Metonimi. Kurgudan örnekler, anlatı estetiği 16 15.01.2019, 23:33

Metonimi. Kurgudan örnekler, anlatı estetiği

kurmaca metonymy örnekleri

Yunanca metni, "yeniden adlandırma" anlamına gelir;kelimenin başka anlamlarla değiştirilmesi, anlam bakımından orijinal semantik yükün korunması. Bu edebi aygıt genellikle basit cümlelere lütuf vermek için kullanılır. Metonymy, kurgusallıktan sonsuza kadar getirilebilen örnekler, eserlerin estetik seviyesini arttırmak için yazarlar arasında popülerdir. Hem bireysel sözcüklere hem de tüm cümlelere uygulanır ve daha yüksek bir sanatsal düzeyde ses çıkarır. Bazen metonymy, tanımı ve örnekleri oldukça iyi tanımlanmış olup, birkaç cümleyi bir blok halinde birleştirmek için kullanılır. Bu teknik benzersiz olarak kabul edilir, sadece birkaç yazar ve şairin mülkiyetindedir. Bunun en yüksek becerisi, daha sonra tartışacak olan Amerikan yazar William Faulkner (1897-1962) tarafından elde edildi.

edebiyattan metonymy örnekleri

Diğer şeylerin yanı sıra metonymy, örneklerEdebiyatının tanımlamanın güvenilirliğini korumak için güvenilir bir yol olarak nitelendirildiği, bazen okur ilgi alanlarını arttırmak için kullanılır. Metonezmin ilkesi şu örnekle açıklanabilir: "... salon yükseldi ve alkışlanma uzun süre ortadan kalkmadı ...". Ancak, salon gelişemez, bu cansız ve hareketli bir oda. Söylemek daha doğru olur: "... Salondaki izleyici artar ve alkışlanma uzun süre ortadan kaybolmaz ..." Fakat o zaman ifade sıkıcı olur. Hafif bir edebi aygıt olarak metonymy, kurmacadan örnekler, bu bir doğrulama, orijinal metinler oluşturmak için iyi bir araç olabilir.

Bazen bir metafor ile karıştırılır, çünküBu iki edebi cihazın bir bağlantısı var. Her iki sözcük, cümle veya cümleyi, söylenenlerin veya yazdıklarının estetik düzeyini geliştirmek için değiştirmeye niyetli. Bununla birlikte, metaforun uygulanma planı basitse, yani benzerlik, eşanlamlılık ilkesi ile kelimelerin yerini alması söz konusudur, o zaman kelimelerin metonymik değiştirilmesi, bitişiklik ilkesine göre hareket eder. Buna ek olarak metonymy, kurmacadan örnekler bunun kanıtıdır, oldukça karmaşık bir edebi sürecin parçasıdır.

metonymy tanımı ve örnekleriZaten William Faulkner'dan da bahsettik.eserinde metonymik teknikler kullandı. Yazarın hikayeleri, romanları, romanları dünyanın her yerinde popülerdir ve Amerikalı nesir yazarların altın beşinde yer alır. Faulkner'ın becerisi elitisttir; yazar, stil açısından karmaşık bir şekilde yazar, ancak aynı zamanda anlaşılabilir dilde eserleri bir nefes içinde okunur. Anlam sayesinde, William Faulkner anlatıya özel bir itiraz verir, okuyucuların zevkle "çözdüğü" kolay bir entrikanın izlenimini yaratır. Makedonunun, kurmacadan alınan örneklerin bunu doğruladığını merak etmenin şüphesiz, en canlı ve son derece sanatsal olduğu düşünülmektedir. William Faulkner askeri teması adanmış hikaye "tam yüze" olarak, bazı büyük metonymy örnekleri vardır: "O o rıhtımda tekne sürüş iskele akşama altında bir gemi gizler ve sonra düşük gelgit kadar çekilme oradan kendisine mümkün olmayacaktır diyor. ... "İşte, Faulkner'in ünlü metonymic entrikası. Sonuçta, geminin gerçek olması ve okuyucunun durumu çözmesi gerekecek olması.

Metonimi. Kurgudan örnekler, anlatı estetiğifotograflar resim

Related news

 • Direksiyon simidini cildim ile nasıl sıkarım
 • Yeni Sezon Yapraklı Çiçek İğne Oyası Modeli Yapımı
 • Otel kompleksi Büyükelçi (Pattaya) - Taylandda tatil için en iyi bütçe seçeneği
 • Tahinli Fava Tarifi Videosu

 • Metonimi. Kurgudan örnekler, anlatı estetiği 98

  Metonimi. Kurgudan örnekler, anlatı estetiği


  Metonimi. Kurgudan örnekler, anlatı estetiği 77

  Metonimi. Kurgudan örnekler, anlatı estetiği 84

  Metonimi. Kurgudan örnekler, anlatı estetiği 31

  Metonimi. Kurgudan örnekler, anlatı estetiği 20

  Metonimi. Kurgudan örnekler, anlatı estetiği 44

  Metonimi. Kurgudan örnekler, anlatı estetiği 43

  Metonimi. Kurgudan örnekler, anlatı estetiği 95