Novospassky Stauropegic Manastırının yeniden doğuşu 2019

Novospassky Stauropegic Manastırının yeniden doğuşu 2019

Novospassky Stauropegic Manastırının yeniden doğuşu 28 09.02.2019, 06:10

Novospassky Stauropegic Manastırı'nın yeniden doğuşu

Novospassky Stauropegial Manastırı,Moskova'da Taganka'da bulunan, tüm dünyanın Ortodoks hacıları tarafından en çok ziyaret edilenlerden biridir. Bölge, 1990 yılında Moskova Patrikhanesi'nin eline geçmesinden sonra yeniden canlanma durumundadır. Fakat çoktan bir çok şey başarılmış, katedrallerde hizmetler, restore edilmiş tahrip edilmiş odalar, manastırın tarihinin müzesi açıldı. Bu kutsal yeri ziyaret etmek, başkent sakinleri ve misafirleri için ilginç ve bilgilendirici olacaktır.

Manastırın tarihi

Herhangi bir hikaye doğumla başlar. Kurtarıcı adıyla kutlanan ilk Moskova manastırı, XIII. Yüzyılda Prens Daniel tarafından yaratılmıştır. O zamandan beri, yöneticilerin talebi üzerine, iki kez yerini değiştirdi, 1490 yılında Moskova nehrinin yüksek kıyısına yerleşti ve başkentin güneyden gelen düşman baskınlarından biri oldu. Spassky Manastırı'nın yeni yeri ona yeni bir isim verdi.

O yıllarda manastır hayatı, bütünün hayatı gibiRusya sakin değildi. Serfler haline gelen surlar, Tatar khans Mahmet-Giray ve Polonya-Litvanya müdahalecileri Kazi-Giray'nin saldırılarını yansıtıyordu. Ve uzun yıllar manastır, düşmanın yolu üzerinde bir kale kalmıştır.

Romanov ailesinin manastıra gelişiyledönemini çiçekli başlar, hükümdarlık kişiler ona onun özel önem verdi. Mikhail Fedorovich kale duvarlarının güçlendirilmesi aldı ve daha sonra taş üzerine ahşap binalar değişmeye başladı. Bu amaçla, özellikle Belozersky manastırdan deneyimli ustalar tarafından talep edilmiştir. Modern Moskova Novospassky Stauropegial manastır dört yüzyıl önce aynı toprakları ve binaların aynı konumu ve bu vardır: bir beşgen köşelerindeki Kuleli.

Novospassky Stauropegic ManastırıKraliyet ailesinin dikkati ve endişesine takıntılıManastır hızla zenginleşti ve gelişti. Köyleri, ormanları ve çayırları olan büyük arazileri vardı. Romanovlar bu yeri, akrabalarının gömülmesi için seçti, bu da manastırın konumunu ve zenginliğini güçlendirdi. Fakat manastır kardeşi hayatında da sert testler vardı. Başkentin St. Petersburg'a taşınması, hüküm süren konutla bağlantıyı zayıflattı. Sonra Napolyon'un Moskova'ya gelişi ve büyük bir ateş geldi. Ama manastır restore edilerek misyonerlik çalışmalarına devam ediyor, nüfusun dinsel aydınlanmasının merkezi haline geliyor.

Devrimden sonra manastırın duvarları dönüşümlü olarak yapıldı.Bir kadın cezaevi, zorunlu çalışma kampı ve NKVD'nin ekonomik yönetimi. Binalar insanları korumak ve işkence yapmak, belgeleri ve sebzeleri saklamak için kullanıldı. Manastır harap olmuş, türbeler tahrip edilmiş ve taciz edilmiştir.

Bu olaylardan sadece 73 yıl sonra Novospassky Stauropegial Manastırı'nın duvarlarına dua edildi.

yeniden doğuş

19 Ağustos - Transfiguration Day - anamanastırın koruyucu bayramı. Bu gün, Rab'bin ilk Moskova manastırının yok olmasına izin vermemesi için şükran duası bu duvarlarda özel olarak duyuluyor. Geri yükleniyor.

Kardeşlerin en önemli görevi görmektir.İnsanların inanca dönüşmesi, ahlak ve maneviyatın yeniden canlanması. Sadece bir tuğlayı ve bir resmi değil, aynı zamanda sakatlanmış ruhları da restore etmek gerekir. Burada giderek daha fazla cemaat var. 20 yıldan fazla bir süredir çocuklar ve yetişkinler için 7 haftalık bir Pazar okulu, 15 yıldan fazla bir gençlik derneği "Genç Rus", Ortodoks inancının gerçeklerini öğretmek için sınıflar düzenleniyor. Manastır rehberleri her yerde insanlarla çalışır.

Novospassky stauropegic manastır adresiBirçok bina ve yapının restorasyonu tamamlandı. Romanov ailesinin yıkık nekropolü tamamen restore edilemez, ancak Roma Sladkopevtsa tapınağında, plaka parçaları ve gömü yerlerinden gelen eserler dikkatlice toplanır. Burada ayrıca, Romanov tsarlarının genel bir simgesi olan Fedorov'un Tanrı'nın Anası'nın simgesi de yer alıyor. Uzun zaman önce, Kremlin'deki kazı sırasında 1905'te teröristler tarafından öldürülen Büyük Dük Sergei Aleksandroviç'in gömüldüğü görülmüştür. Bu aile nekropolüne transfer edilir ve şimdi burada dinleniyor.

Manastırın türbeleri

Novospassky stauropegic manastırında, hacıların her yerden ibadet ettikleri bir türbe vardır.

Moskova Novospassky Stavropegic ManastırıTanrı'nın Annesinin mucizevi simgesiyle listesi"Vsezaritsy (Pantanassa)" Kutsal Dağ Athosunda gerçekleştirilir ve manastıra getirilir. Bu simge, dünyanın dört bir yanında Ortodoks tarafından onaylanır ve derinden dindar insanları kanserden kurtarır. Resmeden önce günlük dualar yapılır.

Manastırın ana tapınağı olan Ellerin Kurtarılmadığı Kurtarıcı'nın mucizevi simgesi, devrimin yıllarında kaybolmuştur. Mucizevi görüntünün listesi, Kurtarıcı'nın Başkalaşım Katedrali'nin ikonostasisindedir.

Bulgaristan'daki manastır tapınağının onarım çalışmaları sırasında bulunan kutsal Kronstadt Yahyası'nın kemeri, rektörü tarafından Novospassky Stauropegic Manastırı'na sunuldu.

Manastır korosu

Bu manastırdaki hizmetler devrimden önce bile ünlüydü. Koro, Romanovların kraliyet ailesi tarafından büyük beğeni topladı. Uzun bir aradan sonra, yine 1991 yılında kuruldu. O zamandan beri manastırın ziyaret kartı denir.

Tapınağın Novospassky stauropegic manastırıBugün Moskova'da en ilginç erkek korolardan biri olarak kabul edilmektedir. Onların şarkıları sadece Novospassky Stauropegial Manastırı'nın duvarlarında değil, Kremlin katedrallerinde de duyulabilir.

Koro konserler veriyor, turneye çıkıyor. Repertuarında dünyanın birçok ülkesinin manevi, halk ve laik müziği var.

Müze

Bugüne kadar, belki de,tutarsız laik müze gelenekleri ve manastır duvarları. Ama Novospassky stauropegial manastırda: Proletarskaya Metrosu, Köylü Meydanı, 10, manastırın tarihinin bir müzesi. Giriş ücretsizdir. Dahası, manastırın yaşam yıllarını, yıkımını ve canlanmasını yıllar boyunca yönlendirecek ve anlatılacaksınız. Büyük bir sevgiyle, kardeşler kendi müzelerini yarattılar, bu da bütün yıllar boyunca özenle toplanan ve saklanan eserler içeriyordu.

Novospassky Stauropegic Manastırının yeniden doğuşu 2019

Novospassky Stauropegic Manastırının yeniden doğuşu 2019

Related news

 • Ateroskleroz - diyet zorunludur
 • Hangi salyangozlar evde ve doğada
 • Bir ev için en büyük kediler
 • Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliğinin idari suçu ile ilgili karara itiraz: Bir örnek
 • Memet Eser
 • Yılmaz Özdilin de Kitabında Kullandığı Abdülhamidin Hatıra Defteri Gerçekten Var mı

 • Novospassky Stauropegic Manastırının yeniden doğuşu 21

  Novospassky Stauropegic Manastırının yeniden doğuşu


  Novospassky Stauropegic Manastırının yeniden doğuşu 38

  Novospassky Stauropegic Manastırının yeniden doğuşu 52

  Novospassky Stauropegic Manastırının yeniden doğuşu 39

  Novospassky Stauropegic Manastırının yeniden doğuşu 70

  Novospassky Stauropegic Manastırının yeniden doğuşu 40

  Novospassky Stauropegic Manastırının yeniden doğuşu 65

  Novospassky Stauropegic Manastırının yeniden doğuşu 82

  Novospassky Stauropegic Manastırının yeniden doğuşu 95

  Novospassky Stauropegic Manastırının yeniden doğuşu 77

  Novospassky Stauropegic Manastırının yeniden doğuşu 9

  Novospassky Stauropegic Manastırının yeniden doğuşu 98

  Novospassky Stauropegic Manastırının yeniden doğuşu 10

  Novospassky Stauropegic Manastırının yeniden doğuşu 24

  Novospassky Stauropegic Manastırının yeniden doğuşu 90

  Novospassky Stauropegic Manastırının yeniden doğuşu 23