Kutsal Yüzün Kurtarıcısının Perovo Tapınağı: tarih, günümüz 2019

Kutsal Yüzün Kurtarıcısının Perovo Tapınağı: tarih, günümüz 2019
21.08.2019

Kutsal Yüzün Kurtarıcısının Perovo Tapınağı: tarih, günümüz 77

Kutsal Yüzün Kurtarıcısının Perovo Tapınağı: tarih, günümüz

Gireevo'daki Kutsal Resmin Kurtarıcısı Kilisesitarihi adı. Binanın yapıldığı köyün isminden kaynaklanıyordu. Şimdi kilise Perovo'nun Moskova bölgesine ait ve Kurtarıcı'nın Kutsal Yüz imgesinin Perovo'daki kilisesine de deniyor.

Tapınağın tarihi

Bu tapınak, Golitsyn'in prensleri tarafından kendiGireevo'daki çiftlik evi. İnşaatın başlangıcı 1714 yılına dayanıyor. O zamanlar Prens Golitsyn, egemen Peter I'in kaşlarını alt etti ve kendisine malikanesinde bir taş kilise inşa etme iznini istedi. Kutsal Yüzün Kurtarıcısı Perovo'daki tapınak, Naryshkin Barok tarzında inşa edilmiş, ancak daha fazla küstah. Bu küstahlık, 1712'de St. Petersburg'un Rus İmparatorluğu'nun başkenti ilan edildiği ve aktif inşaata başlandığı gerçeğiyle bağlantılı olarak, Moskova'daki taş yapı dondurulmuştur.

Bununla birlikte, prens yine de tapınağı inşa etti veprenslerin bir malikane Golitsyn. Prenslerin kendileri de serflerden ayrı olarak dua ettikleri yatak da bundan bahsediyor. Bu da mezar taşı ile kanıtlandı, çünkü burada prenslerin çocukları gömüldü. 1718'de fotoğrafını gören Perov'daki Kutsal Resmin Kurtarıcısı Kilisesi Metropoliten Stefan Yavorsky tarafından kutsanmış ve burada Rahibe Timothy Avakumov'un düzenli hizmetlerine başlamıştır. Peder Timothy 25 yıldır burada görev yapıyordu ve bu papaz prenslere saygıyla Golitsyn de tapınağa gömmek için izin verdi ve ayrıca anıt plakasına tanıklık ediyordu.Kutsal Yüzün Kurtarıcısı Perovo'daki Tapınak

Tapınağın Yeni Hayatı

18. yüzyılın sonunda mülk satıldı ve bundan sonrasıklıkla sahipleri değişti. O zaman Perovo'daki Kurtarıcı Resim'deki kilise ıssız değildi ve basit bir şapel haline geldi. Tapınağın yeni hayatı, Torretsky'nin ilk loncası tüccarı tarafından satın alındığında 1872'de başladı. Oğlu bir yerleşim yeri olan Novogireevo'yu inşa etti.

Köyün bir dacha olduğu düşünülmesine rağmen, insanlarburada sürekli yaşıyordu ve yakında köy sakinleri sayısı 15 bin seviyesine yaklaştı.Bunlar arasında birçok inanan insanlar vardı ve metropolitten yeni bir kilise inşa etmesini istedi. Büyükşehir mevcut tapınağı canlandırmayı önerdi. Köylüler gelişti ve hizmetleri yeniden başlattı.Gireev Perov Kutsal Görüntü Kurtarıcı Kilisesi

Zor zamanların zorlu yılları

20. yüzyılın başlarında, şiddetlidefa. 1922 yılında Gireev içinde Kurtarıcı Kutsal Yüz Kilisesi (Perov) "kilise mallarının nöbet Üzerine" kararıyla "soydular" ve 20 Nisan 1941 de kapatıldı. Tapınağın topraklarında bir keskin nişancı okulu "Shot" vardı. Simgeler keskin nişancılar için hedef olarak görev yaptı. Kilise azarlandı ve yıkıldı.

Zor zamanlar geçti ve en kutsal olanın kararnamesiyle1989 yılında Patrik Pimen, tapınağa kiliseye döndü. Buradaki ilk Ayurveda, Büyük Şehit Irina'nın anısına 18 Mayıs 1991'de görevlendirildi. Bugüne kadar bu gün, cemaatçiler için unutulmaz. 18 Mayıs'ta her yıl ibadet ve dini alayı yaşanıyor.

Zamanımız

Kutsal görüntü kurtarıcısı Perovo tapınaktaşehir hastanesinin yanında yer alır. Bu mahalle, bölge faaliyetleri ve hatta tapınağın iç kısımlarında bir iz bıraktı. İşte, insanların sağlıkları ve sevdiklerinin sağlığı için dua ettikleri Moskova'daki 12 Şifacı'nın ilk simgesi.Perov Tapınağı'nda Kutsal Yüz Kurtarıcısı Perovo Tapınağı

Son zamanlarda, tapınakta bir gemi varRus azizlerinin kalıntıları. Tapınağın kuzey ve güney kanatları tematiktir. Güney kanadı Rus azizlerine adanmıştır. En değerli simgelerin olduğu yer burası. Örneğin Mucizeler'deki Myra Aziz Nikolaos'un simgesi bir parlamento tarafından korunmuştur. Bu simge, tapınağın restorasyonuna kadar yağmalandığı andan itibaren 50 yıl boyunca evinde tutuldu. Kilisenin kuzey kanadında ahşap oyma haç var. İçinde - Rabbin haç ağacının bir parçası ile küçük bir antika çapraz dikiş. Haç çok küçük ama çok eskidir. Son yüzyıldan önceki yüzyıla tarihlenir.

Kilisede ilahi hizmetler günlük olarak yapılmaktadır. Matemler ve Ayinlere Hizmet. Hizmetlerin başlangıcı 8.30'da. Pazar günleri ve tatil günlerinde, erken ayinler, tüm gece Vigil'in arifesinde saat 9.30'da geç saat 6.30'da gerçekleştirilir.Perov'daki Perovo'daki tapınak Perov adresindeki Kutsal Yüz Resmi

Perov'daki Kutsal Görüntünün Kurtarıcı Tapınağı: adres

Tapınağa gitmek çok basit: metro istasyonu "Novogireevo", Federated Avenue yönünde son arabadan çıkın. Tapınak Federated Avenue, 4a üzerinde yer almaktadır. Sokaktan tapınak görülemez, bu nedenle ona ulaşmak için hastaneye odaklanmanız gerekir. Bu hastanenin kapıları sayesinde hedefinize ulaşabilirsiniz.

Kutsal Yüzün Kurtarıcısının Perovo Tapınağı: tarih, günümüz 2019

Kutsal Yüzün Kurtarıcısının Perovo Tapınağı: tarih, günümüz 2019

Related news

 • Kas Geliştirmenin 10 Altın Kuralı
 • Nesrin Cavadzade (Tülay) Bizim Hikaye’den Neden Ayrıldı
 • Hollandez Sos Tarifi
 • Bir tornavida satın almak daha iyidir - profesyonel bir seçim
 • İsmail Safi

 • Kutsal Yüzün Kurtarıcısının Perovo Tapınağı: tarih, günümüz 69

  Kutsal Yüzün Kurtarıcısının Perovo Tapınağı: tarih, günümüz


  Kutsal Yüzün Kurtarıcısının Perovo Tapınağı: tarih, günümüz 26

  Kutsal Yüzün Kurtarıcısının Perovo Tapınağı: tarih, günümüz 67

  Kutsal Yüzün Kurtarıcısının Perovo Tapınağı: tarih, günümüz 18

  Kutsal Yüzün Kurtarıcısının Perovo Tapınağı: tarih, günümüz 89

  Kutsal Yüzün Kurtarıcısının Perovo Tapınağı: tarih, günümüz 8

  Kutsal Yüzün Kurtarıcısının Perovo Tapınağı: tarih, günümüz 44

  Kutsal Yüzün Kurtarıcısının Perovo Tapınağı: tarih, günümüz 84

  Kutsal Yüzün Kurtarıcısının Perovo Tapınağı: tarih, günümüz 37

  Kutsal Yüzün Kurtarıcısının Perovo Tapınağı: tarih, günümüz 8

  Kutsal Yüzün Kurtarıcısının Perovo Tapınağı: tarih, günümüz 16