Kenların çıkarılması. Bir kişiyi ve bir köpeği çıkarmaya yönelik ipuçları 13 16.01.2019, 14:59

Kenların çıkarılması. Bir kişiyi ve bir köpeği çıkarmaya yönelik ipuçları

Doğaya mı gidiyor? Keneler için bir çare ile almayı unutmayın. Doğada uzun bir süre kalmak, cildinizde bir akar bulmak için tehlike çok yüksektir. Doğru giysileri seçmek ve anti-fungal spreylerle önceden tedavi etmek her zaman gereklidir.

Kene ısırırsa ne yapmaya değer?

kenelerin çıkarılması

Doğru cevap almaktırEn yakın acil serviste ya da ilk yardım alacağınız acil serviste. İlk dakikalarda oraya ulaşmak imkansızsa, kendi eklembacaklılığınızı almanız gerekecektir. Kenelerin çıkarılması en iyi şekilde, bir dakika boyunca geciktirilmeden anında yapılır.

Kene nasıl çekilir?

akarı temizleme cihazı

İnsanlarda kene çıkarılması, elleriyle sıkmadan aşırı dikkatle yapılmalıdır, çünkü bu, virüsü yaranın içine sıkıştırabilir.

Önce yağı önceden işaretleyin, sonradiş ipi yardımı ile döndürme hareketleri yaparken yavaşça çekmeniz gerekir. Bundan sonra kene saklanmalı ve Sanepidemstance'a alınmalı ve ısırık bölgesi iyot veya antiseptik ile yoğun şekilde tedavi edilmelidir.

Akarı çıkardıktan sonra, ısırdıktan sonra 24 saat içinde bir immünoglobulin enjeksiyonu elde etmeye çalışın. Enfeksiyon durumunda virüsün askıya alınmasına yardımcı olacaktır.

Bir şırınga ile kenelerin çıkarılması

bir köpekden bir kene çıkarılması

Akarı şırıngayla çıkarmak çok güvenilir bir yöntemdir.
Herhangi bir eczanede bir şırınga alırız, kanülü keseriz ve ortaya çıkan delik ısırır, böylece mite şırınganın içinde kalır ve pistonu yavaşça kendinize doğru çeker. Bu durumda, onay çıkacaktır.

Ensefalit - bu hastalık nedir? Ve nasıl tedavi edilir?

kene çıkarıldıktan sonra

Beyin Ensefaliti bir grup viraldir.Beynin, gri ve beyaz maddenin zarlarının iltihaplanması ile ilişkili hastalıklar. Hafif bir formda enfeksiyon sonucu, tedavi hızla gerçekleşir. Daha ciddi bir inflamasyon şekli nörolojik komplikasyonlarla ilişkilidir, hatta ölüm de mümkündür. Böyle ensefalit komplikasyonları parezi ve felç olabilir.

Virüs bulunamazsa, korkacak hiçbir şey yoktur, amaVirüs hala bulunursa, enfeksiyonun meydana geldiği anlamına gelmez. Bir immünoglobulin, kene ısırmasından itibaren 24 saat içinde uygulandıysa, hastalık hafif biçimde ilerleyebilir.

Bir ay içinde, kene kaynaklı ensefalitin ilk belirtilerini gözden kaçırmamak için sağlığınızı izlemeniz gerekir.

En sevdiğimiz evcil hayvanlarımıza gelince, en çok kene atakları tarafından onaylanırlar.

Bir köpekden bir kene nasıl kaldırılır?

İnsanlarda bir kene çıkarılması

Köpeğinizden bir kene bulursanızözel bir cihazla çıkarın. Keneler kaldırmak için bu cihaz Tick Twister denir. Ayrıca rotasyonel hareketler yapmak gereklidir. Yaradan sonra iyot ile yağlayın.
Bir süre bu tür manipülasyondan sonra köpeği izlemeniz gerekir.

Bir köpekden kenelerin çıkarılması için cihaz, bir insan ısırması durumunda kullanılmak üzere tasarlanmamıştır.

Kenelerin çıkarılması bir damlacık eklenmesi anlamına gelirörümcek benzeri bir yaratık üzerinde bakterisit bir preparat. Birkaç saniye sonra, kene nefesini yitirmeye başlar, hortum gevşer ve 20-30 dakika içerisinde kene kaybolur. Bu tür manipülasyonları gerçekleştirmek çok hassastır, cildin altında çıkarıldığı zaman ciltte iltihap ve cildin iltihaplanmasına ve iltihaplanmaya yol açacak şekilde proboscis kalabilir.

Kene çıkarılırken baş hala takılırsa, steril bir iğne ile dışarı çekin ve yerin yeşil veya iyot ile dezenfekte edilmesi gerekir.

Ayrıca bir kene atmak için tavsiye edilmez, onu yakmak daha iyidir.

Köpekler tarafından ısırıldığında ne korkmanız gerekir?

Bir köpekden bir kene çıkarmak tek şey değilbaşarılı tedaviye eşlik eden bir eylem. Hayvan ısırıktan sonra izlenmelidir. Neden bu? Köpekler için en yaygın ve tehlikeli hastalık pyroplasmosis'tir. Hastalığın ilk semptomlarına dikkat edin: uyuşukluk, iştahsızlık, kusma ve ishal, vücut ısısı 40 ° C'ye yükselir, arka bacakların zayıflığı. Varsa, veterinere hemen başvurmalısınız, çünkü nitelikli bir bakım olmadan, kenelerin çıkarılması yeterli bir şekilde gerçekleştirilemez.

"Toplayabilir" bir başka hastalıkEvcil hayvanınız borreliosis veya Lyme hastalığıdır. İlk belirtiler birkaç ay içinde ortaya çıkabilir veya hiç görünmeyebilir. Ancak, semptomlar ortaya çıkarsa (ateş, uyuşukluk, topallık, deride kızarıklık), teşhis ve tedavi için derhal bir uzmana danışmalısınız.

Köpeklerin tedavisi antibakteriyel tedavi, antibiyotiklerden oluşur. Bu arada, kaliteli bir veteriner yardımı ile bir köpekden kene çıkarmak daha iyidir.

Sonuç

Yani, bu makalede nasıl yapabileceğinizi inceledikkene kaldırmak. Sonuç olarak, en iyi seçenek acil servise ya da tıbbi tesise gitmek olacaktır. Ancak, her zaman kolay ulaşılabilecek durumda değildir. Bu durumda, bir yürüyüşe gittiyseniz, her zaman bir iğne, bir şırınga, bir miktar yağ ve bir iplik olmalıdır. Elbette, sizinle özel bir cihaz almak en iyisidir.

Bir kene kaldırmak için, dönmehareketi. Ve çok dikkatli bir şekilde, proboscis arthropodu deri altına bırakmamak için. Aksi takdirde, eklemeye yol açan reaksiyonların gelişimi ile tehdit eder. Bir yürüyüşe çıkarken (özellikle ormanda), bunun sonuçlarla dolu olduğunu unutmayın. Bu kendinizi kene ısırıklarından korumanıza yardımcı olacaktır.Related news

 • Julia Sarkisova: kariyer, hobiler, kişisel hayat
 • Tansu Çiller biyografi
 • Mermer desenli fincanlar moda oldu
 • Yakıt ve enerji dengesi: tanımı, yapısı ve özellikleri

 • Kenların çıkarılması. Bir kişiyi ve bir köpeği çıkarmaya yönelik ipuçları 98

  Kenların çıkarılması. Bir kişiyi ve bir köpeği çıkarmaya yönelik ipuçları


  Kenların çıkarılması. Bir kişiyi ve bir köpeği çıkarmaya yönelik ipuçları 93

  Kenların çıkarılması. Bir kişiyi ve bir köpeği çıkarmaya yönelik ipuçları 74

  Kenların çıkarılması. Bir kişiyi ve bir köpeği çıkarmaya yönelik ipuçları 91

  Kenların çıkarılması. Bir kişiyi ve bir köpeği çıkarmaya yönelik ipuçları 54

  Kenların çıkarılması. Bir kişiyi ve bir köpeği çıkarmaya yönelik ipuçları 31

  Kenların çıkarılması. Bir kişiyi ve bir köpeği çıkarmaya yönelik ipuçları 55