Kendiniz ve sevdikleriniz tarafından sevindim - armut ya da kivi ile pasta pişirinKendiniz ve sevdikleriniz tarafından sevindim - armut ya da kivi ile pasta pişirin

21.05.2019

Kendiniz ve sevdikleriniz tarafından sevindim - armut ya da kivi ile pasta pişirin 97

Kendiniz ve sevdikleriniz tarafından sevindim - armut ya da kivi ile pasta pişirin.

Hamur ve doldurma - ki bu daha kolay olabilir. Ama bu bileşenleri birleştirerek, pies denen lezzetli ve aromalı hamur işleri alırız. Elma, reçel, peynirli bir kek, bir klasik, yani. Genellikle mutfağımızda görünürler. Ben oldukça nadir bir kek pişirmek, ama armut ve kivi gibi daha az lezzetli doldurma, bu yüzden önermek istiyorum.

Armut ile pasta

Bu tarife, pastadan sonra dönmesi gerektiğinden dolayı bir turta tarifi denir. Ama sırayla her şey hakkında.

Aldığımız armut ile pasta hazırlamak için: armut (3-5 adet), Tereyağı (100-150 g), şeker (1 bardak), yumurta (3 adet), Süt (yarım bardaktan daha az), ceviz, vanilya, tuz Soda.

hazırlık

Hamuru biz yapıyoruz: yumurtaları şekerle yedik (0.5 çorba kaşığı.), tuz, soda, vanilya, yumuşatılmış tereyağı, süt ekleyin. Yavaş yavaş, elenmiş unu karışıma karıştırıyoruz. Hazır hamur ekşi kremaya benzemelidir.

Armutlu bir turtanın pişirileceği, ateşe verileceği formu alıyoruz. Yarım fincan şekere dökün ve 4-5 yemek kaşığı tereyağı ekleyin.

Karamel yemek Armutlar dilimler halinde kesilir, midelerden kemiklerle seçilirler. Onları güneş şeklinde şekillendiriyoruz. Dilimler arasındaki boşluklar, ceviz dilimleri ile serpin. Bir hamur ile üst dökün armut. Kalıbı önceden ısıtılmış bir fırına koyduk. Armutlu bir turtanın pişirildiği sıcaklık 180 derecedir. Pişirme işlemi yaklaşık yarım saat sürer. Pasta hazırlandıktan sonra, fırından çıkarırız ve derhal soğutmayı beklemeden, ters çeviririz. Pudra şekeri ile hafifçe serpilir.

Armut ile Puf kek

Hazır puf böreği kullanarak çok basit bir tarif. Böyle bir turta sabah kahvesi veya çayı için mükemmel bir seçenek olabilir.

Gerekli malzemeler: ambalaj puf böreği, konserve veya taze armutlar, birkaç kaşık şeker (tercihen kahverengi), biraz kuru üzüm, bir kaşık tereyağı.

hazırlık

Taze armut, peçete ile kurutulmuş veyawaffle havlu. Onlarda kalın bir soyma - temizleriz. Tohumları çıkarırken onları ince dilimler halinde keseriz. Armutlar korunursa, camın sıvılaşmasına izin vermek için bunları kavanozdan çıkarırız.

Hamur biraz dışarı yuvarlanSoğuk su ile serpilmiş bir tava. Tabağın ortasında, armutun loblarını (kenarları dolgu olmadan bırakılır) bırakırız, şeker ve kuru üzüm serpin. Keskin bir bıçakla dikkatlice, şeritler boyunca kenarları keseriz. Bu şeritleri, hamurun dolumu kaplayacak şekilde armutların üstünden örüyoruz. Önceden ısıtılmış bir fırında armutla turta döküyoruz ve 200-220 derecede 25-30 dakika pişiriyoruz.

Bu turtayı porsiyonlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, bir hamur tabakası serpiştirin, tereyağı ile hafifçe yağlayın ve şeker serpin. Bunu birkaç parçaya böldük, örneğin, 6. Her parça için, armut dilimlerini ve birkaç kuru üzümleri sıkın, üstüne serpin şeker. Her şeyi fırın tepsisine koyun ve yukarıda belirtildiği gibi pişirin.

Kivi ile sünger kek

Kivi ile sıra dışı tatlı ve ekşi bisküvi,Bu tarife göre pişirilmiş, çok hassas ve lezzetli çıkacak. İstenirse, kolayca bir kek haline getirilebilir, kivi ya da diğer meyvelerin parçaları ekleyerek basit bir protein ya da ekşi krema haline getirilebilir.

Hazırlık için: 5-6 kivi, un (1 cam), yumurta (4 adet), Şeker (150 gr), kabartma tozu veya soda, sirke, vanilya şekeri.

hazırlık

Kiviyi kabuktan temizleriz, küpler halinde keseriz.orta boy ve şimdilik kenarlarda bırakın. Yumurtaları proteinlerden ayırın, onlara şeker ekleyin ve her şeyi mikserle karıştırın. Proteinler hacimce en az iki kat artmalı ve güçlü bir köpüğe dönüşmelidir. Ayrı çırpma sarısı, proteinlerin yarısını ve alttan yukarı doğru hafifçe karıştırın. Sincapların düşmesine izin vermemeye çalışırken, kabartma tozu ve elenmiş unu karıştırın. Kalan proteini ve kivi parçalarını ekleyin. Ortaya çıkan kütleyi yavaşça karıştırın. Yağ ile önceden yağlanmış veya fırın kağıdı ile kaplı bir fırın tepsisine yayın. Önceden ısıtılmış bir fırına koyduk ve 200 derece 35-40 dakika pişirdik.

Bonet iştahı.

Kendiniz ve sevdikleriniz tarafından sevindim - armut ya da kivi ile pasta pişirinKendiniz ve sevdikleriniz tarafından sevindim - armut ya da kivi ile pasta pişirin

Related news

 • Kıymalı Çarşaf Böreği
 • Transit Beyanname: Dolum kuralları. Uluslararası yük nakliyatı
 • Günlük Burç Yorumları
 • Browni kurabiye tarifi
 • Vişne Sulu Armut Tatlısı

 • Kendiniz ve sevdikleriniz tarafından sevindim - armut ya da kivi ile pasta pişirin 9

  Kendiniz ve sevdikleriniz tarafından sevindim - armut ya da kivi ile pasta pişirin


  Kendiniz ve sevdikleriniz tarafından sevindim - armut ya da kivi ile pasta pişirin 14

  Kendiniz ve sevdikleriniz tarafından sevindim - armut ya da kivi ile pasta pişirin 26

  Kendiniz ve sevdikleriniz tarafından sevindim - armut ya da kivi ile pasta pişirin 16

  Kendiniz ve sevdikleriniz tarafından sevindim - armut ya da kivi ile pasta pişirin 33

  Kendiniz ve sevdikleriniz tarafından sevindim - armut ya da kivi ile pasta pişirin 76

  Kendiniz ve sevdikleriniz tarafından sevindim - armut ya da kivi ile pasta pişirin 33

  Kendiniz ve sevdikleriniz tarafından sevindim - armut ya da kivi ile pasta pişirin 93

  Kendiniz ve sevdikleriniz tarafından sevindim - armut ya da kivi ile pasta pişirin 80

  Kendiniz ve sevdikleriniz tarafından sevindim - armut ya da kivi ile pasta pişirin 85

  Kendiniz ve sevdikleriniz tarafından sevindim - armut ya da kivi ile pasta pişirin 18