Lakonosun terapötik özellikleri: kullanım endikasyonları 2019

Lakonosun terapötik özellikleri: kullanım endikasyonları 2019
22.08.2019

Lakonosun terapötik özellikleri: kullanım endikasyonları 48

Lakonos'un terapötik özellikleri: kullanım endikasyonları

Laconos bir Amerikalı ya da yağlı ot,Etli, kalın ve fusiform köksaplı tatmin edici büyük bir bitki. Kök derine yeryüzüne nüfuz eder ve çok büyür, ağırlığı 10 kg'a ulaşabilir. Bu güzel ve eşsiz bitki nadiren Rusya'da bulunur; ağırlıklı olarak Kuzey Amerika, İran, Kırım ve Transkafkasya'da yetiştirilir. İnsanlar onu bahçelerinde yetiştirmekle kalmaz, aynı zamanda aktif olarak bir ilaç olarak kullanırlar.

lakonoların tıbbi özellikleri

Lakonoların iyileştirici özellikleri tüm dünyada bilinmektedir. 18. yüzyılda, bozulmayı ve şeytani gözü gidermek için kullanılan hammaddelerden çeşitli incusiyonlar hazırlandı. Phytolacca lakonos'un meyveleri yumuşadı ve büyülü mürekkep aldı. Günümüzde bitki tıbbi ve endüstriyel amaçlı kullanılmaktadır. Bir ilaç olarak ham maddelerin tüm parçaları kullanılır. Kış sezonunda hasat edilirler.

Kimyasal bileşim

Güçlübiyolojik olarak aktif maddeler. köklerin kendileri birçok alkaloidler, acı maddeler, nişasta, steroid, sükroz, saponinler, oksidaz enzimleri, uçucu yağlar ve fitolakkovoy formik asit. pokeweed tıbbi özellikleri çim bir yağ bileşiminin esasını oluşturmaktadır. meyve ve antosiyaninler, karbonhidratlar, alkaloidler, potasyum, vitamin B1 ve PP bir çok tohumları. Yaprakları askorbik asit, flavonoidler ve saponinler bakımından zengindir.

lakonos'un tıbbi özellikleri

Bitkiler fitolacca lakonos'un farmakolojik özellikleri

Terapötik özellikler, kimyasalbileşim. İlaç endüstrisinde, uyarıcı, anti-catarrhal, antiromatizmal, antiparazitik ve müshil etkisi olan tıbbi preparatlar üretilmektedir. Buna ek olarak, bilimsel olarak lakonos'un iyileştirici özelliklerinin hafif bir temizleme, analjezik, diüretik, anti-inflamatuar, anthelminthik ve kusma etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Bu bitkiye dayanan ilaçlar metabolizma geliştirir ve bağışıklık sistemini uyarır.

Alkolik infüzyonların yara iyileşmesi vebakteriostatik eylem. Tıpta emzik çok önemlidir. Şifa özellikleri gerçekten benzersizdir. Küçük dozlarda, bu bitki temelindeki ilaç sakinleştirici olarak işlev görür. Köklerden yara iyileştirici merhemler ve anti-inflamatuar ilaçlar olun.

Kullanım Endikasyonları

Lakonoların tıbbi özellikleri uzun zamandır tıpta bilinmektedir. Taze rizomlar ilaçlar romatizmal ağrıları, kızıl hastalığı, nevralji, ishal, hemoroid, bel soğukluğu, pamukçuk, böbrek hastalığı, kolon, rektum, mesane gösterilmiştir. Ayrıca duodenum ve midenin hastalıkları da vardır. Akne ve sivilce savaşmak için vazgeçilmez ve etkili bir araçtır.

fitolacca lakonos tıbbi özellikleri

Lakonos merhemleri tedavi için kullanılırpullu liken. Bir alkol ekstresi menopoz seyrini kolaylaştırmaya yardımcı olur. Dış çare uyuz, cilt enfeksiyonları, ülser ve eklem iltihabı için kullanılır. Çilek suyu, derin yaraların ve hatta tümörlerin hızlı iyileşmesini sağlar. Lakonların iyileştirici özelliklerinin abartılması zordur. Ama iyi olmaktan başka, vücuda zarar verebilir.

Kontrendikasyonlar

Bu bitkinin tüm parçalarını bilmelisinizzehirlidir. İlaçlar dikkatli ve küçük dozlarda alınmalıdır. Kök ve sıvı ekstresi tozu, konvülsiyonlara, refleks bozukluklarına, nefes darlığına, sinir felcine neden olur. Zehirlenme durumunda, mideyi hemen bir potasyum permanganat, aktif kömür veya tuz çözeltisi çözeltisi ile durulayın. Evde bir bitkinin yetiştirilmesi tavsiye edilmez, özellikle çocuklarınız varsa, ilaç ölüm vakalarını bilir.

Lakonosun terapötik özellikleri: kullanım endikasyonları 2019

Lakonosun terapötik özellikleri: kullanım endikasyonları 2019

Related news

 • Kalpli Havlu Kenarı Örnekleri
 • Vanessa tv ünitesi fiyatları (2)
 • Kilolular İçin Söz Elbisesi Seçimi
 • Yalnızca Bir Kaç Dakikada Boncuklu Bebek Patiği Yapılışını Öğrenin
 • Panjur nasıl temizlenir

 • Lakonosun terapötik özellikleri: kullanım endikasyonları 66

  Lakonosun terapötik özellikleri: kullanım endikasyonları


  Lakonosun terapötik özellikleri: kullanım endikasyonları 100

  Lakonosun terapötik özellikleri: kullanım endikasyonları 91

  Lakonosun terapötik özellikleri: kullanım endikasyonları 38

  Lakonosun terapötik özellikleri: kullanım endikasyonları 13

  Lakonosun terapötik özellikleri: kullanım endikasyonları 98

  Lakonosun terapötik özellikleri: kullanım endikasyonları 70

  Lakonosun terapötik özellikleri: kullanım endikasyonları 63

  Lakonosun terapötik özellikleri: kullanım endikasyonları 63

  Lakonosun terapötik özellikleri: kullanım endikasyonları 31

  Lakonosun terapötik özellikleri: kullanım endikasyonları 71

  Lakonosun terapötik özellikleri: kullanım endikasyonları 65

  Lakonosun terapötik özellikleri: kullanım endikasyonları 30

  Lakonosun terapötik özellikleri: kullanım endikasyonları 69