten sevmek nasıl"

çocukların cinsel eğitim kitapları

Eğitim ile ilgili en iyi kitapları açıklamaya devam ediyoruzÇocuklar ve sizi bir sonraki yazara tanıtın. Ross Campbell, Tennessee'deki Psikolojik Klinik Merkezinde ve ayrıca dört çocuğun babası olarak çalışan bir doktordur. Emekli olduktan sonra kendini psikoloji üzerine çeşitli çalışmalar yapmaya ve ders vermeye adamıştır. Ergenlerin eğitimi ile ilgili el kitabı için Altın Madalya Ödülünün sahibi, çocukların eğitimiyle ilgili en çok okunan kitaplara dahil olan çocuklar üzerinde ortak bir çalışma oluşturmuştur.

"Çocukları gerçekten sevmek" de1992 yılında ilk kez Rusçaya çevrilen, zamana göre test edilmiş bir kitap. Sevgiye odaklanır, bildiğimiz kadarıyla, harikalar yaratma yeteneğine sahiptir. Çocukla iyi ilişkilerin temeli, samimi ve koşulsuz bir sevginin temelidir, tam güven ve karşılıklı anlayışa ulaşmak imkansızdır, duygusal sorunları çözer ve çocuğu anne babalara itaat ve saygı duymasını öğretir.

çocuk yetiştirme üzerine popüler kitaplar

Çocuğunuzun sevgisini bilmek önemlidirTabii ki, aksi halde çocuk geri çekilir, güvensiz, sorunlu hale gelir. El kitabı, özellikle fiziksel temas, dikkat ve disiplin yoluyla duygularınızı nasıl göstereceğiniz konusunda pratik önerilerde bulunur.

Maria Montessori - "Bunu kendime yapmama yardım et"

çocukların yetiştirilmesi ile ilgili kitapların değerlendirmesi

İtalyan psikolog Maria Montessori'nin kitabıtüm dünyada çok popüler olan çocukların yetiştirilmesinde eşsiz yaklaşımlar sunar. Geçtiğimiz yüzyılın başında, bu bilim adamları 20. yüzyılın sonlarında binlerce dünya çapında okulların kurduğu takipçileri özel bir pedagojik sistem oluşturdular. Çocuğun kendi yolunu bulmasını, bir bireysellik göstermesini sağlamayı amaçlamaktadır. Maria Montessori, 19. ve 20. yüzyılın başında ortaya çıkan pedagojik akım, özgür eğitim fikirlerinin bir temsilcisidir. Amerika ve Avrupa'da. Göndermekte olduğunuz kitabın ana fikri çocuğa eylem ve ifade özgürlüğü verilmesi gerektiğidir, bu nedenle yetişkinlerin sınıflara ve oyunlara müdahale etmesi istenmeyen bir durumdur.

Çocuk yetiştirme konusunda en iyi kitaplar

Yazar, çocuğu ne zaman gözlemlediğimizi gösterir.Bazı işlerde çalışıyor. Ebeveynlerin görevi, bebeğin boş zamanını organize etmek ve ona mümkün olduğunca çeşitli aktiviteler için fırsat sağlamaktır. Bu yaklaşımı uygulama deneyimi şaşırtıcı derecede olumluydu. Çocuklar sadece entellektüel olarak gelişmiş değil, aynı zamanda daha disiplinli, itaatkar, organize olmuşlardı. Kitabın çalışmalarına ek olarak, kitap, takipçileri ve öğrencileri tarafından eğitim hakkında pratik öneriler ve öneriler sunan makaleler içermektedir.

Ed Le Chan - "Çocuğunuz sizi deli ettiğinde"

Amerikalı bir psikolog olan Ed Le Chan,pedagoji klasikleri. Çalışmalarında çocukların kötü davranışlarının nedenlerini, tanıdık, tipik durumları analiz ettiğini ve yaşadığı deneyim temelinde tavsiye ve pratik önerilerde bulunduğunu öğrenir. Eda Le Shan'un kitabı, ebeveynlere çocuğun gözüyle aile ilişkisine bakma ve aynı zamanda çocuklarını eğitimli bir toplum üyesi haline getirme, kendi kişiliğinden yoksun bırakma ve çıkarlarını ihlal etme arzusuyla yetişkinlerin davranışlarındaki klişeleri belirleme imkanı sunar. Kılavuz ayrıca, olumsuz sonuçların ortadan kaldırılmasına ilişkin tavsiyelerde bulunarak, ebeveynlerin korkularının çocukların davranışlarını nasıl etkileyebileceğini de açıklamaktadır.

çocukların yetiştirilmesi ile ilgili kitapların yazarları

Jean Ledloff - "Mutlu bir çocuk nasıl yetiştirilir"

Jean Ledloff bir Amerikan psikoterapisti, çokilginç bir bilim adamı. Ebeveynler ve çocuklar arasındaki ilişkiyi araştırmaya adadıktan sonra, Güney Amerika'ya gitti ve iki buçuk yıl boyunca yerli Kızılderililerin aşiretlerinde yaşadı. Pratikte edindiğimiz deneyim, atalarımız kadar eskiden çocuklarımızla etkileşim kurarsak ve aynı zamanda kendi sezgilerine de güvenirsek onları mutlu ve itaatkar bir şekilde geliştirebileceğimizi göstermiştir.

Bu kitap çok ilginç ve anlatılan gerçeklerOnu bazen hayal gücünü hayrete düşürür. Jean Ledloff doğa bize onların çocuklarını büyütmek için yeteneği vermiştir, ancak günümüzde anne öğretmenler, eğitimciler, doktorlar emrinde çocuklarını vererek sorumluluklarından kaçınmaları çalışıyoruz inanmaktadır. Eğer sezgi dinlemek gerekir ve biz çocuklarımızın mutlu olması için gerekli olduğunu anlıyoruz.Çocuk yetiştirme psikolojisi üzerine kitaplar

Donald Winnicott - "veliler ile görüşme"

"Çocuk Yükseltme Üzerine En İyi Kitaplar" listesiBu kitabı söylemeden eksik. Bebeklere ve onlarla doğru iletişim kurmaya adanmıştır. Kitabın yazarı, uzun bir geçmişi olan bir İngiliz psikanalistidir ve ülkemizde yarım yüzyıldan uzun bir süredir çok popüler olmuştur. Bu el kitabının Rusça'ya çevrilmesinin oldukça geç olduğu unutulmamalıdır, ancak bu zaman zarfında psikanalizde yeni bir şey keşfedilmemiştir ve çocuk yetiştirme psikolojisi hakkındaki modern kitaplar aslında yeni fikirler sunmamaktadır, dolayısıyla klasik kalıntılar önemlidir.

Yazar sadece düşünce ve motifleri analiz etmemektedir.bebeklerin davranışları, ancak doğumdan sonraki ilk aylarda annelerin psikolojik durumunu da tanımlar. Bu zamanda çocuk henüz iletişim kuramıyor, öğretilemiyor, o yüzden bebeğiyle bir kucaklamaya yatıyor ve ne olduğunu anlamaya çalışıyor.

Madeleine Denis - "Çocuklarımızı mutlu etmek"

Madeleine Denis adı altında, bir dizi"Birlikte çocuklarımızı mutlu edin" başlığıyla birleştirilen beş cilt psikolojisi oluşturmak için birlikte çalışan Fransız bilim adamları. Çocukların eğitimi ile ilgili kitapların yazarları, bize değerli bir deneyim yaşatır. Her ciltte çeşitli uzmanların yorumları vardır: psikologlar, çocuk doktorları, beslenme uzmanları, vb. Ve farklı yaş kategorilerini hedef alırlar: 3 ila 6 yaş arası, 6 ila 10 yaş arası ve 11 ila 16 arası. Yani, üç kitap karşılık gelen yaşlara ayrılır. kategorileri ve diğer iki "Çocuğunuzun Rüyası ..." ve "Kapris ve Histeri ..." her yaştan çocukların eğitimine uygundur. Bu faydalar, herhangi bir sorunuza cevap verebilir: Bir çocuk TV izleyebilir veya bir önek satın aldığında, yatağı rahat bir şekilde uyuyabilir ve rahatça uyuyabilir. Bu nedenle kitaplarda, yetiştirme için sistematik bir yaklaşım verilir ve kendisi de bu dersin ebeveynler tarafından öğrenilmesi gereken bir ders olarak sunulur.

çocukların cinsel eğitim kitapları

Diğer kitaplar

Zamanımızda başka pek çok kitap bulabilirsiniz.Bu konuda çocukların eğitiminin yanı sıra çeşitli filmler, konferanslar, eğitimler ve seminerler. Birçoğu belirli konuları kapsar. Örneğin, iki çocuğunuz varsa ve aralarında bir ilişki kurmak istiyorsanız, "Kardeşler ve Kızkardeşler: Çocuklarınızın Birlikte Nasıl Yaşatılacağı" adlı kitap, Adel Faber ve Elaine Mazlisch'in yazarlarına yardımcı olacaktır. Eğer bir oğlunu yetiştirirseniz, Nigel Latt'ın el kitabını "Sonology: Anneleri Yükselterek Oğulları" nı okuyabilirsiniz. Çocukların eğitiminin özelliklerini, psikolojilerini belirler.

Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi 2019

Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi 2019

Related news

 • Vasily Viktorovich Tikhonov, hokey koçu: biyografi, başarılar, ölüm nedeni
 • Fırında Soslu Kuzu Pirzola Videosu
 • Namaz-tasbih: ne ve nasıl yapıldı
 • Arzamas Instrument-Making College, PI Planinden sonra: adres, uzmanlar, yönetmen
 • Zahter Salatası

 • Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi

  Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi


  Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi

  Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi

  Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi

  Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi

  Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi

  Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi

  Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi

  Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi

  Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi

  Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi

  Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi

  Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi

  Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi

  Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi

  Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi

  Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi

  Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi

  Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi

  Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi

  Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi

  Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi

  Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi

  Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi

  Çocuk yetiştirme konusundaki en iyi kitaplar. Bir çocuğu yetiştirme kitaplarının derecelendirmesi