Ünlü metro istasyonu Chistye Prudy 2019

Ünlü metro istasyonu Chistye Prudy 2019
24.09.2019

Ünlü metro istasyonu Chistye Prudy 87

Ünlü metro istasyonu "Chistye Prudy"

"Chistye Prudy" metro istasyonu ... Katılıyorum, bu konudaBirçok kez Rusya Federasyonu'nun başkentini hiç ziyaret etmemiş olanları bile duydum. Neden bu kadar dikkat çekici? Birlikte çözmeye çalışalım.

metro temiz havuzlar

Metro istasyonu "Chistye Prudy". Genel açıklama

Moskova Merkez İlçesi sakinleri Sokolniki hattında bulunan istasyonu tanıdık. Üç tonozlu metro istasyonu otuz altı metre derinlikte bulunmaktadır.

Dikkat edilmelidir ki, üzerine kurulmuştur.Monolitik betonarme kullanılarak bireysel düzen. İstasyonun zemini gri ve kırmızı renkli granit plakalarla kaplıydı, ancak 1972 yılına kadar her zamanki gibi bir asfalt vardı. İki sıralı mermer sütun tavan destekler, destekler monte lambalar. Gri mermer ve siyah granitlerin duvarları her zaman böyle görünmüyordu. 1990 yılına kadar beyaz çinilerle karşı karşıyaydılar.

İstasyonun sonunda "Chistiye Prudy" bir geçişLublin-Dmitrov hattında, SM Kirov'un büstünden önce yerinde. İstasyon, Turgenev platformundan Sretensky Bulvarına geçişte aktarıldı.

temiz göletler metro istasyonu

İstasyon inşaatının tarihsel verileri ve kronolojisinetro "Temiz Havuzlar"

Başkentin bir mukimi değilseniz bileBu gibi gerçekler hala bilinmelidir. "Temiz Havuzlar" - Mayıs 1935'te kazanılan metro istasyonu. Merkez salonu o zamanlar yoktu, girişlerdeki caddelerden birindeki platformlar arasında geçmek gerekiyordu. Yurtsever Savaş sırasında hava savunma bölümleri ve Genelkurmay burada bulunmuştu. Ve 1947'de, "Temiz Havuzlar" diğer metro platformlarında olmayan flüoresan aydınlatması taktı.

İstasyon 1971 yılında üç tonozlu bir istasyona kuruldu. Bir yıl sonra salonun merkezinde "Turgenevskaya" ya geçiş yapıldı. Ve 2008'de, "Temiz Havuzlar" dan "Sretensky Bulvarı" na geçmek için geçiş yapıldı.

İstasyon adınıaynı adı taşıyan temiz gölet ve bulvarının yakınında. Şaşırtıcı bir şekilde, terk atık ve mezbaha kasap önce rezervuarda ve "çöp" olarak adlandırıldı. Gölet temizlendikten sonra yeni bir isim eklendi. ilk başta İstasyon "Saf göletler" olarak anılan, "Kirov" olarak adlandırılan ve artık "Myasnitskaya" gibi tüm bilinen cadde edildi.

moskova net metro havuzları

Metro istasyonu "Chistye Prudy" nin ana özellikleri nelerdir?

İstasyonun 5'ten gelen yolcular için açık olduğunu unutmayın:27'den 1'e kadar. küp şeklinin eşsiz bir yerleşim lobisinin sayesinde Kasap alanı veya caddenin yanı sıra Chistoprudniy Bulvarı üzerinde doğrudan ulaşılabilir. Benzer bir yapı Smolenskaya ve Komsomolskaya üzerinde vestibüllere sahipti, ancak daha sonra yeniden inşa edildi.

Moskova ne kadar güzel: Temiz havuzlar, yeraltı, birçok cazibe merkezi ... Tüm bunlar çoğu zaman yaratıcı insanları sermayeye çekiyor. Ve hemen hemen her biri tarif edilen metro istasyonunu göremiyor. Neden bu? Mesele, Moskova şehrinin sayısız tiyatro ve konser tesisinin yakınında olmasıdır. Örneğin, "Impromptu", tanınmış "Çağdaş", "VIP Konseri" dernekleri ve diğer seçkin kurumlar vardır.

Ayrıca "Chistye Prudy" metro istasyonuna yakınMoskova polisi tarihinin sadece bir tane yakın müzesi, bir düzine gece kulübü, yanı sıra çok sayıda dükkan, kafe ve restoran var.

Spor malzemeleri ve fitness merkezleri hayranları içinBu alanda bu tür geniş bir hizmet yelpazesi sunulmaktadır. Eğitim kurumları arasında İngilizce Enstitüsü ve Resim, Heykel ve Mimarlık Akademisi'ne dikkat edilmelidir.

Ünlü metro istasyonu Chistye Prudy 2019

Ünlü metro istasyonu Chistye Prudy 2019

Related news

 • Kavrulmuş çilek kek tarifi
 • Elkin dudakları. Bir egzotik yemek pişirmek nasıl
 • Kârın hesaplanması
 • Floryada askeri lojman arazisine lüks konut projesine CHPden itiraz
 • Kolay Bisküvili Pasta

 • Ünlü metro istasyonu Chistye Prudy 96

  Ünlü metro istasyonu Chistye Prudy


  Ünlü metro istasyonu Chistye Prudy 95

  Ünlü metro istasyonu Chistye Prudy 25

  Ünlü metro istasyonu Chistye Prudy 82

  Ünlü metro istasyonu Chistye Prudy 85

  Ünlü metro istasyonu Chistye Prudy 64

  Ünlü metro istasyonu Chistye Prudy 22

  Ünlü metro istasyonu Chistye Prudy 11

  Ünlü metro istasyonu Chistye Prudy 29

  Ünlü metro istasyonu Chistye Prudy 10

  Ünlü metro istasyonu Chistye Prudy 15

  Ünlü metro istasyonu Chistye Prudy 70

  Ünlü metro istasyonu Chistye Prudy 66

  Ünlü metro istasyonu Chistye Prudy 79