Nijni Novgorodun kuruluşu ne zamandı Nijni Novgorod Tarihi 2019

Nijni Novgorodun kuruluşu ne zamandı Nijni Novgorod Tarihi 2019

Nijni Novgorodun kuruluşu ne zamandı Nijni Novgorod Tarihi 96 25.02.2019, 10:16

Nijni Novgorod'un kuruluşu ne zamandı? Nijni Novgorod Tarihi

İstatistiklere göre, Nizhny Novgorod büyüklüğünde büyük nüfus - farklı milletlerden fazla 1 milyon 260 bin kişi. Ruslar, nüfusunun büyük kısmını oluşturuyor -% 95.

Özellik, Aşağıların çoğunun tepelerde bulunmasıdır. Bu, dikkat çekici bir antik kentin ana doğal cazibe merkezidir.

Makalede Rusya'nın bu inanılmaz tarihi köşesi ile ilgili diğer bilgileri bulabilirsiniz: Nizhny Novgorod'un kuruluş yılı, manzaralar, oluşum tarihi vb.

Nizhny Novgorod: yer, genel bilgi

Ünlü Rus nehri Oka herkesi paylaşıyorşehir, neredeyse birbiriyle ilgisiz 2 parça: üst - ofis ve tarihsel, alt - konut ve endüstriyel. Coğrafi olarak kent, Strelka adı verilen en büyük nehirlerin birleştiği yerde bulunur: Oka ve Volga.Nizhny Novgorod'un kuruluşu

Nizhny Novgorod, Oka Nehri'nin her iki kıyısında ve Volga'nın sağ kıyısında bulunur. Oldukça kaotik bir şekilde inşa edilmiş - kesin bir şekli yok, merkez bile şehrin eteklerinde.

Yüksek tepelerde (Dyatlova Dağları), kentin sağ kıyısı ovalar ve ovalar (Oka Nehri'nin taşkın şemsiyesi) üzerinde uzanıyordu - sol banka.

Nizhny Novgorod şehri ne çekiyor? Büyüklüğüne ve metropoliten standartlara yakınlığına rağmen inanılmaz ilini cezbetmektedir.

Ortaya çıkıp, 40 yıllık erişilememesinden canlı çıkınSovyet zamanlarında Nizhny kısa süre önce oldu. Bunun nedeni, 1959 yılında yabancılar için şehre girişin, daha fazla ziyaretçinin tarihi mekanlara değil, yerel sanayiye (savunma) ilgi duyması nedeniyle kapatıldığı gerçeğidir. Belki de, buradaki tarihi yön neredeyse dokunulmamış olarak kalmıştır.Nizhny Novgorod'un kuruluş yılı

Harika bir şehir hakkında harika olan nedir?

Büyük Rus yazar Maksim Gorki ve ünlü vatanseverler Minin ve Pozharsky (doğum, işini gerçekleştirilen) Polonyalılar dan Moskova kent özgürlüğüne - Kentin şan ve gurur.

Nizhny Novgorod'un tam merkezinde, M. Gorky'nin yaşadığı ve çalıştığı birkaç ev var. 1932'de yazarın hayatı boyunca, ona şeref ağı altında kent Gorky olarak değiştirildi ve 1990 yılına kadar çağrıldı.

Taş Kremlin, sayısız görkemli katedral, GAZ otomobil fabrikası birçok şehir manzarasının ana kaynağı.

Bugün, buradaki büyük tarihi mimari başyapıtlar, parlak biçimde işaretlenmiş modern binalarla bir aradadır.

Nijniy Novgorod tarihi

Tatar-Moğol istilası Nizhny Novgorod'u tahrip ettiNovgorod. Toplamda şehir, varlığının tarihinde yaklaşık olarak 17 saldırı gerçekleştirdi. Ancak, tekrar ve tekrar pozisyonunu yeniden canlandırdı ve güçlendirdi (ekonomik, politik, dini ve kültürel).

Başarılı coğrafi yapısı sayesindekonumu, mükemmel ulaşım değişimi (hem karada hem de nehirlerde) şehir oldukça iyice güçlendirilmiştir. Nehirler, malların ülke çapında taşınmasını mümkün kıldı. Kent, 18-19. Yüzyılların ana ticaret merkezi olan Rusya'nın cebi olarak biliniyordu.

Eski zamanlarda, daha önce de belirtildiği gibi,Nijniy Novgorod, Polonya'dan müdahalecilerle savaşmak için gelen kahramanları ile ünlü oldu. Bu 1612'de, K. Minin ve D. Pozharsky liderliğindeki Nizhny Novgorod milisleri Polonyalılara karşı çıktılar. Rusya'daki Ulusal Birlik Günü'nün yıllık kutlaması (4 Kasım'da), bu Nijniy Novgorod kahramanlarının kahramanca adanmasına adanmıştır.

Liderlerin işgalcilere karşı savaşa katılmalarıyla aynı yerde (Nizhny Novgorod'da), onuruna bir anıt inşa edildi (Moskova'daki Kızıl Meydan'da da aynı şekilde).

Nizhny Novgorod'un kuruluş yılı

Neden Novgorod "Düşük"? Çoğu insan bunun şehrin ünlü Novgorod'un altında yer almasından kaynaklandığına inanmaktadır.

Aslında, gerçek şu ki ortada7. yüzyılda, Oka'nın ağzından yaklaşık dört versan, bir zamanlar Slav yerleşimi kuruldu. Eski Kent'in bu sözü 17. yüzyıla kadar korunmuştur.

1221'inci yıldaki zafer, daha ziyade izin verdiYeni bir "Aşağı" şehir inşa etmek için askeri-stratejik açıdan avantajlı konum (Volga ve Oka'nın birleşmesinin üstünde). O zamanlar burada ahşap ve toprak askeri tahkimatlar inşa edildi; bunların içinde Mikhailo-Arkhangelsk Katedrali inşa edildi. Böylece Nizhny Novgorod'un kuruluşu gerçekleşti.

Şehrin ana cazibe merkezleri

Bu olağanüstü tarihi kentin sayısız mimari eseri vardır. UNESCO, Nijniy Novgorod'u dünya değeri 100 kentin sayısına dahil etti.

Nijniy Novgorod şehriEn ilginç yer tarihi merkezdir - st. Antik binalar ve muhteşem bronz figürleriyle Büyük Pokrovskaya.

Nizhny Novgorod Kremlin, şehrin kalbidir. Nizhny Novgorod vakfı tam olarak bu yerde meydana geldi.

İşte Sonsuz Alev, hükümetbinalar, büyük konser salonları, M. Archangel Kilisesi (burada Grand Dukes ve K. Minin kalıntıları). Şu anda Nizhny Novgorod'un kuruluşu gerçekleşti.Nijniy Novgorod tarihi

Kremlin yakınında Nizhny Novgorod'a bir anıtkahraman V. Chkalov ve şehrin turistler ve sakinleri tarafından seçilen Chalkalnaya merdiven bulunur. Yüksekliğinden Volga nehrinin harika manzarasını görebilirsiniz.

Nizhny Novgorod temeli inşaat ile ilişkiliMeryemana Katedrali, Macarius Manastırı, Alexander Nevsky Katedrali (sağ nehir tarafından), Staroyarmarochny Katedrali ve diğerleri: harika katedraller ve manastırlar bulunmaktadır. ve diğ.

Tatilciler için en gözde aktivitelerden biri de motorlu gemilerde yürüyüşler. Yolculuk sırasında şehrin, Chkalovskaya merdiveninin ve Verkhnechetsky manastırının harika manzaraları vardır.

Nijni Novgorodun kuruluşu ne zamandı Nijni Novgorod Tarihi 2019

Nijni Novgorodun kuruluşu ne zamandı Nijni Novgorod Tarihi 2019

Related news

 • Çeyizlik Üzümlü Yıldız Lif Modeli Yapılışı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • Güzellik Yağları Hakkında Bilmek İstediğiniz Her şey
 • Çocukların el yapımı Kirpi (ayçiçeği tohumlarından ve plastikten)
 • Guy ile ilk öpücük
 • Güzelkız.com
 • Demet Akalın: Berkay delikanlılık yapmış

 • Nijni Novgorodun kuruluşu ne zamandı Nijni Novgorod Tarihi 43

  Nijni Novgorodun kuruluşu ne zamandı Nijni Novgorod Tarihi


  Nijni Novgorodun kuruluşu ne zamandı Nijni Novgorod Tarihi 43

  Nijni Novgorodun kuruluşu ne zamandı Nijni Novgorod Tarihi 6

  Nijni Novgorodun kuruluşu ne zamandı Nijni Novgorod Tarihi 95

  Nijni Novgorodun kuruluşu ne zamandı Nijni Novgorod Tarihi 57

  Nijni Novgorodun kuruluşu ne zamandı Nijni Novgorod Tarihi 90

  Nijni Novgorodun kuruluşu ne zamandı Nijni Novgorod Tarihi 49

  Nijni Novgorodun kuruluşu ne zamandı Nijni Novgorod Tarihi 19

  Nijni Novgorodun kuruluşu ne zamandı Nijni Novgorod Tarihi 4

  Nijni Novgorodun kuruluşu ne zamandı Nijni Novgorod Tarihi 2

  Nijni Novgorodun kuruluşu ne zamandı Nijni Novgorod Tarihi 71

  Nijni Novgorodun kuruluşu ne zamandı Nijni Novgorod Tarihi 99