Kramer merdiven lastikleri: tanımı ve uygulama yöntemiKramer merdiven lastikleri: tanımı ve uygulama yöntemi

25.05.2019

Kramer merdiven lastikleri: tanımı ve uygulama yöntemi 82

Kramer merdiven lastikleri: tanımı ve uygulama yöntemi

Uzuvların sabitlenmesiKliniğe taşınan süre boyunca vücudun herhangi bir hasarı veya ağrılı süreçleri, özellikle kırık ve ciddi yaralanmalarda ilk yardımın en önemli ölçütüdür. Yaralanan bölgeyi ek yaralanmalardan korumak için hemen yapılmalıdır. Kısa mesafeler için bile immobilizasyon olmaksızın kurbanı nakletmek ve nakletmek kabul edilemez, zira bu durum kemiğin yer değiştirmesine ve yakınlardaki kan damarlarına ve sinir uçlarına zarar vermesine neden olacaktır.

lastikler Cramer

Yolda çoğu zaman kullanışlıaraçlar (dallar, sopalar, kayışlar, kayaklar). İmmobilizasyonun ana ve en güvenli yolu splinttir. Bu amaç için kullanılan tıbbi cihazlar arasında Kramer merdiven lastikleri bulunmaktadır. Bu buluşun amacı, kolaylık ve güvenilirliktir. Çeşitli kırıklar için kullanılır.

Ayrıntılı açıklama

Lastik bir dizi merdivenlerden oluşmaktadır.farklı şekillere sahip bölümler, sabitleme kayışları. Çok dayanıklıdır ve güvenilir bir sabitleme oluşturur. Cramer taşıma lastikleri çok esnektir ve vücudun herhangi bir şeklini alabilir. Bu tasarımın selefi ahşap cihazlardan oluşan Dieterichs lastiğidir. Açık kırıklar ile, yarayı steril bir örtü ile kapatıp kanamayı durdurduktan sonra çıplak vücuda (giysilerin üzerinde kapalı olanlarla) uygulanır. Yabancı nesneleri çıkarmak ve kemik parçalarını eklemek yasaktır.

Cramer otobüs uygulaması

Cramer'in lastiğinin ellerde örtüşmesi

Uzuvlara tasarım yapmadan önce,Pamuk ile sarılmalı ve daha sonra bandajlarla sabitlenmelidir. Ana şey sollamak değil. Soğuk havada, özellikle uzun bir ulaşım varsa, elin hasarlı ve eğimli kısmı sıcak bir bezle sarılmalıdır.

Tıbbi cihazın köşelerindeflagellum tarafından önceden bükülmüş bandajlar. Sabitleme sırasında, pansuman üzerinde kırışıklık veya düzensizlik olmamalıdır. Cramer'in lastiği (fotoğraf takılı) omzun arkasına sabitlenmiştir. Önkolun kırıkları için kullanılabilir. Elin fizyolojik bir pozisyonda (dirsek ekleminde dik açı) olduğunu ve avuç içi gövdeye doğru döndürdüğünden emin olun.

Kramer's lastik fotoğrafları

Cramer otobüsünü ayaklarıma nasıl uygularım?

Kalça kırığı olanekstremitelerin eklemleri. Yaralı uyluğun konumunu rahatsız etmemek için tasarımı kendiniz yapmak için takın. Cihazı ayaktan koltukaltıya (kırık kemiğin göründüğü yere) uygulayın.

Shin zarar görürse, Cramer'in lastikleri lazımParmakların falanksından uyluğun üst kısmına. Önemli kırıklar ile posterior yapı lateral olarak sabitlenir. Ayağın kırılması durumunda iki merdiven yapılır.

Baygın olan mağdurlarHastaneye sadece karın ve başın ve göğsün altında bir merdane ile nakledilir. Bu boğulmayı önlemek için gereklidir. Nakliye döneminde hastanın nabzı ve solunum hızı yakından izlenmelidir. Unutmayın: Yanlış immobilizasyon travmayı ve bir kişinin genel durumunu kötüleştirebilir.

Kramer merdiven lastikleri: tanımı ve uygulama yöntemiKramer merdiven lastikleri: tanımı ve uygulama yöntemi

Related news

 • Timothy Ash
 • Köri Soslu Tavuk Tarifi – Tavuklu Tarifler
 • Bir çocukta viral enfeksiyon. Ona nasıl yardım edebilirim
 • Okan Can Yantır
 • Sen Anlat Karadeniz 23. Bölüm izle 26 Eylül 2019-2020-2020

 • Kramer merdiven lastikleri: tanımı ve uygulama yöntemi 37

  Kramer merdiven lastikleri: tanımı ve uygulama yöntemi


  Kramer merdiven lastikleri: tanımı ve uygulama yöntemi 31

  Kramer merdiven lastikleri: tanımı ve uygulama yöntemi 74

  Kramer merdiven lastikleri: tanımı ve uygulama yöntemi 7

  Kramer merdiven lastikleri: tanımı ve uygulama yöntemi 71

  Kramer merdiven lastikleri: tanımı ve uygulama yöntemi 100

  Kramer merdiven lastikleri: tanımı ve uygulama yöntemi 76

  Kramer merdiven lastikleri: tanımı ve uygulama yöntemi 21

  Kramer merdiven lastikleri: tanımı ve uygulama yöntemi 67

  Kramer merdiven lastikleri: tanımı ve uygulama yöntemi 53

  Kramer merdiven lastikleri: tanımı ve uygulama yöntemi 19