Kusursuz Güzel Saçlarla Uyanmak için 10 Yöntem 2019

Kusursuz Güzel Saçlarla Uyanmak için 10 Yöntem 2019
Kusursuz Güzel Saçlarla Uyanmak için 10 Yöntem


Kusursuz Güzel Saçlarla Uyanmak için 10 Yöntem

Kusursuz Güzel Saçlarla Uyanmak için 10 Yöntem

Kusursuz saçlarla uyanmanın sadece filmlerde var olan imkansız bir şey olduğunu mu düşünüyorsunuz? O zaman, yanılıyorsunuz. Sabahları kusursuz bir saçla uyanmanız için en etkili hileleri sizler için derledik. Bunları deneyin ve yakında şampuan reklamlarındaki o kızlar gibi hissetmeye başlayın!

Saç bozulmadan uyanmak

Aşağıdaki hileleri kullanmaya başlamadan önce şu temel kuralları hatırlamada fayda var:

 • Asla ıslak saçlarla yatmamalısınız çünkü ıslak saçlar çok daha kolay kırılır.
 • Eğer saç kurutma makinesi kullanıyorsanız her zaman soğuk hava üflesin. Kabarık saçı önlemeye yardımcı olur. Asla saç kurutma makinesi kullanarak saçlarınızı tamamen kurutmayın. Biraz nemli kalsınlar, bu sayede saçlarınız biraz da kendiliğinden kurusun.
 • Her zaman yatmadan önce saçlarınızı taramalısınız.
 • Saç tipinize uygun bir saç kesimi edinin ve günlük olarak saçlarınıza bakın.

Güzel saçlarla uyanmak için işte tavsiyeler

 1. Yatmadan Önce Saçlarınızı Örün

Güzel saçlarla uyanmak

Kabarık ve çarşaf nedeniyle hareketsiz saçlardan kaçınmak için saçlarınızı örün. Örgüler ayrıca saçlarınızın dolanmasından da sizi kurtaracaktır. Saçlarınızı sadece kuru veya çok hafif nemliyken örmeniz oldukça önemlidir.

Eğer düz saçlara sahipseniz, sıradan bir örgü yapabilirsiniz. Eğer saçlarınız kıvırcıksa ikili örgüyü tercih edin. Hangi örgü tipini seçerseniz, seçin, çok sıkı olmadığından emin olun.

 

 1. Birkaç Damla Hindistan Cevizi Yağı Kullanın

Sabah saç bozulmadan uyanmak

Saçlarınızın ucuna uygulayacağınız hindistan cevizi yağı saçlarınızı durağan görüntüsünden kurtaracaktır ve oldukça parlak olmalarını sağlayacaktır. Az miktarlarda kullanmanız ve kafa derisinden uzak durmanız oldukça önemlidir.

 

 1. İpek Yastık Kılıflarına Yatırım Yapmayı Düşünün

Saç bozulmaması için

İpek ve saten çarşaflar ve yastık kılıfları üzerinde uyumak saç kırıklarına ve saç dökülmesine neden olan sürtünmeyi azaltır. İpek ve saten kıvırcık saçlarınız için de oldukça uygundur. Böyle bir yatırım yapın, hiç pişman olmayacaksınız.

Aynı zamanda yatmadan önce saçlarınızı ipek bir eşarp ile sarmayı da düşünebilirsiniz. Bu, kabarık saçlarınızl başa çıkmanız için size yardımcı olacaktır.

 

 1. Yatmadan Önce Biraz Aloe Vera Jel Uygulayın

Saç bozulmadan uyanmak

Biraz aloe vera jelini soda ile karıştırın ve kendi yapmış olduğunuz bakım ürününü bir şişeye boşaltın. Yatmadan önce sprey yardımıyla saçlarınıza uygulayın. Aloe vera saçlarınızın uçlarını nemlendirmek ve saçlarınızı kontrol etmek için mükemmel bir çözümdür.

 

 1. Biraz Vücut Kremi Uygulayın

Sabahları güzel saçla uyanmak

Bir damla vücut kremi aslında siz uyurken saçlarınızı oldukça besleyebilir. Elinize biraz losyon dökün ve saç uçlarına odaklanarak, ellerinizi saçlarınız arasında gezdirin. Ardından saçlarınızı tarayın.

 

 1. Topuz Yapın

Uyurken saç bozulmaması için

Eğer saçlarınız uzunsa örgü yerine topuz yapmayı tercih edebilirsiniz. İlk olarak saçlarınızda gevşek bir atkuyruğu yapın ve ardından yüksek bir topuza tamamlayın. Sabak olduğunda saçlarınız pürüzsüz ve parlak olacaklar.

 

 1. Bebek Bakım Ürünleri Kullanmaya Çalışın

Saçlar bozulmadan kalkmak

Yağlar gibi bebek bakım ürünleri, yetişkinler için üretilen benzer ürünlere kıyasla çok daha doğal ve yumuşaktır. Saçlarınızı bebek şampuanı ile yıkayın ve yatmadan önce özellikle uçlarınıza biraz bebek yağı uygulayın. Sabah olduğunda bebek gibi kokan harika ve yumuşak saçlara sahip olacaksınız.

 

 1. Sihirli Bir Şekilde Plaj Dalgaları ile Uyanmak için Talk Kullanın

Güzel saçlarla kalkmak

Eğer gevşek plaj dalgaları ile uyanmak istiyorsanız, yağlardan kurtulmak için köklerinize biraz bebek pudrası uygulayın. Saçınızı tarayın ve ardından örün. Sabah olduğunda Hollywood tarzı dalgalarınız olacak!

 

 1. Saçınızda Naylon Çorap Kullanın

Saç bozulmaması için çorap

Bu hile yumuşak ve pürüzsüz saçlar ile uyanmanızı garanti ediyor. İlk olarak saçınızı tarayın ve topuz yapın. Ardından naylon çorabı, uyku tulumu olarak kullanın ve tokalarla sabitleyin. Sonunda saçlarınız için vermeniz gereken uğraş bitiyor olacak!

 

 1. Plastik Saç Aksesuarları Kullanın

Güzel saçlar için toka

Plastik saç aksesuarları, konu saçlarınızı kontrol etmek olduğunda (özellikle kahküllerinizi) en iyi seçenektir. Metal aksesuarları unutun çünkü siz uyurken kolayca saçlarınıza zarar vermektedirler.


Kusursuz Güzel Saçlarla Uyanmak için 10 Yöntem 2019

Kusursuz Güzel Saçlarla Uyanmak için 10 Yöntem 2019

Related news Kusursuz Güzel Saçlarla Uyanmak için 10 YöntemKusursuz Güzel Saçlarla Uyanmak için 10 Yöntem


Kusursuz Güzel Saçlarla Uyanmak için 10 Yöntem


Kusursuz Güzel Saçlarla Uyanmak için 10 Yöntem


Kusursuz Güzel Saçlarla Uyanmak için 10 Yöntem


Kusursuz Güzel Saçlarla Uyanmak için 10 Yöntem