Kutsal Ruh Kilisesi, Krasnodar bununla gurur duyabilir 2019

Kutsal Ruh Kilisesi, Krasnodar bununla gurur duyabilir 2019
15.09.2019

Kutsal Ruh Kilisesi, Krasnodar bununla gurur duyabilir 66

Kutsal Ruh Kilisesi, Krasnodar bununla gurur duyabilir

Kutsal Ruh Kilisesi (Krasnodar) tarihini uzun bir süre, yani Ekaterinograd'ın kuruluşundan hemen sonra saymaya başladı.

Kilisenin uzak geçmişinden

Çağımızın ilk bin yılı, yani 891 yılı,Buradan bu yapının tarihi ortaya çıkmaktadır. O zamanlar Karadeniz'de Kırım kıyılarından çok uzak olmayan bir gemide Yunanlıların gemileri çok güçlü ve korkunç bir fırtınaya dönüştüler. O sırada olan herkes, Aziz George'un yardımını istemeye başladı. Tabii ki, Rumların dualarını duydu ve onlardan önce büyük bir taşa çıktı, böylece fırtınayı durdurdu ve insanları ölümden uzaklaştırdı.

Bu dava, Yunanlıların yakında hayata geçirilmesine katkıda bulundu.Kurtarmadan sonra, Kutsal Bir'in onuruna bir manastır inşa edildi, bugün Kutsal Ruh Ruhları denir. Krasnodar kendi şehri olarak kabul edilir. O günlerde tapınağa yakındaki köy yüzünden Balaklava manastırı adı verildi. Orada çok güzel bir yer olduğunu ve antik çağlardan gelen turistleri çektiğini söylemeliyim. Tapınak, eşi ile birlikte tanınmış imparator Nicholas I dahil olmak üzere birçok insan tarafından ziyaret edilmiştir.

Manastırın kuruluşu

Uzak 1793'te Kazaklar şehri kurduEkaterinodar, şimdi Krasnodar denir. Kuzey kısmı rahipler tarafından yönetildi, burada manastırın bulunduğu bir şapel düzenlediler. Ve gelecekte binaya Noel Tapınağı denilecek. Krasnodar, tüm bu ünlü manastırı ziyaret edeceklerini kabul edecek.Krasnodar Tapınağı'nın Kutsal Ruhu

Ondokuzuncu yüzyılın ortalarında,yeniden inşa etmek. Burada bir şapel, bir ibadethane, bir ibikçi ve iki tuğlalı bir bina inşa ettiler, hatta çiftlik binalarının bile bir yeri vardı. Çiftlik evinin toprakları bir meyve bahçesi ile dekore edilmiştir.

Ondokuzuncu yüzyılın sonlarında, Ekaterinograd'ın Şehir Duma'sı, varolan çiftlik evinin toprakları üzerinde kilisenin inşasına yardım etmeyi istediği, hegumen Nikandrat'ın adresiydi.

inşaat

Para, tabi ki, manastır için yeterli değildi.Bu yüzden inşaatı çoktan gecikmiş olmasına rağmen, Şehir Duma tarafından onaylanmıştı. Sadece 1985 yılında, yaz döneminde, manastırın ilk taşı döşendi, ve onun montajı başladı.Krasnodar'daki Noel Tapınağı

Büyük pişmanımıza, mimarın adı,Projenin kendisi tarafından geliştirilen, hayatta kalmadı. Ancak bazı raporlara göre Malgerb inşaata katıldı, bu yüzden inşaatı yönlendiren mimar olduğu düşünülüyor.

Tamamlanan inşaat sadece 1903 yılında yapıldı.Aynı yıl 30 Kasım'da kilise, St. George the Victorious adına kutlandı. Böylece Kutsal Ruh tapınağa çıktı. Krasnodar Ortodoks dünyasında bir şehir olarak bilinir.

Bizans stilinde tapınağı tamamladılar. Yapı, Orta kısım ve iki yan şapel içerir. Taban beş kubbeyle taçlandırılmıştır, geriye kalan altı koridorun üstünden yükseltilmiştir, tüm kubbeler bir ampul şeklindedir.

Krasnodar St. George's Kilisesi

Bugün tapınakta ne var?

Büyük olay uzun bir süre sonra olduKutsal Ruh Ruhları her şeyden önce inşa edildi. Krasnodar bugün kiliseye gelen birçok kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Birçok sıkıntı yaşadığı biliniyor, ancak hala var olma hakkını savundu.

Böylece, zulüm yıllarından kurtuldu: Tüm kiliseler çöktüğünde, Aziz George Kilisesi el değmemiş kaldı ve her zaman cemaatler aldı. Tek şey tapınağa asıl olarak ait olan toprakların bir kısmının kaybedilmesidir. Bugün yaklaşık onda biri kaldı. Bütün bunlara rağmen, yine de gözünü memnun ediyor - St. George's Tapınağı. Krasnodar kendi topraklarında bir devrimin kırılmayacağı bir kiliseye sahip olmaktan gurur duyabilir.

Bugün şehrin halkı ve ziyaretçileri, sadece tapınağın kendi içinde kaldığı kalıntılara değil, aynı zamanda huzur bulmaya da geliyor. Tapınağın kapıları her zaman açıktır.

Kutsal Ruh Kilisesi, Krasnodar bununla gurur duyabilir 2019

Kutsal Ruh Kilisesi, Krasnodar bununla gurur duyabilir 2019

Related news

 • Bir Şişe Romdan Çok Daha Fazlası: 11 Altın Korsan Kuralı
 • Sinem Kobal ın Saç Renkleri ve Modelleri
 • Samsun Haberleri: Ailesine yük olmamak için sokaklarda gitar çalıyor
 • Gönderide seks yapabilir miyim Oruç sırasında eş saygı
 • Steroid olmayan antiinflamatuar ilaçlar. Nurofen talimatı

 • Kutsal Ruh Kilisesi, Krasnodar bununla gurur duyabilir 51

  Kutsal Ruh Kilisesi, Krasnodar bununla gurur duyabilir


  Kutsal Ruh Kilisesi, Krasnodar bununla gurur duyabilir 10

  Kutsal Ruh Kilisesi, Krasnodar bununla gurur duyabilir 47

  Kutsal Ruh Kilisesi, Krasnodar bununla gurur duyabilir 66

  Kutsal Ruh Kilisesi, Krasnodar bununla gurur duyabilir 41

  Kutsal Ruh Kilisesi, Krasnodar bununla gurur duyabilir 59

  Kutsal Ruh Kilisesi, Krasnodar bununla gurur duyabilir 40

  Kutsal Ruh Kilisesi, Krasnodar bununla gurur duyabilir 59

  Kutsal Ruh Kilisesi, Krasnodar bununla gurur duyabilir 13

  Kutsal Ruh Kilisesi, Krasnodar bununla gurur duyabilir 75

  Kutsal Ruh Kilisesi, Krasnodar bununla gurur duyabilir 47

  Kutsal Ruh Kilisesi, Krasnodar bununla gurur duyabilir 72

  Kutsal Ruh Kilisesi, Krasnodar bununla gurur duyabilir 20

  Kutsal Ruh Kilisesi, Krasnodar bununla gurur duyabilir 79

  Kutsal Ruh Kilisesi, Krasnodar bununla gurur duyabilir 61

  Kutsal Ruh Kilisesi, Krasnodar bununla gurur duyabilir 3