Lenka Panteleev: karakterler ve kısa bir özet. Lenka Panteleev, ShKID Cumhuriyetinin yazarıymışLenka Panteleev: karakterler ve kısa bir özet. Lenka Panteleev, ShKID Cumhuriyetinin yazarıymış


Lenka Panteleev: karakterler ve kısa bir özet. Lenka Panteleev, ShKID Cumhuriyetinin yazarıymış 75 13.03.2019, 21:18

"Lenka Panteleev": karakterler ve kısa bir özet. Lenka Panteleev, ShKID Cumhuriyeti'nin yazarıymış

"ShKID Cumhuriyeti" en ünlü kitaplardan biridirSovyet edebiyatındaki çocuklar için. Grigory Belykh ve Leonid Panteleyev'in (gerçek adı - Alexei Eremeev) yazarların bir araya geldiği bu otobiyografik eser. Kitap zorlu çocuklar için yatılı okulda geçirilen yılları anlatıyor.

Ancak ayrılmaz bir şekilde birbirine bağlı bir kitap var."ShKID Cumhuriyeti", çok iyi bilinmemekle birlikte. "Lyonka Panteleev" öyküsünün kısa içeriği dilogy'in ilk bölümü olduğunu belirtmemizi sağlar, zira bu kitapların baş karakterlerinden bir tanesi ortak bir noktadır.

"Lenka Panteleev": olaylar, zaman ve karakterler

Kitap çok iyi bilinmiyor. Onun varlığı, "ShKID Cumhuriyeti" ni sevenlere ve yazarlarının hayatına ilgi duyanlara bilinir. Aslında, "ShKID Cumhuriyeti", hikayeyi görmeden bile kısa içeriğini yeniden oluşturabilir. Lenka Panteleyev kendisi kısaca onun çocukluk bahsediyor ve ana kilometre taşları otobiyografik hikayenin başları ile çakışıyor.

tembel panteleev'in kısa özeti"Lenka Panteleyev" - yıllar hakkında bir hikaye,"Cumhuriyet SHKID" anlatılan olayları önceki. Bu yazarın çocukluk hikayesi, Rusya'da yaptığı Wanderings iç savaş kapalı. Zeki, kibar, yetenekli, ama son derece şanssız ve huzursuz - Bu genç gözüyle dünya resmi,. tarihin bu döneminde ilgilenenler, kesinlikle bir bütün olarak hikaye okumak için ilginç olabilir ve onun özeti olacaktır. Lenka Panteleyev gördüklerini hakkında yazıyor ve çocuk gözlerine dünya zamanının metinlerinin yetişkin düşünceli analizinden çok farklıdır.

Lenkina ailesi

Tabii ki, hikaye bir zamanda yazılmıştır.Pozitif kahramanların tanımı Kızıl Ordu adamı, negatif olanlar ise Beyaz Muhafızlardı. Bu, özeti basitçe görüntüleyerek bile görülebilir. Lyonka Panteleev çatışmanın bu tarafına sempati duyuyor. Ancak, belki de kesinlikle samimi idi.

küçük bir aslan panteleev kısa bir hikayeLenka Panteleev - emekli bir orduun oğlu vemüzik öğretmeni. Anne ve baba arasındaki karşılıklı anlayış yoktu. Eski askeri adam ciddi bir çatışma doğasına sahipti, yumuşak ve ürkek bir anne sadece ondan korkuyordu. Ailenin içinde sürekli kavgalar vardı, sonuçta, babası evden ayrılmak için ayrıldı.

Zor zamanlar aileye geldi. Para azdı, ama çocuğa hazırlık okulunda normal çalışma fırsatı sağlamak için gerekliydi. Lyonka, zeki, yetenekli bir çocuk, çok şey okuyor, şiir yazıyor, iyi çalışıyor, davranışlarıyla ilgili sorunları var.

Okul ve hastalık

Okulda Volkov'la tanışır.zengin aile. Ortak çıkarları paylaşıyorlar ve Lyonka Volkovları ziyaret etmeye gelmeye başladı. Orada Bolşeviklerin casus ve komplocu olduğunu duydu. Bundan önce çocuk, Stesha'nın kahyasının Bolşeviklerle bağlantılı olduğunu fark etti, bu yeni bilgi Lyonka'yı korkuttu. Evde, Steshy'nin kişisel eşyalarıyla sandığı açmayı başardı ve mektuplarını ve broşürlerini okudu, hatta onların kısa içeriğini bile anlayamadı. Lenka Panteleev kahya kızın casus olduğuna karar verdi. Annesine herşeyi anlattı, ama hizmetkarın politik inançlarına dikkat etmedi, ancak oğlu hırsızı çağırdı. Çocuk aniden bayıldı. Lyonka gerçekten hasta mı, yoksa ateşe aşırı gerginlik neden oldu, ama çocuk 48 gün boyunca deliriyordu. Bu dönemde bir devrim oldu, ülke yeni bir hükümet aldı. Kurtarılan Lyonka, etrafındaki yaşamın değişmiş olduğunu hayretle fark etti.

Kırsal Yaşam

Yaroslavl yakınlarındaki köyde eski bir hemşire kaldı.Yaz için bir yazlık kalış süresinin geçimsiz olarak pratik kalan ailesini davet etti. Lazy'ın tükenmiş kayınvalidesi bu daveti kabul eder. Bu yolculuktan Lenka'nın ev çocuğunun devrimin tersi ile tanışması başlar.

tembel panteleev hikayesinin kısa bir özetiLenka köyünde temsilcilerle tanıştıYeşil Ordu - belirsiz siyasi inançların silahlı grupları. Ayrıca Cheltsov köyünün en fakir sakinleri komitesinin başkanını da yaşadı. Lyonka onunla arkadaş oldu ve hatta Yeşil Ordu'nun müfrezesinden kendisini ataktan kurtarmaya çalıştı. Neyse ki hiçbir yardıma gerek yoktu, ancak Lyonka soğuk algınlığı yakaladı ve difteri ile hastalandı. Çocuğun ciddi tedaviye ihtiyacı vardı. Annem onu ​​Yaroslavl'da bir hastaneye götürmeye çalıştı, ama başarılı olmadı. Şehir sadece Beyaz Muhafız birimlerini aldı ve aile, otelin bodrumunda saklanmak zorunda kaldı. Mücadelede, herşeyi çaldılar, şehrin açlıktan ayrılan kırmızı kısımlarında açlık başladı, su yoktu.

Lyonka anneme en iyi şekilde yardım etti: su için gitti, yiyecek aramaya çalıştı. Köye geri dönmeye karar verdiler, ama yol boyunca Yeşil Ordu'nun bir müfrezesiyle gözaltına alındılar. Her şey yolunda gitti, ama aile parayla çantayı kaybetti. "Lenka Panteleev" kitabının kısa içeriği, aslında, kayıpların ve ailenin sonsuz dolaşımlarının bir listesi.

serserilik

Yaz sonunda, umutsuz anne hala iş bulduKama'da küçük bir kasabada. Müzik okulu müdürlüğüne teklif edildi. Hayat gelişmeye başladı. Ama bir gün annem Peter için işten ayrılmak zorunda kaldı. Lyonka'yı akrabaların bakımında bıraktı. Çocuğa bakması gereken teyzesi hastaydı ve iki hafta sonra Lenka, annesinin geri gelmeyeceği yönünde dehşetle karşılaştı. Teyzesine gitti, yiyecek aldı, ama iyileşince, çocuğun kendisine yük olduğu ortaya çıktı.

Çocuk yerleşmeye çalıştı.Tarım okulu ve hatta bir süre orada yaşadılar, bunun bir eğitim kurumu değil, bir den olduğunu fark ederek gecikmiş bir şekilde yaşadılar. Ardından Lyonka kaçtığı yetimhaneye, oradan başka bir yetimhaneye gitti. Sonunda, çocuk annesini aramaya karar verdi.

lenka panteleev kitabının kısa bir özetiBu andan itibaren, hikayenin kısa bir özeti"Lenka Panteleev" - sadece erkeklerin dolaştığı yerlerin ve her zaman gittiği yerlerin bir listesi. Lenku ülkeyi salladı, hastaydı, bir şeyler çaldı, kendisi çalmayı, dilenmeyi ve saklamayı öğrendi. Çocuğa yardım eden, yiyecek ve barınak veren insanlar vardı, onu süren insanlar vardı. Neredeyse bir yıl Lenka, St. Petersburg'a ulaşana kadar dolaştı. Orada ailesini buldu, ama, alas, o, varoş sırasında edindiği kötü alışkanlıkları sağlamlaştırdı. Annesi oğlunun üstesinden gelmek için uzun bir süre uğraşıyordu, ama sonra yenilgiyi kabul etti. Onu zor eğitimli çocuklar için bir yatılı okul olan ShKID - Dostoyevski okuluna götürdü. Ama bu yerden tamamen farklı bir kitap başlıyor.

Lenka Panteleev: karakterler ve kısa bir özet. Lenka Panteleev, ShKID Cumhuriyetinin yazarıymışLenka Panteleev: karakterler ve kısa bir özet. Lenka Panteleev, ShKID Cumhuriyetinin yazarıymış

Related news

 • Evdeki formlara jel tırnak uzantıları
 • Nohut Kaç Dakikada Haşlanır
 • Panna Cotta tatlısı nasıl yapılır
 • Kahve Çekirdeği Modelinin Örgüye Uygulanması
 • Fındık Nasıl Saklanır
 • Çok İzlenen Videolar

 • Lenka Panteleev: karakterler ve kısa bir özet. Lenka Panteleev, ShKID Cumhuriyetinin yazarıymış 20

  Lenka Panteleev: karakterler ve kısa bir özet. Lenka Panteleev, ShKID Cumhuriyetinin yazarıymış


  Lenka Panteleev: karakterler ve kısa bir özet. Lenka Panteleev, ShKID Cumhuriyetinin yazarıymış 44

  Lenka Panteleev: karakterler ve kısa bir özet. Lenka Panteleev, ShKID Cumhuriyetinin yazarıymış 2

  Lenka Panteleev: karakterler ve kısa bir özet. Lenka Panteleev, ShKID Cumhuriyetinin yazarıymış 52

  Lenka Panteleev: karakterler ve kısa bir özet. Lenka Panteleev, ShKID Cumhuriyetinin yazarıymış 15

  Lenka Panteleev: karakterler ve kısa bir özet. Lenka Panteleev, ShKID Cumhuriyetinin yazarıymış 88

  Lenka Panteleev: karakterler ve kısa bir özet. Lenka Panteleev, ShKID Cumhuriyetinin yazarıymış 13

  Lenka Panteleev: karakterler ve kısa bir özet. Lenka Panteleev, ShKID Cumhuriyetinin yazarıymış 5

  Lenka Panteleev: karakterler ve kısa bir özet. Lenka Panteleev, ShKID Cumhuriyetinin yazarıymış 61

  Lenka Panteleev: karakterler ve kısa bir özet. Lenka Panteleev, ShKID Cumhuriyetinin yazarıymış 42

  Lenka Panteleev: karakterler ve kısa bir özet. Lenka Panteleev, ShKID Cumhuriyetinin yazarıymış 85

  Lenka Panteleev: karakterler ve kısa bir özet. Lenka Panteleev, ShKID Cumhuriyetinin yazarıymış 12