Mukha Renata Grigoryevna, şair: biyografi, yaratıcılık 2019

Mukha Renata Grigoryevna, şair: biyografi, yaratıcılık 2019

Mukha Renata Grigoryevna, şair: biyografi, yaratıcılık 56 15.02.2019, 21:06

Mukha Renata Grigoryevna, şair: biyografi, yaratıcılık

Fly Renata Grigoryevna - Rusça özel bir isimÇocuklar için edebiyat. Şair, anadiline karşı duyarlıydı ve ustaca ustalaşmıştı. Yazar, hayvanların dillerinin yanı sıra sebzeler, meyveler, yağmurlar ve galoşların çevirmenini aradı. "Transferler" Renata Grigorievna iyimserlikle doludur. Şiirleri hem yetişkinlere hem de küçük okuyuculara hitap ediyor. Yazar kendi yaratıcılığını kesinlikle çocuksu saymıyordu.Renata uçmak

Çocukluk ve şairin gençliği

Ocak 1933'ün son gününde aile içindeAsker ve öğretmen Renata Mucha doğdu. Yazarın biyografisi hala tam olarak bilinmemekte ve hayatıyla ilgili bilgiler taraftarlar ve arkadaşlar tarafından toplanmaya başlıyor. Şairin ebeveynleri daha sonra Odessa'da yaşadılar. Anne - Shekhtman Alexandra Solomonovna, 1913'te doğdu. Kharkov Üniversitesinden mezun oldu (o sırada farklı bir isim vardı ve altmışlı yıllarda farklı bir statüye geçti). Savaştan sonra oradaki sandalyelerden birine yöneldi. Şair Babası - Grigory Gerasimovich Mukha, Ukrayna, Poltava eyaleti Bolshie Sorochintsy köyünde doğdu. O bir askerdi ve Odessa'da görev yaptı. İkinci Dünya Savaşı'na katılması için askeri ödülleri var.

Erken çocukluk dönemi, Renata Grigorevna geçirdiçok dilli ortam. Ailesinin yaşadığı avluda Yahudiler, Almanlar, Yunanlılar, Ruslar ve Ukraynalılar karşılanabilirdi. Belki de bu, şairin yabancı dillere olan ilgisinin gelişmesine katkıda bulundu.korsan sinek şiiri

Renate 5 yaşındayken, ebeveynleri boşandı. Kız annesiyle birlikte yaşadı.

Savaş sırasında aile Taşkent'e taşındı. Ve babam cepheye gidiyor. "Taras Bulba" ve "Karik ve Valya Maceraları" tahliye esnasında yatağın altına yatan, ezbere öğrenilen: küçük Renata Eğer 2 kitap taşırken yanınızda nasıl başardığını dokunaklı hatırlama paraphrased yazar Marina Boroditskaya yoktur. Onlar onun hazineleri ve zor zamanlarda kurtarma idi.

1944 yılında Mukha Renata Grigorievna, 116. kadın spor salonundan mezun olduğu Kharkov'a döndü. Enstitüye girme sorunu çözülmeye başladı.

O zamanlar yazar zaten akıcıydıAlmanca, Yidiş ve biraz Fransızca biliyordu (okulda okudu). Genç Renata, başarılı bir şekilde mezun olduğu, İngilizce Felsefe yardımcı doçent olarak kaldığı kabul için, Kharkov Üniversitesi (yabancı dil öğretim fakültesi) seçti. Ellili yıllarda, takma adıyla Natasha, İngilizceyi okumak için Kharkov televizyonunda bir program bile düzenledi. çocuklar hakkında şiirler

Dil eğitimi yöntemleri - "Masal İngilizce"

Renata Mucha Üniversitesi'nden mezun olduktan sonraGrigorievna doktorasını savundu ve yaklaşık 40 bilimsel makale yazdı. İngilizce öğrenmek için orijinal bir yöntemle geldi - "Masal İngilizce". Özü, masal, büyülü ve eğlenceli hikayeler aracılığıyla öğrenmede yatmaktadır - öğrenciyi sevindiren ve ilgisine neden olan her şey. Dersler için öykü seçme kriterleri şunlardır:

 • doğal, unutulmaz ve ritmik bir dil;
 • Öğrenciden bilinen sözlerin% 70-75'i öyküden uzaklaşmamak, yeni ifadeleri açıklamak;
 • birçok tekrarın varlığı;
 • kısa kopyalarla diyalogların varlığı;
 • dinamizm (açıklamadan önceki eylem için tercih);
 • fiziksel egzersiz yapabileceğiniz bir şiir veya şarkının varlığı;
 • Bir derste tamamlanamayan öykünün çok uzun bir metni değil;
 • çok arkaik olmayan metinler (resimlerle modern metinleri kullanmak daha iyidir).

Bu teknikte, hikayeyi okumak değil, diyalog sürecinde öğrencilerin katılımı ile telaffuz etmek çok önemlidir.

1990'dan beri Mukha Renata Grigorievna, İngiltere, Almanya ve ABD'deki yöntemleri hakkında çok şey anlattı. Ve Rus dili bu durumlarda müthişti.

İlk Şiirler

Sinek Renata Georgievna, çocukluğunda ya da gençliğinde şiir yazmadı. Ünlü olan ilk şiir, eşek arısı tarafından ısırılan talihsiz korku hikayesidir.Renata G. uçmak

60'lardaki bu küçük başyapıt, Vadim'i duyduLevin, daha sonra ünlü bir çocuk şairi. Metnin yazarı İngilizce Felsefe Bölümü'nde profesör olduğunu öğrendi. Daha sonra, bu insanlar muazzam bir tandem var. Tekrar tekrar birlikte çalışarak çok rahat olduklarını kabul eden ortak şiir koleksiyonlarını serbest bıraktılar.

Şiir koleksiyonunun çıktısı

Şiirler Renata'nın ilk koleksiyonunun ortak yazarıGrigorievna, Nina Voronel. 1968'de "Kid" adlı yayınevindeki ışığı gördü ve "Trouble" olarak adlandırıldı. Bu resimlere, Victor Chizhikov (ünlü Olimpik ayının babası) tarafından yapıldı. Maalesef kitapta yazarlık hakkında tam bir bilgi bulunmayan bir içerik yoktur, bu yüzden kimin neyi yazdığını tam olarak belirlemek imkansızdır. Koleksiyonda aralarında 8 şiir yer alıyor: "Uso bir yaban arısı soktu", "Beyaz bir at ve siyah bir at", "Trouble".

senato sinek

Koleksiyondaki eserlerden bazıları:değiştirilmiş bir formdaki sonraki sürümler. Örneğin, at ve galoşların hikayesi. Bu hikayeyi kimin başlattığı bilinmiyor: Vadim Levin ya da onun yazarlarından Renate Much. Şiirler tanınabilir, hatta harika bir karikatür çektiler "At dört galoş satın aldı."

Ortak yazarlıkta toplanan şiirler

Yaklaşık 25 yıl boyunca ilk eser koleksiyonundan sonraRenat Much adında bir yazarın tek bir şiir baskısı yoktur. şiirler süreli bazen yazdırılır: "Edebiyat Gazetesi", "Komsomolskaya Pravda", "Kıvılcım" ve hatta Şikago gazetesi, "Ku-ku" in.

Son olarak, 1993'te "Two Elephants" adlı yayınevi "Aptal bir at hakkında" bir koleksiyon yayınladı. Kapakta 3 ortak yazar var: Polly Cameron ve Levin ve Mucha'nın kalıcı ikilisi.

1994 yılında yayınevi "Prosveshchenie""Eksantrik" şiirleri koleksiyonu yayınlandı. Rus şairlerin ayetlerini ve Renata Mucha'nın eserleri de dahil olmak üzere yabancıların çevirilerini içerir. Derleyici Vadim Levin'di.

İsrail'e taşınmak

90'ların ortasında, yazar İsrail'e taşındı. Beersheba şehrinde yaşıyor ve üniversitede İsraillilere İngilizce öğretmeye devam ediyor. Ben-Gurion. İşe alındığında, öğrencilere Rusya ile bağlantı kurduğunu söylememesi ilginçti.

Renata Grigorievna, İsrail'in Rusça konuşan yazarları Birliği üyesidir.

O bir öğretmen ve bilimsel bir figür olarak değerlenir.

İsrail'de yazar, ilk yazarın koleksiyonlarını yayınlamasına yardımcı olan Mark Galesnik ile tanıştı.

Renata Mucha'nın şiirlerinin ömürlerinde

 • 1998 - Hipopoema. Koleksiyonun önsözü, kendisi hakkında çocuklara dair şiir yazarı Edward Uspensky tarafından yazılmıştır. Sonradan haber - Igor Guberman.
 • 2001 - "Hayatta mucizeler var" koleksiyonu.
 • 2002 - "Müzakereler".
 • 2004 - Rusya'da yayınlanan ilk koleksiyon, - "Ahtapot hakkında biraz." Bu kitap, çocuklara okuma için Rus Kütüphanesi Derneği tarafından tavsiye edilir.
 • 2005 - "Bir kez, belki iki kere".
 • 2006 - Tatyana Plotnikova'nın çizimleriyle "burada uyumuyorum".
 • 2008 - "Wiki-Veki-Voki" - çocuklarla ilgili şiirler üzerine Vladimir Zhivov'un şarkıları koleksiyonu.
 • 2009 - "Aramızda" - şairin hayatı boyunca yayınlanan son koleksiyon.Renata ninni sinek

Renata Flies okuyucuları bugün

Renata Grigorievna 2009 yılında öldü. Kitapları tekrar yayınlandı ve dünyanın farklı yerlerinde yetişkinleri ve çocukları memnun etmeye devam ediyor. Genç annelerden okumak için öneriler arasında adı Renata Mucha her zaman coşkulu geliyor. "Ninni" ve diğer şiirleri Sergei Nikitin tarafından müziğe konur.

Mukha Renata Grigoryevna, şair: biyografi, yaratıcılık 2019

Mukha Renata Grigoryevna, şair: biyografi, yaratıcılık 2019

Related news

 • Derin mühür - baskılı formların gizemli derinliklerinde
 • Belirtiler ve tedavi varikosel
 • Doğumdan Sonra Kilo Verememenin 12 Nedeni
 • Çin lotus bacağı - güzellik standardı mı yoksa geçmişin vahşi bir kalıntısı mı

 • Mukha Renata Grigoryevna, şair: biyografi, yaratıcılık 68

  Mukha Renata Grigoryevna, şair: biyografi, yaratıcılık


  Mukha Renata Grigoryevna, şair: biyografi, yaratıcılık 13

  Mukha Renata Grigoryevna, şair: biyografi, yaratıcılık 10

  Mukha Renata Grigoryevna, şair: biyografi, yaratıcılık 5

  Mukha Renata Grigoryevna, şair: biyografi, yaratıcılık 34

  Mukha Renata Grigoryevna, şair: biyografi, yaratıcılık 69

  Mukha Renata Grigoryevna, şair: biyografi, yaratıcılık 46