Modelleme için hangi kil, yeni başlayanlar için uygundur. Hangi figürin killeri kamufle etmenin en kolayıdır 79 12.02.2019, 06:58

Modelleme için hangi kil, yeni başlayanlar için uygundur. Hangi figürin killeri kamufle etmenin en kolayıdır?

Maalesef bazı bölgelerdeEski Sovyetler Birliği ek olarak, el sanatları ve beceri birçok türde kaybetmişti neredeyse tamamen geleneksel olarak kadın meslekleri önemini kaybeder. Bununla birlikte, günümüzde, ülkemizde iğne kadınları ve vasıflı işçilerin sayısını artırmak için olumlu bir eğilim vardır. Bugün bir hobi - bu eğlence birkaç saat geçirmek için bir fırsat değil, aynı zamanda kolektif özel el yapımı takı öne yanı sıra biraz para için bir şans değil sadece bu. Kadınların yaratıcılığının en popüler alanlarından biri, termoplastik veya polimer kil olarak da adlandırıldığı üzere çalışmaktadır. Bunun ne olduğunu ve onunla nasıl çalışacağını anlayalım.

modelleme için kil

Polimer kil nedir?

Bu modern kimyasal bir ürünüdürHamuru ve plastiğin özelliklerini birleştiren endüstri. Modelleme için kil her türlü ürünü modellemek için ideal bir maddedir: süsler (bilezik, kolye, küpe, kolye veya saç tokaları) ve figürinler olabilir. Son zamanlarda büyük bir popülerlik, bu plastik kütleden bebekleri toplamaktır. Gördüğünüz gibi, çok fazla alan kil gibi bir malzeme verir! 56 g ağırlığındaki normal bir paketin fiyatı 120-150 ruble arasında değişmektedir. Genel olarak, malzemenin maliyeti üreticiye bağlıdır.

Kil türleri

Polimer kil iki ana bölüme ayrılabilirsınıf: fırınlanmış ve kendi kendine sertleşir. İlk kategori en yaygın olanıdır. Ana dezavantajı, malzemenin sertleşmesi için bitmiş ürünlerin fırında pişirilmesi gerektiğidir. Ancak, ana neponravivshiesya elemanları veya öğeleri değiştirme süreleri sınırsız sayıda olasılığı ile karşılanmaktadır.

kil türler

Bu bağlamda kalıplama için kendiliğinden sertleşen killer daha az yer açar ve ilk önce onu kullanmama daha iyidir.

Bu sınıflandırmaya ek olarak, kil de üreticilere ayrılabilir. Bu yazıda, Fimo markası altında üretilen dünyanın en popüler kil türlerini inceleyeceğiz:

 • Fimo klasik, oldukça sert bir termoplastik tiptir, çalışmak zordur, ancak kalıcılık ve çalışma, birleşik desenlerin zengin bir gamını yaratmanıza izin verecektir.
 • Fimo yumuşak - aksine, çok yumuşak bir malzeme, çocuklar ve yeni başlayanlar için yaratıcılık için uygundur.

Kil ile çalışma tehlikeleri

Her işte yeni malzeme ile çalışmaya başlamakKendim için bazı nüansları anlamalıyım. Kalıplama için kullanılan kil, kimya endüstrisinin bir ürünü olduğu için, bazı vicdansız üreticilerin temin ettiği gibi, insanlar için tamamen güvenli olduğuna inanmak saçmadır. Pişmiş toprak durumunda, ısıl işlem sırasında insanlara tehlikeli maddelerin salınması meydana gelir. Buna göre, aşağıdaki basit kuralları uygularsanız, vücut üzerindeki etkilerini en aza indirmek için:

 • Öncelikle, yemek pişirmek için kullanılmayan bir fırında pişirmeniz gerekir.
 • İkinci olarak, ürünlerin ısıl işlemi sırasında odayı dikkatlice havalandırmalısınız.

Çok üzücü durum ilekendi kendine sertleşen malzeme. Vinil klorürün serbest bırakılması kil ile çalışma sürecinde ortaya çıkar. Vücuda zarar vermeyi en aza indirmek, eldiven kullanmak, havalandırılmış bir odada çalışmak ve bitmiş ürünü açık havada bir buçuk hafta boyunca kurutmak olabilir.

Temel Araçlar

polimer kil fotoğrafı

Bu nedenle, bu materyalle çalışırken kendinize güvenlik kurallarını anladığımızda, tam teşekküllü yaratıcılık için hangi araçlara ihtiyaç duyulacağını bulmak gerekir.

 1. Yuvarlama araçları.Özel akrilikten yapılmış bir oklava ve pahalı bir makarna makinesi gibi olabilir.
 2. Kesme aletleri:Pürüzsüz ve dalgalı bir bıçak ile bıçaklar.
 3. Iş için yüzey.Prensip olarak, bir parşömen kağıdı veya seramik fayans tabakası olsun, pürüzsüz bir yüzey yapacaktır, ancak ev eşyası bölümünde cam kesme tahtası satın almak en iyisidir.

Önemli kuralı hatırlayın: yukarıda belirtilen tüm araçların yemek pişirmek için kullanılması yasaktır!

Termal işlem yapmak içinkil figürlerinin pişirilmesi gerekiyor. Hazır ürünler hazırlamak için aksesuarlara, pense, yuvarlak burunlu pense ve pense sahip olmanız gerekir. Bu minimum set olmadan, oluşturamayacaksınız.

Yardımcı araçlar

 1. şekil. Modelleme için polimer kilinin aynı şekilde kesildiğinden emin olmak için, hazır setler ve tek tek satılır.
 2. pullar- İş parçalarına doku veren cihazlar.
 3. Kalıplar- Yaprak ve çiçek dokusu oluşturmak için cihazlar.

Ayrıca, ihtiyacınız olabilir:

 • Akrilik boyalar;
 • mürekkep;
 • potal (altın için elementler yaratmak için);
 • toz;
 • vernik ve çok daha fazlası.

Polimer kil. Yeni başlayanlar için modelleme

yeni başlayanlar için polimer kil modelleme

Yani, işyeri hazır, tüm gerekliGörme araçları, yani modellemeye başlayabilirsiniz demektir. Malzemeye hakim olmaya başlamak en basit elementlerden. Güzel ve simetrik kil figürlerinin, eğitim ve hatalar olmadan sizin için çalışması olası değildir.

Boncuklarla başlayalım. Termoplastikler bize kendimiz tarafından müthiş mücevherler yapma fırsatı veriyor - biraz hayal gücü ve en yaygın boncuklar çağıran kartınız olacak. Aynı boyuttaki boncukları kör etmek için eşit miktarda plastik kesmek gerekir. Tabanı düzgün bir şekilde yuvarlayarak ve parçalarını herhangi bir fabrika kalıbından keserek yapabilirsiniz.

Çizgili boncuk

Çalışmak için çeşitli renkler (şeritler için dört renk ve bir taban olarak siyah) kalıplamak için kil gerekir.

Bir oklava ile biraz plastik açınOrtaya çıkan plakaları katlayın ve ikiye bölün. Ortaya çıkan "taretler" tekrar yuvarlanan pimi yuvarlar ve parçalar halinde kesilir. Ardından, tüm parçaları üst üste katlayıp siyah renkte yerleştirmeniz gerekir. Aşırı hava almak ve kenarları bağlamak için yavaşça sıkın. Bitmiş direklerin ince levhalara kesilmesi gerekir. Her plaka desen boyunca gerilir ve biraz bükülür. Elde edilen taç yaprakları, spiral siyah bir kordonda sarılmalıdır - taban. Ellerini topla. Kürdanlar dişin altında delik açar.

İlk olarak, polimer kil gibi bir malzeme kullanarak el yapımı ürünler üretirken, önünüzdeki örnek için alınan bitmiş ürünün fotoğrafını saklayın.

Termoplastik el sanatları

kil fiyatı

Temel elemanlara hakim olmanın ardından,daha karmaşık biçimlerin ve modellerin fethi. Bu tür bir işi yaparken, en iyisinin iyinin düşmanı olduğunu ve ürünü küçük detaylarla bir kez daha fazla yüklemediğini asla unutma. Farklı desen ve dokular ile deneyler yaparak, çok banal bir şekilden parlak bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Örneğin, saydam plastikten yapılmış bir kolye, renkli malzeme ilavesiyle, bir elmasın veya bir dairenin suyunda daha iyi görünecektir.

Sonuç olarak

kilden figürinler

Gördüğünüz gibi, çok heyecanlı ve ilginçPolimer kil olarak iş malzemelerinde bu kadar uyumlu ve hoş olan başyapıtlar yaratmak. Bitmiş ürünlerin fotoğrafları satılık özel sitelere yerleştirilebilir. Her iki eser satışı nedeniyle ve sevdiklerinize hediyeler ihtiyacını ortadan kaldırarak - senin hobi, ayrı estetik haz gelen, aynı zamanda mali durumunu iyileştirmek için fırsat vereceğini oldukça mümkündür.Related news

 • Aerogrill içinde elma Kurutma: ana avantajları ve iş tanımı
 • Küçük Hanımefendi 40. Bölüm Final izle
 • Tığ İşi Yapraklı Fıstıklar Kalem Oyası Yapılışı Anlatımlı Videolu
 • İlerleyen hepatitler karaciğer yetmezliğine yol açabilir
 • Kolesterole karşı diyet listesi

 • Modelleme için hangi kil, yeni başlayanlar için uygundur. Hangi figürin killeri kamufle etmenin en kolayıdır 21

  Modelleme için hangi kil, yeni başlayanlar için uygundur. Hangi figürin killeri kamufle etmenin en kolayıdır


  Modelleme için hangi kil, yeni başlayanlar için uygundur. Hangi figürin killeri kamufle etmenin en kolayıdır 69

  Modelleme için hangi kil, yeni başlayanlar için uygundur. Hangi figürin killeri kamufle etmenin en kolayıdır 33

  Modelleme için hangi kil, yeni başlayanlar için uygundur. Hangi figürin killeri kamufle etmenin en kolayıdır 18

  Modelleme için hangi kil, yeni başlayanlar için uygundur. Hangi figürin killeri kamufle etmenin en kolayıdır 53

  Modelleme için hangi kil, yeni başlayanlar için uygundur. Hangi figürin killeri kamufle etmenin en kolayıdır 37

  Modelleme için hangi kil, yeni başlayanlar için uygundur. Hangi figürin killeri kamufle etmenin en kolayıdır 8

  Modelleme için hangi kil, yeni başlayanlar için uygundur. Hangi figürin killeri kamufle etmenin en kolayıdır 38

  Modelleme için hangi kil, yeni başlayanlar için uygundur. Hangi figürin killeri kamufle etmenin en kolayıdır 36

  Modelleme için hangi kil, yeni başlayanlar için uygundur. Hangi figürin killeri kamufle etmenin en kolayıdır 26

  Modelleme için hangi kil, yeni başlayanlar için uygundur. Hangi figürin killeri kamufle etmenin en kolayıdır 90

  Modelleme için hangi kil, yeni başlayanlar için uygundur. Hangi figürin killeri kamufle etmenin en kolayıdır 81