Kolymazhny Dvordaki Pergamon Antipas Tapınağı: servis tarifesi, adres 2019

Kolymazhny Dvordaki Pergamon Antipas Tapınağı: servis tarifesi, adres 2019
15.09.2019

Kolymazhny Dvordaki Pergamon Antipas Tapınağı: servis tarifesi, adres 53

Kolymazhny Dvor'daki Pergamon Antipas Tapınağı: servis tarifesi, adres

Başkentin kalbinde eskiKolymazhniy avlusunda Pergamon'un Antipas tapınağı olarak Marakovitler tarafından iyi bilinen bir kilise. Uzun yıllar boyunca ilk sanat kurslarına, sonra bir kütüphaneye ev sahipliği yapmış ve sadece perestroika tarafından hayatımıza getirilen değişiklikleri takip eden yıllarda tekrar kapıları cemaatlere açmıştır. Onun hakkında bizim kısa makalemiz.

Kolymazhny Dvor'daki Bergama Antipas Tapınağı

Egemen ahırlar yakınındaki kilise

Korkunç Ivan dönemindeKremlin'in kuzey-batısında kraliyet ahırları vardı. Antik çağlardan beri bu yer Chertolia olarak adlandırılıyordu ve sonraki yıllarda Kolymazhny Dvor olarak adlandırılıyordu, ancak devlet arabaları arabalara pek benzemiyordu. İlk defa, 1365 yılından kalma tarihi belgelere değinildiği bilinmektedir.

O yıllarda hiçbir şey yapılmadığı içinCennetten korunma, sonra iki kilise inşa edildi - Vaftizci Yahya'nın Tanrısı ve Pergamon'un Kutsal Büyük Şehit Antiperleri onuruna. Bu güne kadar ilk kez hayatta kalmadı (XVIII. Yüzyılda parçalandı), ikincisi ise geçmişin günlerinin Muskovitlerini hatırlatıyor.

Başında Kolymazhny üzerinde Pergamon Antipas kilisesi1530 yılında yapılan rekor kanıtladığı gibi yarda, ahşaptan yapılmıştır. 1547 yılında batı tarafı ile (hayır şaka!) Gitti atları ile ahır vardı sonra Ama İmparator, yeniden inşa edildi ve duvarlar taştan inşa. Pergamum Antipas şehitlik kilisenin piskoposu Rab yüceltmek - Ama ana sunak ve dvuhprestolnaya, St. John Evangelist gerçek bir müridi adına, daha önce olduğu gibi, takdis edildi. Onun bellek ve bu güne kadar 24 Nisan'da Ortodoks Kilisesi tarafından kutlanmaktadır.

Kolymazhny Dvor Antipas Tapınağı

Korkunç İvan'ın favori kiliselerinden biri.

Geleneğe göre, bu kilise biriyle evliydikarılarından Tsar Ivan Korkunç, sadece ne zaman ve hangi ile net değil, bu hesapta farklı görüşler vardır. Kilise tüzüğünün dörtden fazla evliliğe izin vermemesine rağmen, sevgi dolu hükümdar yedi kez bunu yapmaya itmiştir - çarlar yasayı yazmaz. Ancak, son üç eşin onunla evlenmemiş olması mümkündür.

Kolymazhniy bahçesinde Pergamon Antipas Tapınağı değilyanlışlıkla büyük kralın özel dikkatini çekti - kutsal Büyük Şehit Antipas, cennet koruyucularından biri olarak kabul etti ve en çok saygı duyulan aile emanetler arasında dişinin gümüşle süslenmiş halde kalmasını sağladı.

Skuratov Türbesi

Ayrıca kraliyet ahırlarının yakınındaki kilisenin de biliniyor.Skuratov cinsinin türbesi haline geldi, bunlardan biri - Korkunç İvan'ın oprichniki'sinin başı olan Malyuta - Rusya'nın geçmişine neredeyse geçmiş yüzyılların en kana susamış kötü adamı olarak girdi. Bu arada, kilisenin inşasına aktif (maddi, elbette) bir katılım sağladığına ve 1573'te ölümünden sonra gömüldüğüne inanmak için bir sebep vardır.Kolymazhny Dvor adresindeki Pergamon Antipas Tapınağı

1565’ten sonraChertolye, Oprichnina'ya verildi ve üzerinde yaşayan herkes tahliye edildi, kraliyetin evlerini inşa etmeye başladı. Aralarında, Malyuta'nın akrabalarından biri olan 1638 Petr Skuratov'un belgelerinde belirtilen çarın malikanesi vardı. Kilise çiti yakındı.

Aristokratlar - tapınağın cemaatçileri

Moskova’da 1737’de en parlak noktalardan biriyangın tarihinin korkunç, Kolymazhniy bahçesinde Pergamon Antipas tapınağı kentin binalarının çoğu gibi, bir yangın kurbanı oldu. Çeşitli nedenlerle restorasyonu ertelenmiş ve 1741'de tamamlanmıştır. Prens SA Galitsin'in cömert mali yardımları sayesinde, St. Nicholas the Wonderworker sınırını tamamen yeniden inşa etmek ve daha sonra Büyük Şehit Catherine'nin onuruna bir tane daha eklemek mümkün oldu. Kilise cemaatleri arasında uzun yıllar boyunca en yüksek aristokrat soyadı temsilcileri vardı ve XX yüzyılın başında bunlardan biri Rus sanatçı Valentin Serov oldu.

Kolymazhnyh ahırlarının sonu

1830’da, mahkeme Kolymazhny’de istikrarlıMahkeme kaldırıldı. Binanın kendileri - yine de yeterince güçlü - önce binicilik eğitimi için bir arena olarak kullanıldı ve daha sonra, bir zamanlar Polonya devrimci Yaroslav Dombrovsky'nin ondan güvenli bir şekilde kaçması nedeniyle, bunlara bir geçiş hapishanesi yerleştirildi.

Kolymazhny Dvor Kutsal Şehit Antipas Tapınağı

20. yüzyılın başlarında, içinde bulunan mahkumlarButyrka'ya transfer edildi ve binanın kendisi yok edildi. 1912'de, Güzel Sanatlar Müzesi, 1937'de Alexander Puşkin'den sonra ismini alan boş yere açıldı. Kurucusu, Moskova'nın en ünlü Rus şairi Marina Tsvetaeva'nın babası olan Ivan Vladimirovich Tsvetaev'de profesördü.

Proleter sanatçıların dersleri

Ekim darbesinden sonra Antipas tapınağıKolymazhny avlu birkaç yıl daha açık kaldı. O 1922 yılında bu kilise mallarının müsadere direnç organize suçundan vuruldu birkaç ay sonra bir diyakozsun gelecek Yeni Şehit Rus Ilya Gromoglasov, orada buyurulmuştur bilinmektedir.

Kolymazhny Kutsal Şehit Antipa KilisesiAvlu 1929'daydı. Binanın başlangıçta kütüphane koleksiyonlarını yerleştirmek için kullanılması planlanmıştı, ancak daha sonra, “devrimin sanatçıları” olarak adlandırılan, zafer kazanan insanların büyük başarılarını kutlamak için bir fırça ve keski ile eğitilen kurslara transfer etmeye karar verdiler.

Kolymazhny Dvor takviminde Pergamon Antipas Tapınağı

Aydınlanmış barbarlar

Zaman içinde demonte olmasına rağmenAna kubbe ve sınırlardan biri olan Kolymazhny Mahkemesindeki Antipas tapınağı hala en kötü kaderiydi - Rusya'nın dört bir yanında binlerce kilise ve manastırda olduğu gibi tamamen yıkmış olabilirlerdi. Ama yine de, kilisenin aktarıldığı sorumlu yaratıcı işçiler, onu barbar bir şekilde ele aldı.

1966'da derlenen bir açıklamadan,Binanın artık terk edilmiş ve dağınık olduğu. Çan kulesindeki çatı kayıptı ve çürümüş halı parçaları duvarlardan sarkıtıldı. O zamana kadar hayatta kalan delikler, parıldayan delikleri ve her yerde ufalanmış alçı izleri vardı. Kolymazhny avlusunda Antipas Pergamon tapınağının bu bölümünde, yeni bir yaşamın sanatçı-sanatçılarına ev sahipliği yapmak için kullanılmış ve geri kalan kısmında depo yer almıştır.

Eski tapınağın canlanması

Tapınağın restorasyonu yavaş yavaş başladı1968'de geri döndü - devlet dönmeye başlamadan çok önce kiliseyi perestroika dalgasından ele geçirdi. Ancak, o yılların restorasyon çalışmaları, Güzel Sanatlar Müzesi'nin kütüphanesine ev sahipliği yaptığı için sadece binanın cephesine dokundu.

Günümüzde Kolymazhny üzerinde Pergamon Antipas Tapınağıavlu, adresi: Moskova, Kolymazhsky per., 8/4, s. 1, başkentin sayısız cemaatinden biri oldu. Ortodoks Kilisesi'nin mülkiyetinde, 2005 yılında transfer edildi, ancak bundan çok önce, Protopriest Vladimir (Volgin) tarafından yönetilen bir topluluk oluşturdu.

Kolymazhny Dvor takviminde Antipas Tapınağı

Kolymazhniy Dvor'daki Antipas Tapınağı: Hizmet Takvimi

Zaten 2016 yılında kilisenin talihsizliğiPeder Andrey rahibe atandı (Shchennikov). Liderliği altında, Bergama Antipas kilisesi Kolymazhny Mahkemesi'nde dini hayatını ortaya çıkardı. İçinde bulundurulan hizmetlerin tarifeleri şöyledir: hafta içi sabah saatlerinde sabah 8: 00'de, akşam saat 17: 00'de başlar. Tatiller ve hafta sonları saat 9: 40'ta geç Liturca onlara eklenir. Programa yapılan tüm değişiklikler, tapınağa ait web sitelerinde önceden bildirilmiştir.

Kolymazhny Dvordaki Pergamon Antipas Tapınağı: servis tarifesi, adres 2019

Kolymazhny Dvordaki Pergamon Antipas Tapınağı: servis tarifesi, adres 2019

Related news

 • Prolaktin: Bu hormondaki kadınlarda norm sağlık güvencesidir
 • KARDELEN ÇİÇEĞİ ÖRGÜ MODELİ TÜRKÇE VİDEOLU ANLATIMLI
 • Mantarın faydaları nelerdir
 • İzledikten Sonra Yüzünüzde Bir Gülümsemeye Sebep Olacak 35 Güzel Film
 • Zuhal Topal’la Sofrada 8-12 Ekim Kim Kazandı Tüm Yarışmacılar

 • Kolymazhny Dvordaki Pergamon Antipas Tapınağı: servis tarifesi, adres 18

  Kolymazhny Dvordaki Pergamon Antipas Tapınağı: servis tarifesi, adres


  Kolymazhny Dvordaki Pergamon Antipas Tapınağı: servis tarifesi, adres 13

  Kolymazhny Dvordaki Pergamon Antipas Tapınağı: servis tarifesi, adres 89

  Kolymazhny Dvordaki Pergamon Antipas Tapınağı: servis tarifesi, adres 21

  Kolymazhny Dvordaki Pergamon Antipas Tapınağı: servis tarifesi, adres 2

  Kolymazhny Dvordaki Pergamon Antipas Tapınağı: servis tarifesi, adres 74

  Kolymazhny Dvordaki Pergamon Antipas Tapınağı: servis tarifesi, adres 6

  Kolymazhny Dvordaki Pergamon Antipas Tapınağı: servis tarifesi, adres 14

  Kolymazhny Dvordaki Pergamon Antipas Tapınağı: servis tarifesi, adres 3

  Kolymazhny Dvordaki Pergamon Antipas Tapınağı: servis tarifesi, adres 19

  Kolymazhny Dvordaki Pergamon Antipas Tapınağı: servis tarifesi, adres 42

  Kolymazhny Dvordaki Pergamon Antipas Tapınağı: servis tarifesi, adres 59

  Kolymazhny Dvordaki Pergamon Antipas Tapınağı: servis tarifesi, adres 70

  Kolymazhny Dvordaki Pergamon Antipas Tapınağı: servis tarifesi, adres 71

  Kolymazhny Dvordaki Pergamon Antipas Tapınağı: servis tarifesi, adres 75

  Kolymazhny Dvordaki Pergamon Antipas Tapınağı: servis tarifesi, adres 16