Keramzitoblok: artı ve eksileri, özellikleri, fiyatları. Yapı malzemeleri hakkında yorumlar 2019

Keramzitoblok: artı ve eksileri, özellikleri, fiyatları. Yapı malzemeleri hakkında yorumlar 2019

Keramzitoblok: artı ve eksileri, özellikleri, fiyatları. Yapı malzemeleri hakkında yorumlar 61 15.02.2019, 00:43

Keramzitoblok: artı ve eksileri, özellikleri, fiyatları. Yapı malzemeleri hakkında yorumlar

Keramzitoblok bir yapı taşı olarak kabul edilir.yarı kuru vibro kompresyon yardımı ile oluşturulmuştur. Dikdörtgen konturlar verilir. Üretimin ana malzemesi killi beton. Bu eleman, bağlayıcı olarak hareket eden çimentodan ve üç bileşenden oluşan bir dolgudan oluşur: su, genişletilmiş kil ve kum.

genişletilmiş kil artıları ve eksileri

Bu malzemenin özellikleri. yorumlar

Killi blok özelliklerisıradan tuğlaların özelliklerini köpük blokları ve gaz beton özellikleri ile bir araya getiren benzersiz bir yapı malzemesi olduğu için dikkat çekicidir. Tuğla işaretleri, bitmiş ürünün mükemmel ve inkar edilemez donma direncinde kendini gösterir. Betonun hafifliği keramzitblokah'a da yansımaktadır, çünkü bunlar büyük boyutlara, küçük bir termal iletkenlik göstergesine ve küçük bir ağırlığa sahiptir, bu da inşaat işlerini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmeyi mümkün kılar.

killi bloklar fiyatı

Keramzitobloka gelen ev sahiplerinin yorumlarıDuvarın sadeliğine dikkat edin. Ayrıca bu malzeme çevre dostu. Bununla birlikte, olumsuzluk, bu malzemede, bağlantı elemanlarını güvenilir bir şekilde kurmak her zaman mümkün olmamaktadır.

yapı

Bu yapı malzemesinin bileşimini kesin olarak belirlemek ancak özgül ağırlığını belirledikten sonra mümkündür. 1500 kg / m'ye eşit bir ortalama rakamı varsayabiliriz.3. Çimento M400 işaretinden daha düşük değildir. Diğer bileşenlerin arasında% 26,7, dolayısıyla kütlesi 430 kg. Karışımdaki genişletilmiş kil her zaman en fazladır, dolayısıyla bileşimin yaklaşık% 34'ünü alır ve bu nedenle 510 kg'lık bir kütleye sahiptir.

clayditeblock yorumlar

Yaklaşık olarak kum eklenir.çimento, ancak genellikle biraz daha az, bu yüzden değer% 28 olan 420 g'de alınır. Bütün bu elementler suda çözülür ve karıştırılır, ancak sıvı bir bileşim olmamalıdır, çünkü amaç orta derecede kıvamlı bir karışım oluşturmak ve sıvı bir bileşim oluşturmaktır. Yeterli 120 kg su, bağlantının tüm bileşenlerinin oranının sadece% 9.3'ü kadardır.

Kompozisyondaki farklılıklar

Çimento yüzdesini azaltırsanızkum ile birlikte, özgül ağırlık hemen biraz düşük olacak, bu nedenle bu parametreler özellikle bu yapı malzemelerine yöneliktir. Kolay bir karışım yapılırsa, yani 1000 kg / m'ye kadar ağırlığındadır.3ve daha sonra kum ekleme ihtiyacını tamamen göz ardı edebilirsiniz. Bu durumda, çimento yüzdesini hafifçe azaltmak ve genişletilmiş kil kapasitesini arttırmak gereklidir.

Gaz bloklarının fiyatı killi bloklardan daha yüksektir. Genişletilmiş kilden mamul ürünlerin 25 ruble alınabileceği unutulmamalıdır, ki bu fiyat blokları 30-35 ruble olduğu için gaz blokları hakkında söylenemez.

genişletilmiş kilden yapılmış duvarlar

Kompozisyon özellikleri

 1. Çimento yüksek kalitede. Her türlü parça mevcuttur, ancak ürünün markası mutlaka M-400'den daha yüksek olmalıdır.
 2. Claydite, çakıl ile karıştırılabilir, çünküboyut ve gölge bu yapı malzemesine benzer. Doğal bir ortamda hafif killi kayalardan, kompozit elemanlar ateş edilerek yapılır. Genellikle imalat için fraksiyonlar en uygun killi blokların oluşturulmasını mümkün kılan 5-10 mm aralığında kullanılır. Uzmanların yorumları, bu konunun dikkatli bir şekilde ele alınması gerektiğini söylüyor.
 3. Kum dolgu maddesi olarak davranır. Her zaman zorunlu değildir, ancak çoğu durumda kompozisyonda uygun miktarda bulunur. Küçük kayalar hariç, orta ve büyük fraksiyonların alınması önerilir. Sadece bu yardımla, blokların diğer kurucu elemanlarının mükemmel bir şekilde yapışmasını bekleyebiliriz.
 4. Su temiz eklenmelidir. Herhangi bir ürünü yıkadıktan sonra sıvı kullanmayın. Mümkünse, fazla safsızlık içermeyen arıtılmış su eklenir.

genişletilmiş kil bloklar veya köpük bloklar

sınıflandırma

Claydite blokları inşaat standartları içinNet bir boyut sağlar: 88h190h390 mm ve 188h90h390 mm. İzin verilen sapmalar vardır, ancak verilen endekslerden 1-2 cm'yi geçmemelidir. Taşıyıcı duvarların döşenmesi için bloklar için ilk boyut belirlenmiştir. İkinci seçenek bölümler oluşturmak içindir.

Keramzitoblok, artıları ve eksileri olabilirÜrünün tüm yüzlerinin kalitesini belirlemek, yüz ve rütbe elemanlarına sınıflandırılır. Bu göstergeler, her bir unsurun tüm taraflarının görünümünün özelliklerini belirler. Tamamen çerçeveyi tamamen kaplayan dış cepheyi revize etmeyi planlayan taş duvarlar için sıradan kullanılır. Yüzeyi dışarıda bırakmak ve binayı faaliyetlerini bitirmeden binanın içine almak için yüze yardım, bu nedenle, uzmanların cevaplarında belirtildiği gibi, bu malzeme sadece binanın yüzünü terk etmek için gerçekten gerekliyse kullanılabilir.

genişletilmiş kil blok

Iç yapısı

Genişletilmiş kil blokların özellikleriboşlukların varlığı veya yokluğu. Ünite içi boş ise, dikey yönde bulunan hem kapalı hem de boşluklar içerebilir. Onların yardımıyla, malzemenin toplam ağırlığını önemli ölçüde azaltabilirsiniz ve bu delikler, genellikle alıcıları memnun eden, indirimli bir fiyata malzeme satın almanıza yardımcı olur. Kildite bloklarda fiyat, bir parçada 25-50 ruble arasında değişir. Tam gövdeli bloklar daha pahalıdır, fakat aynı zamanda ağırlıkları da etkileyen daha fazla dayanıklılığa sahiptirler.

Bazen genişletilmiş kilden bu tür duvarlarelle yazmamak ve özel tekniklerin uygulanmasıyla, özellikle büyük boyuttaki tehlikeli işlerin gerçekleştirilmesi ile ilgilidir. Genellikle duvarlar için kullanılır. Bina yüksekse veya önemli yüklere maruz kalacaksa katı bloklar seçmek gerekir. Gaz blokları için fiyat, daha dayanıklı oldukları için kildite bloklardan daha fazladır. Genellikle bir parça en az 30 ruble.

Yoğunluğu ve gücü

Bunlar en önemli ve belirleyici özelliklerdir.Belirli bir yapının inşasında önemli olan profesyoneller ve eksiler olan keramzitblok'un seçilmesine yardımcı oluyor. Yoğunluk, yalnızca killi blokun kalitesi ve aşınma direncini değil, aynı zamanda enerji tasarrufu ile birlikte akustik özelliklerini de belirler.

gaz bloğu fiyatı

Ürünün güvenilirliği de bir rol oynar. Tüm bu göstergeler dayanıklılığa bağlı olarak değişir, bu yüzden doğru ürünü seçmeden önce her zaman kontrol etmelisiniz. Claydite blokları veya köpük blokları seçerken, sadece güç göstergeleriyle değil, aynı zamanda üreticilerin garantileriyle yönlendirilmelidir. Kaliteli bir yapı malzemesi seçerken karşılaşılması gereken önemli bir durumdur.

Dolgu fraksiyonu çok önemlidir,Claydite bloğunun sahip olduğu nitelikleri belirler. Bu malzemenin artıları ve eksileri ürünün yoğunluğunu yansıtmaktadır, bu nedenle dikkat etmeli ve ürünün doğruluğunu kontrol etmelidirler. Bu göstergenin değişebileceği mesafe çok geniştir. 500 ila 1800 kg / m arasında değişir.3.

Kildite bloklarının fiyatının olmadığı unutulmamalıdır.aynı olabilir, çünkü kendi aralarında güç özelliklerine göre farklılık gösterirler. Tam aşınma direncinin ve malzemenin tüm özelliklerinin görünümünü belirlemek imkansızdır. Güç göstergeleri geniş bir aralıktadır ve B3.5-B20'dir. Bu değerler statik yükün tam değerine yeniden dağıtılırsa, o zaman 35 ila 250 kg / cm arası değerler2. Ağırlık, yaklaşık 10 ila 23 kg arasında değiştiği için, parametreleri ortaya çıkarmaya izin verir. Malzeme 60 yıla kadar dayanabilen bir hizmet ömrüne sahiptir, bu da tamamen dayanıklı değildir.

Su buharı geçirgenliği

Bu parametre yakın zamanda insanlar için ilgi çekici hale geldi.Claydite bloğunu karakterize ettiği için, artıları ve eksileri çevresel göstergelerle ilişkilidir. Bu noktada, sadece profesyonel geliştiriciler bu parametreyi değil, aynı zamanda özel üreticileri ve sıradan alıcıları hedeflemektedir. Claydite bir "nefes" malzemesidir, bu yüzden bunun için endişelenmemelisiniz.

Buhar geçirgenliği hatırlanmalıdırkeramzitobetona bir tuğla için bu rakamdan 2 kat daha fazladır. Ahşap veya alçı levha ile karşılaştırabilirsiniz, çünkü bu yapı malzemesi için bu rakam biraz daha düşüktür, ancak çevresel plandaki en iyi öğelerle eşittir.

Kildite bloğun mülkiyeti asla farklı değildirkuru hava. Bu malzeme nemi atmosferden emer ve eğer ortam çok kuru hale gelirse, hemen onu verir ve bu da her zaman rahat hissetmenizi sağlar. Böylece, göz ardı edilemez uygun ve optimal bir mikro iklim oluşturulur.

Keramzitoblok: artı ve eksileri, özellikleri, fiyatları. Yapı malzemeleri hakkında yorumlar 2019

Keramzitoblok: artı ve eksileri, özellikleri, fiyatları. Yapı malzemeleri hakkında yorumlar 2019

Related news

 • Çocukları Sonbahar Hastalıklarından Koruma Yöntemleri
 • Sistit ile tabletler: mesane iltihabı tedavi nasıl
 • Pınar Altuğ evlilik yıl dönümünü böyle kutladı
 • DERGİ GAZETE KAĞITLARINI DEĞERLENDİREREK SEPET ÖRME
 • Karaman hedeflerini açıkladı
 • IŞİD petrol ve doğalgaz tesisine saldırdı: 9 ölü

 • Keramzitoblok: artı ve eksileri, özellikleri, fiyatları. Yapı malzemeleri hakkında yorumlar 79

  Keramzitoblok: artı ve eksileri, özellikleri, fiyatları. Yapı malzemeleri hakkında yorumlar


  Keramzitoblok: artı ve eksileri, özellikleri, fiyatları. Yapı malzemeleri hakkında yorumlar 60

  Keramzitoblok: artı ve eksileri, özellikleri, fiyatları. Yapı malzemeleri hakkında yorumlar 99

  Keramzitoblok: artı ve eksileri, özellikleri, fiyatları. Yapı malzemeleri hakkında yorumlar 71

  Keramzitoblok: artı ve eksileri, özellikleri, fiyatları. Yapı malzemeleri hakkında yorumlar 44

  Keramzitoblok: artı ve eksileri, özellikleri, fiyatları. Yapı malzemeleri hakkında yorumlar 78

  Keramzitoblok: artı ve eksileri, özellikleri, fiyatları. Yapı malzemeleri hakkında yorumlar 83

  Keramzitoblok: artı ve eksileri, özellikleri, fiyatları. Yapı malzemeleri hakkında yorumlar 86

  Keramzitoblok: artı ve eksileri, özellikleri, fiyatları. Yapı malzemeleri hakkında yorumlar 42

  Keramzitoblok: artı ve eksileri, özellikleri, fiyatları. Yapı malzemeleri hakkında yorumlar 57

  Keramzitoblok: artı ve eksileri, özellikleri, fiyatları. Yapı malzemeleri hakkında yorumlar 29

  Keramzitoblok: artı ve eksileri, özellikleri, fiyatları. Yapı malzemeleri hakkında yorumlar 82

  Keramzitoblok: artı ve eksileri, özellikleri, fiyatları. Yapı malzemeleri hakkında yorumlar 54

  Keramzitoblok: artı ve eksileri, özellikleri, fiyatları. Yapı malzemeleri hakkında yorumlar 54