Maydanoz Suyunun Faydaları Nelerdir

Maydanoz Suyunun Faydaları Nelerdir
Maydanoz Suyunun Faydaları Nelerdir


Maydanoz Suyunun Faydaları Nelerdir?

Gürkan Yurdakul

Maydnoz Suyunun Faydaları

Sağlık için çok yararlı özellikleri bulunan maydanozda yüksek oranda C vitamini, demir, kalsiyum, B1- B2 vitaminleri ve potasyum bulunur. Karaciğer dostu olan maydanoz aynı zamanda iyi bir idrar söktürücüdür. Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilt için de maydanozun mucizevi etkisinden faydalanabilirsiniz.

Maydanoz Suyu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Maydanoz suyu kürü uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışın. İdrar söktürücü özelliğinden ötürü kronik böbrek hastalığı olanlar, kalsiyum eksikliğine bağlı rahatsızlığı olanlar ve anne adayları maydanoz suyunu doktor kontrolünde ölçülü olarak tüketmelidir.
 • Maydanoz suyunu aç karna tüketin.
 • Maydanozun içerisindeki C vitamini, ısıya karşı duyarlı bir vitamindir. Pişirilmesi halinde C vitamini değeri ciddi oranda azalır. Maydanozu C vitamini kaynağı olarak değerlendirmek istiyorsanız pişirmeden çiğ olarak tüketin.
 • Maydanozun idrar söktürücü özelliğinden daha fazla yararlanmak istiyorsanız, yapraklarıyla birlikte saplarını da kullanın.
 • Kür amaçlı kullanılacak maydanoz suyu, besin değerlerini kaybetmemesi için kullanımdan hemen önce hazırlanıp tüketilmelidir.

Maydanoz Suyunun Faydaları

 • Kansızlığı önler
 • Gerçek bir karaciğer dostudur. Karaciğer fonksiyonlarını destekler, yağlanmayı azaltır. Hepatit gibi karaciğer hastalıklarına karşı tedavi edici özelliği vardır.
 • Böbrek taşlarını düşürmeye yardımcı olur
 • Vücuttaki ödemi atar. İdrar ve gaz söktürücüdür. Bu özellikleriyle zayıflamaya yardımcıdır
 • Diyabetli hastalar için şifa kaynağıdır. Kan şekerini normal seviyelerde tutulmasına yardım eder.
 • Çiğ maydanoz suyu yüksek oranda C vitamini içerir. Nezle, grip, soğuk algınlığı gibi hastalıkların kolay atlatılmasını sağlar.

Karaciğer Yağlanması ve Sağlıklı Bir Cilt  İçin Maydanoz Suyu Kürü

Küçük bir demet maydanozun yarısını 2-3 dakika blendırdan geçirin. Bir tel süzgeç yardımıyla posasını ayırın. Elde ettiğiniz maydanoz suyuna 1 tatlı kaşığı limon suyu ve yarım bardak su ekleyerek sabahları aç karna iki hafta boyunca ara vermeden tüketin. Bu kür aynı zamanda sağlıklı bir cilt için de uygulanabilir. Sivilceli bir cildiniz varsa çiğ maydanoz suyunu içerek tüketmenin yansıra, su ilave etmeden yüzünüze maske olarak da kullanabilirsiniz.

Hepatit İçin Maydanoz Suyu Kürü

15 adet maydanozu saplarıyla beraber 3-4 dakika kaynatıp, aç karna günde 3 defa tüketin. Gözle görülür sonuçlar alabilmek için az 3 hafta boyunca ara verilmeden uygulanması gerekir.


Maydanoz Suyunun Faydaları Nelerdir

Maydanoz Suyunun Faydaları Nelerdir

Related news Maydanoz Suyunun Faydaları NelerdirMaydanoz Suyunun Faydaları Nelerdir


Maydanoz Suyunun Faydaları Nelerdir


Maydanoz Suyunun Faydaları Nelerdir


Maydanoz Suyunun Faydaları Nelerdir


Maydanoz Suyunun Faydaları Nelerdir