Merdivenin yaptığınız hesaplamanın sizi engellemediğinden nasıl emin olabilirsinizMerdivenin yaptığınız hesaplamanın sizi engellemediğinden nasıl emin olabilirsiniz

21.05.2019

Merdivenin yaptığınız hesaplamanın sizi engellemediğinden nasıl emin olabilirsiniz 38

Merdivenin yaptığınız hesaplamanın sizi engellemediğinden nasıl emin olabilirsiniz?

Merdiven her zaman dekoratif bir unsurdur.evinize benzersiz bir tasarım yapmanızı sağlar. Kralların zamanlarından beri iç kısmını koruyan herhangi bir müzeyi veya binayı ziyaret edin. Hermitage'nin ana merdivenleri, güzellikleri ve telif hakları ile gözümüzü kutsadı. Ancak, hesaplamaların ihtişam ve şaşkınlık için bu tür gereksinimlere bağlı olduğu bir merdiveni zar zor bir şekilde ihtiyacımız var. Şimdi iç mekana sığdırmak daha önemlidir.

merdiven hesaplamasıBir ev inşa etmeye başladığınızda, tekrar deneyin.Gelecek güzelliği bulmak için proje aşamasında. Adımların hesaplanması, yüksekliği, genişliği ve miktarı, temiz katın çizgisi belirlendiğinde biraz sonra yapılabilir. Tüm eksik merdiven parametrelerini belirlemenin iki yolu vardır. İlk seçenek, gerekli verileri formüllere göre hesaplamanızı sağlar, ikincisi ise grafiksel bir yaklaşıma dayanır.

Zaten bir evde merdivenlerin hesaplanmasıinşa, genellikle biraz daha karmaşık tasarım aşamasında. Burada durumu dikkate almak gerekiyor. Yani, görmek istediğin gibi bir projeye dönüşebilir. Alan eksikliği merdivenin görünümünü değiştirebilir, bu sitede ne yüklenebilir arasından seçim yapmanız gerekir. Böylece çalışmaz, ona yeterince yer açın.

Merdivenin nerede duracağını bilerek, hesaplamatürünü tanımlayarak başlayın. Bu odnomarshevaya varsa, herhangi fırfırlar merdiven olmadan, gelecekte önemli kosoura açısı ve boyutu vardır. Ana göstergelerden adım sayısı alınır. yükselticinin yüksekliği, çeşitli bina kodları tavsiyelerine dayanarak, 20 cm'den fazla olmamalıdır. en az 14 cm minimum boyutu da istenmeyen bir durumdur.

adımların hesaplanmasıGenellikle orta boylu bir kişinin adımının uzunluğu60 cm ile 64 cm arasındaki aralıktadır.Adımın genişliği ayağını tamamen yerleştirmelidir. Bunu 20 cm'den daha az yapmak önerilmez, bu durum yürürken rahatsızlık yaratacaktır. Basamak yüksekliği, bacağın kaldırılması kolaylığına göre belirlenir, genellikle bu değer, adımın uzunluğunun yarısını aşmaz. Son hesaplama için bedenlerinizi doğrudan alabilirsiniz. Daha sonra, bir hesaplama elde edersiniz, bunun hesaplanması en uygun rakamlarınızı tam olarak karşılayacaktır.

Merdivenin yerini ve yüksekliğini belirledikten sonra,Üzerinde kaldırılması gereken, kalan parametreleri hesaplamaya başlıyoruz. Merdivenlerden aldığınız platformun uzunluğunu rulet ile ölçüyoruz, sonra sıradan matematik kullanabiliyoruz. Yürüyüşün uzunluğunu bilerek, 16 cm yükselticinin yüksekliğini kullanarak adım sayısını belirleriz, bu bilgiyi mevcut bilgiyi kullanarak belirleriz. Böylece, hesaplayacağımız merdiveni, ortalama değerleri temel alarak elverişliydi. Bitmiş ürünün yüksekliği 320 cm'dir Formülde dikkate alabileceğimiz deliğin uzunluğu 350 cm olarak kabul edilmiştir, şimdi adım sayısını belirleyiniz: K = 320/16 = 20.

evin merdiven hesaplanması

İlk adım, ilk olarak zemin çizgisi olarak kabul edilir.kat, bu yüzden bu hesaplamaları hesaba katmayız. 19 adımımız var. Şimdi Kosoura'nın uzunluğunu belirle. Bunun için Pythagoras'ın okul formülünü kullanıyoruz. İki basamağımız var, eğilimi belirlemeye devam ediyor. Bir dizi aritmetik işlem yaptıktan sonra 472.4 cm'ye eşit bir hesaplanmış uzunluk elde ettik.Yakın uzunluğu 475 cm'ye eşittir.

Aşağıdaki eylem, genişliğin hesaplanmasına yardımcı oluradım. Verilerimize göre 25 cm. Elde ettiğimiz sonuçları güvenlik ve rahatlık sağlayan formüller ile kontrol ediyoruz. Elde edilen sonuçlar bu formüllere uymuyor, dolayısıyla tüm gereksinimleri karşılamak için bunları değiştirmek gerekiyor. Bu, 18 cm'ye eşit yükselticinin boyutudur.

K = 320/18 = 18 - 1 = 17 adım.

L = 475/17 = 28 cm.

28 + 18 = 46 cm.

28 -18 = 10 cm.

Mükemmel kabul edilebilir bir seçenek var, ancak tüm dış faktörleri göz önünde bulundurarak hala oynayabilirsiniz.

Merdivenin yaptığınız hesaplamanın sizi engellemediğinden nasıl emin olabilirsinizMerdivenin yaptığınız hesaplamanın sizi engellemediğinden nasıl emin olabilirsiniz

Related news

 • Skype için bir giriş ve şifre nasıl oluşturulur
 • Kabin - ergonomik masa, çok fonksiyonlu ve kullanışlı
 • En Pratik Saç Toplama Yöntemleri
 • Kerç’te provokasyon emrini bizzat Poroşenko verdi
 • Evde Osmanlı şerbetleri nasıl yapılır

 • Merdivenin yaptığınız hesaplamanın sizi engellemediğinden nasıl emin olabilirsiniz 80

  Merdivenin yaptığınız hesaplamanın sizi engellemediğinden nasıl emin olabilirsiniz


  Merdivenin yaptığınız hesaplamanın sizi engellemediğinden nasıl emin olabilirsiniz 62

  Merdivenin yaptığınız hesaplamanın sizi engellemediğinden nasıl emin olabilirsiniz 17

  Merdivenin yaptığınız hesaplamanın sizi engellemediğinden nasıl emin olabilirsiniz 31

  Merdivenin yaptığınız hesaplamanın sizi engellemediğinden nasıl emin olabilirsiniz 37

  Merdivenin yaptığınız hesaplamanın sizi engellemediğinden nasıl emin olabilirsiniz 45

  Merdivenin yaptığınız hesaplamanın sizi engellemediğinden nasıl emin olabilirsiniz 49

  Merdivenin yaptığınız hesaplamanın sizi engellemediğinden nasıl emin olabilirsiniz 69

  Merdivenin yaptığınız hesaplamanın sizi engellemediğinden nasıl emin olabilirsiniz 31

  Merdivenin yaptığınız hesaplamanın sizi engellemediğinden nasıl emin olabilirsiniz 28

  Merdivenin yaptığınız hesaplamanın sizi engellemediğinden nasıl emin olabilirsiniz 8

  Merdivenin yaptığınız hesaplamanın sizi engellemediğinden nasıl emin olabilirsiniz 32

  Merdivenin yaptığınız hesaplamanın sizi engellemediğinden nasıl emin olabilirsiniz 81

  Merdivenin yaptığınız hesaplamanın sizi engellemediğinden nasıl emin olabilirsiniz 43