Lazerli Cilt Sıkılaştırma: Cilt Sıkılaştırıcı Lazer Uygulaması


Lazerli Cilt Sıkılaştırma: Cilt Sıkılaştırıcı Lazer Uygulaması

Lazerli cilt sıkılaştırma

Lazerli cilt sıkılaştırma

Cilt yapısı zamanla yıpranır ve ciltte sarkmalar oluşur. Cilt sarkmaları için doğal ve kozmetik ürünlerin yanı sıra lazer uygulamaları da yapılabilir. Lazer cilt sıkılaştırma yöntemi cildin yüzeyine ışın uygulaması ile yapılır. Bu lazer uygulamaları cilt altında kollajen üretimini artırır. Cildin sıkılaşmasına ve daha genç görünmesine yardımcı olur. Bu uygulamalar ciltteki kırışıklıkları ve ince çizgileri de yok eder.

Lazerle gözenek sıkılaştırma nasıl yapılır?

– Lazerle cilt sıkılaştırma uygulaması öncesi cilt temizlenir. Makyaj ve ciltteki yağlar iyice temizlendikten sonra cilde topikal anestetik krem ​​uygulanır. Ayrıca gözleri korumak için özel bir gözlük takılır. Ciltte oluşabilecek ağrı ve acıyı azaltmak için uygulama öncesi ağrı kesici ilaçlar kullanılabilir.

– Lazer cilt sıkılaştırma bir kozmetik dermatolog ya da cerrah tarafında profesyonel merkezlerde gerçekleştirilmektedir. Uygulama sırasında cilde lazer enerjisini kısa darbelerle uygulayan bir el cihazı kullanılır. Lazerden aynı zamanda serin hava verilmesi uygulama sırasında hastanın rahatsız hissetmesini azaltır.

– Lazer cilt sıkılaştırma tedavisi ile optimum sonuçlar almak için en az 3 seans gerekmektedir. Her uygulama yaklaşık 30 dakika kadar sürer. Uygulama yapılan alan büyükse 1 saat de sürebilir.

Sıkılaştırıcı lazer acıtırmı?

– Lazer cilt sıkılaştırma tedavisi çok şiddetli ağrılara neden olmaz. Ancak cilt hassasiyetine göre acı ve ağrı oluşabilir. Bu durumu önlemek için lokal anestezi uygulanabilir.

– Bazı lazer aletleri soğuk haça üfler. Sıkılaştırma uygulamasında bu aletlerin kullanılması da olası acının azaltılmasını sağlar.

Gözenek sıkılaştırıcı lazer tedavisi yan etkileri:

– Lazer gözenek sıkılaştırma tedavisinden 48 saat sonra ciltte sıcaklık hissi devam edebilir. Ayrıca kızarıklık, morluk ve şişlikler de oluşabilir. Bu yan etkiler genellikle birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçer.

– Yan etkiler lazer uygulamasının hangi alana yapıldığına göre farklılık gösterebilir. Yüz bölgesine ve boyun gibi ince derinin bulduğu alanlara uygulandığında kırmızılıklar artabilir.

– Lazer cilt sıkılaştırma uygulaması 30 ila 60 yaş arasında uygulanabilir. Cilt sıkılaştırma gevşek cildin toparlanmasını sağlarken aynı zamanda kırışıklıkları ve ince çizgileri azaltır.

Thermage cilt sıkılaştırma:

– Lazer cilt sıkılaştırma ve thermage uygulaması en yaygın olarak uygulanan sıkılaştırıcı tedavilerden biridir. Lazer uygulamasında hastalarda çok fazla morarma ve kanama olmaz. Ayrıca uzun iyileşme süreçlerine de gerek yoktur. Thermage cilt sıkılaştırmada ise cilde küçük kesiler yapılır. Her iki yöntem de ciltte kollajen kasılmalarına neden olur ve böylece boyun, kollar ve vücut üzerinde cildin sıkılaşmasını ve gerilmesini sağlar.

– Lazer cilt sıkılaştırma cilde ısı verir. Cildi sıkılaştırmak için kızılötesi ışık kaynağı kullanılır. Thermage sisteminde ise cilde radyofrekans enerjisi uygulanır.

Lazer cilt sıkılaştırmanın zararları:

– Lazer cilt sıkılaştırma yöntemi her lazer yönteminde olduğu gibi bazı riskler içerir. Lazer cilt sıkılaştırma sağlık durumu iyi olan kişilere uygulanmalıdır.

– Kızarıklık, şişlik ve morarma gibi yan etkiler geçicidir.

– Ciltte yaralar ya da uçuk varsa bu uygulama yapılmamalıdır. Daha önce uçuk çıkması durumunda lazer uygulamasından sonra ciltte uçuk tekrar edebilir.

Lazer cilt sıkılaştırma uygulamaları ince çizgiler, kırışıklıklar ve cilt sarkmalarının azalmasına yardımcı olur. Özellikle yüz bölgesine uygulansa da boyun, karın, kollar, bacaklar ve kalça gibi alanlara da uygulanabilir. Lazer cilt sıkılaştırma tedavileri birkaç seans sonrasında sonuçlarını göstermeye başlar. Ciltte kolajen üretimini de artırdığı için cildin kendi kendini onarmasına yardımcı olur. Uygulamanın sonuçlar 1 ay sonrasında daha net görülür. 1 yıl sonrasında etkisini kaybedebilir. Bu nedenle ilerleyen zamanlarda tedavinin tekrar edilmesi gerekebilir.
Related news Lazerli Cilt Sıkılaştırma: Cilt Sıkılaştırıcı Lazer UygulamasıLazerli Cilt Sıkılaştırma: Cilt Sıkılaştırıcı Lazer Uygulaması


Lazerli Cilt Sıkılaştırma: Cilt Sıkılaştırıcı Lazer Uygulaması


Lazerli Cilt Sıkılaştırma: Cilt Sıkılaştırıcı Lazer Uygulaması


Lazerli Cilt Sıkılaştırma: Cilt Sıkılaştırıcı Lazer Uygulaması


Lazerli Cilt Sıkılaştırma: Cilt Sıkılaştırıcı Lazer Uygulaması


Lazerli Cilt Sıkılaştırma: Cilt Sıkılaştırıcı Lazer Uygulaması