Mtsyrinin Lermontovun şiiri Mtsyri de resmi. Kompozisyonun yerleşimi 2019

Mtsyrinin Lermontovun şiiri Mtsyri de resmi. Kompozisyonun yerleşimi 2019

Mtsyrinin Lermontovun şiiri Mtsyri de resmi. Kompozisyonun yerleşimi 12 06.02.2019, 20:01

Mtsyri'nin Lermontov'un şiiri "Mtsyri" de resmi. Kompozisyonun yerleşimi

Kafkasya'nın teması her zaman Mikhail Yurievich'e yakın olmuşturLermontov, bu bölgenin doğası ve gelenekleri şairin sevincini yaşıyordu. Ve söz konusu eser bu sevgiyi şekillendirdi ve ayrıca yazarın eserinde romantik bir başlangıç ​​söyledi. Ve Lts'un Lermontov şiiri "Mtsyri" de Mtsyri'nin görüntüsü önemli ve komplo haline geldi.

Lermontov'un yaratıcılığının tuhaflığı

Lermontov Mtsyri şiirinde mtsri'nin resmiLermontov'un eserleri bir yansıma haline geldi.Edebiyatta romantik bir akım. Kahramanı daima yalnızdır ve dünyayla yüzleşir. Erken yaratıcılık karakterin idealleştirilmesinde somutlaşan Byron'un güçlü bir etkisi ile ayırt edilir. Daha sonra, kahraman özgün olur, yabancılaşır, trajik aşk, arkadaşlara ihanet ve yalnızlıkta ebedi yansıtma eşlik eder.

Şairlerin eserlerinin trajedi,sert ve acımasız gerçekliğin kahramanın iç dünyasına girmesi. Mtsyri'nin Lermontov'un "Mtsyri" şiirindeki imgesi büyük oranda bu çatışma üzerine kurulmuştur. Yazarın tüm ana karakterleri gibi, Mtsyri de arzuyu, topluma karşı mücadeleyi, gelişimini ve hedefini gerçekleştirmeyi istediği gibi.

Kahramanın yalnızlığı Lermontov bulmak için bir girişimdirhuzur, dünyayla uyum içinde olmak, toplumdan dinlenmek ve neler olduğunu anlamak için. Yalnız kalan karakterler kendilerini fark edebiliyor.

Yaratıcılık Lermontov, şairin yaşamı gibi,çok çelişkili. Onun vatan severdi ama o sosyete içine doğdu Kafkas seslendirdi ama o nefret ediyordu. Orada çok çelişki vardır ve hepsi bir şekilde yazarın eserlerinde yansıtılmıştır.

Şiirin yaratılış tarihi

Lermontov'un şiirinde mtsri'nin resmi

Manastırda yorgun düşen genç bir adam hakkında yazı yazmak fikri vekaçmayı düşleyen kimse, yıllar boyunca Lermontov'a geldi. Fakat, Lermontov'un kendisinin daha sonra yazdığı gibi o zaman hala kavşak noktasındaydı ve ideallerine karar vermedi. Bu nedenle, yazar istediği şeye dönüşmedi: Şiirler "İtiraf", "Boyar Orsha". Mtsyri'nin Lermontov şiirindeki görüntüsü henüz doğmamıştır.

Başarısızlıklardan sonra fikir unutuldu ve tekrar hatırlatıldı.Kafkasya'ya ilk başvuru sırasında. Yolda, Mikhail Yurievich bir keşişle görüştüğü manastıra doğru sürdü. Onunla yapılan sohbet, şair üzerinde büyük bir izlenim bıraktı ve tekrar orijinal fikrine döndü.

Mtsyri'nin resmi

Lermontov'un kompozisyon şiirindeki mtsri'nin görüntüsü, sınıf 8Lermontov'un "Mtsyri" adlı şiirinde hikaye anlatılıyorHala çocukken yakalanan ve bakım için rahiplere bırakılan genç bir adamın hayatının son günleri. Şiirde gündeme getirilen başlıca sorunlar yaşam kaybı, kaderin dokunulmazlığı, insanın özgürlüğü. Hayatını tehlikeye atan genç adam, özgürlük bulmak ve eve dönmek için hapsedildiği yerden kaçıyor. Yıllarca yabancı bir ülke ve hapishane denemek mümkün değildi.

Bir tutsak, sonuncaya kadar savaşa hazırcesaret, haysiyet, cesareti temsil eden irade, Meryey'in Lermontov'un şiirindeki imajıdır. Yazma (8. sınıf), öğrencilerin insan ruhunun gücünü ve onun mücadele yeteneğini anlamasına yardımcı olmalı.

Gösterge, şiirdeki yol. Çocuğun tüm yaşamı hakkında konuşurken, Lermontov yalnızca bir bölüme sığdı, ancak dolaşmanın üç gününün açıklaması neredeyse tamamen eserin kalan kısmını kaplıyor. Böylece, yazar, olayların önemini, ana karaktere olan kaderini vurgular.

Şiirde Lermontov'un kısa makalesiMtsyri'nin Lermontov'un "Mtsyri" şiirindeki imgesikendinde karakter ve ruh inanılmaz bir güç. Amacını vatanına dönmek istemektedir ve hiçbir şey onu durduramaz. Genç adam yolu bilmiyor, fakat gider, açlık, susuzluk, yorgunluk yaşar, ancak durdurmanın nedeni bu değildir. Mtsyri'nin belli bir sempati hissettiği kız, kahramanın amacını hatırlaması nedeniyle geride kalır. Leoparın bıraktığı ciddi yaralar bile eve dönmek için umut çekmez.

Ölmek ve yanlış yürüdüğünü farketmek bileMtsyri tapusuna pişman değil. Çünkü sadece bu üç günlük özgürlük onun için gerçek bir yaşamdı. Kısmen, yazarın kendi özellikleri Lermontov'un şiirindeki Mtsyri imajını içerir. Bu çalışmayı analiz eden plana göre, örneğin, özgürlük arzusu, alışkanlık ile mücadele gibi birçok benzer özelliği bulabilirsiniz.

Kompozisyonun yerleşimi

Bütün okul programlarındaKonuya "şiirinde Mtsyri Lermantov içinde resim" yazılı eser. Kompozisyon, bir özetidir bizim tarafımızdan sunulan malzemeden alınabilir, her zaman belirli bir, iyi tanımlanmış bir plan için yazılmıştır. Böyle bir planın ana noktaları şunlardır:

 1. Lermontov'un İdeal kahraman: Her zaman yazar karakterleri vermekteyiz özellikleri bir tanımını yapın.
 2. Mtsyri'deki romantik kahramanın özellikleri: Romantik romantizmi ve romantik kahramanın özelliklerini kısaca anlatıyor.
 3. Lermontov neden böyle bir kahraman yarattı: şairi özgürlüğe kavuşmaya zorlayan toplumsal sorunları tanımlamak.

Lermontov'un şiirindeki mtsyri'nin planına göre görüntüsü

Alternatif iş planı

Bunun için başka bir yapı olarak almak mümkünteması üzerinde yazılı çalışma "Lermontov'un şiirinde Mtsyri'nin görüntüsü". Aşağıdaki plana göre yazılan kompozisyon (8. sınıf), aynı zamanda işin sorunlarını ortaya çıkarmaktadır:

 1. Ana karakterin çocukluğu: karakterinin kökenini anlamaya yardımcı olacaktır.
 2. Mtsyri'nin kişiliğinin üç güne ait açıklama ile açıklanması: kahramanın yeni keşfedilmiş özgürlüğü hakkında nasıl konuştuğunu, karakterinin en önemli niteliklerini ortaya çıkarır.
 3. Lermontov'a yakın karakter nedir?

Sonuç

Lermontov'un şiirindeki Mtsyri'nin görüntüsü,arsa oluşturmadır. Öğrenim yılı boyunca kendisinin hapsedildiği bir zamanda şairin yarattığı bir iş yaratma fikrinin bir tesadüf değildir. Lermontov, kahramanına kendi özgürlük arzusunu ve bunun için sonuna kadar savaşma arzusunu somutlaştırdı.

Mtsyrinin Lermontovun şiiri Mtsyri de resmi. Kompozisyonun yerleşimi 2019

Mtsyrinin Lermontovun şiiri Mtsyri de resmi. Kompozisyonun yerleşimi 2019

Related news

 • Göz Makyajı Nasıl Yapılır
 • Umut Etmenin Gücü – Curt P. Richter Umut Deneyi
 • Mantar Salatası Tarifi Videosu
 • Aşk ne kadar sürer
 • Bina ve kesme vanaları: tipleri ve amaçları
 • Ömer Onan: Kadın Milli Takımımıza çok güveniyoruz

 • Mtsyrinin Lermontovun şiiri Mtsyri de resmi. Kompozisyonun yerleşimi 1

  Mtsyrinin Lermontovun şiiri Mtsyri de resmi. Kompozisyonun yerleşimi


  Mtsyrinin Lermontovun şiiri Mtsyri de resmi. Kompozisyonun yerleşimi 72

  Mtsyrinin Lermontovun şiiri Mtsyri de resmi. Kompozisyonun yerleşimi 96

  Mtsyrinin Lermontovun şiiri Mtsyri de resmi. Kompozisyonun yerleşimi 15

  Mtsyrinin Lermontovun şiiri Mtsyri de resmi. Kompozisyonun yerleşimi 83

  Mtsyrinin Lermontovun şiiri Mtsyri de resmi. Kompozisyonun yerleşimi 7

  Mtsyrinin Lermontovun şiiri Mtsyri de resmi. Kompozisyonun yerleşimi 88

  Mtsyrinin Lermontovun şiiri Mtsyri de resmi. Kompozisyonun yerleşimi 81

  Mtsyrinin Lermontovun şiiri Mtsyri de resmi. Kompozisyonun yerleşimi 66

  Mtsyrinin Lermontovun şiiri Mtsyri de resmi. Kompozisyonun yerleşimi 50

  Mtsyrinin Lermontovun şiiri Mtsyri de resmi. Kompozisyonun yerleşimi 23